Jerenj Damjan podczas ceremenoni medalowej na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020 |
Data i miejsce urodzenia | 28 maja 1983 Lublana |
Klub | SSK Sam Ihan |
Wzrost | 172 cm[1] |
Debiut w PŚ | 10 stycznia 2004 w Libercu (43. miejsce) |
Pierwsze punkty w PŚ | 11 stycznia 2004 w Libercu (27. miejsce) |
Pierwsze podium w PŚ | 10 lutego 2007 w Willingen (3. miejsce) |
Pierwsze zwycięstwo w PŚ | 26 stycznia 2014 w Sapporo |
Rekord życiowy | 228,5 m na Kulm w Bad Mitterndorf (13 stycznia 2018)[2] |
Dorobek medalowy |
|
Inne nagrody |
|
| Multimedia w Wikimedia Commons | |
| Zobacz wiadomość w serwisie Wikinews pt. Jernej Damjan zakończył karierę |
Jernej Damjan (ur. 28 maja 1983 w Lublanie[1]) – słoweński skoczek narciarski, reprezentant klubu SSK Sam Ihan. Medalista zimowej uniwersjady (2003), mistrzostw świata (2005 i 2011) oraz mistrzostw świata w lotach (2012 i 2018). Zwycięzca Letniego Grand Prix 2014.
Jego młodszy brat Anže Damjan, również był skoczkiem narciarskim[3].
Przebieg kariery
Zadebiutował w zawodach Pucharu Świata w Planicy w 2003, jednak dopiero w 2004 wszedł do słoweńskiej kadry A. Pierwsze punkty zdobył podczas zawodów w Libercu. Wcześniej wystawiany był tylko do Pucharu Kontynentalnego, gdzie dwukrotnie stał na podium. Wygrał także zawody Alpen Cup w Planicy. Podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie w 2005 zajął 6. miejsce na skoczni normalnej[4].
W 2009 roku zdobył brązowy medal w indywidualnym konkursie o mistrzostwo Słowenii w skokach narciarskich oraz w konkursie drużynowym wraz z Rokiem Mandlem, Jure Šinkovcem i Maticem Kramaršičem.
W 2010 roku został dwukrotnym wicemistrzem Słowenii w skokach narciarskich, zarówno w konkursie indywidualnym, jak i w drużynowym.
Jego trenerem indywidualnym był Simon Podrebršek – po rozpoczęciu tej współpracy Damjan zaczął osiągać najlepsze wyniki na przestrzeni kilku lat[5].
13 stycznia 2018 w Bad Mitterndorf oddał swój najdłuższy skok w karierze (228,5 m)[2].
13 maja 2021 poinformował o zakończeniu kariery[6].
Indywidualnie
Drużynowo
Starty J. Damjana na igrzyskach olimpijskich – szczegółowo
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwycięzca |
35. | 12 lutego | 2006 | Pragelato | Trampolino a Monte | K-95 | HS-106 | indywid. | 93,0 m | – | 109,0 pkt | 157,5 pkt | Lars Bystøl |
28. | 18 lutego | 2006 | Pragelato | Trampolino a Monte | K-125 | HS-140 | indywid. | 116,5 m | 115,0 m | 192,2 pkt | 84,7 pkt | Thomas Morgenstern |
10. | 20 lutego | 2006 | Pragelato | Trampolino a Monte | K-125 | HS-140 | druż.[a] | 124,0 m | – | 390,4 pkt (112,2 pkt) | 593,6 pkt | Austria |
38. | 13 lutego | 2010 | Whistler | Whistler Olympic Park | K-95 | HS-106 | indywid. | 93,5 m | – | 108,0 pkt | 168,5 pkt | Simon Ammann |
33. | 20 lutego | 2010 | Whistler | Whistler Olympic Park | K-125 | HS-140 | indywid. | 114,0 m | – | 89,7 pkt | 193,9 pkt | Simon Ammann |
