Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – 67 kg kobiet
- Główny artykuł: Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Matea Jelić | |
Lauren Williams | |
Ruth Gbagbi |
Zmagania kobiet w wadze do 67 kg zostały rozegrane podczas XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w dniu 26 lipca 2021 roku w hali Makuhari Messe.
Terminarz
Data | Godziny | |
---|---|---|
26 lipca 2021 | 10:00 | Eliminacje |
14:00 | Ćwierćfinały | |
16:00 | Półfinały | |
19:00 | Repasaże i Finały |
Wyniki
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||
13 | Elizabeth Anyanacho | 7 | ||||||||||||||||
4 | Nur Tatar | 12 | ||||||||||||||||
4 | Nur Tatar | 1 | ||||||||||||||||
5 | Paige McPherson | 3 | ||||||||||||||||
5 | Paige McPherson | 8 | ||||||||||||||||
12 | Fəridə Əzizova | 5 | ||||||||||||||||
5 | Paige McPherson | 4 | ||||||||||||||||
1 | Matea Jelić | 15 | ||||||||||||||||
9 | Milena Titoneli | 9SUP | ||||||||||||||||
8 | Julyana Al-Sadeq | 9 | ||||||||||||||||
9 | Milena Titoneli | 9 | ||||||||||||||||
1 | Matea Jelić | 30 | ||||||||||||||||
1 | Matea Jelić | 22 | ||||||||||||||||
16 | Lauren Lee | 2 | ||||||||||||||||
1 | Matea Jelić | 25 | ||||||||||||||||
3 | Lauren Williams | 22 | ||||||||||||||||
15 | Naomie Katoka | DSQ | ||||||||||||||||
2 | Ruth Gbagbi | WIN | ||||||||||||||||
2 | Ruth Gbagbi | 21 | ||||||||||||||||
7 | Zhang Mengyu | 9 | ||||||||||||||||
7 | Zhang Mengyu | 12 | ||||||||||||||||
10 | Nigora Tursunkulova | 9 | ||||||||||||||||
2 | Ruth Gbagbi | 18 | ||||||||||||||||
3 | Lauren Williams | 24 | ||||||||||||||||
11 | Hidaja Malak Wahba | 11 | ||||||||||||||||
6 | Magda Wiet-Hénin | 10 | ||||||||||||||||
11 | Hidaja Malak Wahba | 12 | ||||||||||||||||
3 | Lauren Williams | 13 | ||||||||||||||||
3 | Lauren Williams | RSC | ||||||||||||||||
14 | Malia Paseka | |||||||||||||||||
Repasaże
Runda 1 | Walka o brązowy medal | |||||||
Ruth Gbagbi | 12 | |||||||
Lauren Lee | 5 | Milena Titoneli | 8 | |||||
Milena Titoneli | 26 | |||||||
Runda 1 | Walka o brązowy medal | |||||||
Paige McPherson | 6 | |||||||
Malia Paseka | 0 | Hidaja Malak Wahba | 17 | |||||
Hidaja Malak Wahba | 19 | |||||||
Legenda
- PTG – zwycięstwo różnicą punktów
- SUP – zwycięstwo przez wskazanie sędziów
- OT – zwycięstwo w dogrywce („złoty punkt”)
Końcowa klasyfikacja
Pozycja | Kraj | Zawodniczka |
---|---|---|
Chorwacja | Matea Jelić | |
Wielka Brytania | Lauren Williams | |
Wybrzeże Kości Słoniowej | Ruth Gbagbi | |
Egipt | Hidaja Malak Wahba | |
5. | Brazylia | Milena Titoneli |
Stany Zjednoczone | Paige McPherson | |
7. | Haiti | Lauren Lee |
Tonga | Malia Paseka | |
9. | Chiny | Zhang Mengyu |
Turcja | Nur Tatar | |
11. | Azerbejdżan | Fəridə Əzizova |
Francja | Magda Wiet-Hénin | |
Jordania | Julyana Al-Sadeq | |
Nigeria | Elizabeth Anyanacho | |
Uzbekistan | Nigora Tursunkulova | |
DSQ | Demokratyczna Republika Konga | Naomie Katoka |
Bibliografia
- Taekwondo – Olympic Schedule & Results [online] (ang.).
- Taekwondo – Julic Mates vs WILLIAMS Lauren – Gold Medal Contest Results – Official Reports [online] (ang.).