German Open 2024
| Ten artykuł dotyczy trwającego lub niedawnego wydarzenia sportowego. Informacje w nim zamieszczone mogą się zmienić lub zdezaktualizować wraz z postępem zdarzenia. Początkowe doniesienia, wyniki lub statystyki mogą być niepewne. Ostatnie aktualizacje do tego artykułu mogą nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. |
Miejsce | Niemcy | ||
---|---|---|---|
Obiekt | LTTC Rot-Weiß Berlin | ||
Nawierzchnia | Trawiasta | ||
Data | 17–23.06.2024 | ||
WTA Tour | |||
Kategoria | WTA 500 | ||
Pula nagród | 802 237 € | ||
Drabinka | 28S/24Q/16D | ||
Dyrektor | Barbara Rittner | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra pojedyncza Jessica Pegula | |||
Gra podwójna Wang Xinyu Zheng Saisai | |||
| |||
Strona internetowa |
German Open 2024, właśc. ecotrans Ladies Open 2024 – tenisowy turniej WTA kategorii WTA 500 w sezonie 2024 z cyklu German Open rozgrywany w dniach 17–23 czerwca 2024 roku w Berlinie na kortach trawiastych o puli nagród wynoszącej 802 237 euro.
Gra pojedyncza
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistka | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Coco Gauff | 2 | pólfinał |
02 | Aryna Sabalenka | 3 | ćwierćfinał |
03 | Jelena Rybakina | 4 | ćwierćfinał |
04 | Jessica Pegula | 5 | zwycięstwo |
05 | Markéta Vondroušová | 6 | 2. runda |
06 | Zheng Qinwen | 8 | 2. runda |
07 | Maria Sakari | 9 | 1. runda |
08 | Uns Dżabir | 10 | ćwierćfinał |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Coco Gauff | 7 | 0 | ||||||||||||||||
8 | Uns Dżabir | 69 | 0k | ||||||||||||||||
1 | Coco Gauff | 5 | 62 | ||||||||||||||||
4 | Jessica Pegula | 7 | 7 | ||||||||||||||||
4 | Jessica Pegula | 7 | 3 | 6 | |||||||||||||||
Q | Kateřina Siniaková | 62 | 6 | 3 | |||||||||||||||
4 | Jessica Pegula | 60 | 6 | 7 | |||||||||||||||
Anna Kalinska | 7 | 4 | 63 | ||||||||||||||||
Wiktoryja Azaranka | 3 | ||||||||||||||||||
3 | Jelena Rybakina | 1k | |||||||||||||||||
Wiktoryja Azaranka | 1 | 7 | 1 | ||||||||||||||||
Anna Kalinska | 6 | 63 | 6 | ||||||||||||||||
Anna Kalinska | 5 | ||||||||||||||||||
2 | Aryna Sabalenka | 1k | |||||||||||||||||
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
1 | Coco Gauff | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Jekatierina Aleksandrowa | 66 | 2 | |||||||||||||||||
Beatriz Haddad Maia | 4 | 4 | |||||||||||||||||
Jekatierina Aleksandrowa | 6 | 6 | |||||||||||||||||
1 | Coco Gauff | ||||||||||||||||||
8 | Uns Dżabir | ||||||||||||||||||
Linda Nosková | 7 | 2 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Angelique Kerber | 64 | 6 | 4 | |||||||||||||||
Linda Nosková | 7 | 3 | 4 | ||||||||||||||||
8 | Uns Dżabir | 65 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Q | Wang Xinyu | 4 | 64 | ||||||||||||||||
8 | Uns Dżabir | 6 | 7 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
4 | Jessica Pegula | 6 | 7 | ||||||||||||||||
WC | Donna Vekić | 4 | 5 | ||||||||||||||||
WC | Donna Vekić | 1 | 6 | 6 | |||||||||||||||
WC | Jule Niemeier | 6 | 1 | 3 | |||||||||||||||
4 | Jessica Pegula | ||||||||||||||||||
Q | Kateřina Siniaková | ||||||||||||||||||
Q | Kateřina Siniaková | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Emma Navarro | 4 | 3 | |||||||||||||||||
Q | Kateřina Siniaková | 6 | 6 | ||||||||||||||||
6 | Zheng Qinwen | 4 | 4 | ||||||||||||||||
WC | Naomi Ōsaka | 4 | 6 | 3 | |||||||||||||||
6 | Zheng Qinwen | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
7 | Maria Sakari | 4 | 2 | ||||||||||||||||
Wiktoryja Azaranka | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Wiktoryja Azaranka | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Q | Zeynep Sönmez | 3 | 3 | ||||||||||||||||
LL | Arantxa Rus | 6 | 2 | 1 | |||||||||||||||
Q | Zeynep Sönmez | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Wiktoryja Azaranka | 3 | ||||||||||||||||||
3 | Jelena Rybakina | 1k | |||||||||||||||||
Q | Wieronika Kudiermietowa | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Ludmiła Samsonowa | 6 | 4 | 4 | ||||||||||||||||
Q | Wieronika Kudiermietowa | 4 | 5 | ||||||||||||||||
3 | Jelena Rybakina | 6 | 7 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
5 | Markéta Vondroušová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Rebeka Masarova | 4 | 3 | ||||||||||||||||
5 | Markéta Vondroušová | 5k | |||||||||||||||||
Anna Kalinska | 5 | ||||||||||||||||||
Q | Nao Hibino | 6 | 4 | 2 | |||||||||||||||
Anna Kalinska | 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Anna Kalinska | |||||||||||||||||||
2 | Aryna Sabalenka | ||||||||||||||||||
Marta Kostiuk | 6 | 66 | 3 | ||||||||||||||||
Darja Kasatkina | 4 | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Darja Kasatkina | 1 | 4 | |||||||||||||||||
2 | Aryna Sabalenka | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Pula nagród
Runda | Pieniądze (€) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczyni | 123 480 | 500 |
---|---|---|
Finalistka | 76 225 | 325 |
Półfinalistka | 44 525 | 195 |
Ćwierćfinalistka | 21 660 | 108 |
2. runda | 11 823 | 60 |
1. runda | 8542 | 1 |
Gra podwójna
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistki | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Nicole Melichar-Martinez Ellen Perez | 18 | ćwierćfinał |
02 | Demi Schuurs Luisa Stefani | 29 | półfinał |
03 | Ludmyła Kiczenok Nadija Kiczenok | 52 | ćwierćfinał |
04 | Coco Gauff Jessica Pegula | 56 | 1. runda |
Drabinka
Pula nagród
Runda | Pieniądze (€)[a] | Punkty (WTA)[b] |
Zwyciężczynie | 41 210 | 500 |
---|---|---|
Finalistki | 24 970 | 325 |
Półfinalistki | 14 280 | 195 |
Ćwierćfinalistki | 7400 | 108 |
1. runda | 4470 | 1 |
Uwagi
Przypisy
Bibliografia
- Drabinka gry pojedynczej. wtatennis.com. [dostęp 2024-06-16]. (ang.).
- Drabinka gry podwójnej. wtatennis.com. [dostęp 2024-06-16]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Drabinka eliminacji. wtatennis.com. [dostęp 2024-06-16]. (ang.).
- p
- d
- e
ATP Tour 2024 / WTA Tour 2024 – Tydzień 25
WTA Tour |
|
---|---|
ATP Tour |
- p
- d
- e
Turnieje tenisowe zaliczane do WTA Tour 2024
Wielki Szlem | |
---|---|
Turnieje Mistrzyń |
|
WTA 1000 |
|
WTA 500 |
|
WTA 250 |
|
Zawody drużynowe |
|