Mistrzostwa Oceanii w Lekkoatletyce 2002
| |||
Organizator | Oceania Athletics Association | ||
---|---|---|---|
Szczegóły turnieju | |||
Miejscowość | Christchurch | ||
Arena | |||
Data otwarcia | 12 grudnia 2002 | ||
Data zamknięcia | 14 grudnia 2002 |
6. Mistrzostwa Oceanii w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na stadionie Queen Elizabeth II Park w Christchurch od 12 do 14 grudnia 2002 roku. W imprezie wystartowali zawodnicy z państw skupionych w Oceania Athletics Association[1][2].
Rezultaty
WR - rekord świata | CR - rekord mistrzostw | NR - rekord kraju | AR - rekord kontynentu |
SB - najlepszy wynik w sezonie | WL - najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych | PB - rekord życiowy |
NJR - rekord kraju w kategorii juniorów | NUR – rekord kraju w kategorii młodzieżowców |
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Peter Pulu | 10,66 | Wagui Anau | 10,84 | Justin Smith | 10,92 |
Bieg na 200 m | Peter Pulu | 21,39 | Jeremy Dixon | 21,57 | Craig Bearda | 21,67 |
Bieg na 400 m | Jeffrey Bai | 49,03 | Hayden Fisher | 49,37 | Moses Kamut | 49,88 |
Bieg na 800 m | Gareth Hyett | 1:51,12 | Isireli Naikelekelevesi | 1:54,11 | Loresh Kumaran | 1:57,82 |
Bieg na 1500 m | Gareth Hyett | 3:53,64 | Paul Hamblyn | 3:53,68 | Kader Touati | 4:03,09 |
Bieg na 5000 m | Ben Ruthe | 15:05,27 | Terenzo Bozzone | 15:05,80 | Neil Weare | 15:30,47 |
Półmaraton | Georges Richmond | 1:10:40 | Henry Foufaka | 1:13:41 | Patrick Zambelli | 1:14:43 |
Bieg na 110 m przez płotki | Avele Tanielu | 15,18 | Mowen Boino | 15,52 | Maluai Penaia | 15,55 |
Bieg na 400 m przez płotki | Mowen Boino | 53,06 | Matthew Stratton | 54,12 | Gregory Hubbard | 54,44 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Neville Smith | 9:47,07 | Chris Votu | 10:09,86 | Henry Foufaka | 10:31,35 |
Sztafeta 100+100+200+400 m[2] | Papua-Nowa Gwinea Henry Ben Peter Pulu Jeffrey Bai Mowen Boino | 1:31,18 | Nowa Zelandia Adam Somerville Jeremy Dixon Craig Bearda Hayden Fisher | 1:31,89 | Fidżi Meki Meli Henry Rogo Moape Vu Isireli Naikelekelevesi | 1:34,38 |
Chód na 5000 m[a] | Dip Chand | 28:27,76 | – | – | – | – |
Skok wzwyż | Grant Knaggs | 1,99 | Sandy Katusele | 1,96 | Antonio Rahiman Mohammed | 1,96 |
Skok o tyczce | Jacobus Nel | 4,56 | Laurent Honoré Tamatoa Laibe | 4,30 | – | – |
Skok w dal | Fagamanu Sofai | 6,83 | Matthew Sullivan | 6,82 | Harmon Harmon | 6,76 |
Trójskok | Tim Hawkes | 14,66 | Fagamanu Sofai | 14,64 | Sandy Katusele | 13,95 |
Pchnięcie kulą | Chris Mene | 14,22 | Sikipio Fihaki | 14,03 | Salesi Ahokovi | 13,96 |
Rzut dyskiem | Chris Mene | 50,52 | Jean-Pierre Totélé | 49,03 | Gilles Valdenaire | 48,24 |
Rzut młotem | Tane Edwards | 50,54 | Jean-Pierre Totélé | 49,37 | Motekiai Ta’ufa | 37,32 |
Rzut oszczepem | Scott McFarlane | 57,59 | Nathan Baart | 49,66 | Batchelor Tukumoeta | 45,48 |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Makelesi Bulikibo | 12,22 | Latai Sikuvea | 12,49 | Kate Schofield | 12,49 |
Bieg na 200 m | Makelesi Bulikibo | 24,21 | Kate Schofield | 24,93 | Latai Sikuvea | 25,03 |
