Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2023 – bieg na 800 m mężczyzn
Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2023 | |||
| |||
Miejsce | Stambuł | ||
---|---|---|---|
Termin | 2–5 marca 2023 | ||
Liczba ekip | 20 | ||
Liczba sportowców | 27 | ||
Obiekt rozgrywek | |||
Złoty medal | |||
Srebrny medal | Benjamin Robert | ||
Brązowy medal | Eliott Crestan |
Bieg na 800 metrów mężczyzn – jedna z konkurencji biegowych rozgrywanych podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w hali Ataköy Arena w Stambule.
Tytułu mistrzowskiego z 2021 nie bronił Patryk Dobek.
Terminarz
Data | Godzina[a][1] | |
---|---|---|
2 marca | 19:00 | Eliminacje |
4 marca | 19:35 | Półfinały |
5 marca | 20:22 | Finał |
Rekordy
Tabela prezentuje halowy rekord świata, rekord Europy w hali, rekord halowych mistrzostw Europy[2], a także najlepsze osiągnięcia w hali na świecie[3] i w Europie[4] w sezonie 2023 przed rozpoczęciem mistrzostw.
Zawodnik | Wynik | Miejsce | Data | |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Wilson Kipketer | 1:42,67 | Paryż | 1997-03-09 9 marca 1997(dts) |
Rekord Europy | ||||
Rekord mistrzostw Europy | Paweł Czapiewski | 1:44,78 | Wiedeń | 2002-03-03 3 marca 2002(dts) |
Najlepszy wynik na świecie w 2023 roku (hala) | Noah Kibet | 1:44,98 | Nowy Jork | 2023-02-11 11 lutego 2023(dts) |
Najlepszy wynik w Europie w 2023 roku (hala) | Tibo De Smet | 1:45,04 | Luksemburg | 2023-01-22 22 stycznia 2023(dts) |
Wyniki
Eliminacje
Awans: 2 najlepszych z każdego biegu (Q) oraz 2 z najlepszymi czasami wśród przegranych (q).
Poz. | Bieg | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Tuka, AmelAmel Tuka | Bośnia i Hercegowina | 1:47,22 | Q |
2. | 1 | Tecuceanu, CatalinCatalin Tecuceanu | Włochy | 1:47,24 | Q |
3. | 1 | Ben, AdriánAdrián Ben | Hiszpania | 1:47,32 | Q |
4. | 4 | Miron, JavierJavier Miron | Hiszpania | 1:47,38 | Q |
5. | 4 | Learmonth, GuyGuy Learmonth | Wielka Brytania | 1:47,51 | q |
6. | 3 | Crestan, EliottEliott Crestan | Belgia | 1:47,76 | Q |
7. | 4 | Vindics, BalázsBalázs Vindics | Węgry | 1:47,82 | q, |
8. | 3 | Kramer, AndreasAndreas Kramer | Szwecja | 1:47,86 | Q |
9. | 5 | Robert, BenjaminBenjamin Robert | Francja | 1:47,92 | Q |
10. | 5 | Barontini, SimoneSimone Barontini | Włochy | 1:47,94 | Q |
11. | 1 | Buigel, BramBram Buigel | Holandia | 1:47,95 | |
12. | 1 | Šnejdr, FilipFilip Šnejdr | Czechy | 1:48,35 | |
13. | 5 | De Smet, TiboTibo De Smet | Belgia | 1:48,43 | |
14. | 3 | van Diepen, TonyTony van Diepen | Holandia | 1:48,50 | |
15. | 1 | Mujezinović, AbedinAbedin Mujezinović | Bośnia i Hercegowina | 1:48,77 | |
16. | 3 | Fitzsimons, JohnJohn Fitzsimons | Irlandia | 1:49,36 | |
17. | 5 | Bloudek, MarinoMarino Bloudek | Chorwacja | 1:49,41 | |
18. | 4 | Vandeputte, AureleAurele Vandeputte | Belgia | 1:49,48 | |
19. | 2 | Borkowski, MateuszMateusz Borkowski | Polska | 1:49,871 !1:49,88 (,871) | Q |
19. | 4 | Voicu, CristianCristian Voicu | Rumunia | 1:49,871 !1:49,88 (,871) | |
21. | 3 | Vukovič, JanJan Vukovič | Słowenia | 1:49,90 | |
22. | 2 | Rinne, JoonasJoonas Rinne | Finlandia | 1:50,13 | Q |
23. | 1 | Oester, RobinRobin Oester | Szwajcaria | 1:50,40 | |
24. | 2 | Pinto, José CarlosJosé Carlos Pinto | Portugalia | 1:50,57 | |
25. | 3 | Kotitsas, ChristosChristos Kotitsas | Grecja | 1:50,82 | |
26. | 2 | Ordóñez, SaúlSaúl Ordóñez | Hiszpania | 1:51,72 | |
27. | 5 | Solbu, Ole JakobOle Jakob Solbu | Norwegia | 1:54,10 | |
28 ! | 2 | English, MarkMark English | Irlandia | 9:99,99 !DNS |
Półfinały
Awans: 3 najlepszych z każdego biegu (Q) oraz 2 z najlepszymi czasami wśród przegranych (q).
