Szermierka na Letniej Uniwersjadzie 2007
Letnia Uniwersjada 2007 Nonthaburi | |||
| |||
Miejsce | Impact Exhibition and Convention Center | ||
---|---|---|---|
Data | 11-16 sierpnia 2007 | ||
Liczba konkurencji | 12 |
Szermierka na Letniej Uniwersjadzie 2007 odbyła się w dniach 11-16 sierpnia w hali Impact Exhibition and Convention Center w Nonthaburi.
Do rozdania było 12 kompletów medali. Po 6 w konkurencjach męskich jak i żeńskich.
Szermierze rywalizowali w trzech rodzajach broni: florecie, szabli i szpadzie.
Tabela medalowa
Rk | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Ukraina | 4 | 4 | 2 | 8 |
2. | Rosja | 3 | 4 | 7 | |
3. | Chiny | 2 | 3 | 4 | 9 |
4. | Korea Południowa | 2 | 3 | 2 | 7 |
5. | Węgry | 1 | 1 | 2 | |
9. | Polska | 1 | 1 |
Obiekty
Obiekt | Miasto | Funkcja |
Impact Exhibition and Convention Center | Nonthaburi | Zawody i treningi |
Polska
- Osobny artykuł: Polska na Letniej Uniwersjadzie 2007.
Konkurencje
MężczyźniFloret
Szabla
Szpada
| KobietyFloret
Szabla
Szpada
|
Medaliści
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
Mężczyźni | |||
Floret indywidualnie szczegóły | Wu Hanxiong Chiny | Bao Xiaoqing Chiny | Laurence Halsted Wielka Brytania |
Maksym Petrow Ukraina | |||
Floret drużynowo szczegóły | Rosja | Chiny | Francja |
Szabla indywidualnie szczegóły | Aleksiej Jakimienko Rosja | Balazs Lontay Węgry | Kim Jung-hwan Korea Południowa |
Wieniamin Rieszetnikow Rosja | |||
Szabla drużynowo szczegóły | Ukraina | Korea Południowa | Rosja |
Szpada indywidualnie szczegóły | András Rédli Węgry | Dong Guotao Chiny | Dmitrij Griaznow Kazachstan |
Maksym Chworost Ukraina | |||
Szpada drużynowo szczegóły | Ukraina | Francja | Szwajcaria |
Kobiety | |||
Floret indywidualnie szczegóły | Julija Biriukowa Rosja | Lee Hye-sun Korea Południowa | Polina Riepina Rosja |
Liu Yuan Chiny | |||
Floret drużynowo szczegóły | Chiny | Korea Południowa | Japonia |
Szabla indywidualnie szczegóły | Lee Shin-mi Korea Południowa | Hałyna Pundyk Ukraina | Guo Fei Chiny |
An Mi-ae Korea Południowa | |||
Szabla drużynowo szczegóły | Korea Południowa | Ukraina | Rosja |
Szpada indywidualnie szczegóły | Jana Szemiakina Ukraina | No’am Mills Izrael | Małgorzata Bereza Polska |
Tan Li Chiny | |||
Szpada drużynowo szczegóły | Ukraina | Rumunia | Chiny |
Linki zewnętrzne
- Strona FISU. fisu.net. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-04-23)].