Mistrzostwa Oceanii w Lekkoatletyce 2008
| |||
Organizator | Oceania Athletics Association | ||
---|---|---|---|
Szczegóły turnieju | |||
Miejscowość | Saipan | ||
Arena | Oleai Sports Complex | ||
Data otwarcia | 25 czerwca 2008 | ||
Data zamknięcia | 28 czerwca 2008 | ||
Liczba reprezentacji | 22 |
9. Mistrzostwa Oceanii w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na stadionie Oleai Sports Complex na Saipanie w Marianach Północnych od 25 do 28 czerwca 2008 roku. W mistrzostwach wystartowali zawodnicy z państw skupionych w Oceania Athletics Association. Nie startowali reprezentanci Nowej Zelandii[1][2].
Rezultaty
WR - rekord świata | CR - rekord mistrzostw | NR - rekord kraju | AR - rekord kontynentu |
SB - najlepszy wynik w sezonie | WL - najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych | PB - rekord życiowy |
NJR - rekord kraju w kategorii juniorów | NUR – rekord kraju w kategorii młodzieżowców |
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Iowane Dovumatua | 10,92 | Setaraki Tikosaya | 10,99 | Jack Iroga | 11,07 |
Bieg na 200 m | Isoa Me | 21,93 | Setaraki Tikosaya | 22,02 | Jay Stone | 22,08 |
Bieg na 400 m | Joshua Ahwong | 48,26 | Aporasa Tabulawaki | 48,67 | Setaraki Tikosaya | 49,16 |
Bieg na 800 m | Aunese Curreen | 1:51,16 | Isireli Naikelekelevesi | 1:53,48 | Aporasa Tabulawaki | 1:57,41 |
Bieg na 1500 m | Aunese Curreen | 3:58,76 | Isireli Naikelekelevesi | 4:03,79 | Derek Mandell | 4:05,79 |
Bieg na 5000 m | Brendan Peeters | 16:02,19 | Tupuhoe Tahi | 16:12,54 | Teiva Izal | 16:13,00 |
Półmaraton | Tutea Degage | 1:17:39 | Teiva Izal | 1:19:59 | Brendan Whelan | 1:24:28 |
Bieg przełajowy na 6 km[1] | Aunese Curreen | 21:05 | Brendan Whelan | 21:09 | Lavi Sam | 21:12 |
Bieg na 110 m przez płotki | Toriki Urarii | 15,11 | Kenneth Karosich | 15,50 | Inoke Finau | 15,54 |
Bieg na 400 m przez płotki | Mowen Boino | 52,07 | Jone Wainiqolo | 55,79 | Kenneth Karosich | 57,02 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami[a] | Tim Rogers | 12:18,36 | Ketson Kabiriel | 12:20,07 | – | – |
Sztafeta 4 × 100 m[2] | Fidżi Iowane Dovumatua Setaraki Tikosaya Frank Louey Isoa Me | 42,01 | Papua-Nowa Gwinea Reginald Worealevi Kupun Wisil Waname Egora Joe Matmat | 42,71 | Australia Jay Stone Duan Daley Joshua Ahwong Peter Tuccandidgee | 42,84 |
Skok wzwyż | David Birati | 1,92 | Emori Sabua | 1,86 | Kristopher Williamson | 1,83 |
Skok w dal | Frédéric Erin | 7,59 | Jay Stone | 7,10 | Sandy Katusele | 6,98 |
Trójskok | Frank Louey | 14,23 | Kainrick Ozoux | 14,05 | Sandy Katusele | 13,99 |
Pchnięcie kulą | Daniel Kilama | 16,76 | Stephen Lasei | 14,44 | Mathieu Roulet | 13,68 |
Rzut dyskiem | Daniel Kilama | 48,06 | Rooarii Pito | 47,51 | Yann Fuluhea | 45,04 |
Rzut młotem[a] | Tom McGuire | 46,00 | Rooarii Pito | 41,90 | – | – |
Rzut oszczepem | Leslie Copeland | 67,02 | Mathieu Roulet | 66,08 | Nick Gross | 52,43 |
Ośmiobój[b][1] | Brendan Peeters | 4927 pkt | Rabangaki Nawai | 4901 pkt | Toriki Urarii | 4827 pkt |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Mae Koime | 11,66 | Toea Wisil | 11,94 | Makelesi Tumalevu | 12,39 |
Bieg na 200 m | Mae Koime | 24,11 | Toea Wisil | 24,45 | Betty Burua | 25,05 |
Bieg na 400 m | Salome Dell | 55,45 | Betty Burua | 55,80 | Sharon Henry | 58,00 |
Bieg na 800 m | Salome Dell | 2:10,92 | Salote Mereula | 2:21,80 | Nicole Layson | 2:39,63 |
