United Cup 2023
Miejsce | Australia | |
---|---|---|
Obiekt | Pat Rafter Arena | |
Nawierzchnia | Twarda | |
Data | 29.12.2022–08.01.2023 | |
Zwycięzcy | ||
Gra mieszana Stany Zjednoczone Taylor Fritz Jessica Pegula Frances Tiafoe Madison Keys Denis Kudla Alycia Parks Hunter Reese Desirae Krawczyk | ||
| ||
Strona internetowa |
United Cup 2023 – pierwsza edycja United Cup, międzynarodowego turnieju tenisa drużynowego na twardym korcie, organizowanego wspólnie przez ATP i WTA. Turniej rozgrywano od 29 grudnia 2022 do 8 stycznia 2023 w trzech australijskich miastach: Brisbane, Perth i Sydney[1].
Format
Każdy mecz w turnieju składał się z 2 meczów gry pojedynczej mężczyzn, 2 meczów gry pojedynczej kobiet oraz meczu gry mieszanej. Każdy mecz był podzielony na dwa dni – 1 mecz gry pojedynczej mężczyzn i 1 mecz gry pojedynczej kobiet, mecz gry mieszanej był rozgrywany podczas drugiego dnia po ostatnim meczu gry pojedynczej[2].
Każde miasto gościło dwie grupy z trzech krajów w formacie każdy z każdym w pierwszym tygodniu turnieju. Jedna grupa w każdym mieście grała wszystkie mecze w sesji porannej, podczas gdy druga rywalizowała w sesji wieczornej.
Zwycięzcy grup w każdym mieście grały ze sobą w tzw. finale miasta o jedno z trzech półfinałowych miejsc. Finał rozgrywano w ciągu jednego dnia w ramach sesji porannej i wieczornej. Najlepsza drużyna z trzech przegranych została czwartym półfinalistą.
Mecze półfinałowe były rozgrywane w ciągu 2 dni. Finał odbył się jednego dnia. W przypadku, gdy zwycięzca meczu został wyłoniony po 4 pojedynkach singlowych, mecz miksta nie został rozegrany.
Kwalifikacje
18 krajów kwalifikowało się w następujący sposób:
- Sześć krajów kwalifikowało się na podstawie rankingu ATP – brany pod uwagę był najlepszy zawodnik w grze pojedynczej.
- Sześć krajów kwalifikowało się na podstawie rankingu WTA – brana pod uwagę była najlepsza zawodniczka w grze pojedynczej.
- Sześć ostatnich krajów kwalifikowało się na podstawie połączonego rankingu – brani pod uwagę byli najlepsi zawodnicy w rankingu ATP i WTA.
Australia jako gospodarz, jeśli zakwalifikował się samodzielnie, miał zagwarantowane jedno z miejsc zarezerwowanych dla drużyn z najlepszym łącznym rankingiem[2][3].
Miasta i obiekty
Obraz | Nazwa | Pojemność | Lokalizacja | Rundy | Mapa |
---|---|---|---|---|---|
Pat Rafter Arena | 5500 | Brisbane | faza grupowa finał miasta | ||
RAC Arena | 15500 | Perth | faza grupowa finał miasta | ||
Ken Rosewall Arena | 10500 | Sydney | faza grupowa finał miasta półfinały finał |
Punkty rankingowe ATP/WTA
Runda | Punkty za zwycięstwo z przeciwnikiem na podanym miejscu w rankingu | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
nr 1–10 | nr 11–20 | nr 21–30 | nr 31–50 | nr 51–100 | nr 101–250 | nr 251+ | |
Finał | 180 | 140 | 120 | 90 | 60 | 40 | 35 |
Półfinały | 130 | 105 | 90 | 60 | 40 | 35 | 25 |
Finał miasta | 80 | 65 | 55 | 40 | 35 | 25 | 20 |
Faza grupowa | 55 | 45 | 40 | 35 | 25 | 20 | 15 |
- Makysmalnie 500 punktów[4]
