Lekkoatletyka na Igrzyskach Frankofońskich 1989
Igrzyska Frankofońskie 1989 Casablanca | |||
| |||
Miejsce | Stade Mohamed V | ||
---|---|---|---|
Data | 12–17 lipca 1989 | ||
Liczba konkurencji | 41 |
Lekkoatletyka na Igrzyskach Frankofońskich 1989 – zawody lekkoatletycznie jakie miały miejsce w dniach 12 – 17 lipca 1989 w stolicy Maroko - Casablance na stadionie Stade Mohamed V. Lekkoatletyka została rozegrana po raz pierwszy historii Igrzysk Frankofońskich[1]. Tabelę medalową zawodów lekkoatletycznych wygrali reprezentanci Francji (58 medali - w tym 20 złotych)[2].
Medaliści
Mężczyźni
Konkurencja | Rezultat | Rezultat | Rezultat | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Daniel Sangouma | 10.17 | Bruno Marie-Rose | 10.18 | Max Morinière | 10.29 |
200 m | Daniel Sangouma | 20.20 | Bruno Marie-Rose | 20.58 | Jean-Charles Trouabal | 20.71 |
400 m | Gabriel Tiacoh | 44.93 | Anton Skerritt | 46.10 | Hachim Ndiaye | 46.28 |
800 m | Moussa Fall | 1:46.78 | Faouzi Lahbi | 1:47.08 | Babacar Niang | 1:47.18 |
1500 m | Hassan Ouhrouch | 3:40.25 | Eric Dubus | 3:40.54 | Mustapha Lachaal | 3:40.58 |
5000 m | Saïd Aouita | 13:36.19 | Khalid Skah | 13:39.01 | Mohamed Issangar | 13:47.89 |
10 000 m | Brahim Boutayeb | 28:53.11 | Hammou Boutayeb | 28:55.61 | Jean-Louis Prianon | 29:20.00 |
Maraton | Youssouf Doukal | 2:19:18 | Abdi Doudoub | 2:23:10 | Mohamed Abdi | 2:25:54 |
110 m ppł | Philippe Aubert | 13.84 | Vincent Clarico | 13.96 | Judex Lefou | 14.06 |
400 m ppł | Amadou Dia Bâ | 49.47 | Philippe Gonigam | 49.89 | John Graham | 50.12 |
3000 m z przeszkodami | Graeme Fell | 8:27.91 | Bruno Le Stum | 8:29.82 | Joseph Mahmoud | 8:30.60 |
Sztafeta 4×100 m | Francja Max Morinière Daniel Sangouma Jean-Charles Trouabal Bruno Marie-Rose | 38.75 | Kanada ? ? ? ? | 40.07 | Wybrzeże Kości Słoniowej ? ? ? ? | 40.31 |
Sztafeta 4×400 m | Senegal Ibou Faye Babacar Niang Moussa Fall Hachim Ndiaye | 3:04.69 | Francja Emmanuel Esdras Pascal Maran Jacques Farraudière Philippe Gonigam | 3:06.24 | Kanada ? ? John Graham Anton Skerritt | 3:06.93 |
Chód na 20 km | Guillaume Leblanc | 1:27:27 | Jean-Claude Corré | 1:28:39 | Thierry Toutain | 1:35:08 |
Skok wzwyż | Jean-Charles Gicquel | 2.22 | Joël Vincent | 2.19 | Dominique Hernandez | 2.19 |
Skok o tyczce | Ferenc Salbert | 5.65 | Jean-Marc Tailhardat | 5.50 | Philippe d'Encausse | 5.35 |
Skok w dal | Edrick Floreal | 7.84 | Glenroy Gilbert | 7.79 | Norbert Brige | 7.75 |
Trójskok | Toussaint Rabenala | 16.97 | Pierre Camara | 16.87 | Edrick Floreal | 16.69 |
Pchnięcie kulą | Luc Viudès | 19.11 | Patrick Journoud | 17.64 | Lorne Hilton | 17.55 |
Rzut dyskiem | Patrick Journoud | 58.76 | Ray Lazdins | 56.14 | Sandor Katona | 52.36 |
