Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 – zjazd mężczyzn
- Główny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002.
| |||
Miejsce | Salt Lake | ||
---|---|---|---|
Złoty medal | Fritz Strobl | ||
Srebrny medal | Lasse Kjus | ||
Brązowy medal | Stephan Eberharter |
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 | ||
---|---|---|
Zjazd | mężczyźni | kobiety |
Kombinacja | mężczyźni | kobiety |
Supergigant | mężczyźni | kobiety |
Slalom gigant | mężczyźni | kobiety |
Slalom | mężczyźni | kobiety |
Zjazd mężczyzn podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 w Salt Lake City został rozegrany 10 lutego. Zawody odbyły się na trasie Grizzly Run w Snowbasin. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Austriak Fritz Strobl, srebro wywalczył Norweg Lasse Kjus, a brąz zdobył kolejny reprezentant Austrii, Stephan Eberharter.
Wyniki
Miejsce | Zawodnik | Państwo | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
01 ! | Fritz Strobl | Austria | 1:39,13 | – |
02 ! | Lasse Kjus | Norwegia | 1:39,35 | +0,22 |
03 ! | Stephan Eberharter | Austria | 1:39,41 | +0,28 |
04 !4 | Kjetil André Aamodt | Norwegia | 1:39,78 | +0,65 |
05 !5 | Claude Crétier | Francja | 1:39,96 | +0,83 |
06 !6 | Christian Greber | Austria | 1:40,00 | +0,87 |
07 !7 | Fredrik Nyberg | Szwecja | 1:40,30 | +1,17 |
08 !8 | Ambrosi Hoffmann | Szwajcaria | 1:40,31 | +1,18 |
09 !9 | Marco Sullivan | Stany Zjednoczone | 1:40,37 | +1,24 |
10 | Sébastien Fournier-Bidoz | Francja | 1:40,39 | +1,26 |
11 | Pierre-Emmanuel Dalcin | Francja | 1:40,58 | +1,45 |
12 | Bjarne Solbakken | Norwegia | 1:40,74 | +1,61 |
12 | Antoine Dénériaz | Francja | 1:40,74 | +1,61 |
14 | Didier Cuche | Szwajcaria | 1:40,76 | +1,63 |
15 | Franco Cavegn | Szwajcaria | 1:40,81 | +1,68 |
16 | Daron Rahlves | Stany Zjednoczone | 1:40,84 | +1,71 |
17 | Roland Fischnaller | Włochy | 1:40,85 | +1,72 |
18 | Patrik Järbyn | Szwecja | 1:41,05 | +1,92 |
19 | Alessandro Fattori | Włochy | 1:41,24 | +2,11 |
20 | Christoph Gruber | Austria | 1:41,25 | +2,12 |
21 | Didier Défago | Szwajcaria | 1:41,27 | +2,14 |
22 | Kurt Sulzenbacher | Włochy | 1:41,56 | +2,43 |
23 | Peter Pen | Słowenia | 1:41,66 | +2,53 |
24 | Ed Podivinsky | Kanada | 1:41,69 | +2,56 |
25 | Kenneth Sivertsen | Norwegia | 1:41,70 | +2,57 |
26 | Jürgen Hasler | Liechtenstein | 1:41,76 | +2,63 |
27 | Jakub Fiala | Stany Zjednoczone | 1:41,84 | +2,71 |
28 | Andrej Jerman | Słowenia | 1:41,85 | +2,72 |
29 | Marco Büchel | Liechtenstein | 1:41,86 | +2,73 |
29 | Scott Macartney | Stany Zjednoczone | 1:41,86 | +2,73 |
31 | Gregor Šparovec | Słowenia | 1:41,88 | +2,75 |
32 | Darin McBeath | Kanada | 1:42,15 | +3,02 |
33 | Jernej Koblar | Słowenia | 1:42,41 | +3,18 |
34 | Max Rauffer | Niemcy | 1:42,52 | +3,39 |
35 | Kristian Ghedina | Włochy | 1:42,54 | +3,41 |
36 | Maksim Kiedrin | Rosja | 1:43,04 | +3,91 |
37 | AJ Bear | Australia | 1:43,19 | +4,06 |
38 | Dave Anderson | Kanada | 1:43,20 | +4,07 |
39 | Ondřej Bank | Czechy | 1:43,33 | +4,20 |
40 | Borek Zakouril | Czechy | 1:43,63 | +4,50 |
41 | Andriej Filiczkin | Rosja | 1:43,73 | +4,60 |
42 | Yasuyuki Takishita | Japonia | 1:43,75 | +4,62 |
43 | Pawieł Szestakow | Rosja | 1:44,35 | +5,22 |
44 | Siergiej Komarow | Rosja | 1:45,25 | +6,12 |
45 | Craig Branch | Australia | 1:45,34 | +6,21 |
46 | Jan Holicky | Czechy | 1:45,59 | +6,36 |
47 | Ivan Heimschild | Słowacja | 1:46,36 | +7,23 |
48 | Maui Gayme | Chile | 1:47,63 | +8,50 |
49 | Mykoła Skriabin | Ukraina | 1:47,65 | +8,52 |
50 | Mikael Gayme | Chile | 1:48,37 | +9,24 |
51 | Alexander Heath | RPA | 1:48,84 | +9,71 |
52 | Nicolás Arsel | Argentyna | 1:49,75 | +10,62 |
53 | Paul Schwarzacher-Joyce | Irlandia | 1:54,42 | +15,29 |
99 ! | Ross Green | Wielka Brytania | 9:99.99 !DNS | |
99 ! | Cristian Simari Birkner | Argentyna | 9:99.99 !DSQ |
Linki zewnętrzne
- Wyniki na Sports Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-01-22)]. (ang.)