9. | 9 lutego | 2014 | Krasnaja Polana | Russkije Gorki | K-95 | HS-106 | indywid. | 99,5 m | 101,0 m | 254,7 pkt | 23,3 pkt | Kamil Stoch |
17. | 15 lutego | 2014 | Krasnaja Polana | Russkije Gorki | K-125 | HS-140 | indywid. | 130,5 m | 124,5 m | 245,9 pkt | 32,8 pkt | Kamil Stoch |
5. | 17 lutego | 2014 | Krasnaja Polana | Russkije Gorki | K-125 | HS-140 | druż.[b] | 128,0 m | 130,5 m | 995,6 pkt (244,8 pkt) | 45,5 pkt | Niemcy |
28. | 10 lutego | 2018 | Pjongczang | Alpensia Jumping Park | K-98 | HS-109 | indywid. | 97,0 m | 95,5 m | 201,3 pkt | 58,0 pkt | Andreas Wellinger |
16. | 17 lutego | 2018 | Pjongczang | Alpensia Jumping Park | K-125 | HS-142 | indywid. | 130,0 m | 130,5 m | 248,3 pkt | 37,4 pkt | Kamil Stoch |
5. | 19 lutego | 2018 | Pjongczang | Alpensia Jumping Park | K-125 | HS-142 | druż.[c] | 126,5 m | 129,5 m | 967,8 pkt (241,1 pkt) | 130,7 pkt | Norwegia |
Indywidualnie
Drużynowo
Starty J. Damjana na mistrzostwach świata – szczegółowo
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwycięzca |
6. | 18 lutego | 2005 | Oberstdorf | Schattenbergschanze | K-90 | HS-100 | indywid. | 99,5 m | 89,5 m | 246,0 pkt | 10,0 pkt | Rok Benkovič |
3. | 20 lutego | 2005 | Oberstdorf | Schattenbergschanze | K-90 | HS-100 | druż.[d] | 98,0 m | 95,0 m | 929,5 pkt (257,0 pkt) | 41,0 pkt | Austria |
13. | 25 lutego | 2005 | Oberstdorf | Schattenbergschanze | K-120 | HS-137 | indywid. | 133,0 m | 129,0 m | 270,6 pkt | 42,6 pkt | Janne Ahonen |
4. | 26 lutego | 2005 | Oberstdorf | Schattenbergschanze | K-120 | HS-137 | druż.[d] | 128,0 m | 124,5 m | 1004,6 pkt (251,5 pkt) | 132,7 pkt | Austria |
45. | 24 lutego | 2007 | Sapporo | Ōkurayama | K-120 | HS-134 | indywid. | 94,5 m | – | 60,6 pkt | 205,5 pkt | Simon Ammann |
10. | 25 lutego | 2007 | Sapporo | Ōkurayama | K-120 | HS-134 | druż.[e] | 118,5 m | – | 372,9 pkt (108,8 pkt) | 627,3 pkt | Austria |
25. | 3 marca | 2007 | Sapporo | Miyanomori | K-90 | HS-98 | indywid. | 89,5 m | 87,5 m | 216,5 pkt | 60,5 pkt | Adam Małysz |
41. | 21 lutego | 2009 | Liberec | Ještěd | K-90 | HS-100 | indywid. | 90,5 m | – | 113,5 pkt | 168,5 pkt | Wolfgang Loitzl |
37. | 27 lutego | 2009 | Liberec | Ještěd | K-120 | HS-134 | indywid. | 116,0 m | – | 105,3 pkt | 36,0 pkt | Andreas Küttel |
7. | 28 lutego | 2009 | Liberec | Ještěd | K-120 | HS-134 | druż.[f] | 122,0 m | 130,5 m | 914,6 pkt (252,0 pkt) | 119,7 pkt | Austria |
NQ | 26 lutego | 2011 | Oslo | Midtstubakken | K-95 | HS-106 | indywid. | 84,5 m | 81,9 pkt | Nie zakwalifikował się. |
6. | 27 lutego | 2011 | Oslo | Midtstubakken | K-95 | HS-106 | druż.[g] | 94,5 m | 99,0 m | 924,2 pkt (223,5 pkt) | 101,3 pkt | Austria |
13. | 3 marca | 2011 | Oslo | Holmenkollbakken | K-120 | HS-134 | indywid. | 123,0 m | 131,5 m | 247,2 pkt | 30,3 pkt | Gregor Schlierenzauer |
3. | 5 marca | 2011 | Oslo | Holmenkollbakken | K-120 | HS-134 | druż.[h] | 127,5 m | – | 452,6 pkt (117,2 pkt) | 47,4 pkt | Austria |