Uczestnicy
Numer | Państwo | Nr 1 ATP | Ranking | Nr 1 WTA | Ranking | Nr 2 ATP | Nr 2 WTA | Nr 3 ATP | Nr 3 WTA | Zawodnik deblowy ATP | Zawodniczka deblowa WTA | Kapitanowie | Państwo |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Grecja | Tsitsipas, StefanosStefanos Tsitsipas | 3 | Sakari, MariaMaria Sakari | 6 | Perwolarakis, MichailMichail Perwolarakis | Papamichail, DespinaDespina Papamichail | Sakellaridis, StefanosStefanos Sakellaridis | Gramatikopulu, WalendiniWalendini Gramatikopulu | Tsitsipas, PetrosPetros Tsitsipas | Sakellaridi, SapfoSapfo Sakellaridi | Tsitsipas, PetrosPetros Tsitsipas | |
2 | Polska | Hurkacz, HubertHubert Hurkacz | 11 | Świątek, IgaIga Świątek | 1 | Michalski, DanielDaniel Michalski | Linette, MagdaMagda Linette | Żuk, KacperKacper Żuk | Falkowska, WeronikaWeronika Falkowska | Kubot, ŁukaszŁukasz Kubot | Rosolska, AlicjaAlicja Rosolska | Radwańska, AgnieszkaAgnieszka Radwańska / Celt, DawidDawid Celt | |
3 | Stany Zjednoczone | Fritz, TaylorTaylor Fritz | 9 | Pegula, JessicaJessica Pegula | 3 | Tiafoe, FrancesFrances Tiafoe | Keys, MadisonMadison Keys | Kudla, DenisDenis Kudla | Parks, AlyciaAlycia Parks | Reese, HunterHunter Reese | Krawczyk, DesiraeDesirae Krawczyk | Witt, DavidDavid Witt | |
4 | Hiszpania | Nadal, RafaelRafael Nadal | 2 | Badosa, PaulaPaula Badosa | 13 | Carreño-Busta, PabloPablo Carreño-Busta | Párrizas Díaz, NuriaNuria Párrizas Díaz | Ramos-Viñolas, AlbertAlbert Ramos-Viñolas | Bouzas Maneiro, JéssicaJéssica Bouzas Maneiro | Vega Hernández, DavidDavid Vega Hernández | – | López, MarcMarc López | |
5 | Włochy | Berrettini, MatteoMatteo Berrettini | 16 | Trevisan, MartinaMartina Trevisan | 28 | Musetti, LorenzoLorenzo Musetti | Bronzetti, LuciaLucia Bronzetti | Vavassori, AndreaAndrea Vavassori | Rosatello, CamillaCamilla Rosatello | Bortolotti, MarcoMarco Bortolotti | – | Santopadre, VincenzoVincenzo Santopadre | |
6 | Francja | Rinderknech, ArthurArthur Rinderknech | 44 | Garcia, CarolineCaroline Garcia | 4 | Mannarino, AdrianAdrian Mannarino | Cornet, AlizéAlizé Cornet | Guinard, ManuelManuel Guinard | Jeanjean, LéoliaLéolia Jeanjean | Roger-Vasselin, ÉdouardÉdouard Roger-Vasselin | Ponchet, JessikaJessika Ponchet | Roger-Vasselin, ÉdouardÉdouard Roger-Vasselin | |
7 | Australia | de Minaur, AlexAlex de Minaur | 24 | Tomljanović, AjlaAjla Tomljanović | 33 | Kubler, JasonJason Kubler | Hives, ZoeZoe Hives | – | Inglis, MaddisonMaddison Inglis | Peers, JohnJohn Peers | Stosur, SamanthaSamantha Stosur | Hewitt, LleytonLleyton Hewitt / Stosur, SamanthaSamantha Stosur | |
8 | Chorwacja | Ćorić, BornaBorna Ćorić | 26 | Martić, PetraPetra Martić | 39 | Gojo, BornaBorna Gojo | Vekić, DonnaDonna Vekić | Pecotić, MatijaMatija Pecotić | Würth, TaraTara Würth | – | Marčinko, PetraPetra Marčinko | Majoli, IvaIva Majoli | |
