Mistrzostwa Ameryki Środkowej i Karaibów w Lekkoatletyce 2008
21. Mistrzostwa Ameryki Środkowej i Karaibów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne zorganizowane kolumbijskim Cali od 4 do 6 lipca 2008 roku.
Rezultaty
NR – rekord kraju |
Mężczyźni
Konkurencja | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Darrel Brown Trynidad i Tobago | 10,12 | Daniel Bailey Antigua i Barbuda | 10,18 | Henry Vizcaíno Kuba | 10,34 |
200 m | Emmanuel Callender Trynidad i Tobago | 20,69 | Rondel Sorrillo Trynidad i Tobago | 20,71 | José Eduardo Acevedo Wenezuela | 20,79 |
400 m | Renny Quow Trynidad i Tobago | 45,27 | Michael Mathieu Bahamy | 45,66 | Omar Cisneros Kuba | 45,98 |
800 m | Andy González Kuba | 1:46,11 | Eduard Villanueva Wenezuela | 1:46,92 | Juan Pablo Soares Meksyk | 1:47,18 |
1500 m | Isaías Haro Meksyk | 3:45,15 | Nico José Herrera Wenezuela | 3:45,39 | Maury Surel Castillo Kuba | 3:47,17 |
5000 m | John Tello Kolumbia | 14:21,21 | Isaías Haro Meksyk | 14:35,81 | Javier Alexander Guarín Kolumbia | 15:10,58 |
10 000 m | Williams Naranjo Kolumbia | 29:30,29 | Diego Colorado Kolumbia | 29:41,88 | ||
110 m przez płotki | Shamar Sands Bahamy | 13,32w | Paulo César Villar Kolumbia | 13,45w | Héctor Cotto Portoryko | 13,55w |
400 m przez płotki | Isa Phillips Jamajka | 49,98 | Yasmany Copello Kuba | 50,08 | Yeison Rivas Kolumbia | 50,44 |
3000 m z przeszkodami | José Alberto Sánchez Kuba | 8:53,24 | Alexander Greaux Portoryko | 9:12,70 | Yovanni Adame Dominikana | 9:15,72 |
skok wzwyż | Víctor Moya Kuba | 2,25 | Trevor Barry Bahamy | 2,25 | Jamal Wilson Bahamy | 2,13 |
skok o tyczce | Lázaro Borges Kuba | 5,50 | Dominic Johnson Saint Lucia | 5,30 | Natanael Semeis Dominikana | 4,80 |
skok w dal | Wilfredo Martínez Kuba | 8,31 | Herbert McGregor Jamajka | 7,90 | Tyrone Smith Bermudy | 7,80 |
trójskok | Leevan Sands Bahamy | 17,29 | Héctor Dairo Fuentes Kuba | 17,23 | Alexis Copello Kuba | 16,91 |
pchnięcie kulą | Alexis Paumier Kuba | 19,60 | Manuel Repollet Portoryko | 18,43 | Carlos Jovanny García Kolumbia | 17,70 |
rzut dyskiem | Jorge Fernández Kuba | 58,60 | Yunio Lastre Kuba | 58,00 | Jesús Parejoa Wenezuela | 56,49 |
rzut młotem | Noleysi Vicet Kuba | 71,61 | Luis Martín García Meksyk | 66,36 | Raúl Rivera Gwatemala | 64,58 |
rzut oszczepem | Aniel Boué Kuba | 74,98 | Dairon Márquez Kolumbia | 74,37 | Johnny Walter Viáfara Kolumbia | 71,07 |
dziesięciobój | Yosley Azcuy Kuba | 7408 | Steven Marrero Portoryko | 7297 | Andrés Horacio Mantilla Kolumbia | 7164 |
chód na 20 000 m | James Rendón Kolumbia | 1:25:22,7 | Allan Segura Kostaryka | 1:27:57,2 | Claudio Erasmo Vargas Meksyk | 1:28:51,6 |
sztafeta 4 x 100 m | Trynidad i Tobago Keston Bledman Marc Burns Aaron Armstrong Richard Thompson | 38,54 | Bahamy Adrian Griffith Derrick Atkins Rodney Green Shamar Sands | 39,22 | Saint Kitts i Nevis Jason Rogers Larry Inanga Jevon Claxton Delwayne Delaney | 40,81 |
sztafeta 4 x 400 m | Kuba William Collazo Yunier Pérez Omar Cisneros Yeimer López | 38,54 | Bahamy Ramon Miller Michael Mathieu Avard Moncur Andretti Bain | 39,22 | Trynidad i Tobago Renny Quow Cowin Mills Ade Alleyne-Forte Stann Waithe | 40,81 |
Kobiety
Konkurencja | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Chandra Sturrup Bahamy | 11,20 | Sherry Fletcher Grenada | 11,39 | Barbara Pierre Haiti | 11,40 |
200 m | Debbie Ferguson-McKenzie Bahamy | 22,78 | Roxana Díaz Kuba | 22,82 | Darlenys Obregón Kolumbia | 23,13 |
400 m | Indira Terrero Kuba | 50,98 | Gabriela Medina Meksyk | 51,78 | Ginou Ettiene Haiti | 52,20 |