23. | 21 lutego | 2015 | Falun | Lugnet | K-90 | HS-100 | indywid. | 87,5 m | 90,5 m | 215,4 pkt | 37,3 pkt | Rune Velta |
25. | 26 lutego | 2015 | Falun | Lugnet | K-120 | HS-134 | indywid. | 116,5 m | 121,0 m | 197,5 pkt | 71,2 pkt | Severin Freund |
6. | 28 lutego | 2015 | Falun | Lugnet | K-120 | HS-134 | druż.[i] | 120,0 m | 120,0 m | 797,5 pkt (186,2 pkt) | 75,1 pkt | Norwegia |
32. | 25 lutego | 2017 | Lahti | Salpausselkä | K-90 | HS-100 | indywid. | 88,0 m | – | 109,2 pkt | 161,6 pkt | Stefan Kraft |
21. | 2 marca | 2017 | Lahti | Salpausselkä | K-116 | HS-130 | indywid. | 113,5 m | 120,0 m | 232,2 pkt | 47,1 pkt | Stefan Kraft |
5. | 4 marca | 2017 | Lahti | Salpausselkä | K-116 | HS-130 | druż.[j] | 120,0 m | 113,0 m | 941,6 pkt (232,3 pkt) | 162,6 pkt | Polska |
11. | 1 marca | 2019 | Seefeld | Toni-Seelos-Olympiaschanze | K-99 | HS-109 | indywid. | 92,0 m | 98,0 m | 206,1 pkt | 12,2 pkt | Dawid Kubacki |
Indywidualnie
Drużynowo
Starty J. Damjana na mistrzostwach świata w lotach – szczegółowo
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Skok 3 | Skok 4 | Nota | Strata | Zwycięzca |
25. | 13–14 stycznia | 2006 | Bad Mitterndorf | Kulm | K-185 | HS-203 | indywid. | 171,5 m | 157,0 m | 172,5 m | 179,5 m | 616,6 pkt | 171,4 pkt | Roar Ljøkelsøy |
5. | 15 stycznia | 2006 | Bad Mitterndorf | Kulm | K-185 | HS-203 | druż.[k] | 171,5 m | 180,5 m | 1252,2 pkt (323,9 pkt) | 245,7 pkt | Norwegia |
12. | 22–23 lutego | 2008 | Oberstdorf | im. Heiniego Klopfera | K-185 | HS-213 | indywid. | 198,0 m | 199,5 m | 201,5 m | 199,5 m | 772,7 pkt | 62,7 pkt | Gregor Schlierenzauer |
12. | 24 lutego | 2008 | Oberstdorf | im. Heiniego Klopfera | K-185 | HS-213 | druż.[l] | 189,5 m | – | 509,3 pkt (174,9 pkt) | 1044,0 pkt | Austria |
25. | 19–20 marca | 2010 | Planica | Letalnica | K-185 | HS-215 | indywid. | 200,0 m | 194,5 m | 195,5 m | 184,0 m | 708,5 pkt | 227,3 pkt | Simon Ammann |
6. | 21 marca | 2010 | Planica | Letalnica | K-185 | HS-215 | druż.[m] | 177,0 m | 178,0 m | 1378,3 pkt (327,2 pkt) | 263,1 pkt | Austria |
NQ | 24–25 lutego | 2012 | Vikersund | Vikersundbakken | K-195 | HS-225 | indywid. | 152,0 m | — | 132,2 pkt | Nie zakwalifikował się |
3. | 26 lutego | 2012 | Vikersund | Vikersundbakken | K-195 | HS-225 | druż.[n] | 202,0 m | 211,0 m | 1580,4 pkt (385,6 pkt) | 68,0 pkt | Austria |
33. | 14–15 marca | 2014 | Harrachov | Čertak | K-185 | HS-205 | indywid. | 165,0 m | – | –[p] | –[p] | 140,8 pkt | 250,2 pkt | Severin Freund |
15. | 19–20 stycznia | 2018 | Oberstdorf | im. Heiniego Klopfera | K-200 | HS-235 | indywid. | 216,0 m | 174,5 m | 197,5 m | –[p] | 533,8 pkt | 118,1 pkt | Daniel-André Tande |
2. | 21 stycznia | 2018 | Oberstdorf | im. Heiniego Klopfera | K-200 | HS-235 | druż.[o] | 212,0 m | 220,0 m | 1615,8 pkt (405,4 pkt) | 46,4 pkt | Austria |
