| Ten artykuł od 2023-05 wymaga uzupełnienia informacji. Artykuł należy uzupełnić o istotne informacje: tekstowy opis przebiegu kariery. Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon {{Dopracować}} z tego artykułu. |
Nora Midtsundstad
|
Data urodzenia | 10 lipca 2003 |
Klub | Vaaler If |
Debiut w PŚ | 13 marca 2021 w Oberhofie (33. miejsce) |
Pierwsze punkty w PŚ | 4 grudnia 2022 w Lillehammer (24. miejsce) |
Dorobek medalowy |
|
Nora Midtsundstad (ur. 10 lipca 2003) – norweska skoczkini narciarska, reprezentantka klubu Vaaler If.
Jej starsza siostra, Hanna Midtsundstad, uprawia kombinację norweską[1].
Przebieg kariery
Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.
Indywidualnie
Drużynowo
Starty N. Midtsundstad na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwyciężczyni |
30. | 5 marca | 2020 | Oberwiesenthal | Fichtelbergschanzen | K-95 | HS-105 | ind. | 79,5 m | 73,0 m | 108,8 pkt | 130,1 pkt | Marita Kramer |
5. | 7 marca | 2020 | Oberwiesenthal | Fichtelbergschanzen | K-95 | HS-105 | druż.[a] | 74,5 m | 75,5 m | 679,3 pkt (118,5 pkt) | 121,4 pkt | Austria |
6. | 3 marca | 2022 | Zakopane | Średnia Krokiew | K-95 | HS-105 | ind. | 94,0 m | 95,0 m | 216,2 pkt | 24,3 pkt | Nika Prevc |
5. | 5 marca | 2022 | Zakopane | Średnia Krokiew | K-95 | HS-105 | druż.[b] | 93,0 m | 100,0 m | 621,1 pkt (221,3 pkt) | 267,4 pkt | Słowenia |
3. | 6 marca | 2022 | Zakopane | Średnia Krokiew | K-95 | HS-105 | druż. miesz.[c] | 106,0 m | 99,0 m | 772,5 pkt (217,8 pkt) | 111,9 pkt | Austria |
5. | 2 lutego | 2023 | Whistler | Whistler Olympic Park | K-95 | HS-104 | ind. | 90,0 m | 88,5 m | 206,6 pkt | 54,1 pkt | Alexandria Loutitt |
4. | 4 lutego | 2023 | Whistler | Whistler Olympic Park | K-95 | HS-104 | druż.[d] | 85,5 m | 90,0 m | 697,5 pkt (194,9 pkt) | 107,8 pkt | Japonia |
7. | 5 lutego | 2023 | Whistler | Whistler Olympic Park | K-95 | HS-104 | druż. miesz.[e] | 89,5 m | 95,0 m | 796,5 pkt (197,4 pkt) | 123,7 pkt | Słowenia |
Indywidualnie
Drużynowo
Starty N. Midtsundstad na zimowym olimpijskim festiwalu młodzieży Europy – szczegółowo
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwyciężczyni |
2. | 24 marca | 2022 | Lahti | Salpausselkä | K-90 | HS-100 | indywid. | 92,0 m | 89,5 m | 228,5 pkt | 27,0 pkt | Nika Prevc |
5. | 25 marca | 2022 | Lahti | Salpausselkä | K-90 | HS-100 | druż. miesz.[g] | 92,0 m | 88,5 m | 843,5 pkt (217,0 pkt) | 69,5 pkt | Słowenia |
Indywidualnie
Drużynowo
Starty N. Midtsundstad na igrzyskach olimpijskich młodzieży – szczegółowo
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwyciężczyni |
19. | 19 stycznia | 2020 | Prémanon | Les Tuffes | K-81 | HS-90 | indywid. | 70,0 m | 67,0 m | 169,0 pkt | 60,6 pkt | Anna Szpyniowa |
1. | 22 stycznia | 2020 | Prémanon | Les Tuffes | K-81 | HS-90 | sztafeta mieszana[j] | 80,5 m | — | 485,2 pkt (115,5 pkt) | – |
Miejsca w klasyfikacji generalnej
stan po zakończeniu sezonu 2023/2024
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Sezon | Miejsce[2] |
2023 | 26. |
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Miejsca w poszczególnych konkursach LGP
stan po zakończeniu LGP 2023
Miejsca w klasyfikacji generalnej
stan po zakończeniu PI 2023/2024
Miejsca w klasyfikacji generalnej
stan po zakończeniu LPI 2023
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
1. | 9 grudnia | 2022 | Vikersund | Vikersundbakken | K-105 | HS-117 | 109,5 m | 109,0 m | 246,7 pkt |
2. | 10 grudnia | 2022 | Vikersund | Vikersundbakken | K-105 | HS-117 | 108,5 m | 110,5 m | 260,4 pkt |
3. | 17 grudnia | 2022 | Notodden | Tveitanbakken | K-90 | HS-98 | 94,5 m | 93,0 m | 234,7 pkt |
Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwyciężczyni |
