Mistrzostwa Świata U-17 w Piłce Nożnej 2001
| Ten artykuł od 2010-11 wymaga zweryfikowania podanych informacji. Należy podać wiarygodne źródła w formie przypisów bibliograficznych. Część lub nawet wszystkie informacje w artykule mogą być nieprawdziwe. Jako pozbawione źródeł mogą zostać zakwestionowane i usunięte. Sprawdź w źródłach: Encyklopedia PWN • Google Books • Google Scholar • Federacja Bibliotek Cyfrowych • BazHum • BazTech • RCIN • Internet Archive (texts / inlibrary) Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon {{Dopracować}} z tego artykułu. |
Szczegóły turnieju | |
Gospodarz | Trynidad i Tobago |
---|---|
Termin | 13 września – 30 września |
Liczba drużyn | 16 (z 6 konfederacji) |
Stadiony | 5 (w 5 miastach) |
Mistrz | Francja (1. tytuł) |
Statystyki turnieju | |
Mecze | 32 |
Strzelone gole | 102 (3,19 na mecz) |
Frekwencja | 331 198 (10 350 na mecz) |
Król strzelców | Florent Sinama-Pongolle |
Najlepszy zawodnik | Florent Sinama-Pongolle |
Mistrzostwa świata do lat 17 w piłce nożnej 2001 odbyły się w Trynidadzie i Tobago między 13 września a 30 września. Mecze w ramach turnieju odbywały się w 5 miastach: Port-of-Spain, Bacolet, Couva, Malabar oraz Marabella. Mogli w nim wziąć udział piłkarze urodzeni po 1 stycznia 1984.
Drużyny
Oman | 1,2,3 miejsce w kwalifikacjach w strefie azjatyckiej |
Iran | |
Japonia | |
Nigeria | 1,2,3 miejsce w kwalifikacjach w strefie afrykańskiej |
Burkina Faso | |
Mali | |
Stany Zjednoczone | zwycięzca grupy A, zwycięzca grupy B i zwycięzca play-off kwalifikacji w strefie CONCACAF |
Kostaryka | |
Brazylia | 1,2,3 miejsce w kwalifikacjach w strefie CONMEBOL |
Argentyna | |
Paragwaj | |
Australia | zwycięzca kwalifikacji w strefie Oceanii |
Hiszpania | 1,2,3 miejsce w kwalifikacjach w strefie europejskiej |
Francja | |
Chorwacja | |
Trynidad i Tobago | gospodarz |
Grupa A
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazylia | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 10 | 2 | +8 |
Australia | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 1 | +4 |
Chorwacja | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 8 | -5 |
Trynidad i Tobago | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 9 | -7 |
13 września 2001 | Trynidad i Tobago Nkosi Blackman 57' | 1 – 2 0 – 1 | Chorwacja | Port-of-Spain Widzów: 10 500 Sędzia: Daniel Gimenez |
14 września 2001 | Australia | 0 – 1 0 – 0 | Brazylia | Port-of-Spain Widzów: 10 800 Sędzia: Michal Beneš |
16 września 2001 | Trynidad i Tobago | 0 – 1 0 – 0 | Australia 55' Fred Agius | Port-of-Spain Widzów: 25 100 Sędzia: Alexandru Tudor |
16 września 2001 | Chorwacja Dejan Prijić 6' | 1 – 3 1 – 1 | Brazylia | Port-of-Spain Widzów: 25 100 Sędzia: Rodolfo Sibrian |
19 września 2001 | Brazylia Malzoni 6' Caetano Prósperi Calil 16' Julius James 36-samobójcza' Caetano Prósperi Calil 41' Caetano Prósperi Calil 59' José Antonio de Miranda da Silva Júnior 88' | 6 – 1 4 – 0 | Trynidad i Tobago 61' Jerol Frobes | Port-of-Spain Widzów: 26 000 Sędzia: Hussein Issa |
19 września 2001 | Chorwacja | 0 – 4 0 – 2 | Australia 37' Terry Smith 40' Anthony Danze 46' Anthony Danze 66' Anthony Danze | Port-of-Spain Widzów: 20 228 Sędzia: Chukwudi Chukwujekwu |
Grupa B
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nigeria | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 1 | +7 |
Francja | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 11 | 6 | +5 |
Japonia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 9 | -7 |
Stany Zjednoczone | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 8 | -5 |
14 września 2001 | Stany Zjednoczone | 0 – 1 0 – 1 | Japonia 43' Yutaro Abe | Bacolet Sędzia: Paulo De Oliveira |
14 września 2001 | Francja | 1 – 2 | Nigeria 24' Karimu Shaibu 75' Victor Brown | Bacolet Sędzia: Ramesh Ramdhan |
16 września 2001 | Japonia | 0 – 4 | Nigeria | Bacolet Sędzia: Lucilo Cardozo Batista |