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Miejsca na podium
Źródło[4] |
Sezon PŚ | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | Razem |
2002/2003 | – | – | – | – |
2003/2004 | – | – | – | – |
2004/2005 | – | – | – | – |
2005/2006 | – | – | – | – |
2006/2007 | – | – | 2 | 2 |
2007/2008 | – | 1 | – | 1 |
2008/2009 | – | – | – | – |
2009/2010 | – | – | – | – |
2010/2011 | – | – | – | – |
2011/2012 | – | – | – | – |
2012/2013 | – | – | – | – |
2013/2014 | 1 | 1 | 1 | 3 |
2014/2015 | – | – | 1 | 1 |
2016/2017 | – | – | – | – |
2017/2018 | 1 | – | – | 1 |
2018/2019 | – | – | – | – |
Suma | 2 | 2 | 4 | 8 |
Zwycięstwa w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie
Lp. | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
1. | 26 stycznia | 2014 | Sapporo | Ōkurayama | K-120 | HS-134 | 138,0 m | 134,0 m | 255,0 pkt |
2. | 26 listopada | 2017 | Ruka | Rukatunturi | K-120 | HS-142 | 140,0 m | 142,0 m | 301,4 pkt |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie
Lp. | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
1. | 10 lutego | 2007 | Willingen | Mühlenkopfschanze | K-130 | HS-145 | 144,5 m | 139,0 m | 273,3 pkt | 3. | 9,8 pkt | Anders Jacobsen |
2. | 23 marca | 2007 | Planica | Letalnica | K-185 | HS-215 | 206,5 m | 205,0 m | 402,8 pkt | 3. | 20,7 pkt | Adam Małysz |
3. | 17 lutego | 2008 | Willingen | Mühlenkopfschanze | K-130 | HS-145 | 143,0 m | 143,5 m | 282,2 pkt | 2. | 4,4 pkt | Bjørn Einar Romøren |
4. | 25 stycznia | 2014 | Sapporo | Ōkurayama | K-120 | HS-134 | 135,5 m | 129,0 m | 277,0 pkt | 2. | 17,6 pkt | Peter Prevc |
5. | 26 stycznia | 2014 | Sapporo | Ōkurayama | K-120 | HS-134 | 138,0 m | 134,0 m | 255,0 pkt | 1. | – |
6. | 1 lutego | 2014 | Willingen | Mühlenkopfschanze | K-130 | HS-145 | 141,5 m | 150,5 m | 258,5 pkt | 3. | 4,7 pkt | Kamil Stoch |
7. | 20 grudnia | 2014 | Engelberg | Gross-Titlis-Schanze | K-125 | HS-137 | 131,5 m | 135,0 m | 276,2 pkt | 3. | 1,5 pkt | Richard Freitag |
8. | 26 listopada | 2017 | Ruka | Rukatunturi | K-120 | HS-142 | 140,0 m | 142,0 m | 301,4 pkt | 1. | – |
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Sezon | Miejsce[4] |
2018 | 30. |
2019 | 56. |
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Zwycięstwa w konkursach indywidualnych LGP chronologicznie
Lp. | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Przypisy |
1. | 24 sierpnia | 2013 | Hakuba | Olimpijska | K-120 | HS-131 | 119,5 m | 130,0 m | 261,2 pkt | *ex aequo z Noriaki Kasai |
2. | 20 września | 2014 | Ałmaty | Gornyj Gigant | K-125 | HS-140 | 129,0 m | 134,0 m | 265,2 pkt | – |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych LGP chronologicznie
Lp. | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
1. | 26 sierpnia | 2006 | Zakopane | Wielka Krokiew | K-120 | HS-134 | 127,0 m | 125,5 m | 252,0 pkt | 3. | 5,0 pkt | Adam Małysz |
