Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
|
Kod MKOl | NOR |
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1964 Innsbruck |
Chorąży | Knut Johannesen |
Liczba zawodników | 58 w 24 konkurencjach w 9 dyscyplinach |
|
Medale Pozycja: 3. | Złoto 3 | Srebro 6 | Brąz 6 | Razem 15 | |
Norwegię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 reprezentowało 58 zawodników: 51 mężczyzn i siedem kobiet. Był to dziewiąty start reprezentacji Norwegii na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
Złoto | Tormod Knutsen | Kombinacja norweska | Indywidualnie | 469,28 pkt[1] |
Złoto | Knut Johannesen | Łyżwiarstwo szybkie | Bieg na 5000 m mężczyzn | 7:38,4 min[2] |
Złoto | Toralf Engan | Skoki narciarskie | Skocznia duża | 230,7 pkt[3] |
Srebro | Harald Grønningen | Biegi narciarskie | Bieg na 15 km mężczyzn | 51:34,8 min[4] |
Srebro | Harald Grønningen | Biegi narciarskie | Bieg na 30 km mężczyzn | 1:32:02,3 h[4] |
Srebro | Alv Gjestvang | Łyżwiarstwo szybkie | Bieg na 500 m mężczyzn | 40,6 s[2] |
Srebro | Per Ivar Moe | Łyżwiarstwo szybkie | Bieg na 5000 m mężczyzn | 7:38,6 min[2] |
Srebro | Fred Anton Maier | Łyżwiarstwo szybkie | Bieg na 10 000 m mężczyzn | 16:06,0 min[2] |
Srebro | Toralf Engan | Skoki narciarskie | skocznia normalna | 226,3 pkt[3] |
Brąz | Olav Jordet | Biathlon | bieg na 20 km mężczyzn | 1:24:38,8 h[5] |
Brąz | Villy Haugen | Łyżwiarstwo szybkie | Bieg na 1500 m mężczyzn | 2:11,2 min[2] |
Brąz | Fred Anton Maier | Łyżwiarstwo szybkie | Bieg na 5000 m mężczyzn | 7:42,0 min[2] |
Brąz | Knut Johannesen | Łyżwiarstwo szybkie | Bieg na 10 000 m mężczyzn | 16:06,3 min[2] |
Brąz | Torgeir Brandtzæg | Skoki narciarskie | Skocznia normalna | 222,9 pkt[3] |
Brąz | Torgeir Brandtzæg | Skoki narciarskie | Skocznia duża | 227,2 pkt[3] |
Skład kadry
Biathlon
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | czas biegu | Kary | Łączny czas | Pozycja |
Olav Jordet | Bieg na 20 km | 1:22:38,8 | 2:00 | 1:24:38,8 | |
Ragnar Tveiten | 1:19:52,5 | 6:00 | 1:25:52,5 | 4. |
Jon Istad | 1:23:24,8 | 6:00 | 1:29:24,8 | 11. |
Ola Wærhaug | 1:24:38,0 | 10:00 | 1:34:38,0 | 22. |
Biegi narciarskie
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | czas | Pozycja |
Harald Grønningen | Bieg na 15 km | 51:34,8 | |
Magnar Lundemo | 51:55,2 | 8. |
Einar Østby | 52:52,2 | 15. |
Ole Ellefsæter | 55:10,8 | 25. |
Harald Grønningen | Bieg na 30 km | 1:32:02,3 | |
Einar Østby | 1:32:54,6 | 8. |
Sverre Stensheim | 1:33:12,3 | 11. |
Ole Ellefsæter | Dyskwalifikacja |
Sverre Stensheim | Bieg na 50 km | 2:45:47,2 | 5. |
Harald Grønningen | 2:47:03,6 | 6. |
Einar Østby | 2:47:20,6 | 7. |
Ole Ellefsæter | 2:47:45,8 | 8. |
Magnar Lundemo Erling Steineide Einar Østby Harald Grønningen | Sztafeta 4 × 10 km | 2:19:11,9 | 4. |
Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | czas | Pozycja |
Ingrid Wigernæs | Bieg na 5 km | 19:17,0 | 15. |
Babben Enger-Damon | 19:26,5 | 18. |
Ingrid Wigernæs | Bieg na 10 km | 43:38,0 | 12. |
Babben Enger-Damon | 48:43,8 | 31. |
Hokej na lodzie
Reprezentacja mężczyzn
- Egil Bjerklund
- Olav Dalsøren
- Bjørn Elvenes
- Erik Fjeldstad
- Tor Gundersen
- Jan Erik Hansen
- Svein Norman Hansen
- Einar Bruno Larsen
- Thor-Erik Lundby
| | - Thor Martinsen
- Øystein Mellerud
- Kåre Østensen
- Frank Olafsen
- Per Skjerwen Olsen
- Christian Petersen
- Georg Smefjell
- Jan Roar Thoresen
|
Reprezentacja Norwegii w rundzie eliminacyjnej uległa reprezentacji Szwajcarii i w dalszej części turnieju olimpijskiego grała w grupie "pocieszenia", w której zajęła 2. miejsce. Ostatecznie została sklasyfikowana na 10. miejscu.