Bieg na 1500 m | Salome Dell | 4:40,39 | Nicole Layson | 5:25,32 | MaliaʻAneta Patolo | 5:45,27 |
Bieg na 5000 m | Nicole Layson | 21:11,76 | MaliaʻAneta Patolo | 23:25,96 | Luna Tuifutana | 25:17,43 |
Półmaraton | Marie Benito | 1:35:21 | Meiko Carey | 1:39:33 | Mamiko Oshima | 1:42:27 |
Bieg przełajowy na 3 km[1] | Salome Dell | 11:08 | Marie Benito | 12:20 | Nicole Layson | 12:31 |
Bieg na 100 m przez płotki[c] | Milika Tuivanuavou | 16,22 | Monique Lafaialii | 16,34 | – | – |
Bieg na 400 m przez płotki | Sharon Henry | 1:01,83 | Luna Tuifutana | 1:11,87 | Kaitinano Mwemweata | 1:21,71 |
Sztafeta 4 × 100 m[2] | Papua-Nowa Gwinea Sharon Henry Mae Koime Betty Burua Toea Wisil | 47,27 | Fidżi Makelesi Tumalevu Paulini Korowaqa Salote Mereula Milika Tuivanuavou | 49,24 | Australia Emma-Rose Daby Sarah Busby Emily Keehn Narelle Long | 49,92 |
Skok w dal[c] | Makelesi Tumalevu | 5,70 | Maki Samantha Lockington | 5,07 | – | – |
Trójskok[d] | Monique Lafaialii | 10,20 | – | – | – | – |
Pchnięcie kulą | Margaret Satupai | 13,94 | Genie Gerardo | 9,79 | Nina Grundler | 9,66 |
Rzut dyskiem | Tereapii Tapoki | 50,59 | Margaret Satupai | 46,57 | Perle Buard | 30,82 |
Rzut młotem | Kelly Humphries | 45,57 | Olivia Birkett | 38,33 | Margaret Satupai | 36,11 |
Rzut oszczepem | Milika Tuivanuavou | 39,36 | Perle Buard | 39,02 | Maki Samantha Lockington | 32,70 |
Siedmiobój[d] | Narelle Long | 3081 pkt | – | – | – | – |
Mieszane
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Sztafeta 100+100+200+400 m[2] | Fidżi Makelesi Tumalevu Iowane Dovumatua Paulini Korowaqa Aporasa Tabulawaki | 1:38,29 | Papua-Nowa Gwinea Shirley Vunatup Waname Egora Betty Burua Kevin Kapmatana | 1:39,50 | Wyspy Salomona Pauline Kwalea Jack Iroga Liza Flory Emmanuel Tautaumea | 1:41,26 |
Tabela medalowa
Poz. | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
01 !1. | Fidżi | 9 | 9 | 3 | 21 |
02 !2. | Papua-Nowa Gwinea | 9 | 5 | 4 | 18 |
03 !3. | Australia | 6 | 3 | 4 | 13 |
04 !4. | Samoa | 5 | 3 | 1 | 9 |
05 !5. | Nowa Kaledonia | 3 | 2 | 2 | 7 |
06 !6. | Polinezja Francuska | 2 | 5 | 3 | 10 |
07 !7. | Guam | 2 | 4 | 4 | 10 |
08 !8. | Wyspy Cooka | 1 | 1 | 2 | 4 |
09 !9. | Kiribati | 1 | 1 | 1 | 3 |
10 !10. | Norfolk | 1 | 0 | 0 | 1 |
11 !11. | Tonga | 0 | 2 | 3 | 5 |
12 !12. | Mariany Północne | 0 | 2 | 2 | 4 |
13 !13. | Wyspy Salomona | 0 | 0 | 2 | 2 |
14 !14. | Nauru | 0 | 0 | 1 | 1 |
Vanuatu | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Suma | 39 | 37 | 33 | 109 |
Uwagi
- ↑ a b Wystąpiło tylko dwóch zawodników.
- ↑ W skład ośmioboju wchodziły następujące konkurencje: bieg na 100 m, skok w dal, pchniecie kulą, bieg na 400 m, bieg na 110 m przez płotki, skok wzwyż, rzut oszczepem i bieg na 1000 m.
- ↑ a b Wystąpiły tylko dwie zawodniczki.
- ↑ a b Wystąpiła tylko jedna zawodniczka.
Przypisy
- ↑ a b c d Oceania Area Championships – 25/06/2008 to 28/06/2008 U18/Open Area Championships Oliea Park, Saipan, Northern Mariana Islands [online], Oceania Athletics Association [dostęp 2022-09-07] (ang.).
- ↑ a b c d Şevket F. Erbay: 2008 Oceania Champs. athleticspodium.com. [dostęp 2022-09-07]. (ang.).
Bibliografia
- Oceania Area Championships – 25/06/2008 to 28/06/2008 U18/Open Area Championships Oliea Park, Saipan, Northern Mariana Islands [online], Oceania Athletics Association [dostęp 2022-09-07] (ang.).
- Şevket F. Erbay: 2008 Oceania Champs. athleticspodium.com. [dostęp 2022-09-07]. (ang.).
- p
- d
- e