2. | 18 sierpnia | 2007 | Einsiedeln | Andreas Küttel-Schanze | K-105 | HS-117 | 108,5 m | 109,0 m | 244,5 pkt | 3. | 3,8 pkt | Thomas Morgenstern |
3. | 3 października | 2007 | Oberhof | Hans-Renner-Schanze | K-120 | HS-140 | 138,0 m | 133,0 m | 287,8 pkt | 2. | 7,7 pkt | Kamil Stoch |
4. | 24 sierpnia | 2013 | Hakuba | Olimpijska | K-120 | HS-131 | 119,5 m | 130,0 m | 261,2 pkt | 1. | – |
5. | 15 września | 2013 | Niżny Tagił | Aist | K-120 | HS-134 | 126,5 m | 127,5 m | 264,2 pkt | 2. | 4,1 pkt | Jakub Janda |
6. | 21 września | 2013 | Ałmaty | Gornyj Gigant | K-125 | HS-140 | 129,5 m | 139,5 m | 251,0 pkt | 2. | 12,0 pkt | Anders Bardal |
7. | 22 września | 2013 | Ałmaty | Gornyj Gigant | K-125 | HS-140 | 131 m | 136 m | 270,5 pkt | 2. | 1,7 pkt | Matjaž Pungertar |
8. | 23 sierpnia | 2014 | Hakuba | Olimpijska | K-120 | HS-131 | 129,0 m | 128,0 m | 271,5 pkt | 2. | 6,0 pkt | Phillip Sjøen |
9. | 24 sierpnia | 2014 | Hakuba | Olimpijska | K-120 | HS-131 | 128,0 m | 131,5 m | 248,9 pkt | 3. | 14,6 pkt | Phillip Sjøen |
10. | 20 września | 2014 | Ałmaty | Gornyj Gigant | K-125 | HS-140 | 129,0 m | 134,0 m | 265,2 pkt | 1. | – |
11. | 21 września | 2014 | Ałmaty | Gornyj Gigant | K-125 | HS-140 | 137,0 m | 131,5 m | 275,4 pkt | 2. | 1,6 pkt | Taku Takeuchi |
Miejsca w poszczególnych konkursach indywidualnych LGP
Miejsca w poszczególnych konkursach drużynowych LGP
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Zwycięstwa w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie
Lp. | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS[q] | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
1. | 14 marca | 2002 | Zaō | Yamagata | K-90 | – | 92,5 m | 85,0 m | 224,0 pkt |
2. | 15 lutego | 2004 | Westby | Snowflake | K-106 | – | 119,0 m | 121,5 m | 281,3 pkt |
3. | 9 stycznia | 2011 | Sapporo | Ōkurayama | K-120 | HS-134 | 129,5 m | 134,0 m | 272,8 pkt |
4. | 13 grudnia | 2014 | Rena | Renabakkene | K-99 | HS-111 | 106,5 m | 111,0 m | 261,1 pkt |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie
Lp. | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS[q] | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
1. | 14 marca | 2002 | Zaō | Yamagata | K-90 | – | 92,5 m | 85,0 m | 224,0 pkt | 1. | – |
2. | 26 grudnia | 2003 | Sankt Moritz | Olympiaschanze | K-95 | – | 95,0 m | 98,0 m | 232,5 pkt | 2. | 17,0 pkt | Christian Nagiller |
3. | 8 lutego | 2004 | Zakopane | Wielka Krokiew | K-120 | – | 116,5 m | 129,0 m | 240,4 pkt | 3. | 6,7 pkt | Reinhard Schwarzenberger |
4. | 15 lutego | 2004 | Westby | Snowflake | K-106 | – | 119,0 m | 121,5 m | 281,3 pkt | 1. | – |
5. | 7 stycznia | 2006 | Planica | Srednija Velikanka | K-90 | HS-100 | 96,5 m | 96,0 m | 258,0 pkt | 3. | 8,0 pkt | Primož Roglič |
6. | 20 grudnia | 2009 | Otepää | Tehvandi | K-90 | HS-100 | 90,0 m | 88,0 m | 223,5 pkt | 3.[r] | 15,0 pkt | Grzegorz Miętus |
7. | 8 stycznia | 2011 | Sapporo | Ōkurayama | K-120 | HS-134 | 116,0 m | 118,5 m | 214,6 pkt | 3. | 27,7 pkt | Mitja Mežnar |