|
Godzina: 20:00 | | (0:2, 0:1, 1:2) | | |
Grupa pocieszenia
Wyniki
Kombinacja norweska
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Bieg narciarski | Skoki narciarskie | Łącznie | Pozycja |
Czas biegu | Pozycja | Punkty | Skok 1 | Nota | Skok 2 | Nota | Skok 3 | Nota | Punkty | Pozycja |
Tormod Knutsen | Indywidualnie | 50:58,6 | 4. | 230,38 | 74,0 | 120,8 | 72,0 | 118,1 | 65,0 | 110,2 | 238,9 | 2. | 469,28 | |
Arne Larsen | 50:49,6 | 3. | 232,33 | 64,0 | 96,5 | 64,5 | 101,8 | 61,0 | 198,30 | 198,3 | 17. | 430,63 | 5. |
Arne Barhaugen | 50:40,4 | 2. | 234,33 | 64,0 | 95,70 | 62,5 | 91,60 | 60,0 | 95,60 | 191,30 | 20. | 425,63 | 6. |
Bjørn Wirkola | 53:51,9 | 14. | 196,34 | 65,0 | 101,9 | 67,0 | 101,0 | 68,0 | 115,3 | 217,2 | 9. | 413,54 | 11. |
Łyżwiarstwo figurowe
Zawodnik | Konkurencja | Nota | Pozycja |
Anne Karin Dehle | Solistki | 1571,9 | 28. |
Berit Unn Johansen | 1524,9 | 30. |
Łyżwiarstwo szybkie
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja |
Bieg na 500 m | Bieg na 1500 m | Bieg na 5000 m | Bieg na 10 000 m |
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce |
Alv Gjestvang | 40,6 | | |
Hroar Elvenes | 41,4 | 10. | |
Villy Haugen | 41,1 | 8. | 2:11,2 | | |
Magne Thomassen | 42,0 | 21. | 2:12,5 | 9. | |
Nils Aaness | | 2:14,6 | 16. | |
Ivar Eriksen | | 2:12,2 | 6. | |
Knut Johannesen | | 7:38,4 | | 16:06,3 | |
Per Ivar Moe | | 7:38,6 | | 16:47,1 | 13. |
Fred Anton Maier | | 7:42,0 | | 16:06,0 | |
Narciarstwo alpejskie
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja |
Zjazd | Slalom gigant | Slalom specjalny |
Czas | Pozycja | Czas | Pozycje | Czas 1-go przejazdu | Czas 2-go przejazdu | Czas łączny | Pozycja |
Jon Terje Øverland | 2:29,74 | 32. | 1:55,51 | 20. | 1:19,16 | 1:05,68 | 2:24,84 | 29. |
Arild Holm | 2:31,32 | 38. | 1:55,72 | 21. | 1:21,14 | 1:08,77 | 2:29,91 | 35. |
Per Martin Sunde | | 1:56,77 | 23. | 1:14,23 | 1:04,13 | 2:18,36 | 16. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja |
Zjazd | Slalom gigant | Slalom specjalny |
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas 1-go przejazdu | Czas 2-go przejazdu | Czas łączny | Pozycja |
Liv Jagge-Christiansen | 2:04,07 | 29. | 2:02,98 | 29. | 47,67 | 48,71 | 1:36,38 | 7. |
