Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012
- Główny artykuł: Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2012.
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2012 Innsbruck | |||
| |||
Miejsce | Olympiahalle | ||
---|---|---|---|
Data | 14–22 stycznia 2012 | ||
Liczba konkurencji | 5 | ||
Liczba zawodników | 66 | ||
|
Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012 – jedna z dyscyplin rozgrywanych podczas zimowej igrzysk olimpijskich młodzieży od 14 do 21 stycznia 2012 w Olympiahalle w Innsbrucku. Zawody odbywały się w pięciu konkurencjach: solistów, solistek, par sportowych, par tanecznych oraz drużynach mieszanych NOC.
Kwalifikacje
W Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012 mogli wziąć udział zawodnicy urodzeni między 1 stycznia 1996 r. a 31 grudnia 1997 r. Wyjątek stanowili partnerzy w parach sportowych i tanecznych, gdyż regulamin dopuszczał zawodników urodzonych między 1 stycznia 1994 r. a 31 grudnia 1997 r.[1]
Ogólny limit zawodników w dyscyplinie łyżwiarstwa figurowego wynosił 76 łyżwiarzy ogółem (38 mężczyzn i 38 kobiet). Narodowy komitet olimpijski (NOC) mógł zgłosić do zawodów co najwyżej po dwóch reprezentantów w każdej z konkurencji[1].
Konkurencja drużyn mieszanych NOC to konkurencja specjalna rozgrywana wyłącznie na zimowych igrzyskach olimpijskich młodzieży w której występują drużyny mieszane złożone z zawodników reprezentujących różne Narodowe komitety olimpijskie. Zawodnicy, którzy wzięli udział w tych zawodach zostali wyłonieni przez losowanie[1].
Medaliści
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Soliści | Yan Han | Shōma Uno | Fieodosij Jefriemienkow |
Solistki | Jelizawieta Tuktamyszewa | Adelina Sotnikowa | Li Zijun |
Pary sportowe | Yu Xiaoyu / Jin Yang | Lina Fiodorowa / Maksim Miroszkin | Anastasija Dolidzie / Wadim Iwanow |
Pary taneczne | Anna Janowska / Siergiej Mozgow | Ołeksandra Nazarowa / Maksym Nikitin | Marija Simonowa / Dmitrij Dragun |
Drużynowo NOC | Team 4 TM4 Shōma Uno Jordan Bauth Eugenia Tkaczenka / Jurij Gulicki | Team 2 TM2 Jarosław Paniot Eveliina Viljanen Marija Simonowa / Dmitrij Dragun | Team 6 TM6 Alexander Lyan Park So-youn Estelle Elizabeth / Romain Le Gac |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Łącznie | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 2 | 2 | 3 | 7 |
2. | Chiny | 2 | 0 | 1 | 3 |
3. | Japonia | 0 | 1 | 0 | 1 |
Ukraina | 0 | 1 | 0 | 1 |
Przypisy
Bibliografia
- Youth Olympic Games Innsbruck 2012. ISU. [dostęp 2019-03-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-27)]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e