8. | 9 stycznia | 2011 | Sapporo | Ōkurayama | K-120 | HS-134 | 129,5 m | 134,0 m | 272,8 pkt | 1. | – |
9. | 13 grudnia | 2013 | Rena | Renabakkene | K-99 | HS-111 | 106,5 m | 111,0 m | 261,1 pkt | 1. | – |
10. | 14 grudnia | 2013 | Rena | Renabakkene | K-99 | HS-111 | 111,0 m | 107,5 m | 268,3 pkt | 2. | 8,4 pkt | Michael Hayböck |
11. | 20 grudnia | 2013 | Lahti | Salpausselkä | K-116 | HS-130 | 127,0 m | 131,0 m | 271,3 pkt | 2. | 3,1 pkt | Michael Hayböck |
12. | 21 grudnia | 2013 | Lahti | Salpausselkä | K-116 | HS-130 | 126,5 m | 128,5 m | 270,2 pkt | 3. | 1,8 pkt | Michael Hayböck |
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych LPK chronologicznie
Lp. | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
1. | 9 lipca | 2004 | Velenje | Grajski grič | K-85 | HS-94 | 91,0 m | 90,5 m | 248,5 pkt | 2. | 2,5 pkt | Bine Zupan |
2. | 10 lipca | 2004 | Velenje | Grajski grič | K-85 | HS-94 | 86,0 m | 92,5 m | 243,5 pkt | 3. | 4,0 pkt | Stefan Kaiser |
3. | 15 sierpnia | 2004 | Ramsau | Mattensprunganlage | K-90 | HS-98 | 92,0 m | 93,5 m | 248,0 pkt | 2. | 6,0 pkt | Robert Mateja |
4. | 3 sierpnia | 2013 | Kuopio | Puijo | K-120 | HS-127 | 118,0 m | 125,5 m | 235,8 pkt | 2. | 3,3 pkt | Jakub Janda |
5. | 4 sierpnia | 2013 | Kuopio | Puijo | K-120 | HS-127 | 122,5 m | 125,5 m | 238,4 pkt | 2. | 0,9 pkt | Jarkko Määttä |
Uwagi
- ↑ a b Skład zespołu: Rok Benkovič, Robert Kranjec, Primož Peterka i Jernej Damjan
- ↑ a b Skład zespołu: Jurij Tepeš, Robert Kranjec, Jernej Damjan i Peter Prevc
- ↑ a b Skład zespołu: Jernej Damjan, Anže Semenič, Tilen Bartol i Peter Prevc
- ↑ a b c d Skład zespołu Primož Peterka, Jure Bogataj, Rok Benkovič i Jernej Damjan
- ↑ a b Skład zespołu: Primož Pikl, Jernej Damjan, Rok Urbanc i Peter Žonta
- ↑ a b Skład zespołu: Mitja Mežnar, Jernej Damjan, Robert Hrgota i Robert Kranjec
- ↑ a b Skład zespołu: Mitja Mežnar, Jernej Damjan, Robert Kranjec i Peter Prevc
- ↑ a b Skład zespołu: Peter Prevc, Jurij Tepeš, Jernej Damjan i Robert Kranjec
- ↑ a b Skład zespołu: Jurij Tepeš, Nejc Dežman, Jernej Damjan i Peter Prevc
- ↑ a b Skład zespołu: Jurij Tepeš, Anže Lanišek, Jernej Damjan i Peter Prevc
- ↑ a b Skład zespołu: Robert Kranjec, Rok Benkovič, Jernej Damjan i Primož Peterka
- ↑ a b Skład zespołu: Robert Kranjec, Jurij Tepeš, Jernej Damjan i Primož Peterka
- ↑ a b Skład zespołu: Robert Hrgota, Jernej Damjan, Jurij Tepeš i Robert Kranjec
- ↑ a b Skład zespołu: Jernej Damjan, Jurij Tepeš, Jure Šinkovec i Robert Kranjec
- ↑ a b Skład zespołu: Jernej Damjan, Anže Semenič, Domen Prevc i Peter Prevc
- ↑ a b c Seria konkursowa została odwołana.
- ↑ a b Do sezonu 2003/04 włącznie FIS podając rozmiar skoczni posługiwała się punktem konstrukcyjnym
- ↑ Ex aequo z Felixem Schoftem
Przypisy
- ↑ a b Jernej DAMJAN - sylwetka. skijumping.pl. [dostęp 2024-04-19].
