VM i skiskyting 2021 – Mixed stafett singel
VM i skiskyting 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Normaldistanse | menn | kvinner | ||
Sprint | menn | kvinner | ||
Jaktstart | menn | kvinner | ||
Fellesstart | menn | kvinner | ||
Stafett | menn | kvinner | ||
Miksstafett | lag | par |
6 km + 7,5 km singel miksstafett under VM i skiskyting 2021 ble arrangert 18. februar 2021.[1][2]
Resultater
Rennet startet kl. 15:15.[3]
Plass | Startnr. | Land | Tid | Strafferunder | Diff. |
---|---|---|---|---|---|
01 | 1 | Frankrike Frankrike Antonin Guigonnat Julia Simon Antonin Guigonnat Julia Simon | 36:42.4 7:56.9 8:37.3 7:43.3 12:24.9 | 0+3 0+2 0+2 0+1 0+0 0+0 0+0 0+0 0+1 0+1 | |
02 | 3 | Norge Norge Johannes Thingnes Bø Tiril Eckhoff Johannes Thingnes Bø Tiril Eckhoff | 36:45.2 7:46.3 8:48.1 7:59.4 12:11.4 | 0+5 0+4 0+1 0+2 0+1 0+1 0+3 0+1 0+0 0+0 | +0:02.8 +2.8 |
03 | 2 | Sverige Sverige Sebastian Samuelsson Hanna Öberg Sebastian Samuelsson Hanna Öberg | 37:05.0 7:56.2 8:44.1 7:47.9 12:36.8 | 0+4 0+4 0+2 0+1 0+0 0+1 0+0 0+1 0+2 0+1 | +0:22.6 +22.6 |
4 | 14 | Ukraina Ukraina Artem Pryma Daria Blasjko Artem Pryma Daria Blasjko | 37:18.3 7:57.4 8:44.4 7:51.7 12:44.8 | 0+1 0+2 0+1 0+1 0+0 0+0 0+0 0+0 0+0 0+1 | +0:35.9 +35.9 |
5 | 7 | Italia Italia Lukas Hofer Dorothea Wierer Lukas Hofer Dorothea Wierer | 37:37.6 7:42.3 8:44.9 7:55.2 13:15.2 | 0+1 1+5 0+0 0+1 0+0 0+0 0+1 0+1 0+0 1+3 | +0:55.2 +55.2 |
6 | 8 | Østerrike Østerrike Simon Eder Lisa Theresa Hauser Simon Eder Lisa Theresa Hauser | 37:45.9 7:41.8 8:52.1 8:12.2 12:59.8 | 0+2 1+5 0+0 0+0 0+1 0+0 0+1 0+2 0+0 1+3 | +1:03.5 |
7 | 4 | Tyskland Erik Lesser Franziska Preuß Erik Lesser Franziska Preuß | 38:03.6 8:12.6 9:14.9 7:55.1 12:41.0 | 0+5 1+5 0+1 1+3 0+2 0+2 0+1 0+0 0+1 0+0 | +1:21.2 |
8 | 6 | Canada Canada Christian Gow Emma Lunder Christian Gow Emma Lunder | 38:06.8 7:56.6 9:11.6 7:57.2 13:01.4 | 0+3 0+3 0+0 0+2 0+1 0+1 0+0 0+0 0+2 0+0 | +1:24.4 |
9 | 16 | Sveits Sveits Benjamin Weger Irene Cadurisch Benjamin Weger Irene Cadurisch | 38:32.6 8:02.8 8:48.2 8:41.3 13:00.3 | 1+4 0+5 0+1 0+1 0+0 0+0 1+3 0+1 0+0 0+3 | +1:50.2 |
10 | 17 | Estland Estland Rene Zahkna Johanna Talihärm Rene Zahkna Johanna Talihärm | 38:38.8 7:57.9 9:51.3 8:07.3 12:42.3 | 1+6 0+1 0+2 0+0 1+3 0+1 0+1 0+0 0+0 0+0 | +1:56.4 |
11 | 9 | RBU RBU Eduard Latypov Jevgenija Pavlova Eduard Latypov Jevgenija Pavlova | 38:54.1 8:14.7 9:07.9 8:16.5 13:15.0 | 0+6 0+6 0+1 0+3 0+1 0+1 0+2 0+2 0+2 0+0 | +2:11.7 |
12 | 5 | Belarus Belarus Mikita Labastau Iryna Kryuko Mikita Labastau Iryna Kryuko | 38:59.7 8:20.3 9:12.5 8:11.0 13:15.9 | 0+4 0+3 0+2 0+1 0+1 0+0 0+0 0+1 0+1 0+1 | +2:17.3 |
13 | 13 | Slovenia Slovenia Jakov Fak Polona Klemenčič Jakov Fak Polona Klemenčič | 39:14.2 7:52.2 9:36.6 8:06.3 13:39.1 | 0+2 1+8 0+1 0+1 0+1 0+2 0+0 1+3 0+0 0+2 | +2:31.8 |