Poz. | Bieg | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
01 !1. | 2 | Ben, AdriánAdrián Ben | Hiszpania | 1:46,82 | Q |
02 !2. | 2 | Crestan, EliottEliott Crestan | Belgia | 1:46,84 | Q, |
03 !3. | 1 | Robert, BenjaminBenjamin Robert | Francja | 1:47,11 (,102) | Q |
04 !4. | 2 | Kramer, AndreasAndreas Kramer | Szwecja | 1:47,11 (,107) | Q |
05 !5. | 2 | Barontini, SimoneSimone Barontini | Włochy | 1:47,13 | q |
06 !6. | 2 | Learmonth, GuyGuy Learmonth | Wielka Brytania | 1:47,50 | q |
07 !7. | 1 | Tuka, AmelAmel Tuka | Bośnia i Hercegowina | 1:47,53 (,524) | Q |
08 !8. | 1 | Tecuceanu, CatalinCatalin Tecuceanu | Włochy | 1:47,53 (,529) | Q |
09 !9. | 1 | Borkowski, MateuszMateusz Borkowski | Polska | 1:47,55 | |
10. | 1 | Miron, JavierJavier Miron | Hiszpania | 1:47,89 | |
11. | 2 | Rinne, JoonasJoonas Rinne | Finlandia | 1:47,96 | |
12. | 1 | Vindics, BalázsBalázs Vindics | Węgry | 1:48,16 |
Finał
Poz. | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
01 ! | 4 | Ben, AdriánAdrián Ben | Hiszpania | 1:47,34 (,335) | |
02 ! | 3 | Robert, BenjaminBenjamin Robert | Francja | 1:47,34 (,338) | |
03 ! | 2 | Crestan, EliottEliott Crestan | Belgia | 1:47,65 | |
04 !4. | 2 | Tuka, AmelAmel Tuka | Bośnia i Hercegowina | 1:47,90 | |
05 !5. | 6 | Kramer, AndreasAndreas Kramer | Szwecja | 1:48,15 | |
06 !6. | 1 | Learmonth, GuyGuy Learmonth | Wielka Brytania | 1:48,46 | |
07 !7. | 5 | Tecuceanu, CatalinCatalin Tecuceanu | Włochy | 1:48,54 | |
08 !8. | 3 | Barontini, SimoneSimone Barontini | Włochy | 1:48,63 |
Uwagi
- ↑ Czasu lokalnego (UTC+03:00).
Przypisy
- ↑ European Athletics Indoor Championships Timetable 2-5 March 2023. european-athletics.com. [dostęp 2023-03-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2023-02-28)]. (ang.).
- ↑ EUROPEAN ATHLETICS INDOOR CHAMPIONSHIPS 2023 | STATISTICS HANDBOOK. european-athletics.com. [dostęp 2023-03-01]. (ang.).
- ↑ 2023 World Indoor Top 20. tilastopaja.eu. [dostęp 2023-03-01]. (ang.).
- ↑ 2023 Europe Indoor Top 20. tilastopaja.eu. [dostęp 2023-03-01]. (ang.).
Bibliografia
- Round 1 – Results Summary [online], european-athletics.com [dostęp 2023-03-01] (ang.).
- Semi-Finals – Results Summary [online], european-athletics.com [dostęp 2023-03-05] (ang.).
- Final – Start List [online], european-athletics.com [dostęp 2023-03-05] (ang.).
- p
- d
- e
Mężczyźni | |
---|---|
Kobiety |
- p
- d
- e
|