Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – skoki przez przeszkody drużynowo
- Główny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008.
Konkurencja drużynowych skoków przez przeszkody podczas XXIX Letnich Igrzysk Olimpijskich została rozegrana w dniach 14 – 17 sierpnia 2008 roku w Hong Kong Sports Institute.
Terminarz
Data | Godzina | |
---|---|---|
17 sierpnia 2008 | 19:15 | Rounda 1 |
18 sierpnia 2008 | 19:15 | Runda 2 |
Wyniki
W konkursie wystartowało 16 drużyn. Drużyna maksymalnie mogła liczyć czterech jeźdźców. Do wyniku drużyny zaliczane były trzy najlepsze wyniki. Do drugiej rundy zakwalifikowało się 8 najlepszych drużyn.
Runda 1
Pozycja | Jeździec | Koń | Kary | Wynik drużyny | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | Stany Zjednoczone Laura Kraut Beezie Madden McLain Ward Will Simpson | Cedric Authentic Sapphire Carlsson Vom Dach | 4 0 8 | 12 | Q |
1. | Szwajcaria Christina Liebherr Pius Schwizer Niklaus Schurtenberger Steve Guerdat | No Mercy Nobless M Cantus Jalisca Solier | 4 4 4 | 12 | Q |
3. | Szwecja Peter Eriksson Lotta Schultz Helena Lundback Rolf-Göran Bengtsson | Jaguar Mail Calibra II Erbblume Ninja | 8 5 0 | 13 | Q |
4. | Wielka Brytania Nick Skelton Tim Stockdale Ben Maher John Whitaker | Russel Corlato Rolette Peppermill | 8 4 4 | 16 | Q |
4. | Kanada Mac Cone Jill Henselwood Eric Lamaze Ian Millar | Ole Special Ed Hickstead In Style | 12 0 4 | 16 | Q |
6. | Holandia Angelique Hoorn Marc Houtzager Vincent Voorn Gerco Schröder | O'Brien Opium Alpapillon-Armanie Monaco | 4 1 12 | 17 | Q |
6. | Norwegia Stein Endresen Morten Djupvik Geir Gulliksen Tony André Hansen | Le Beau Casino Cattani Camiro | 4 12 1 | 17 | Q |
8. | Niemcy Christian Ahlmann Marco Kutscher Meredith Michaels-Beerbaum Ludger Beerbaum | Coster Cornet Obolensky Shutterfly All Inclusive | 8 4 8 | 20 | Q |
8. | Australia Peter McMahon Laurie Lever Edwina Alexander Matt Williams | Genoa Drossel Dan Itot du Chateau Leconte | 16 0 4 | 20 | Q |
10. | Brazylia Pedro Veniss Bernardo Alves Camila Benedicto Rodrigo Pessoa | Un Blanc de Blancs Chupa Chup Bonito Z Rufus | 12 13 0 | 25 | |
11. | Meksyk Alberto Michán Antonio Chedraui Enrique Gonzalez (jeździec)\Enrique Gonzalez Federico Fernández | Chinobampo Lavita Don Porfirio Frida Zorro | 9 8 9 | 26 | |
12. | Ukraina Ołeksandr Onyszczenko Jean-Claude Van Geenberghe Björn Nagel Katharina Offel | Codar Quintus Magic Bengtsson Lord Spezi | 8 9 17 | 34 | |
13. | Arabia Saudyjska Faisal Al-Shalan Kamal Bahamdan Abdullah bin Mutaib Ramzy Al-Duhami | Wido Rivaal Obelix Allah Jabek | 18 15 5 | 38 | |
14. | Nowa Zelandia Katie McVean Kirk Webby Sharn Wordley Bruce Goodin | Forest Sitah Rockville Yamato | 8 25 12 | 45 | |
15. | Hongkong Patrick Lam Samantha Lam Kenneth Cheng | Urban Tresor Can Do | 9 29 21 | 59 | |
16. | Chiny Huang Zuping Zhang Bin Zhao Zhiwen Li Zhenqiang | Pablo II Coertis Tadonia Jumpy des Fontaines | 36 31 32 | 99 |
Runda 2
Do drugiej rundy finałowej awansowało 8 najlepszych zespołów.
Pozycja | Jeździec | Koń | Runda 1 | Kary | Wynik drużyny | Dogrywaka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
kary | Czas | ||||||
Stany Zjednoczone Laura Kraut Beezie Madden McLain Ward Will Simpson | Cedric Authentic Sapphire Carlsson Vom Dach | 12 | 0 4 0 | 20 | 0 NS 0 0 | 39,86 37,05 38,50 | |
Kanada Mac Cone Jill Henselwood Eric Lamaze Ian Millar | Ole Special Ed Hickstead In Style | 16 | 0 4 0 | 20 | NS 4 0 NS | 40,32 36,35 | |
DSQ | Norwegia Stein Endresen Morten Djupvik Geir Gulliksen Tony André Hansen | Le Beau Casino Cattani Camiro | 28 | 12 4 5 1 (DSQ)[1][2] | 27 | ||
Szwajcaria Christina Liebherr Pius Schwizer Niklaus Schurtenberger Steve Guerdat | No Mercy Nobless M Cantus Jalisca Solier | 12 | 5 8 5 | 30 | |||
4. | Holandia Angelique Hoorn Marc Houtzager Vincent Voorn Gerco Schröder | O'Brien Opium Alpapillon-Armanie Monaco | 17 | 8 5 4 | 34 | ||
Niemcy Christian Ahlmann Marco Kutscher Meredith Michaels-Beerbaum Ludger Beerbaum | Coster Cornet Obolensky Shutterfly All Inclusive | 20 | 4 4 6 | 34 | |||
6. | Wielka Brytania Nick Skelton Tim Stockdale Ben Maher John Whitaker | Russel Corlato Rolette Peppermill | 16 | 13 8 0 | 37 | ||
7. | Szwecja Peter Eriksson Lotta Schultz Helena Lundback Rolf-Göran Bengtsson | Jaguar Mail Calibra II Erbblume Ninja | 13 | 4 17 4 | 38 | ||
8. | Australia Peter McMahon Laurie Lever Edwina Alexander Matt Williams | Genoa Drossel Dan Itot du Chateau Leconte | 20 | 4 0 17 | 41 |
Przypisy
Bibliografia
- Official Results 2008 [online], digital.la84.org, s. 36 – 69 (ang.).
- Equestraianism at the 2008 Beijing Summer Games Mixed Jummping Team [online], sports-reference.com [dostęp 2019-05-16] [zarchiwizowane z adresu 2009-04-12] (ang.).
- Equestraianism at the 2008 Beijing Summer Games Mixed Jummping Team Round One [online], sports-reference.com [dostęp 2019-05-16] [zarchiwizowane z adresu 2009-10-24] (ang.).
- Equestraianism at the 2008 Beijing Summer Games Mixed Jummping Team Round Two [online], sports-reference.com [dostęp 2019-05-16] [zarchiwizowane z adresu 2010-05-02] (ang.).
- Equestraianism at the 2008 Beijing Summer Games Mixed Jummping Team Jump off [online], sports-reference.com [dostęp 2019-05-16] [zarchiwizowane z adresu 2009-10-24] (ang.).