Pływanie na Igrzyskach Azjatyckich 2010
| |||
Data | 13 – 18 listopada | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Guanghzou | ||
Hala | Aoti Aquatics Centre | ||
Liczba konkurencji | 38 | ||
Liczba zawodników | 294 | ||
Liczba reprezentacji | 36 |
Pływanie na Igrzyskach Azjatyckich 2010 odbyło się w hali pływackiej Aoti Aquatics Centre w Guanghzou w dniach 13 – 18 listopada 2010[1]. Tabelę medalową zawodów zdominowali gospodarze igrzysk, którzy sięgnęli po 22 złote medale[2]. Pływanie jako dyscyplina sportowa podczas igrzysk azjatyckich została rozegrana po raz szesnasty w historii.
Medaliści
Mężczyźni
Konkurencja | |||
---|---|---|---|
50 m stylem dowolnym | Lü Zhiwu 22.37 | Masayuki Kishida 22.45 | Rammaru Harada 22.84 |
100 m stylem dowolnym | Park Tae-hwan | Lü Zhiwu | Takurō Fujii |
200 m stylem dowolnym | Park Tae-hwan 1:44.80 AR | Sun Yang 1:46.25 | Takeshi Matsuda 1:47.73 |
400 m stylem dowolnym | Park Tae-hwan | Sun Yang | Zhang Lin |
1500 m stylem dowolnym | Sun Yang | Park Tae-hwan | Zhang Lin |
50 m stylem grzbietowym | Jun’ya Koga | Ryōsuke Irie | Cheng Feiyi |
100 m stylem grzbietowym | Ryōsuke Irie | Jun’ya Koga | Sun Xiaolei |
200 m stylem grzbietowym | Ryōsuke Irie 1:55.45 | Zhang Fenglin 1:57.53 | Cheng Feiyi 1:58.93 |
50 m stylem klasycznym | Xie Zhi 27.80 | Ryō Tateishi 27.86 | Li Xiayan 27.89 |
100 m stylem klasycznym | Ryō Tateishi 1:00.38 | Władisław Poliakow 1:01.03 | Wang Shuai 1:01.71 |
200 m stylem klasycznym | Naoya Tomita | Xue Ruipeng Choi Kyu-woong | − |
50 m stylem motylkowym | Zhou Jiawei | Masayuki Kishida | Virdhawal Khade |
100 m stylem motylkowym | Zhou Jiawei 51.83 | Takurō Fujii 51.85 | Wu Peng 52.72 |
200 m stylem motylkowym | Takeshi Matsuda 1:54.02 | Ryusuke Sakata 1:55.23 | Chen Yin 1:55.29 |
200 m stylem zmiennym ind. | Ken Takakuwa | Wang Shun | Yūya Horihata |
400 m stylem zmiennym ind. | Yūya Horihata 4:13.35 | Huang Chaosheng 4:13.38 | Ken Takakuwa 4:16.42 |
Sztafeta 4×100 m stylem dowolnym | Chiny Shi Tengfei Jiang Haiqi Shi Runqiang Lü Zhiwu | Japonia Takurō Fujii Rammaru Harada Shunsuke Kuzuhara Sho Uchida | Korea Południowa Kim Yong-sik Bae Joon-mo Park Seon-kwan Park Tae-hwan |
Sztafeta 4×200 m stylem dowolnym | Chiny 7:07.68 Zhang Lin Jiang Haiqi Li Yunqi Sun Yang | Japonia 7:10.39 Yuki Kobori Sho Uchida Shunsuke Kuzuhara Takeshi Matsuda | Korea Południowa 7:24.14 Bae Joon-mo Jang Sang-jin Lee Hyun-seung Park Tae-hwan |
Sztafeta 4×100 m stylem zmiennym | Japonia Ryōsuke Irie Ryō Tateishi Takurō Fujii Rammaru Harada | Korea Południowa Park Seon-kwan Choi Kyu-woong Jeong Doo-hee Park Tae-hwan | Kazachstan Stanisław Osinskij Władisław Poliakow Fefor Szkiłow Stanisław Kuzmin |
Kobiety
Konkurencja | |||