- ↑ a b Rekordy życiowe skoczków narciarskich. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2024-04-19].
- ↑ Anze Damjan (sylwetka, biografia). skokinarciarskie.pl. [dostęp 2024-04-19].
- ↑ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s Adam Kwieciński: DAMJAN Jernej 1983.05.28 SLO. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2024-04-19].
- ↑ Jajc pokleknil na zadnji stopnički, a vseeno odločno proti Sočiju. siol.net, 2013-10-03. [dostęp 2017-11-26]. (słoweń.).
- ↑ Dominik Formela: Jernej Damjan zakończył karierę. skijumping.pl, 2021-05-13. [dostęp 2024-04-19].
- ↑ FIS Nordic World Ski Championships 2011 - Oslo (NOR) – Ski Jumping - Normal Hill Individual - Results Qualification. fis-ski.com, 2011-02-25. [dostęp 2012-09-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-03-03)]. (ang.).
- ↑ FIS Ski Flying World Championships 2012 - Vikersund (NOR) – Flying Hill Individual - Results Qualification. fis-ski.com, 2012-02-23. [dostęp 2012-09-16]. (ang.).
Bibliografia
- DAMJAN Jernej - Athlete Information. fis-ski.com. [dostęp 2024-04-19]. (ang.).
- Adam Kwieciński: DAMJAN Jernej 1983.05.28 SLO. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2024-04-19].
Złoty medal | |
---|
Srebrny medal | |
---|
Brązowy medal | |
---|
Złoty medal | |
---|
Srebrny medal | |
---|
Brązowy medal | |
---|
Złoty medal | |
---|
Srebrny medal | |
---|
Brązowy medal | |
---|
Skocznia normalna indywidualnie | |
---|
Skocznia duża indywidualnie | |
---|
Drużynowo | - 1992
- 1993: SSK Ilirija
- 1994: SSK Ilirija
- 1995: SSK Ilirija
- 1996: SK Triglav
- 1997: SK Triglav
- 1998: SK Triglav
- 1999: SK Triglav
- 2000: SSK Ilirija
- 2001
- 2002
- 2003: SK Triglav I
- 2004: SK Triglav (Šparovec, Zupan, Kranjec, P. Peterka)
- 2005: SK Triglav (Zupan, Bogataj, Kranjec, Urbanc)
- 2006: SK Triglav I(Zupan, Kranjec, Urbanc, Peterka)
- 2007: SSK Ilirija (Babnik, Radelj, A. Damjan, J. Damjan)
- 2008: SSK Ilirija (Babnik, Kramaršič, Šinkovec, J. Damjan)
- 2009: SSK Ilirija (A. Damjan, Kramaršič, Šinkovec, J. Damjan)
- 2010: SK Triglav I (Dobovšek, Urbanc, P. Prevc, Kranjec)
- 2011: SK Triglav I (Dobovšek, Urbanc, P. Prevc, Judež)
- 2012: SK Triglav I (Urbanc, Dežman, Judež, Kranjec)
- 2013: SK Triglav I (C. Prevc, Dežman, Urbanc, P. Prevc)
- 2014: SK Triglav I (C. Prevc, Dežman, Judež, P. Prevc)
- 2015: SK Triglav I (Kranjec, C. Prevc, Dežman, P. Prevc)
- 2016: SK Triglav I (Jelar, C. Prevc, D. Prevc, P. Prevc)
- 2017: SK Triglav I (D. Prevc, C. Prevc, Jelar, Dežman)
- 2018: SK Triglav I (Jelar, P. Prevc, Dežman, D. Prevc)
- 2019: SSK Ljubno BTC I (Mogel, Samec, Zajc, Brezovnik)
- 2020: SK Triglav I (C. Prevc, Jelar, D. Prevc, P. Prevc)
- 2021: SK Triglav I (P. Prevc, M. Hafnar, D. Prevc, C. Prevc)
- 2022: SK Triglav I (C. Prevc, P. Prevc, M. Hafnar, Ž. Jelar)
- 2023: SK Triglav I (Ž. Jelar, P. Prevc, D. Prevc, M. Hafnar)
- 2024: SSK Ilirija I (Bartolj, Vidic, Masle, Kos)
|
---|
Identyfikatory zewnętrzne: