Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu 2017
|
Data | 16 - 26 lutego 2017 |
Gospodarz | Gangneung |
Mężczyźni |
1. miejsce | Lee Ki-jeong |
2. miejsce | Andrew Stopera |
3. miejsce | Magnus Ramsfjell |
Kobiety |
1. miejsce | Isabella Wranå |
2. miejsce | Sophie Jackson |
3. miejsce | Kristen Streifel |
Strona internetowa |
Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu 2017 – turniej, który odbył się w dniach 16 - 26 lutego 2017 w południowokoreańskim Gangneung. Mistrzami świata juniorów zostali Koreańczycy z Południa, a mistrzyniami świata juniorów Szwedki.
W turnieju wzięło udział po 10 drużyn męskich i żeńskich reprezentujących 13 państw[1]. Po raz pierwszy turniej wygrała reprezentacja Korei Południowej.
Korea Południowa gościła mistrzostwa świata juniorów w curlingu po raz drugi (pierwszy raz w 2006). Odbyły się one w Gangneung Curling Centre, który w przyszłym roku gościły igrzyska olimpijskie. Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu 2017 były próbą przedolimpijską tego obiektu[1].
Kwalifikacje
Do turnieju zakwalifikowało się 6 najlepszych reprezentacji z ubiegłorocznych mistrzostw (z wyłączeniem Korei Południowej) oraz 3 najlepsze drużyny Mistrzostwa Świata Juniorów Dywizji B w Curlingu 2017. Reprezentacje Korei Południowej otrzymały miejsce jako gospodarze[1].
Kobiety
- gospodarz: Korea Południowa
- 6 najlepszych reprezentacji z Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu 2016: Kanada, Węgry, Rosja, Szwecja, Szwajcaria, Stany Zjednoczone
- 3 najlepsze drużyny Mistrzostwa Świata Juniorów Dywizji B w Curlingu 2017: Szkocja, Turcja, Japonia
Mężczyźni
- gospodarz: Korea Południowa
- 6 najlepszych reprezentacji z Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu 2016: Kanada, Norwegia, Szkocja, Szwecja, Szwajcaria, Stany Zjednoczone
- 3 najlepsze drużyny Mistrzostwa Świata Juniorów Dywizji B w Curlingu 2017: Chiny, Turcja, Włochy
Kobiety
Reprezentacje
Państwo | Czwarta | Trzecia | Druga | Otwierająca | Rezerwowa |
Kanada | Kristen Streifel | Chantele Broderson | Kate Goodhelpsen | Brenna Bilassy | Karlee Burgess |
Węgry | Bernadett Biro | Linda Joo | Regina Dobor | Blanka Biro | Laura Nagy |
Japonia | Misaki Tanaka | Yui Tanaka | Kaede Kudo | Naoko Kawamura | Sakiko Suzuki |
Korea Południowa | Kim Min-ji | Kim Hye-rin | Yang Tae-i | Kim Su-jin | Kim Myeong-ju |
Rosja | Maria Baksheeva | Daria Morozowa | Maria Komarowa | Ekaterina Kuzmina | Olga Kotelnikowa |
Szkocja | Sophie Jackson | Naomi Brown | Mili Smith | Sophie Sinclair | Laura Barr |
Szwecja | Isabella Wranå | Jennie Wåhlin | Almida de Val | Fanny Sjöberg | Maria Larsson |
Szwajcaria | Selina Witschonke | Elena Mathis | Melina Bezzola | Anna Gut | Laura Engler |
Turcja | Dilşat Yildiz | Canan Temuren | Beyzanur Konuksever | Beyza Nur Emer | |
Stany Zjednoczone | Annmarie Dubberstein | Christine McMakin | Jenna Burchesky | Allison Howell | Madison Bear |
Round Robin
Legenda |
| Kwalifikacja do fazy play-off |
| Tie-break |
| Spadek do dywizji B |
Tie-break
O wejście do fazy play-off
Korea Południowa - Szwajcaria 7:5
O utrzymanie
Stany Zjednoczone - Japonia 11:8
Play-off
Półfinał
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem |
| Szkocja | 3 | 0 | 2 | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | X | X | 13 |
| Kanada | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | 2 |
Mecz o 3. miejsce
Finał
25 lutego, 15:00
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem |
| Szwecja | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 10 |
| Szkocja | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 7 |
Klasyfikacja końcowa
Legenda |
| Mistrzynie świata juniorów |
| Wicemistrzynie świata juniorów |
| 3 miejsce |
| Spadek do dywizji B |
Mężczyźni
Reprezentacje
Państwo | Czwarty | Trzeci | Drugi | Otwierający | Rezerwowy |
Kanada | Tyler Tardi | Sterling Middleton | Jordan Tardi | Nicholas Meister | Nicholas Rabl |
Chiny | Wang Zhi Yu | Yuan Ming Jie | Li Hong Bo | Kang Xin Long | Cheng Kuo |
Włochy | Marco Onnis | Fabio Ribotta | Lorenzo Maurino | Marco Vespia | Davide Forchino |
Korea Południowa | Lee Ki-jeong | Lee Ki-bok | Seong Yu-jin | Choi Jeong-uk | Woo Gyeong-ho |
Norwegia | Magnus Ramsfjell | Bendik Ramsfjell | Magnus Trulsen | Eskil Vintervold | Elias Hoestmaehlingen |
Szkocja | Cameron Bryce | Robin Brydone | Euan Kyle | Frazer Shaw | Ross Whyte |
Szwecja | Johan Nygren | Fabian Wingfors | Emil Hermansson | Max Baeck | Anton Degerfeldt |
Szwajcaria | Jan Hess | Simon Gloor | Simon Höhn | Reto Schönenberger | Oliver Widmer |
Turcja | Uğurcan Karagöz | Emre Karaman | Muhammed Uçan | Muhammed Ennes Caglayan | Ridvan Tekin |
Stany Zjednoczone | Andrew Stopera | Luc Violette | Ben Richardson | Graem Fenson | Nicholas Connolly |
Round Robin
Legenda |
| Kwalifikacja do fazy play-off |
| Tie-break |
| Spadek do dywizji B |
Tie-break
O wejście do fazy play-off
Kanada - Norwegia 7:8
Play-off
Półfinał
Mecz o 3. miejsce
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem |
| Szkocja | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | X | 3 |
| Norwegia | 2 | 2 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | X | X | 10 |
Finał
26 lutego, 16:00
Klasyfikacja końcowa
Legenda |
| Mistrzowie świata juniorów |
| Wicemistrzowie świata juniorów |
| 3 miejsce |
| Spadek do dywizji B |
Zobacz też
Przypisy
- ↑ a b c VoIP Defender WJCC 2017 testing teams from around the globe and the 2018 Olympic venue. World Junior Curling Championships 2017. [dostęp 2018-03-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-02-17)]. (ang.).
Bibliografia
- Oficjalna strona turnieju. worldcurling.org. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-23)].
Świat | |
---|
Europa | |
---|
Ameryka | |
---|
Azja i Pacyfik | |
---|
Nierozgrywane | |
---|
←2015/2016 Sezon 2016/2017 w sportach zimowych 2017/2018→