Mistrzostwa świata do lat 18 w hokeju na lodzie mężczyzn 2023 (I Dywizja)
Mistrzostwa świata do lat 18 w hokeju na lodzie mężczyzn I dywizji 2023 odbyły się w dwóch państwach: we Francji (Angers) oraz w Słowenii (Bled). Zawody grupy A zostały rozegrane w dniach 23-29 kwietnia 2023, natomiast grupy B 10–16 kwietnia 2023 roku.
W mistrzostwach drugiej dywizji uczestniczyło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów. Rozgrywały one mecze systemem każdy z każdym. Pierwsza drużyna turnieju grupy A awansuje do mistrzostw świata elity, ostatni zespół grupy A zagra w grupie B, zastępując zwycięzcę turnieju grupy B. Najsłabsza drużyna grupy B spadła do drugiej dywizji.
Hale, w których odbyły się zawody to:
- IceParc, w Angers
- Ice Arena Bled, w Bledzie
Grupa A
Wyniki
23 kwietnia 2023 | Japonia | 5:3 | Dania | IceParc, Angers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | K. Okubo (EQ) 22:34 J. Kokuwa (PP) 39:18 T. Ushio (EQ) 39:38 R. Shirozu (EQ) 53:21 T. Ushio (EQ) 53:41 | (0:1, 3:0, 2:2) | 14:01 (SH) A. Schioldan 43:49 (EQ) T. Petersen 56:08 (EQ) A. Linde | Widzów: 352 Sędzia główny: Petter Bakken Nicolas Cregut Sędziowie liniowi: Nathy Bürgy Quentin Ugolini |
8 min. kar | 8 min. kar |
23 kwietnia 2023 | Ukraina | 3:2 pk. | Francja | IceParc, Angers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | S. Gierasymienko (EQ) 08:50 D. Szułha (EQ) 24:23 M. Jałowy (GWG) 65:00 | (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) | 12:48 (EQ) A. Serres 25:40 (EQ) M. Chapuis | Widzów: 1317 Sędzia główny: Stefan Hogarth Johan Vedin Sędziowie liniowi: Luka Maekinen Njaal Sostumoen |
12 min. kar | 2 min. kar |
23 kwietnia 2023 | Węgry | 0:3 | Kazachstan | IceParc, Angers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | (0:0, 0:3, 0:0) | 20:51 (PP) A. Bejsembajew 34:00 (EQ) A. Gross 35:02 (EQ) A. Bejsembajew | Widzów: 134 Sędzia główny: Emils Druseiks Marek Žák Sędziowie liniowi: Matus Stanzel Jason Thorrignac | |
14 min. kar | 14 min. kar |
24 kwietnia 2023 | Dania | 5:1 | Ukraina | IceParc, Angers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | A. Linde (EQ) 05:50 A. Schioldan (PP) 11:39 M. Andersen (EQ) 30:42 O. Mølgaard (EQ) 37:59 O. Mølgaard (EQ) 59:33 | (2:1, 2:0, 1:0) | 05:31 (EQ) A. Puzdranowski | Widzów: 238 Sędzia główny: Tanner Doiron Marek Žák Sędziowie liniowi: Matus Stanzel Quentin Ugolini |
10 min. kar | 8 min. kar |
24 kwietnia 2023 | Kazachstan | 5:0 | Japonia | IceParc, Angers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | A. Gross (EQ) 18:44 K. Łiapunow (EQ) 20:28 A. Kim (EQ) 44:22 K. Łiapunow (EQ) 54:26 A. Bejsembajew (PP) 58:55 | (1:0, 1:0, 3:0) | Widzów: 148 Sędzia główny: Nicolas Cregut Emils Druseiks Sędziowie liniowi: Luka Maekinen Njaal Sostumoen | |
6 min. kar | 4 min. kar |
24 kwietnia 2023 | Francja | 0:2 | Węgry | IceParc, Angers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | (0:0, 0:1, 0:1) | 27:15 (PP) C. Ravasz 57:51 (PP) Z. Nemeth | Widzów: 911 Sędzia główny: Petter Bakken Johan Vedin Sędziowie liniowi: Nathy Bürgy Ľudovít Šoltés | |
2 min. kar | 6 min. kar |