9 | Szwajcaria | Wawrinka, StanStan Wawrinka | 22PR(150) | Bencic, BelindaBelinda Bencic | 12 | Hüsler, Marc-AndreaMarc-Andrea Hüsler | Teichmann, JilJil Teichmann | Stricker, DominicDominic Stricker | In-Albon, YlenaYlena In-Albon | Ritschard, AlexanderAlexander Ritschard | Züger, JoanneJoanne Züger | Wawrinka, StanStan Wawrinka | |
10 | Niemcy | Zverev, AlexanderAlexander Zverev | 2PR(12) | Siegemund, LauraLaura Siegemund | 57PR(169) | Otte, OscarOscar Otte | Niemeier, JuleJule Niemeier | Altmaier, DanielDaniel Altmaier | Friedsam, Anna-LenaAnna-Lena Friedsam | Fallert, FabianFabian Fallert | Lohoff, JuliaJulia Lohoff | Zverev, MischaMischa Zverev | |
11 | Brazylia | Monteiro, ThiagoThiago Monteiro | 65 | Haddad Maia, BeatrizBeatriz Haddad Maia | 15 | Meligeni Alves, FelipeFelipe Meligeni Alves | Pigossi, LauraLaura Pigossi | Pucinelli de Almeida, MatheusMatheus Pucinelli de Almeida | Alves, CarolinaCarolina Alves | Matos, RafaelRafael Matos | Stefani, LuisaLuisa Stefani | Paciaroni, RafaelRafael Paciaroni | |
12 | Belgia | Goffin, DavidDavid Goffin | 53 | Mertens, EliseElise Mertens | 29 | Bergs, ZizouZizou Bergs | Van Uytvanck, AlisonAlison Van Uytvanck | Coppejans, KimmerKimmer Coppejans | Kempen, MagaliMagali Kempen | Geerts, MichaelMichael Geerts | Flipkens, KirstenKirsten Flipkens | Flipkens, KirstenKirsten Flipkens | |
13 | Czechy | Lehečka, JiříJiří Lehečka | 74 | Kvitová, PetraPetra Kvitová | 16 | Macháč, TomášTomáš Macháč | Bouzková, MarieMarie Bouzková | Svrčina, DaliborDalibor Svrčina | Malečková, JesikaJesika Malečková | – | – | Vaněk, JiříJiří Vaněk | |
14 | Wielka Brytania | Norrie, CameronCameron Norrie | 14 | Dart, HarrietHarriet Dart | 98 | Evans, DanielDaniel Evans | Swan, KatieKatie Swan | Choinski, JanJan Choinski | Stoiber, RanahRanah Stoiber | O’Mara, JonnyJonny O’Mara | McDonald, EllaElla McDonald | Henman, TimTim Henman | |
15 | Argentyna | Cerúndolo, FranciscoFrancisco Cerúndolo | 30 | Podoroska, NadiaNadia Podoroska | 39PR(204) | Coria, FedericoFederico Coria | Carlé, MaríaMaría Carlé | Etcheverry, Tomás MartínTomás Martín Etcheverry | Ormaechea, PaulaPaula Ormaechea | – | – | Dulko, GiselaGisela Dulko | |
16 | Norwegia | Ruud, CasperCasper Ruud | 4 | Helgø, MaleneMalene Helgø | 319 | Durasovic, ViktorViktor Durasovic | Eikeri, UlrikkeUlrikke Eikeri | Petrovic, AndrejaAndreja Petrovic | Håseth, LillyLilly Håseth | – | – | Ruud, ChristianChristian Ruud | |
17 | Bułgaria | Dimitrow, GrigorGrigor Dimitrow | 28 | Tomowa, WiktorijaWiktorija Tomowa | 90 | Kuzmanow, DimityrDimityr Kuzmanow | Szinikowa, IzabełłaIzabełła Szinikowa | Andreew, AdrianAdrian Andreew | Topałowa, GerganaGergana Topałowa | Łazarow, AleksandyrAleksandyr Łazarow | – | Dimitrow, GrigorGrigor Dimitrow | |
18 | Kazachstan | Bublik, AleksandrAleksandr Bublik | 37 | Putincewa, JulijaJulija Putincewa | 52 | Skatow, TimofiejTimofiej Skatow | Kułambajewa, ŻybekŻybek Kułambajewa | Jewsiejew, DienisDienis Jewsiejew | Ajnitdinowa, GozalGozal Ajnitdinowa | Łomakin, GrigorijGrigorij Łomakin | – | Bublik, AleksandrAleksandr Bublik | [5] |
- Ranking z dnia 7 listopada 2022.
