Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Kod MKOl | RUS | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010 Vancouver | ||||||
Chorąży | Aleksiej Morozow | |||||
Liczba zawodników | 187 w 15 dyscyplinach | |||||
|
Rosję na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało stu osiemdziesięciu siedmiu zawodników.
Zdobyte medale
.
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Nikita Kriukow | Biegi narciarskie | Sprint stylem klasycznym mężczyzn |
Złoto | Swietłana Slepcowa Anna Bogalij-Titowiec Olga Miedwiedcewa Olga Zajcewa | Biathlon | Sztafeta kobiet |
Srebro | Nikita Kriukow | Biegi narciarskie | Sprint stylem klasycznym mężczyzn |
Srebro | Jewgienij Pluszczenko | Łyżwiarstwo figurowe | Soliści |
Srebro | Iwan Skobriew | Łyżwiarstwo szybkie | 10 000 m mężczyzn |
Srebro | Olga Zajcewa | Biathlon | Bieg masowy kobiet |
Srebro | Jekatierina Iluchina | Snowboarding | Slalom gigant równoległy kobiet |
Brąz | Iwan Skobriew | Łyżwiarstwo szybkie | 5000 m mężczyzn |
Brąz | Aleksandr Trietjakow | Skeleton | Mężczyźni |
Brąz | Aleksandr Zubkow Aleksiej Wojewoda | Bobsleje | Dwójki mężczyzn |
Brąz | Irina Chazowa Natalja Korostielowa | Biegi narciarskie | Sprint drużynowy stylem dowolnym kobiet |
Brąz | Nikołaj Moriłow Aleksiej Pietuchow | Biegi narciarskie | Sprint drużynowy stylem dowolnym mężczyzn |
Brąz | Oksana Domnina Maksim Szabalin | Łyżwiarstwo figurowe | Pary taneczne |
Wyniki reprezentantów Rosji
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- sprint – 10. miejsce
- bieg pościgowy – 6. miejsce
- bieg masowy – 6. miejsce
- bieg indywidualny – 15. miejsce
- sprint – 63. miejsce
- Nikołaj Krugłow
- bieg indywidualny – 11. miejsce
- sprint – 30. miejsce
- bieg pościgowy – 20. miejsce
- bieg masowy – 22. miejsce
- bieg indywidualny – 36. miejsce
- sprint – 15. miejsce
- bieg pościgowy – 15. miejsce
- bieg masowy –
- bieg indywidualny – 4. miejsce
- sztafeta –
Kobiety
- bieg indywidualny – 25. miejsce
- sprint – 4. miejsce
- bieg pościgowy – 6. miejsce
- bieg masowy – 30. miejsce
- sprint – 22. miejsce
- bieg pościgowy – 20. miejsce
- bieg masowy – 4. miejsce
- bieg indywidualny – 21. miejsce
- bieg indywidualny – 56. miejsce
- sprint – 13. miejsce
- bieg pościgowy – 18. miejsce
- bieg masowy – 14. miejsce
- Olga Zajcewa
- sprint – 7. miejsce
- bieg pościgowy – 7. miejsce
- bieg masowy –
- bieg indywidualny – 26. miejsce
- sztafeta –
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Dwójki –
- Dmitrij Abramowicz
Siergiej Prudnikow
- Dwójki – 7. miejsce
- Jewgienij Popow
Dienis Moisiejczenkow
Andriej Jurkow
Aleksiej Kiriejew
- Czwórki – 8. miejsce
- Dmitrij Abramowicz
Roman Oriesznikow
Dmitrij Stiopuszkin
Siergiej Prudnikow
- Czwórki – 9. miejsce
- Czwórki – DNF
Kobiety
- Anastasija Skułkina
Jelena Doronina
- Dwójki – 9. miejsce
- Olga Fiodorowa
Julija Timofiejewa
- Dwójki – 18. miejsce
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Michaił Diewiatjarow
- Sprint stylem klasycznym – 8. miejsce
- Sprint stylem klasycznym –
- 15 km stylem dowolnym – 15. miejsce
- Bieg łączony – 4. miejsce
- 50 km stylem klasycznym – 14. miejsce
- Sprint stylem klasycznym – 26. miejsce
- Siergiej Nowikow
- Bieg łączony – 43. miejsce