26 kwietnia 2023 | Kazachstan | 3:8 | Dania | IceParc, Angers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | S. Simonow (EQ) 03:31 A. Bejsembajew (PP) 30:39 A. Kim (SH) 35:21 | (1:3, 2:3, 0:2) | 04:17 (EQ) A. Schioldan 06:19 (EQ) D. Olsson 17:47 (PP) D. Olsson 26:14 (EQ) M. Larsen 32:32 (EQ) O. Mølgaard 38:15 (EQ) O. Grossmann 52:18 (EQ) A. Schioldan 56:53 (EQ) M. Larsen | Widzów: 228 Sędzia główny: Stefan Hogarth Johan Vedin Sędziowie liniowi: Ľudovít Šoltés Jason Thorrignac |
8 min. kar | 10 min. kar |
26 kwietnia 2023 | Ukraina | 3:2 pk. | Węgry | IceParc, Angers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | N. Iwaszczenko (PP) 22:11 M. Haponienko (PP2) 46:10 I. Kuprianow (GWG) 65:00 | (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0) | 17:39 (PP) M. Nemes 22:58 (EQ) B. Haranghy | Widzów: 166 Sędzia główny: Nicolas Cregut Marek Žák Sędziowie liniowi: Njaal Sostumoen Quentin Ugolini |
16 min. kar | 10 min. kar |
26 kwietnia 2023 | Francja | 2:4 | Japonia | IceParc, Angers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | A. Serres (EQ) 57:23 T. Vidal (EA) 59:45 | (0:1, 0:2, 2:1) | 09:20 (EQ) S. Iizuka 23:39 (PP) T. Ishigaki 28:48 (SH) T. Ushio 58:37 (EQ/ENG) T. Ushio | Widzów: 1315 Sędzia główny: Petter Bakken Tanner Doiron Sędziowie liniowi: Luka Maekinen Matus Stanzel |
10 min. kar | 8 min. kar |
27 kwietnia 2023 | Kazachstan | 5:0 | Ukraina | IceParc, Angers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | A. Kim (EQ) 11:56 A. Rusłanuły (EQ) 20:28 K. Łiapunow (EQ) 23:40 S. Simonow (EQ) 31:21 N. Sitnikow (EQ) 36:36 | (1:0, 4:0, 0:0) | Widzów: 244 Sędzia główny: Petter Bakken Tanner Doiron Sędziowie liniowi: Nathy Bürgy Luka Maekinen | |
6 min. kar | 18 min. kar |
27 kwietnia 2023 | Węgry | 4:2 | Japonia | IceParc, Angers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | K. Franyó (EQ) 01:43 G. Mihalik (EQ) 32:17 K. Franyó (EQ) 45:24 G. Mihalik (EQ) 49:09 | (1:1, 1:0, 2:1) | 02:44 (EQ) K. Okubo 53:18 (PP) F. Suzuki | Widzów: 188 Sędzia główny: Stefan Hogarth Johan Vedin Sędziowie liniowi: Jason Thorrignac Quentin Ugolini |
6 min. kar | 2 min. kar |
27 kwietnia 2023 | Dania | 3:2 pd. | Francja | IceParc, Angers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | O. Mølgaard (EQ) 04:20 A. Schioldan (EQ) 16:01 A. Linde (PP) 64:16 | (2:1, 0:1, 0:0, 1:0) | 00:23 (EQ) M. Chapuis 34:22 (EQ) N. Besson | Widzów: 1400 Sędzia główny: Emils Druseiks Marek Žák Sędziowie liniowi: Ľudovít Šoltés Matus Stanzel |
10 min. kar | 29 min. kar |
29 kwietnia 2023 | Japonia | 2:1 pd. | Ukraina | IceParc, Angers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | F. Suzuki (PP) 24:14 F. Suzuki (EQ) 62:34 | (0:0, 1:1, 0:0, 1:0) | 39:52 (SH) M. Krawczenko | Widzów: 276 Sędzia główny: Johan Vedin Marek Žák Sędziowie liniowi: Ľudovít Šoltés Jason Thorrignac |
4 min. kar | 6 min. kar |
29 kwietnia 2023 | Dania | 7:0 | Węgry | IceParc, Angers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | O. Mølgaard (PP) 05:22 A. Linde (PP) 18:04 H. Thomsen (EQ) 18:15 H. Thomsen (EQ) 24:38 M. Andersen (PP2) 38:16 O. Mølgaard (PP2) 51:42 D. Olsson (PP2) 53:20 | (3:0, 2:0, 2:0) | Widzów: 204 Sędzia główny: Nicolas Cregut Emils Druseiks Sędziowie liniowi: Luka Maekinen Njaal Sostumoen | |
6 min. kar | 60 min. kar |