---|---|---|---|
50 m stylem dowolnym | Li Zhesi | Tang Yi | Yayoi Matsumoto |
100 m stylem dowolnym | Tang Yi | Li Zhesi | Haruka Ueda |
200 m stylem dowolnym | Zhu Qianwei 1:56.65 | Tang Yi 1:57.08 | Hanae Ito 1:58.24 |
400 m stylem dowolnym | Shao Yiwen | Liu Jing | Seo Youn-jeong |
800 m stylem dowolnym | Li Xuanxu | Shao Yiwen | Maiko Fujino |
50 m stylem grzbietowym | Gao Chang | Aya Terakawa | Xu Tianlongzi |
100 m stylem grzbietowym | Zhao Jing | Shiho Sakai | Chang Gao |
200 m stylem grzbietowym | Zhao Jing | Shiho Sakai | Aya Terakawa |
50 m stylem klasycznym | Wang Randi | Zhao Jin | Satomi Suzuki |
100 m stylem klasycznym | Ji Liping | Satomi Suzuki | Chen Huijia |
200 m stylem klasycznym | Jeong Da-rae | Sun Ye | Ji Liping |
50 m stylem motylkowym | Tao Li | Yuka Katō | Lu Ying |
100 m stylem motylkowym | Jiao Liuyang | Tao Li | Yuka Katō |
200 m stylem motylkowym | Jiao Liuyang | Natsumi Hoshi | Choi Hye-ra |
200 m stylem zmiennym ind. | Ye Shiwen | Wang Qun | Choi Hye-ra |
400 m stylem zmiennym ind. | Ye Shiwen | Li Xuanxu | Wan-Jung Cheng |
Sztafeta 4×100 m stylem dowolnym | Chiny Li Zhesi Wang Shijia Zhu Qianwei Tang Yi | Japonia Haruka Ueda Yayoi Matsumoto Tomoko Hagiwara Hanae Ito | Hongkong Hang Yu Sze Wai Ting Yu Au Hoishun Stephanie Hannah Wilson |
Sztafeta 4×200 m stylem dowolnym | Chiny Zhu Qianwei Liu Jing Wang Shijia Tang Yi | Japonia Hanae Ito Haruka Ueda Yayoi Matsumoto Risa Sekine | Korea Południowa Park Na-ri Choi Hye-ra Lee Jae-young Seo Youn-jeong |
Sztafeta 4×100 m stylem zmiennym | Chiny Zhao Jing Chen Huijia Jiao Liuyang Tang Yi | Japonia Aya Terakawa Satomi Suzuki Yuka Katō Haruka Ueda | Hongkong Yin Yan Claudia Lau Hei Tung Fiona Ma Hang Yu Sze Hannah Wilson |
Tabela medalowa
Poz. | Państwo | Łącznie | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Chiny | 24 | 16 | 14 | 54 |
2 | Japonia | 9 | 18 | 12 | 39 |
3 | Korea Południowa | 4 | 3 | 6 | 13 |
4 | Singapur | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Kazachstan | 0 | 1 | 1 | 2 |
6 | Hongkong | 0 | 0 | 2 | 2 |
7 | Indie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Chińskie Tajpej | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Łącznie | 38 | 39 | 37 | 114 |
Przypisy
Linki zewnętrzne
- Pływanie na oficjalnej stronie Igrzysk Azjatyckich 2010. gz2010.cn. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-07-23)]. (strona zarchiwizowana), gz2010.cn, [dostęp 2022-02-10].
- Notatki z rezultatami zawodów pływackich na Igrzyskach Azjatyckich 2010 w Guanghzou. gz2010.cn. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-05-24)]. (strona zarchiwizowana), gz2010.cn, [dostęp 2022-02-10].
- p
- d
- e
Dyscypliny na Igrzyskach Azjatyckich Kanton 2010
|