- Bieg łączony – 32. miejsce
- Sprint stylem klasycznym –
- 15 km stylem dowolnym – 26. miejsce
- 50 km stylem klasycznym – 24. miejsce
- 15 km stylem dowolnym – 31. miejsce
- 50 km stylem klasycznym – DNF
- 15 km stylem dowolnym – 9. miejsce
- Bieg łączony – 17. miejsce
- 50 km stylem klasycznym – 8. miejsce
- Sprint drużynowy stylem dowolnym –
- sztafeta – 8. miejsce
Kobiety
- 10 km stylem dowolnym – 20. miejsce
- Bieg łączony – 13. miejsce
- Sprint stylem klasycznym – 12. miejsce
- 10 km stylem dowolnym – 19. miejsce
- 10 km stylem dowolnym – 7. miejsce
- Bieg łączony – 39. miejsce
- Sprint stylem klasycznym – 40. miejsce
- Bieg łączony – 26. miejsce
- 30 km stylem klasycznym – 29. miejsce
- 30 km stylem klasycznym – 37. miejsce
- Sprint stylem klasycznym – 28. miejsce
- Sprint stylem klasycznym – 35. miejsce
- 10 km stylem dowolnym – 12. miejsce
- Bieg łączony – 12. miejsce
- 30 km stylem klasycznym – 22. miejsce
- Sprint drużynowy stylem dowolnym –
- sztafeta – 7. miejsce
Curling
- Osobny artykuł: Curling na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Kobiety – 9. miejsce
- Ludmiła Priwiwkowa
- Nkeiruka Jezech
- Jekatierina Gałkina
- Margarita Fomina
- Anna Sidorowa
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Maksim Afinogienow, Ilja Bryzgałow, Pawieł Daciuk, Siergiej Fiodorow, Siergiej Gonczar, Dienis Griebieszkow, Dmitrij Kalinin, Konstantin Korniejew, Ilja Kowalczuk, Wiktor Kozłow, Jewgienij Małkin, Andriej Markow, Aleksiej Morozow, Jewgienij Nabokow, Ilja Nikulin, Aleksandr Owieczkin, Aleksandr Radułow, Aleksandr Siomin, Fiodor Tiutin, Siemion Warłamow, Anton Wołczenkow, Danis Zaripow, Siergiej Zinowjew – 6. miejsce
Kobiety
- Jekatierina Ananina, Tatjana Burina, Alona Chomicz, Julija Dieulina, Inna Diubanok, Irina Gaszennikowa, Ija Gawriłowa, Aleksandra Kapustina, Jekatierina Lebiediewa, Marija Onołbajewa, Olga Piermiakowa, Kristina Pietrowska, Zoja Połunina, Anna Prugowa, Marina Siergina, Jekatierina Smolencewa, Olga Sosina, Tatjana Sotnikowa, Swietłana Tierientjewa, Swietłana Tkaczewa, Aleksandra Wafina – 6. miejsce
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Gundersen – 23. miejsce
- Nijaz Nabiejew
- Gundersen – 23. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- soliści – 13. miejsce
- soliści –
Kobiety
- solistki – 9. miejsce
- solistki – 10. miejsce
- Yūko Kawaguchi
Aleksandr Smirnow
- Pary sportowe – 4. miejsce
- Pary sportowe – 7. miejsce
- Pary sportowe – 11. miejsce
- Pary taneczne –
- Pary taneczne – 9. miejsce
- Pary taneczne – 15. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- 1000 m – 22. miejsce
- 1500 m – 21. miejsce
- Aleksandr Lebiediew
- 500 m – 32. miejsce
- 1000 m – 36. miejsce
- 1500 m – 38. miejsce
- 500 m – 36. miejsce
- 1000 m – 11. miejsce
- 1500 m – 11. miejsce
- 500 m – 14. miejsce
- 1000 m – 21. miejsce
- Aleksandr Rumiancew
- 5000 m – DNF
- 10000 m – 13. miejsce
- 1500 m – 4. miejsce
- 5000 m –
- 10000 m –
- Timofiej Skopin
- 500 m – 35. miejsce
Kobiety
- 1500 m – 32. miejsce
- 500 m – 20. miejsce
- 1000 m – 20. miejsce
- Swietłana Kajkan
- 500 m – 22. miejsce
- 3000 m – 20. miejsce
- 1000 m – 28. miejsce
- 1500 m – 11. miejsce
- 500 m – 24. miejsce
- 1000 m – 27. miejsce