800 m | Rosibel García Kolumbia | 2:05,90 | Sheena Gooding Barbados | 2:06,60 | Cristina Guevara Meksyk | 2:07,20 |
1500 m | Rosibel García Kolumbia | 4:24,62 | Yamilé Alaluf Meksyk | 4:25,43 | Muriel Coneo Kolumbia | 4:28,92 |
5000 m | Nora Letichia Rocha Meksyk | 16:41,27 | Bertha Sánchez Kolumbia | 16:43,82 | María Isabel Montilla Wenezuela | 16:53,42 |
10 000 m | Bertha Sánchez Kolumbia | 35:16,36 | María Isabel Montilla Wenezuela | 35:42,18 | Andreina de la Rosa Dominikana | 36:43,36 |
100 m przez płotki | Anay Tejeda Kuba | 12,61 NR | Yenima Arencibia Kuba | 12,95 | Aleesha Barber Trynidad i Tobago | 12,98 NR |
400 m przez płotki | Josanne Lucas Trynidad i Tobago | 56,55 | Princesa Oliveros Kuba | 57,44 | Yolanda Osana Dominikana | 58,91 |
3000 m z przeszkodami | Ángela Figueroa Kolumbia | 10:18,23 | Milena Pérez Kuba | 10:45,46 | Sonny García Dominikana | 12:16,51 |
skok wzwyż | Levern Spencer Saint Lucia | 1,91 | Caterine Ibargüen Kolumbia | 1,88 | Marierlis Rojas Wenezuela | 1,79 |
skok o tyczce | Milena Agudelo Kolumbia | 4,10 | Keisa Monterola Wenezuela | 4,00 | ||
skok w dal | Bianca Stuart Bahamy | 6,54 | Shara Proctor Anguilla | 6,54 NR | Charisse Bacchus Trynidad i Tobago | 6,49 |
trójskok | Mabel Gay Kuba | 14,19 | Yarianna Martínezs Kuba | 13,95 | Ayanna Alexander Trynidad i Tobago | 13,30 |
pchnięcie kulą | Cleopatra Borel-Brown Trynidad i Tobago | 18,39 | Yumileidi Cumbá Kuba | 18,10 | Yaniuvis López Kuba | 17,87 |
rzut dyskiem | Yarelis Barrios Kuba | 62,87 | Yania Ferrales Kuba | 58,74 | Annie Alexander Trynidad i Tobago | 54,56 |
rzut młotem | Candice Scott Trynidad i Tobago | 69,26 | Yunaika Crawford Kuba | 69,03 | Eli Johana Moreno Kolumbia | 67,09 NR |
rzut oszczepem | Laverne Eve Bahamy | 56,36 | Yanet Cruz Kuba | 56,14 | Kateema Riettie Jamajka | 54,90 |
siedmiobój | Yariadmis Argüelles Kuba | 5862 | Yasmiany Pedroso Kuba | 5833 | Thaimara Solsiree Rivas Wenezuela | 5302 |
chód na 10 000 m | Claudia Ortega Meksyk | 50:10,37 | Milángela Rosales Wenezuela | 51:06,83 | Ingrid Hernández Kolumbia | 52:44,84 |
sztafeta 4 x 100 m | Trynidad i Tobago Semoy Hackett Ayanna Hutchinson Sasha Springer-Jones Kelly-Ann Baptiste | 43,43 NR | Kolumbia Mirtha Brock Felipa Palacios Darlenys Obregón Yomata Hinestroza | 43,56 | Bahamy Kristy White Chandra Sturrup Timicka Clarke Debbie Ferguson-McKenzie | 44,03 |
sztafeta 4 x 400 m | Kuba Aymée Martínez Diosmely Peña Daisurami Bonne Indira Terrero | 3:27,97 | Meksyk María Teresa Rugeior Gabriela Medina Nallely Vela Zudikey Rodriguez | 3:29,94 | Bahamy Sasha Rolle Christine Amertil Shakeitha Henfield Crystal Strachan | 3:35,57 |
Tabela medalowa
Klasyfikacja medalowa | |||||
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Kuba | 17 | 12 | 5 | 34 |
2 | Kolumbia | 8 | 7 | 9 | 24 |
3 | Trynidad i Tobago | 8 | 1 | 5 | 14 |
4 | Bahamy | 6 | 4 | 3 | 13 |
5 | Meksyk | 3 | 5 | 3 | 11 |
6 | Jamajka | 1 | 1 | 1 | 3 |
7 | Saint Lucia | 1 | 1 | 0 | 2 |
8 | Wenezuela | 0 | 5 | 5 | 10 |
9 | Portoryko | 0 | 3 | 1 | 4 |
=10 | Anguilla | 0 | 1 | 0 | 1 |
=10 | Antigua i Barbuda | 0 | 1 | 0 | 1 |
=10 | Barbados | 0 | 1 | 0 | 1 |
=10 | Kostaryka | 0 | 1 | 0 | 1 |
=10 | Grenada | 0 | 1 | 0 | 1 |
15 | Dominikana | 0 | 0 | 5 | 5 |
16 | Haiti | 0 | 0 | 2 | 2 |
=17 | Bermudy | 0 | 0 | 1 | 1 |
=17 | Gwatemala | 0 | 0 | 1 | 1 |
=17 | Saint Kitts i Nevis | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- CAC Cali COL 4 - 6 July 2008 [online], tilastopaja.org [dostęp 2012-08-22] (ang.).
- Campeonato CAC de Atletismo 2008. [dostęp 2012-08-22]. (ang.).