Rzut młotem | Raphaël Piolanti | 73.16 | Walter Ciofani | 72.18 | Frédéric Kuhn | 72.12 |
Rzut oszczepem | Jean-Paul Lakafia | 73.38 | Pascal Lefevre | 72.80 | Alain Storaci | 70.04 |
Dziesięciobój | Mike Smith | 8160 pkt | Abdennacer Moumen | 7330 pkt | Richard Hesketh | 7297 pkt |
Kobiety
Konkurencja | Rezultat | Rezultat | Rezultat | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Laurence Bily | 11.14 | Patricia Girard | 11.25 | Lalao Ravaonirina | 11.35 |
200 m | Marie-José Pérec | 22.60 | Lalao Ravaonirina | 23.26 | Odile Singa | 23.47 |
400 m | Jillian Richardson | 51.79 | Charmaine Crooks | 52.02 | Néné Tandian | 52.08 |
800 m | Brit Lind-Petersen | 2:05.03 | Renée Belanger | 2:05.24 | Fatima Maama | 2:05.41 |
1500 m | Fatima Aouam | 4:11.15 | Robyn Meagher | 4:13.71 | Paula Schnurr | 4:16.12 |
3000 m | Fatima Aouam | 9:06.70 | Marcianne Mukamurenzi | 9:10.71 | Alison Wiley | 9:10.76 |
10 000 m | Marcianne Mukamurenzi | 34:18.84 | Hassania Darami | 34:20.75 | Odile Ohier | 34:31.72 |
Maraton | Rakiya Maraoui | 2:47:01 | Cindy New | 2:47:38 | Maryse Justin | 2:54:50 |
100 m ppł | Monique Éwanjé-Épée | 12.92 | Anne Piquereau | 12.99 | Christine Hurtlin | 13.24 |
400 m ppł | Hélène Huart | 56.92 | Corinne Pierre-Joseph | 57.10 | Marie Womplou | 57.78 |
Sztafeta 4×100 m | Francja Laurence Bily Patricia Girard Françoise Leroux Marie-Christine Dubois | 43.38 | Kanada ? ? ? ? | 45.04 | Belgia ? ? ? ? | 45.24 |
Sztafeta 4×400 m | Francja Ketty Régent-Talbot Évelyne Élien Corinne Pierre-Joseph Hélène Huart | 3:31.89 | Kanada ? ? ? ? | 3:32.96 | Wybrzeże Kości Słoniowej Alimata Koné Louise Koré Marie Womplou Célestine N'Drin | 3:37.58 |
Skok wzwyż | Maryse Éwanjé-Épée | 1.88 | Linda Cameron | 1.86 | Leslie Estwick Beatrice Landes | 1.81 |
Skok w dal | Florence Colle | 6.56 | Géraldine Bonnin | 6.25 | Françoise Cochard | 6.23 |
Pchnięcie kulą | Léone Bertimon | 15.70 | Martine Jean-Michel | 15.42 | Brigitte De Leeuw | 15.18 |
Rzut dyskiem | Agnès Teppe | 54.94 | Catherine Beauvais | 52.40 | Hanan Ahmed Khaled | 50.60 |
Rzut oszczepem | Lorri LaRowe | 55.14 | Christine Gravier | 53.12 | Faye Roblin | 51.82 |
Siedmiobój | Donna Smellie | 5622 pkt | Catherine Bond | 5588 pkt | Hélène Bossé | 5448 pkt |
Tabela medalowa zawodów
Poz. | Państwo | Łącznie | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Francja | 20 | 21 | 17 | 58 |
2 | Kanada | 8 | 11 | 9 | 28 |
3 | Maroko | 6 | 5 | 3 | 14 |
4 | Senegal | 3 | 0 | 3 | 6 |
5= | Dżibuti | 1 | 1 | 1 | 3 |
5= | Madagaskar | 1 | 1 | 1 | 3 |
7 | Rwanda | 1 | 1 | 0 | 2 |
8 | Wybrzeże Kości Słoniowej | 1 | 0 | 3 | 4 |
9 | Quebec | 0 | 1 | 0 | 1 |
10= | Belgia | 0 | 0 | 2 | 2 |
10= | Mauritius | 0 | 0 | 2 | 2 |
12 | Egipt | 0 | 0 | 1 | 1 |
Poz. | Łącznie | 41 | 41 | 42 | 124 |