Kazachstan na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Kod MKOl | KAZ | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998 Nagano | ||||||
Chorąży | Władimir Smirnow | |||||
Liczba zawodników | 60 w 8 dyscyplinach | |||||
|
Reprezentacja Kazachstanu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 liczyła 60 zawodników - 45 mężczyzn i 15 kobiet, którzy wystąpili w ośmiu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie dwa brązowe medale.
Najmłodszym zawodnikiem Kazachstanu na ZIO 1998 był Stanisław Filimonow (18 lat i 250 dni), a najstarszym Igor Dorochin (35 lat i 177 dni).
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Brąz | Władimir Smirnow | Biegi narciarskie | Bieg łączony mężczyzn |
Brąz | Ludmiła Prokaszowa | Łyżwiarstwo szybkie | 5000 m kobiet |
Wyniki reprezentantów Kazachstanu
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Walerij Iwanow
- sprint - 31. miejsce
- bieg indywidualny - 52. miejsce
- Dmitrij Pantow
- sprint - 54. miejsce
- bieg indywidualny - 49. miejsce
- Dmitrij Pozdniakow
- sprint - 24. miejsce
- bieg indywidualny - 59. miejsce
- Dmitrij Pantow
Dmitrij Pozdniakow
Aleksandr Mienszykow
Walerij Iwanow
- sztafeta - 16. miejsce
Kobiety
- sprint - 18. miejsce
- bieg indywidualny - 23. miejsce
- Inna Szeszkil
- sprint - 20. miejsce
- bieg indywidualny - 54. miejsce
- Inna Szeszkil
Margarita Dułowa
Jelena Dubok
Ludmiła Gurjewa
- sztafeta - 20. miejsce
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Władimir Borcow
- 30 km stylem klasycznym - 50. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 45. miejsce
- Witalij Liliczenko
- 10 km stylem klasycznym - 80. miejsce
- Bieg łączony - 59. miejsce
- Andriej Niewzorow
- 10 km stylem klasycznym - 68. miejsce
- Bieg łączony - 48. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 41. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 23. miejsce
- Pawieł Rjabinin
- 10 km stylem klasycznym - 50. miejsce
- Bieg łączony - 36. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 13. miejsce
- Władimir Smirnow
- 10 km stylem klasycznym - 4. miejsce
- Bieg łączony -
- 30 km stylem klasycznym - 12. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 8. miejsce
- Pawieł Rjabinin
Władimir Borcow
Andriej Niewzorow
Witalij Liliczenko
- sztafeta - 16. miejsce
Kobiety
- Jelena Antonowa
- 15 km stylem klasycznym - 57. miejsce
- 5 km stylem klasycznym - 44. miejsce
- Bieg łączony - 38. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 20. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 21. miejsce
- 5 km stylem klasycznym - 27. miejsce
- Bieg łączony - 39. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 32. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 40. miejsce
- 5 km stylem klasycznym - 35. miejsce
- Bieg łączony - 42. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 49. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 30. miejsce
- Olga Sielezniowa
- 5 km stylem klasycznym - 66. miejsce
- Bieg łączony - 63. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 52. miejsce
- Swietłana Dieszewych
Oksana Jacka
Swietłana Szyszkina
Olga Sielezniowa
- sztafeta - 12. miejsce
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Władimir Antipin, Michaił Borodulin, Piotr Diewiatkin, Igor Dorochin, Dmitrij Dudarjew, Wadim Głowacki, Witalij Jeriemiejew, Pawieł Kamiencew, Aleksandr Korieszkow, Jewgienij Korieszkow, Oleg Kriażew, Igor Nikitin, Andriej Pczelakow, Erłan Sagymbajew, Andriej Sawienkow, Konstantin Szafranow, Aleksandr Szimin, Andriej Sokołow, Witalij Triegubow, Aleksiej Troszczinski, Władimir Zawiałow, Igor Ziemlanoj - 5. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Jurij Litwinow
- soliści - 28. miejsce
Pary
- Marina Chałturina
Andriej Krukow
- Pary sportowe - 14. miejsce
- Jelizawieta Stiekolnikowa
Dmitrij Kazarłyga
- Pary taneczne - 22. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Radik Bikczentajew
- 1500 m - 27. miejsce
- 5000 m - 27. miejsce
- Sergiej Cybienko
- 1000 m - 17. miejsce
- 1500 m - 19. miejsce
- Sergiej Kaznaczejew
- 1500 m - 41. miejsce
- 5000 m - 26. miejsce
- Władimir Klepinin
- 500 m - 32. miejsce
- 1000 m - 37. miejsce
- 500 m - 24. miejsce
Kobiety
- Kenżesz Orynbajewa
- 3000 m - 31. miejsce
- 1000 m - 11. miejsce
- 1500 m - 7. miejsce
- 3000 m -
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Dmitrij Kwacz
- gigant - DNF
Kobiety
- Julija Krygina
- supergigant - DNF
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł: Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- jazda po muldach - 26. miejsce
Kobiety
- jazda po muldach - DNF
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Skocznia normalna - 30. miejsce
- Skocznia duża - 49. miejsce
- Skocznia normalna - 32. miejsce
- Skocznia duża - 25. miejsce
- Skocznia normalna - 48. miejsce
- Skocznia duża - 42. miejsce
- Skocznia normalna - 58. miejsce
- Skocznia duża - 46. miejsce
- drużynowo - 11. miejsce
Linki zewnętrzne
- Wyniki reprezentantów Kazachstanu na ZIO 1998 na Sports-Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-03-27)]. (ang.)
- p
- d
- e
- p
- d
- e