- PR = zamrożony ranking
Wycofanie
Faza grupowa
18 drużyn zostało podzielonych na sześć grup po trzy drużyny w systemie każdy z każdym. Zwycięzcy każdej grupy zakwalifikują się do finału miasta.
Zakwalifikowani do fazy pucharowej | |
Wyeliminowani |
Klasyfikacja
T= mecz, M = mecze, S = sety
- mecz = wszystkie pięć pojedynków liczone jako jeden mecz reprezentacji
- mecze = pojedyncze mecze pomiędzy reprezentantami
Grupa | Pierwsze miejsce | Drugie miejsce | Trzecie miejsce | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kraj | T | M | S | Kraj | T | M | S | Kraj | T | M | S | |
A | Grecja | 2–0 | 8–2 | 17–7 | Bułgaria | 1–1 | 4–6 | 12–13 | Belgia | 0–2 | 3–7 | 8–17 |
B | Polska | 2–0 | 7–3 | 14–8 | Szwajcaria | 1–1 | 7–3 | 15–7 | Kazachstan | 0–2 | 1–9 | 4–18 |
C | Stany Zjednoczone | 2–0 | 9–1 | 18–4 | Czechy | 1–1 | 4–6 | 9-12 | Niemcy | 0–2 | 2–8 | 5–16 |
D | Wielka Brytania | 2–0 | 7–3 | 15–10 | Australia | 1–1 | 5–5 | 10–12 | Hiszpania | 0–2 | 3–7 | 12–15 |
E | Włochy | 2–0 | 8–2 | 17–5 | Brazylia | 1–1 | 6–4 | 12–9 | Norwegia | 0–2 | 1–9 | 3–18 |
F | Chorwacja | 2–0 | 8–2 | 16–7 | Francja | 1–1 | 7–3 | 15–6 | Argentyna | 0–2 | 0–10 | 2–20 |
Grupa A
Poz. | Państwo | Mecz | Mecze | Sety | Sety % | Gemy | Gemy % |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Grecja | 2–0 | 8–2 | 17–7 | 71% | 126–92 | 58% |
2 | Bułgaria | 1–1 | 4–6 | 12–13 | 48% | 104–111 | 48% |
3 | Belgia | 0–2 | 3–7 | 8–17 | 32% | 95–122 | 44% |
Grecja vs. Bułgaria | |||||
---|---|---|---|---|---|
Grecja 4 | RAC Arena 29–30 grudnia 2022 | Bułgaria 1 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Despina Papamichail | 3 | 6 | 6 | |
Izabełła Szinikowa | 6 | 4 | 1 | ||
2 | Stefanos Tsitsipas | 4 | 6 | 7 | |
Grigor Dimitrow | 6 | 2 | 64 | ||
3 | Maria Sakari | 6 | 6 | ||
Wiktorija Tomowa | 3 | 2 | |||
4 | Michail Perwolarakis | 1 | 1 | ||
Dimityr Kuzmanow | 6 | 6 | |||
5 | Maria Sakari / Stefanos Tsitsipas | 6 | 6 | ||
Gergana Topałowa / Adrian Andreew | 4 | 4 |
Belgia vs. Bułgaria | |||||
---|---|---|---|---|---|
Belgia 2 | RAC Arena 31 grudnia 2022 – 1 stycznia 2023 | Bułgaria 3 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Alison van Uytvanck | 6 | 3 | 6 | |
Izabełła Szinikowa | 1 | 6 | 3 | ||
2 | David Goffin | 4 | 5 | ||
Grigor Dimitrow | 6 | 7 | |||
3 | Elise Mertens | 6 | 3 | 6 | |
Gergana Topałowa | 4 | 6 | 0 | ||
4 | Zizou Bergs | 2 | 0 | ||
Dimityr Kuzmanow | 6 | 6 | |||
5 | Elise Mertens / David Goffin | 6 | 65 | 6 | |
Izabełła Szinikowa / Adrian Andreew | 1 | 7 | 10 |
Grecja vs. Belgia | |||||