Dikke Eger-Bergman | 2:05,10 | 36. | 2:08,62 | 33. | Nie ukończyła konkurencji |
Astrid Sandvik | | 2:00,74 | 21. | Dyskwalifikacja | Nie ukończyła konkurencji |
Saneczkarstwo
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Ślizg 1 | Ślizg 2 | Ślizg 3 | Ślizg 4 | Łącznie | Pozycja |
Mogens Christensen | Jedynki | 54,43 | 55,00 | 53,80 | 54,44 | 3:37,67 | 14. |
Rolf Greger Ström | 52,60 | 52,81 | 52,62 | 53,18 | 3:31,21 | 4. |
Jan-Axel Strøm | 55,78 | 55,27 | 55,15 | 55,78 | 3:41,98 | 19. |
Christian Hallén-Paulsen Jan-Axel Strøm | Dwójki | 52,52 | 55,30 | | 1:47,82 | 10. |
Mogens Christensen Rolf Greger Ström | Nie stanęli na starcie |
Skoki narciarskie
Mężczyźni
Konkurencja | Skoczek | Skok 1 | Skok 2 | Skok 3 | Nota | Pozycja |
odległość | Nota | odległość | Nota | odległość | Nota |
Skocznia normalna | Toralf Engan | 79,0 | 112,1 | 78,5 | 112,3 | 79,0 | 114,0 | 226,3 | |
Torgeir Brandtzæg | 73,0 | 98,8 | 79,0 | 112,6 | 78,0 | 110,3 | 222,9 | |
Hans Olav Sørensen | 76,0 | 106,0 | 73,5 | 99,5 | 74,5 | 102,6 | 208,6 | 8. |
Torbjørn Yggeseth | 73,5 | 99,0 | 77,0 | 104,4 | 76,0 | 97,7 | 203,4 | 14. |
Skocznia duża | Toralf Engan | 93,5 | 114,7 | 90,5 | 116,0 | 73,0 | 88,9 | 230,7 | |
Torgeir Brandtzæg | 92,0 | 109,1 | 90,0 | 113,2 | 87,0 | 114,0 | 227,2 | |
Bjørn Wirkola | 85,0 | 99,2 | 85,0 | 104,9 | 78,0 | 99,2 | 204,1 | 16. |
Torbjørn Yggeseth | 85,0 | 96,7 | 82,0 | 98,8 | 74,0 | 91,4 | 195,50 | 28. |
Przypisy
- ↑ Nordic Combined Olympic Games 1964 results. the-sports.org. [dostęp 2013-09-09]. (ang.).
- ↑ a b c d e f g Speed Skating Olympic Games 1964 results Men [online], the-sports.org [dostęp 2013-09-09] (ang.).
- ↑ a b c d Ski Jumping Olympic Games 1964 results. the-sports.org. [dostęp 2013-09-09]. (ang.).
- ↑ a b Cross country skiing Olympic Games 1964 results Men. the-sports.org. [dostęp 2013-09-09]. (ang.).
- ↑ Biathlon - Olympic Games 1964 results. the-sports.org. [dostęp 2013-09-09]. (ang.).
Bibliografia
- Norway at the 1964 Innsbruck Winter Games. Sports-reference.com. [dostęp 2013-09-09]. (ang.).
- LA84 Foundation - official olympic reports. la84foundation.org. [dostęp 2013-09-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-16)]. (ang.).
Ameryka | |
---|
Azja | |
---|
Europa | |
---|
Oceania | |
---|