29 kwietnia 2023 | Francja | 1:6 | Kazachstan | IceParc, Angers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | A. Serres (PP) 05:53 | (1:3, 0:1, 0:2) | 01:55 (EQ) A. Migunow 11:18 (EQ) N. Sitnikow 15:10 (EQ) B. Orazow 33:15 (EQ) K. Kankin 52:13 (EQ) D. Nurkenow 58:57 (EQ) J. Łewkowiec | Widzów: 1157 Sędzia główny: Tanner Doiron Stefan Hogarth Sędziowie liniowi: Nathy Bürgy Matus Stanzel |
6 min. kar | 6 min. kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kazachstan | 5 | 12 | 4 | 0 | 0 | 1 | 22 | 9 | +13 |
2. | Dania | 5 | 11 | 3 | 1 | 0 | 1 | 26 | 11 | +15 |
3. | Japonia | 5 | 8 | 2 | 1 | 0 | 2 | 13 | 15 | -2 |
4. | Węgry | 5 | 7 | 2 | 0 | 1 | 2 | 8 | 15 | -7 |
5. | Ukraina | 5 | 5 | 0 | 2 | 1 | 2 | 8 | 16 | -8 |
6. | Francja | 5 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 7 | 18 | -11 |
= awans do Elity = spadek do dywizji I, grupy B
- Statystyki indywidualne
- Klasyfikacja strzelców: Oscar Mølgaard: 6 goli[1]
- Klasyfikacja asystentów: Oscar Mølgaard
Victor Nielsen
Daniel Olsson: 6 asyst[2] - Klasyfikacja kanadyjska: Oscar Mølgaard: 12 punktów[3]
- Klasyfikacja +/−: Marius Andersen
Oscar Mølgaard
Albert Schioldan: +9[4] - Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Władimir Nikitin: 93,64%[5]
- Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy: Władimir Nikitin: 1,50
- Klasyfikacja minut kar: David Bodzai
Ferenc Laskawy: 31 minut[6]
- Nagrody indywidualne
Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników, po jednym na każdej pozycji[7]:
- Bramkarz: Władimir Nikitin
- Obrońca: Marius Andersen
- Napastnik: Oscar Mølgaard
Grupa B
Wyniki
10 kwietnia 2023 | Polska | 3:1 | Austria | Ice Arena Bled, Bled |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | J. Hofman (PP) 02:07 M. Dawid (PP) 28:36 M. Dawid (PP) 35:33 | (1:0, 2:1, 0:0) | 32:50 (PP) F. Lanzinger | Widzów: 221 Sędzia główny: Rasmus Ankersen Sędziowie liniowi: Albert Ankerstjerne Norbert Balla |
8 min. kar | 16 min. kar |
10 kwietnia 2023 | Estonia | 2:4 | Włochy | Ice Arena Bled, Bled |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | D. Morozov (EQ) 49:56 M. Välja (EQ) 50:41 | (0:0, 0:2, 2:2) | 22:42 (EQ) I. Cassan 26:59 (EQ) T. Madaschi 41:14 (EQ) N. Remolato 58:56 (SH/ENG) P. Mantinger | Widzów: 167 Sędzia główny: Bartosz Kaczmarek Sędziowie liniowi: Anze Bergant Ryan Fraley |
6 min. kar | 8 min. kar |
10 kwietnia 2023 | Korea Południowa | 2:4 | Słowenia | Ice Arena Bled, Bled |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | Kwon W. H. (PP) 30:09 Sohn H. (PP) 40:22 | (0:1, 1:2, 1:1) | 17:12 (EQ) U. Podrekar 23:46 (EQ) M. Perčič 33:08 (EQ) M. Crnkič 59:40 (EQ/ENG) N. C. Petrovič | Widzów: 423 Sędzia główny: Andriej Korowkin Sędziowie liniowi: David Vaczi Wiktor Zień |
8 min. kar | 14 min. kar |
11 kwietnia 2023 | Austria | 7:1 | Estonia | Ice Arena Bled, Bled |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | O. Lam (PP) 08:41 F. Lanzinger (EQ) 10:48 P. Noll (EQ) 18:49 L. Lamereiner (EQ) 24:26 J. Neumann (EQ) 37:29 O. Lam (EQ) 41:59 M. Schwarz (EQ) 49:12 | (3:0, 2:0, 2:1) | 43:57 (EQ) M. Burkov | Widzów: 66 Sędzia główny: Bartosz Kaczmarek Sędziowie liniowi: Norbert Balla Wiktor Zień |
4 min. kar | 6 min. kar |
