Mistrzostwa Polski Juniorów w Curlingu 2009 składały się z dwóch etapów: eliminacji i finałów. Turniej eliminacyjny odbył się między 18 a 20 września w Gliwicach a finały w dniach 23-25 października w Cieszynie.
W fazie finałowej brały udział 4 drużyny, które grały systemem kołowym. Do finału awansowały dwa najlepsze zespoły. Mistrzem Polski została drużyna, która wygrała dwukrotnie (wliczając mecz z Round Robin). Złoci medaliści reprezentowali Polskę na Europejskim Challengu Juniorów 2010 w Pradze.
Mistrzami Polski zostały drużyny AZS Gliwice Dzwoneczki i ŚKC MARLEX TEAM.
Kobiety
# | Drużyna |
1 | AZS Gliwice Dzwoneczki |
2 | RKC X-Treme Ruda Śląska |
3 | ŚKC MOC TEAM Katowice |
4 | AZS PŚ Gliwice OH |
5 | City CC Śfiry |
6 | ŚKC Rolling Stones |
Mężczyźni
# | Drużyna |
1 | AZS Gliwice Kaczory |
| ŚKC MARLEX TEAM Katowice |
| MKS Axel Toruń |
4 | AZS Łódź |
5 | AZS Gliwice Zbieranina |
6 | KKC Krakofsky Team |
7 | KS Warszowice |
8 | Sopot CC Wa ku’ta |
9 | City CC Łosie^2 |
10 | AZS Gliwice OH |
11 | Poznański Klub Curlingowy |
Finały
Kobiety
| Czwarta | Trzecia | Druga | Otwierająca | Rezerwowa |
AZS Gliwice Dzwoneczki | Elżbieta Ran | Dominika Łasak | Magdalena Dumanowska | Joanna Sowińska |
AZS Gliwice OH | Marta Pluta | Marta Malinowska | Ewa Lechowicz | Julia Malinowska | Katarzyna Dorobisz |
RKC X-Treme Ruda Śląska | Natalia Gilner | Magdalena Szołkiewicz | Natalia Turek | Dominika Muskus | Maria Kołodziej |
ŚKC MOC TEAM Katowice | Agata Musik | Magda Strączek | Agnieszka Handzlik | Dorota Wiśniewska |
Wyniki
Klasyfikacja końcowa
# | Drużyna | W | P |
1 | AZS Gliwice Dzwoneczki | 4 | 1 |
2 | ŚKC MOC TEAM | 3 | 2 |
3 | RKC X-Treme | 1 | 2 |
4 | AZS Gliwice OH | 0 | 3 |
Finał
25 października 2009 10:00 | AZS Gliwice Dzwoneczki | 3:5 | ŚKC MOC TEAM | |
25 października 2009 14:00 | AZS Gliwice Dzwoneczki | 7:5 | ŚKC MOC TEAM | |
Klasyfikacja po Round Robin
# | Drużyna | W | P |
1 | AZS Gliwice Dzwoneczki | 3 | 0 |
2 | ŚKC MOC TEAM | 2 | 1 |
3 | RKC X-Treme | 1 | 2 |
4 | AZS Gliwice OH | 0 | 3 |
Sesja 1.
23 października 2009 17:00 | AZS Gliwice Dzwoneczki | 10:2 | AZS Gliwice OH | |
| RKC X-Treme | 5:6 | ŚKC MOC TEAM | |
Sesja 2.
24 października 2009 8:00 | AZS Gliwice Dzwoneczki | 8:4 | ŚKC MOC TEAM | |
| RKC X-Treme | 17:0 | AZS Gliwice OH | |
Sesja 3.
24 października 2009 15:00 | AZS Gliwice Dzwoneczki | 9:2 | RKC X-Treme | |
| ŚKC MOC TEAM | 9:5 | AZS Gliwice OH | |
Mężczyźni
| Czwarty | Trzeci | Drugi | Otwierający | Rezerwowy |
AZS Gliwice Kaczory | Rafał Sypień | Jakub Chęć | Olaf Sypień | Szymon Tymrakiewicz | Mateusz Machecki |
AZS Łódź | Aleksander Grzelka | Mateusz Jadczyk | Paweł Włodarczyk | Mateusz Syczewski | Marcin Łopatka |
MKS Axel Toruń | Bartosz Dzikowski | Damian Cebula | Maciej Turek | Mateusz Kulik | Jeremi Telak |
ŚKC MARLEX TEAM Katowice | Jakub Głowania | Tomasz Zioło | Michał Żółtowski | Damian Spek |
Wyniki
Klasyfikacja końcowa
# | Drużyna | W | P |
1 | ŚKC MARLEX TEAM | 4 | 0 |
2 | AZS Łódź | 2 | 2 |
3 | AZS Gliwice Kaczory | 1 | 2 |
4 | MKS Axel Toruń | 0 | 1 |
Finał
25 października 2009 10:00 | ŚKC MARLEX TEAM | 7:6 | AZS Łódź | |
Klasyfikacja po Round Robin
# | Drużyna | W | P |
1 | ŚKC MARLEX TEAM | 3 | 0 |
2 | AZS Łódź | 2 | 1 |
3 | AZS Gliwice Kaczory | 1 | 2 |
4 | MKS Axel Toruń | 0 | 1 |
Sesja 1.
23 października 2009 17:00 | AZS Gliwice Kaczory | 5:6 | AZS Łódź | |
| ŚKC MARLEX TEAM | 6:3 | MKS Axel Toruń | |
Sesja 2.
24 października 2009 8:00 | AZS Gliwice Kaczory | 8:6 | MKS Axel Toruń | |
| ŚKC MARLEX TEAM | 7:5 | AZS Łódź | |
Sesja 3.
24 października 2009 15:00 | AZS Gliwice Kaczory | 3:9 | ŚKC MARLEX TEAM | |
| MKS Axel Toruń | 6:9 | AZS Łódź | |
Przypisy
- ↑ Polski Związek Curlingu – Elimancje MPJ 2009 – kolejność końcowa
- ↑ a b Polski Związek Curlingu – Końcowa kolejność MP Juniorów 2009
Zobacz też
- Sezon 2009/2010 w curlingu
Linki zewnętrzne
- Wyniki na stronach Polskiego Związku Curlingu
Świat | |
---|
Europa | |
---|
Ameryka | |
---|
Azja i Pacyfik | |
---|
Nierozgrywane | |
---|