- Julija Niemaja
- 500 m – DNF
- Ałła Szabanowa
- 1500 m – 12. miejsce
- 1000 m – 11. miejsce
- 1500 m – 8. miejsce
- 3000 m – 18. miejsce
- 5000 m – 13. miejsce
- Sztafeta – 7. miejsce
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- zjazd – 45. miejsce
- slalom – 23. miejsce
- gigant – 38. miejsce
- supergigant – 28. miejsce
- kombinacja – 21. miejsce
- slalom – DNF
- gigant – 40. miejsce
- supergigant – DNF
- Stiepan Zujew
- zjazd – 54. miejsce
- slalom – DNF
- gigant – 64. miejsce
- supergigant – 36. miejsce
- kombinacja – 23. miejsce
Kobiety
- Jelena Prostiewa
- zjazd – 26. miejsce
- slalom – 28. miejsce
- gigant – DNF
- supergigant – 24. miejsce
- kombinacja – DNF
- Lajsan Rajanowa
- slalom – 33. miejsce
- gigant – 37. miejsce
- supergigant – DNF
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł: Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Dienis Dołgodworow
- jazda po muldach – 13. miejsce
- ski cross – 25. miejsce
- Dmitrij Maruszczak
- skoki akrobatyczne – 20. miejsce
- jazda po muldach – 10. miejsce
- jazda po muldach – 25. miejsce
- Siergiej Wołkow
- jazda po muldach – 28. miejsce
Kobiety
- jazda po muldach – 13. miejsce
- ski cross – 32. miejsce
- jazda po muldach – 9. miejsce
- Darja Sierowa
- jazda po muldach – 15. miejsce
- jazda po muldach – 7. miejsce
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- jedynki – 4. miejsce
- Stiepan Fiodorow
- jedynki – 19. miejsce
- Wiktor Kniejb
- jedynki – 12. miejsce
- dwójki – 10. miejsce
- Michaił Kuzmicz
Stanisław Michiejew
- dwójki – 14. miejsce
Kobiety
- jedynki – 10. miejsce
- jedynki – 4. miejsce
- jedynki – 6. miejsce
Short track
- Osobny artykuł: Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- 500 m – 24. miejsce
- 1000 m – 24. miejsce
- 1500 m – 24. miejsce
- 500 m – 27. miejsce
- 1000 m – 29. miejsce
- 1500 m – 31. miejsce
Kobiety
- Walerija Potiomkina
- 500 m – 25. miejsce
- 1000 m – 26. miejsce
- 1500 m – 27. miejsce
- Nina Jewtiejewa
- 1000 m – 24. miejsce
- 1500 m – 16. miejsce
- Olga Bielakowa
- 1500 m – 30. miejsce
Skeleton
- Osobny artykuł: Skeleton na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Siergiej Czudinow – 12. miejsce
- Aleksandr Trietjakow –
Kobiety
- Jelena Judina – 18. miejsce
- Swietłana Trunowa – 16. miejsce
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Skocznia duża – 47. miejsce
- Skocznia normalna – 46. miejsce
- Skocznia duża – 38. miejsce
- Skocznia normalna – 33. miejsce
- Skocznia duża – 35. miejsce
- Skocznia normalna – 26. miejsce
- Skocznia duża – 44. miejsce
- Skocznia normalna – 45. miejsce
- drużynowo – 10. miejsce
Snowboard
- Osobny artykuł: Snowboard na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- snowboardcross – 15. miejsce
- gigant równoległy – 4. miejsce
Kobiety
- gigant równoległy – 24. miejsce
- gigant równoległy –
- gigant równoległy – 17. miejsce
- gigant równoległy – 10. miejsce
Bibliografia
- Skład reprezentacji na stronie Sports Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-09-21)]. (ang.)
- Skład reprezentacji na stronie vancouver2010.com. vancouver2010.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-03-13)]. (ang.)
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa |
|
Oceania |