Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2017 – 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2017 | |||
| |||
Miejsce | Węgry | ||
---|---|---|---|
Termin | 28 lipca 2017 (eliminacje i finał) | ||
Liczba ekip | 17 | ||
Liczba sportowców | 74 | ||
Obiekt rozgrywek | |||
Złoty medal | Wielka Brytania | ||
Srebrny medal | Rosja | ||
Brązowy medal | Stany Zjednoczone |
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2017. Eliminacje i finał miały miejsce 28 lipca.
Brytyjska sztafeta w składzie Stephen Milne, Nicholas Grainger, Duncan Scott, James Guy obroniła tytuł mistrzów świata i ustanowiła nowy rekord swojego kraju (7:01,70). Srebrny medal wywalczyli Rosjanie (7:02,68), a brąz reprezentanci Stanów Zjednoczonych (7:03,18).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Reprezentacja | Czas | Miejsce | Data | |
---|---|---|---|---|---|
Rekord świata | Stany Zjednoczone | 6:58,55 | Rzym | 31 lipca 2009 | |
Rekord mistrzostw świata | Stany Zjednoczone | 6:58,55 | Rzym | 31 lipca 2009 | |
Rekord świata juniorów | Stany Zjednoczone | 7:13,76 | Singapur | 28 sierpnia 2015 | |
Najlepszy wynik w stroju tekstylnym | Stany Zjednoczone | 6:59,70 | Londyn | 31 lipca 2012 | [2] |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 28 lipca o 10:47[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Państwo | Zawodnik | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | 5 | Australia | Clyde Lewis (1:46,79) David McKeon (1:46,72) Alexander Graham (1:46,52) Jack Cartwright (1:45,65) | 7:05,68 | Q |
2. | 1 | 4 | Wielka Brytania | Stephen Milne (1:46,78) Nick Grainger (1:46,19) Calum Jarvis (1:46,32) Duncan Scott (1:46,50) | 7:05,79 | Q |
3. | 2 | 3 | Rosja | Michaił Wiekowiszczew (1:46,78) Daniła Izotow (1:45,91) Nikita Łobincew (1:48,51) Michaił Dowgaljuk (1:46,01) | 7:07,21 | Q |
4. | 2 | 6 | Holandia | Kyle Stolk (1:47,45) Ferry Weertman (1:47,42) Stan Pijnenburg (1:47,56) Maarten Brzoskowski (1:46,79) | 7:09,22 | Q |
5. | 1 | 6 | Włochy | Filippo Megli (1:47,59) Filippo Magnini (1:47,35) Luca Dotto (1:47,64) Gabriele Detti (1:46,95) | 7:09,53 | Q |
6. | 2 | 5 | Japonia | Kosuke Hagino (1:47,51) Naito Ehara (1:46,40) Tsubasa Amai (1:48,28) Katsuhiro Matsumoto (1:47,47) | 7:09,66 | Q |
7. | 2 | 4 | Stany Zjednoczone | Conor Dwyer (1:47,77) Clark Smith (1:47,57) Jay Litherland (1:47,48) Zane Grothe (1:46,96) | 7:09,78 | Q |
8. | 1 | 1 | Polska | Kacper Majchrzak (1:46,74) Filip Zaborowski (1:48,42) Antoni Kałużyński (1:48,52) Jan Świtkowski (1:46,85) | 7:10,53 | Q |
9. | 1 | 3 | Niemcy | Philip Heintz (1:48,65) Poul Zellmann (1:47,32) Clemens Rapp (1:48,20) Jacob Heidtmann (1:46,86) | 7:11,03 | |
10. | 2 | 2 | Węgry | Nándor Németh (1:47,84) Benjamin Gratz (1:49,43) Ádám Telegdy (1:49,02) Dominik Kozma (1:44,81) | 7:11,10 | |
11. | 2 | 7 | Chiny | Wang Shun (1:48,56) Ji Xinjie (1:49,08) Ma Tianchi (1:49,40) Qian Zhiyong (1:48,58) | 7:15,62 | |
12. | 1 | 2 | Dania | Anders Lie (1:47,74) Daniel Skaaning (1:47,40) Marcus Kroyer (1:49,85) Sebastian Ovesen (1:50,96) | 7:15,95 | |
13. | 2 | 1 | Egipt | Marwan El-Kamash (1:48,80) Mohamed Samy (1:48,27) Ahmed Akram (1:48,89) Marwan El-Amrawy (1:50,99) | 7:16,95 | |
14. | 1 | 7 | Kanada | Jeremy Bagshaw (1:49,03) Markus Thormeyer (1:50,46) Yuri Kisil (1:49,23) Carson Olafson (1:48,64) | 7:17,36 | |
15. | 2 | 0 | Serbia | Velimir Stjepanović (1:47,87) Uroš Nikolić (1:51,89) Stefan Šorak (1:49,95) Ivan Lenđer (1:49,47) | 7:18,68 | |
16. | 1 | 8 | Izrael | Denis Loktev (1:50,07) Liran Konovalov (1:50,11) Tomer Frankel (1:49,80) Daniel Namir (1:49,34) | 7:19,32 | |
17. | 2 | 8 | Grecja | Andreas Vazaios (1:47,48) Dimitrios Dimitriu (1:50,56) Dimitrios Negris (1:51,25) Christos Katranzis (1:51,26) | 7:20,55 |
Finał
Finał odbył się 28 lipca o 19:12[3].
Miejsce | Tor | Państwo | Zawodnik | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 5 | Wielka Brytania | Stephen Milne (1:47,25) Nicholas Grainger (1:46,05) Duncan Scott (1:44,60) James Guy (1:43,80) | 7:01,70 | |
2. ! | 3 | Rosja | Michaił Dowgaljuk (1:46,00) Michaił Wiekowiszczew (1:45,91) Daniła Izotow (1:45,97) Aleksandr Krasnych (1:44,80) | 7:02,68 | |
3. ! | 1 | Stany Zjednoczone | Blake Pieroni (1:46,33) Townley Haas (1:44,58) Jack Conger (1:45,37) Zane Grothe (1:46,90) | 7:03,18 | |
4. | 4 | Australia | Clyde Lewis (1:46,81) Mack Horton (1:46,25) Alexander Graham (1:46,59) Jack Cartwright (1:46,33) | 7:05,98 | |
5. | 7 | Japonia | Kosuke Hagino (1:47,32) Naito Ehara (1:46,60) Tsubasa Amai (1:47,30) Katsuhiro Matsumoto (1:46,46) | 7:07,68 | |
6. | 2 | Włochy | Filippo Megli (1:47,34) Gabriele Detti (1:46,08) Filippo Magnini (1:49,09) Luca Dotto (1:46,93) | 7:09,44 | |
7. | 8 | Polska | Kacper Majchrzak (1:46,46) Filip Zaborowski (1:47,58) Antoni Kałużyński (1:48,12) Jan Świtkowski (1:47,46) | 7:09,62 | |
8. | 6 | Holandia | Kyle Stolk (1:47,73) Ferry Weertman (1:48,23) Stan Pijnenburg (1:47,60) Maarten Brzoskowski (1:49,20) | 7:12,76 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2017-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-08-02)]. (ang.).
- ↑ World Swimming Records: Long Course Meters. Swimming World Magazine. [dostęp 2017-07-18]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2017-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-30)]. (ang.).