---|---|---|---|---|---|
Grecja 4 | RAC Arena 2–3 stycznia 2023 | Belgia 1 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Despina Papamichail | 5 | 6 | 3 | |
Alison van Uytvanck | 7 | 2 | 6 | ||
2 | Stefanos Tsitsipas | 6 | 6 | ||
David Goffin | 3 | 2 | |||
3 | Maria Sakari | 6 | 7 | ||
Elise Mertens | 1 | 5 | |||
4 | Stefanos Sakellaridis | 5 | 6 | 6 | |
Zizou Bergs | 7 | 1 | 3 | ||
5 | Maria Sakari / Stefanos Tsitsipas | 6 | 6 | ||
Kirsten Flipkens / Michael Geerts | 2 | 2 |
Grupa B
Poz. | Państwo | Mecz | Mecze | Sety | Sety % | Gemy | Gemy % |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Polska | 2–0 | 7–3 | 14–8 | 64% | 116–98 | 54% |
2 | Szwajcaria | 1–1 | 7–3 | 15–7 | 68% | 123–99 | 55% |
3 | Kazachstan | 0–2 | 1–9 | 4–18 | 18% | 86–128 | 40% |
Szwajcaria vs. Kazachstan | |||||
---|---|---|---|---|---|
Szwajcaria 5 | Pat Rafter Arena 29–30 grudnia 2022 | Kazachstan 0 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Belinda Bencic | 7 | 6 | ||
Julija Putincewa | 60 | 3 | |||
2 | Marc-Andrea Hüsler | 4 | 6 | 6 | |
Timofiej Skatow | 6 | 3 | 3 | ||
3 | Stan Wawrinka | 6 | 7 | ||
Aleksandr Bublik | 3 | 6³ | |||
4 | Jil Teichmann | 6 | 6 | ||
Żybek Kułambajewa | 3 | 2 | |||
5 | Jil Teichmann / Marc-Andrea Hüsler | 7 | 6 | ||
Żybek Kułambajewa / Aleksandr Bublik | 67 | 3 |
Polska vs. Kazachstan | |||||
---|---|---|---|---|---|
Polska 4 | Pat Rafter Arena 31 grudnia 2022 – 1 stycznia 2023 | Kazachstan 1 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Iga Świątek | 6 | 6 | ||
Julija Putincewa | 1 | 3 | |||
2 | Daniel Michalski | 67 | 2 | ||
Timofiej Skatow | 7 | 6 | |||
3 | Hubert Hurkacz | 7 | 4 | 6 | |
Aleksandr Bublik | 68 | 6 | 3 | ||
4 | Magda Linette | 6 | 6 | ||
Żybek Kułambajewa | 2 | 1 | |||
5 | Iga Świątek / Hubert Hurkacz | 6 | 6 | ||
Żybek Kułambajewa / Grigorij Łomakin | 3 | 4 |
Polska vs. Szwajcaria | |||||
---|---|---|---|---|---|
Polska 3 | Pat Rafter Arena 2–3 stycznia 2023 | Szwajcaria 2 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Iga Świątek | 6 | 7 | ||
Belinda Bencic | 3 | 6³ | |||
2 | Daniel Michalski | 3 | 2 | ||
Marc-Andrea Hüsler | 6 | 6 | |||
3 | Hubert Hurkacz | 7 | 6 | ||
Stan Wawrinka | 65 | 4 | |||
4 | Magda Linette | 5 | 6 | 6 | |
Jil Teichmann | 7 | 4 | 1 | ||
5 | Alicja Rosolska / Kacper Żuk | 5 | 2 | ||
Belinda Bencic / Marc-Andrea Hüsler | 7 | 6 |
Grupa C
Poz. | Państwo | Mecz | Mecze | Sety | Sety % | Gemy | Gemy % |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stany Zjednoczone | 2–0 | 9–1 | 18–4 | 82% | 105–71 | 60% |