14 | 18 | Latvia Latvia Aleksandrs Patrijuks Baiba Bendika Aleksandrs Patrijuks Baiba Bendika | 39:15.3 8:16.6 9:17.0 9:01.6 12:40.1 | 1+5 0+3 0+1 0+1 0+1 0+0 1+3 0+2 0+0 0+0 | +2:32.9 |
15 | 12 | Belgia Belgia Florent Claude Lotte Lie Florent Claude Lotte Lie | 39:21.3 8:14.2 9:12.1 8:15.1 13:39.9 | 0+2 0+2 0+1 0+0 0+0 0+0 0+1 0+0 0+0 0+2 | +2:38.9 |
16 | 26 | Tsjekkia Tsjekkia Mikuláš Karlík Jessica Jislová Mikuláš Karlík Jessica Jislová | 39:21.5 8:22.8 9:16.2 8:36.2 13:06.3 | 0+3 0+3 0+0 0+2 0+1 0+0 0+2 0+1 0+0 0+0 | +2:39.1 |
17 | 10 | Kasakhstan Kasakhstan Vladislav Kirejev Galina Visjnevskaja-Sjeporenko Vladislav Kirejev Galina Visjnevskaja-Sjeporenko | 39:27.1 8:04.2 9:11.5 8:46.8 13:24.6 | 0+2 0+1 0+0 0+0 0+0 0+0 0+2 0+1 0+0 0+0 | +2:44.7 |
18 | 23 | Japan Japan Mikito Tachizaki Fuyuko Tachizaki Mikito Tachizaki Fuyuko Tachizaki | 39:42.2 8:19.2 9:44.9 8:14.4 13:23.7 | 0+3 0+4 0+1 0+1 0+2 0+2 0+0 0+1 0+0 0+0 | +2:59.8 |
19 | 27 | Bulgaria Vladimir Iliev Milena Todorova Vladimir Iliev Milena Todorova | 39:48.6 8:58.8 9:17.1 8:26.5 13:06.2 | 0+2 1+8 0+2 1+3 0+0 0+1 0+0 0+3 0+0 0+1 | +3:06.2 |
20 | 21 | Romania Romania George Buta Elena Chirkova George Buta Elena Chirkova | 39:54.5 8:01.5 9:33.8 8:05.6 14:13.6 | 0+4 0+3 0+1 0+0 0+1 0+1 0+0 0+1 0+2 0+1 | +3:12.1 |
21 | 25 | Slovakia Slovakia Tomáš Hasilla Paulína Fialková Tomáš Hasilla Paulína Fialková | 40:02.5 8:09.1 9:46.9 8:55.4 13:11.1 | 0+7 0+7 0+1 0+1 0+2 0+3 0+3 0+3 0+1 0+0 | +3:20.1 |
22 | 11 | USA USA Sean Doherty Clare Egan Sean Doherty Clare Egan | 40:14.1 8:02.2 9:56.6 8:27.9 13:47.4 | 0+3 1+5 0+1 0+0 0+0 1+3 0+0 0+2 0+2 0+0 | +3:31.7 |
23 | 28 | Sør-Korea Sør-Korea Kim Yong-gyu Jekaterina Avvakumova Kim Yong-gyu Jekaterina Avvakumova | 40:38.2 8:46.1 9:09.0 9:12.6 13:30.5 | 0+5 0+7 0+3 0+3 0+0 0+1 0+1 0+3 0+1 0+0 | +3:55.8 |
24 | 15 | Litauen Litauen Tomas Kaukėnas Natalija Kočergina Tomas Kaukėnas Natalija Kočergina | 40:58.9 8:09.7 9:30.0 8:51.3 14:27.9 | 0+6 0+10 0+0 0+2 0+1 0+2 0+2 0+3 0+3 0+3 | +4:16.5 |
25 | 19 | Finland Finland Jaakko Ranta Mari Eder Jaakko Ranta Mari Eder | 41:01.0 8:31.3 9:43.3 8:59.0 13:47.4 | 1+8 1+8 0+2 0+3 1+3 0+1 0+1 1+3 0+2 0+1 | +4:18.6 |
26 | 20 | Polen Polen Grzegorz Guzik Kamila Żuk Grzegorz Guzik Kamila Żuk | 41:11.6 8:40.9 10:34.8 8:19.4 13:36.5 | 2+8 0+4 0+3 0+1 2+3 0+2 0+1 0+0 0+1 0+1 | +4:29.2 |
27 | 22 | Moldova Moldova Mihail Usov Alla Ghilenko Mihail Usov Alla Ghilenko | 42:04.8 8:39.0 9:46.4 9:32.7 14:06.7 | 2+8 0+6 0+2 0+1 0+3 0+3 2+3 0+1 0+0 0+1 | +5:22.4 |
28 | 24 | Kroatia Kroatia Krešimir Crnković Anika Kožica Krešimir Crnković Anika Kožica | LAP 8:36.8 10:05.2 9:29.0 | 0+6 2+6 0+1 0+2 0+1 0+1 0+1 2+3 0+3 |