Bieg na 400 m | Makelesi Bulikibo | 56,67 | Rachel Signal | 57,21 | Sarah Johnston | 57,57 |
Bieg na 800 m | Liz Auld | 2:11,79 | Hillary Bloomfield | 2:23,11 | Miriam Goiye | 2:26,00 |
Bieg na 1500 m | Liz Auld | 4:38,37 | Melissa Thomas | 4:41,49 | Hillary Bloomfield | 5:00,46 |
Bieg na 5000 m | Brooke Eddy | 16:58,71 | Sophie Joynes | 18:35,05 | Banrenga Baikia | 23:10,46 |
Półmaraton | Kylie Colum | 1:18:57 | Ericka Ellis | 1:27:17 | Sophie Joynes | 1:27:54 |
Bieg na 100 m przez płotki | Rachel Rogers | 15,39 | Marie Yongomene | 15,74 | Melesia Mafileʻo | 16,11 |
Bieg na 400 m przez płotki[b] | Mae Koime | 1:09,15 | Vikatolia Manumuʻa | 1:10,37 | – | – |
Bieg na 2000 m z przeszkodami | Brooke Eddy | 6:56,52 | Riana Dinsmore | 7:19,16 | Rachel Pedersen | 8:00,16 |
Sztafeta 100+100+200+400 m[2] | Fidżi Rachel Rogers Litiana Miller Makelesi Bulikibo Mereoni Raluve | 1:45,09 | Nowa Zelandia Annmarie Spragg Sarah Johnston Kate Schofield Rachel Signal | 1:47,94 | Australia Kate Smith Kimara Timms Rachel Phillips Nicole Burry | 1:58,92 |
Skok wzwyż | Elizabeth Murphy Tiffany Pickford | 1,69 | – | – | Sarah Johnston | 1,63 |
Skok o tyczce[b] | Sophie Chiet | 3,61 | Marion Becker | 2,80 | – | – |
Skok w dal | Elizabeth Murphy | 5,78 w | Tatum Rickard | 5,64 w | Melesia Mafileʻo | 5,62 w |
Trójskok | Melesia Mafileʻo | 12,16 w | Marie Yongomene | 12,13 w | Tatum Rickard | 12,04 w |
Pchnięcie kulą | ʻAna Poʻuhila | 15,66 | Melehifo Uhi | 13,78 | Joanne Morris | 13,05 |
Rzut dyskiem | Melehifo Uhi | 51,01 | ʻAna Poʻuhila | 45,11 | Tereapii Tapoki | 40,87 |
Rzut młotem | Sharyn Tennent | 54,63 | Debbie McCaw | 47,87 | Amelia Tui | 46,85 |
Rzut oszczepem | Linda Selui | 47,90 | Kate Smith | 45,72 | Jennifer Greatbatch | 40,90 |
Tabela medalowa
Poz. | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
01 !1. | Nowa Zelandia | 15 | 13 | 6 | 34 |
02 !2. | Fidżi | 6 | 2 | 3 | 11 |
03 !3. | Papua-Nowa Gwinea | 6 | 2 | 2 | 10 |
04 !4. | Australia | 4 | 6 | 7 | 17 |
05 !5. | Samoa | 4 | 1 | 1 | 5 |
06 !6. | Tonga | 3 | 4 | 5 | 12 |
07 !7. | Nowa Kaledonia | 1 | 7 | 5 | 13 |
08 !8. | Polinezja Francuska | 1 | 1 | 2 | 4 |
09 !9. | Wyspy Salomona | 0 | 2 | 1 | 3 |
10 !10. | Wyspy Cooka | 0 | 0 | 2 | 2 |
11 !11. | Guam | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kiribati | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Samoa Amerykańskie | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Vanuatu | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Suma | 40 | 38 | 35 | 113 |
Uwagi
Przypisy
- ↑ Oceania Athletics Area Championships Christchurch, Australia 12th-14th December 2002 [online], Oceania Athletics Association [dostęp 2022-09-05] (ang.).
- ↑ a b c Şevket F. Erbay: 2002 Oceania Champs. athleticspodium.com. [dostęp 2022-09-05]. (ang.).
Bibliografia
- Oceania Athletics Area Championships Christchurch, Australia 12th-14th December 2002 [online], Oceania Athletics Association [dostęp 2022-09-05] (ang.).
- Oceania Championships [online], GBRAthletics [dostęp 2022-09-05] (ang.).
- p
- d
- e