16 września 2001 | Stany Zjednoczone | 3 – 5 | Francja 4' Florent Sinama-Pongolle 31' Samuel Piètre 48' Mourad Meghni 60'Florent Sinama-Pongolle 65' Florent Sinama-Pongolle | Bacolet Sędzia: Im Eun Ju |
19 września 2001 | Nigeria Karimu Shaibu 32' Moses Ayuba 58' | 2 – 0 | Stany Zjednoczone | Bacolet Sędzia: Harry Attison |
19 września 2001 | Japonia | 1 – 5 | Francja 11' Samuel Piètre 13' Florent Sinama-Pongolle 15' Stéphen Drouin 54' Florent Sinama-Pongolle 57' Florent Sinama-Pongolle | Bacolet Sędzia: Daniel Gimenez |
Grupa C
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Argentyna | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 4 | +5 |
Burkina Faso | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 3 | +1 |
Hiszpania | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 | -2 |
Oman | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 6 | -4 |
15 września 2001 | Oman Mohammed Mubarek Al Hinai 22' | 1 – 2 1 – 0 | Hiszpania | Couva Widzów: 7500 Sędzia: Samuel Richard Contreras |
15 września 2001 | Argentyna | 2 – 2 1 – 1 | Burkina Faso | Couva Widzów: 7500 Sędzia: Harry Attison |
17 września 2001 | Hiszpania | 0 – 1 0 – 1 | Burkina Faso | Marabella Widzów: 7500 Sędzia: Kristinn Jakobsoon |
17 września 2001 | Oman | 0 – 3 | Argentyna | Marabella Sędzia: Raphael Divine Evehe |
19 września 2001 | Burkina Faso | 1 – 1 1 – 1 | Oman 33' Mohammed Mubarek Al Hinai | Couva Widzów: 7000 Sędzia: Alexandru Tudor |
19 września 2001 | Hiszpania Guillem Bauzà Mayol 23' José Manuel Lafuente Garrido 30' | 2 – 4 | Argentyna | Couva Sędzia: Rodolfo Sibrian |
Grupa D
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kostaryka | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 2 | +3 |
Mali | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 2 | +2 |
Paragwaj | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 6 | -1 |
Iran | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 6 | -4 |
15 września 2001 | Mali Alain Claude Traoré 76' | 1 – 2 0 – 0 | Paragwaj 52' Blas López 86-karny' Aldo Jara | Malabar Widzów: 4500 Sędzia: Hussein Issa |
15 września 2001 | Iran | 0 – 2 0 – 0 | Kostaryka | Malabar Widzów: 6500 Sędzia: Chukwudi Chukwujekwu |
17 września 2001 | Paragwaj | 0 – 3 0 – 0 | Kostaryka | Malabar Sędzia: Michal Beneš |
17 września 2001 | Mali | 1 – 0 1 – 0 | Iran | Malabar Sędzia: Ramesh Ramdhan |
20 września 2001 | Kostaryka | 0 – 2 | Mali | Malabar Sędzia: Paulo De Oliveira |
20 września 2001 | Paragwaj Andrés Pérez Matto 19' Andrés Pérez Matto 42' Aldo Jara 66' | 3 – 2 | Iran 81' Mansour Ahmadzadeh 90+3' Mansour Ahmadzadeh | Malabar Sędzia: Kristinn Jakobsoon |
Ćwierćfinał
23 września 2001 | Brazylia Francisco Terra Alberoni 70' | 1 – 2 1 – 0 | Francja | Bacolet Widzów: 7500 Sędzia: Ramesh Ramdhan |
23 września 2001 | Nigeria | 5 – 1 | Australia 86' Matthew Engele | Bacolet Widzów: 8000 Sędzia: Chukwudi Chukwujekwu |
24 września 2001 | Argentyna | 2 – 1 1 – 1 | Mali 35' Drissa Diarra | Marabella Widzów: 8000 Sędzia: Lucilo Cardozo Batista |
24 września 2001 | Kostaryka | 0 – 2 0 – 0 | Burkina Faso | Marabella Widzów: 8700 Sędzia: Samuel Richard Contreras |
Półfinał
27 września 2001 | Francja | 2 – 1 0 – 0 | Argentyna | Port-of-Spain Widzów: 9200 Sędzia: Raphael Divine Evehe |
27 września 2001 | Nigeria | 1 – 0 1 – 0 | Burkina Faso | Malabar Sędzia: Samuel Richard Contreras |
Mecz o trzecie miejsce
30 września 2001 | Argentyna | 0 – 2 0 – 1 | Burkina Faso | Port-of-Spain Widzów: 25 000 Sędzia: Hussein Issa |
Finał
30 września 2001 | Francja | 3 – 0 1 – 0 | Nigeria | Port-of-Spain Widzów: 20 790 Sędzia: Lucilo Cardozo Batista |
Klasyfikacja strzelców
Zespół | Zawodnik | Gole |
---|---|---|
Florent Sinama-Pongolle | 9 | |
Femi Opabunmi | 5 | |
Caetano | 4 |
Inne
- Nigeria otrzymała nagrodę fair-play turnieju.
- p
- d
- e
|