1. | 9 grudnia | 2022 | Vikersund | Vikersundbakken | K-105 | HS-117 | 109,5 m | 109,0 m | 246,7 pkt | 1. | – |
2. | 10 grudnia | 2022 | Vikersund | Vikersundbakken | K-105 | HS-117 | 108,5 m | 110,5 m | 260,4 pkt | 1. | – |
3. | 17 grudnia | 2022 | Notodden | Tveitanbakken | K-90 | HS-98 | 94,5 m | 93,0 m | 234,7 pkt | 1. | – |
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych LPK chronologicznie
Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwyciężczyni |
1. | 7 października | 2022 | Lake Placid | MacKenzie Intervale | K-90 | HS-100 | 98,0 m | 92,5 m | 254,7 pkt | 3. | 19,6 pkt | Abigail Strate |
2. | 7 października | 2022 | Lake Placid | MacKenzie Intervale | K-90 | HS-100 | 94,5 m | 91,0 m | 243,4 pkt | 3. | 17,3 pkt | Abigail Strate |
3. | 8 października | 2022 | Lake Placid | MacKenzie Intervale | K-115 | HS-128 | 107,5 m | 114,0 m | 219,0 pkt | 3. | 31,5 pkt | Abigail Strate |
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Miejsca w poszczególnych konkursach FIS Cup
Uwagi
- ↑ a b Skład zespołu: Thea Minyan Bjørseth, Eirin Maria Kvandal, Nora Midtsundstad i Karoline Skatvedt.
- ↑ a b Skład zespołu: Frida Berger, Ingrid Hordvik Kleven, Nora Midtsundstad i Heidi Dyhre Traaserud.
- ↑ a b Skład zespołu: Iver Olaussen, Nora Midtsundstad, Johannes Årdal i Heidi Dyhre Traaserud.
- ↑ a b Skład zespołu: Frida Berger, Kjersti Græsli, Ingvild Synnøve Midtskogen i Nora Midtsundstad.
- ↑ a b Skład zespołu: Ingvild Synnøve Midtskogen, Richard Selbekk-Hansen, Nora Midtsundstad i Johannes Årdal.
- ↑ a b Gospodarzem Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2022 było Vuokatti, jednak konkursy skoków narciarskich rozegrano w Lahti.
- ↑ a b Skład zespołu: Frida Berger, Iver Myhre, Nora Midtsundstad, Richard Selbekk-Hansen
- ↑ a b Organizatorem Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2020 była szwajcarska Lozanna, jednak rywalizacja w skokach narciarskich odbyła się we francuskim Prémanon.
- ↑ Drużyna składała się z jednej biegaczki i biegacza narciarskiego, skoczkini i skoczka narciarskiego, a także kombinatorki i kombinatora norweskiego. Zawody składały się z czterech skoków (kombinatorka norweska, kombinator norweski, skoczkini narciarska i skoczek narciarski) na skoczni HS90, a następnie biegu sztafetowego 4×3,3 km stylem dowolnym (kombinatorka norweska, kombinator norweski, biegaczka narciarska i biegacz narciarski).
- ↑ a b Skład drużyny: Gyda Westvold Hansen, Sebastian Østvold, Nora Midtsundstad, Iver Olaussen, Maria Hartz Melling i Nikolai Holmbø
Przypisy
- ↑ Disse søstrene deler samme lidenskap. glomdalen.no, 2019-01-05. [dostęp 2022-10-09]. (norw.).
- ↑ a b MIDTSUNDSTAD Nora - Athlete Information; World Cup Standings. [dostęp 2022-10-08].
- ↑ Nora MIDTSUNDSTAD - Athlete Information; Grand Prix Standings. [dostęp 2023-10-08].
- ↑ MIDTSUNDSTAD Nora - Athlete Information; Intercontinental Cup Standings. [dostęp 2024-03-09].
- ↑ Letni Puchar Interkontynentalny kobiet - archiwum wyników. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2024-03-18].
- ↑ a b MIDTSUNDSTAD Nora - Athlete Information; Continental Cup Standings. [dostęp 2022-10-08].
- ↑ MIDTSUNDSTAD Nora - Athlete Information; FIS Cup Standings. [dostęp 2022-10-08].
Bibliografia
- MIDTSUNDSTAD Nora - Athlete Information. fis-ski.com. [dostęp 2022-10-08]. (ang.).
- Adam Kwieciński: MIDTSUNDSTAD Nora 2003.07.10 NOR. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2022-10-09].
Indywidualnie skocznia średnia | |
---|
Indywidualnie skocznia normalna | |
---|
Indywidualnie skocznia duża | |
---|
Drużynowo | |
---|
Indywidualnie skocznia normalna (lato) | |
---|
Indywidualnie skocznia duża (lato) | |
---|
Zawody mieszane (lato) | |
---|