11 kwietnia 2023 | Włochy | 3:2 | Korea Południowa | Ice Arena Bled, Bled |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | N. Garau (PP) 05:18 A. de Luca (SH) 26:43 P. Mantinger (EQ) 43:01 | (1:1, 1:1, 1:0) | 17:27 (EQ) Sa J. H. 28:33 (EQ) Kwon W. H. | Widzów: 54 Sędzia główny: Oleg Serebriakow Sędziowie liniowi: Anze Bergant David Vaczi |
8 min. kar | 2 min. kar |
11 kwietnia 2023 | Słowenia | 6:3 | Polska | Ice Arena Bled, Bled |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | U. Podrekar (EQ) 18:43 F. Sitar (PP) 21:20 Ž. Špari Leben (EA) 30:41 M. Sever (EQ) 39:15 A. Žeželj (EQ) 47:28 Ž. Špari Leben (PP) 51:40 | (1:0, 3:2, 2:1) | 31:29 (EQ) R. Drabik 38:16 (PP) K. Sobecki 55:05 (EQ) M. Dawid | Widzów: 456 Sędzia główny: Andriej Korowkin Sędziowie liniowi: Ryan Fraley Tadej Snoj |
4 min. kar | 8 min. kar |
13 kwietnia 2023 | Estonia | 2:5 | Korea Południowa | Ice Arena Bled, Bled |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | P. Vahi (EQ) 12:32 D. Timofejev (EQ) 49:02 | (1:2, 0:1, 1:2) | 14:39 (EQ) Shin Y. M. 18:00 (EQ) Hwang S. H. 23:02 (PP) Kwon W. H. 41:52 (PP) Kwun H. W. 43:01 (EQ) Sohn H. | Widzów: 42 Sędzia główny: Rasmus Ankersen Sędziowie liniowi: Ryan Fraley Tadej Snoj |
10 min. kar | 4 min. kar |
13 kwietnia 2023 | Włochy | 1:0 | Polska | Ice Arena Bled, Bled |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | P. Mantinger (EQ) 09:50 | (1:0, 0:0, 0:0) | Widzów: 73 Sędzia główny: Andriej Korowkin Sędziowie liniowi: Norbert Balla Wiktor Zień | |
14 min. kar | 2 min. kar |
13 kwietnia 2023 | Słowenia | 4:6 | Austria | Ice Arena Bled, Bled |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | A. Žeželj (EQ) 29:06 Ž. Špari Leben (EQ) 40:53 A. Žeželj (EQ) 41:46 M. Crnkič (EA) 58:32 | (0:2, 1:1, 3:3) | 00:11 (EQ) F. Haiböck 08:31 (EA) A. Rupnik 29:30 (EQ) P. Noll 46:06 (PP) G. Biber 56:14 (EQ) L. Wempe 59:02 (EQ/ENG) P. Noll | Widzów: 511 Sędzia główny: Oleg Serebriakow Sędziowie liniowi: Albert Ankerstjerne Anze Bergant |
8 min. kar | 12 min. kar |
15 kwietnia 2023 | Korea Południowa | 6:2 | Polska | Ice Arena Bled, Bled |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | Jang J. H. (EQ) 03:17 Lee J. H. (EQ) 07:47 Kang M. (EQ) 29:37 Choi W. (EQ) 31:27 Lim S. (EQ) 37:16 Kwon W. H. (EQ) 57:57 | (2:0, 3:1, 1:1) | 37:57 (EQ) K. Lisowski 40:27 (EQ) K. Rocki | Widzów: 57 Sędzia główny: Rasmus Ankersen Sędziowie liniowi: Albert Ankerstjerne Anze Bergant |
2 min. kar | 6 min. kar |
15 kwietnia 2023 | Słowenia | 4:1 | Estonia | Ice Arena Bled, Bled |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | F. Sitar (EQ) 12:46 M. Crnkič (PP) 13:56 F. Sitar (PP) 28:11 M. Sever (EQ/ENG) 59:38 | (2:0, 1:1, 1:0) | 38:53 (PP) M. Välja | Widzów: 403 Sędzia główny: Oleg Serebriakow Sędziowie liniowi: Norbert Balla David Vaczi |
12 min. kar | 8 min. kar |
15 kwietnia 2023 | Austria | 3:0 | Włochy | Ice Arena Bled, Bled |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | P. Noll (EQ) 08:56 A. Rupnik (EQ/ENG) 59:02 O. Lam (EQ/ENG) 59:23 | (1:0, 0:0, 2:0) | Widzów: 315 Sędzia główny: Bartosz Kaczmarek Sędziowie liniowi: Tadej Snoj Wiktor Zień | |
6 min. kar | 8 min. kar |
16 kwietnia 2023 | Polska | 1:2 | Estonia | Ice Arena Bled, Bled |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | O. Laszkiewicz (EQ) 54:09 | (0:1, 0:0, 1:1) | 17:36 (SH) M. Burkov 57:02 (PP) N. Sildre | Widzów: 59 Sędzia główny: Oleg Serebriakow Sędziowie liniowi: Anze Bergant David Vaczi |
10 min. kar | 14 min. kar |
16 kwietnia 2023 | Austria | 4:2 | Korea Południowa | Ice Arena Bled, Bled |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | L. Lamereiner (EQ) 18:58 L. Sandholzer (EQ) 51:46 A. Rupnik (EQ) 58:48 L. Sandholzer (EQ/ENG) 59:59 | (1:0, 0:2, 3:0) | 29:14 (EQ) Shin Y. M. 34:58 (EQ) Hwang S. H. | Widzów: 250 Sędzia główny: Bartosz Kaczmarek Sędziowie liniowi: Tadej Snoj Wiktor Zień |
6 min. kar | 4 min. kar |
16 kwietnia 2023 | Włochy | 1:2 pd. | Słowenia | Ice Arena Bled, Bled |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | T. Pisetta (EQ) 24:06 | (0:0, 1:0, 0:1, 0:1) | 58:18 (EQ) J. Golicic 60:15 (EQ) U. Podrekar | Widzów: 330 Sędzia główny: Andriej Korowkin Sędziowie liniowi: Albert Ankerstjerne Ryan Fraley |
8 min. kar | 4 min. kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Austria | 5 | 12 | 4 | 0 | 0 | 1 | 21 | 10 | +11 |
2. | Słowenia | 5 | 11 | 3 | 1 | 0 | 1 | 20 | 13 | +7 |
3. | Włochy | 5 | 10 | 3 | 0 | 1 | 1 | 9 | 9 | 0 |
4. | Korea Południowa | 5 | 6 | 2 | 0 | 0 | 3 | 17 | 15 | +2 |
5. | Estonia | 5 | 3 | 1 | 0 | 0 | 4 | 8 | 21 | -13 |
6. | Polska | 5 | 3 | 1 | 0 | 0 | 4 | 9 | 16 | -7 |
= awans do dywizji I, grupy A = spadek do dywizji II, grupy A
- Statystyki indywidualne
- Klasyfikacja strzelców: Kwon Woo Hyun
Paul Noll: 4 gole[8] - Klasyfikacja asystentów: Filip Sitar: 8 asyst[9]
- Klasyfikacja kanadyjska: Filip Sitar: 11 punktów[10]
- Klasyfikacja +/−: Filip Sitar: +8[11]
- Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Damian Clara: 95,41%[12]
- Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy: Damian Clara: 1,25
- Klasyfikacja minut kar: Paul Mantinger: 10 minut[13]
- Nagrody indywidualne
Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników, po jednym na każdej pozycji[14]:
- Bramkarz: Damian Clara
- Obrońca: Urban Podrekar
- Napastnik: Oliver Lam
Przypisy
- ↑ https://stats.iihf.com/hydra/480/IHM480000_85C_12_1.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/hydra/480/IHM480000_85D_12_1.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/hydra/480/IHM480000_85B_12_1.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/hydra/480/IHM480000_85G_11_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/hydra/480/IHM480000_85A_11_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/hydra/480/IHM480000_85H_11_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/hydra/480/IHM480000_85I_1_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/hydra/481/IHM481000_85C_15_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/hydra/481/IHM481000_85D_18_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/hydra/481/IHM481000_85B_17_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/hydra/481/IHM481000_85G_16_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/hydra/481/IHM481000_85A_15_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/hydra/481/IHM481000_85H_15_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/hydra/481/IHM481000_85I_1_0.pdf
Bibliografia
- Dywizja IA na stronie IIHF. (ang.).
- Dywizja IB na stronie IIHF. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Mistrzostwa | |
---|---|
Elita | |
I Dywizja | |
II Dywizja | |
III Dywizja |