2 | Czechy | 1–1 | 4–6 | 9-12 | 43% | 91–88 | 51% |
3 | Niemcy | 0–2 | 2–8 | 5-16 | 24% | 80–117 | 41% |
Stany Zjednoczone vs. Czechy | |||||
---|---|---|---|---|---|
USA 4 | Ken Rosewall Arena 29–30 grudnia 2022 | Czechy 1 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Taylor Fritz | 6 | 6 | ||
Jiří Lehečka | 3 | 4 | |||
2 | Madison Keys | 6 | 6 | ||
Marie Bouzková | 4 | 3 | |||
3 | Jessica Pegula | 66 | 4 | ||
Petra Kvitová | 7 | 6 | |||
4 | Frances Tiafoe | 6 | 2 | ||
Tomáš Macháč | 3 | 4k | |||
5 | Jessica Pegula / Taylor Fritz | 2 | 6 | 10 | |
Marie Bouzková / Jiří Lehečka | 6 | 3 | 7 |
Niemcy vs. Czechy | |||||
---|---|---|---|---|---|
Niemcy 2 | Ken Rosewall Arena 31 grudnia 2022 – 1 stycznia 2023 | Czechy 3 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Alexander Zverev | 4 | 2 | ||
Jiří Lehečka | 6 | 6 | |||
2 | Jule Niemeier | 2 | 5 | ||
Marie Bouzková | 6 | 7 | |||
3 | Laura Siegemund | 4 | 2 | ||
Petra Kvitová | 6 | 6 | |||
4 | Oscar Otte | 7 | 6 | ||
Dalibor Svrčina | 61 | 2 | |||
5 | Laura Siegemund / Alexander Zverev | 6 | 7 | ||
Marie Bouzková / Jiří Lehečka | 4 | 61 |
Stany Zjednoczone vs. Niemcy | |||||
---|---|---|---|---|---|
USA 5 | Ken Rosewall Arena 2–3 stycznia 2023 | Niemcy 0 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Taylor Fritz | 6 | 6 | ||
Alexander Zverev | 1 | 4 | |||
2 | Madison Keys | 6 | 6 | ||
Jule Niemeier | 2 | 3 | |||
3 | Jessica Pegula | 6 | 6 | ||
Laura Siegemund | 3 | 2 | |||
4 | Frances Tiafoe | 7 | 6 | ||
Oscar Otte | 5 | 4 | |||
5 | Jessica Pegula / Frances Tiafoe | 65 | 6 | 10 | |
Laura Siegemund / Daniel Altmaier | 7 | 4 | 7 |
Grupa D
Poz. | Państwo | Mecz | Mecze | Sety | Sety % | Gemy | Gemy % |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wielka Brytania | 2–0 | 7–3 | 15–10 | 60% | 122–108 | 53% |
2 | Australia | 1–1 | 5–5 | 10–12 | 45% | 99–108 | 48% |
3 | Hiszpania | 0–2 | 3–7 | 12–15 | 44% | 114–119 | 49% |
Australia vs. Wielka Brytania | |||||
---|---|---|---|---|---|
Australia 2 | Ken Rosewall Arena 29–30 grudnia 2022 | Wielka Brytania 3 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Alex de Minaur | 3 | 3 | ||
Cameron Norrie | 6 | 6 | |||
2 | Zoe Hives | 4 | 3 | ||
Katie Swan | 6 | 6 | |||
3 | Maddison Inglis | 4 | 4 | ||
Harriet Dart | 6 | 6 | |||
4 | Jason Kubler | 6 | 7 | ||
Daniel Evans | 3 | 6³ | |||
5 | Samantha Stosur / John Peers | 7 | 6 | ||
Harriet Dart / Jonny O’Mara | 64 | 4 |
Hiszpania vs. Wielka Brytania | |||||
---|---|---|---|---|---|
Hiszpania 1 | Ken Rosewall Arena 31 grudnia 2022 – 1 stycznia 2023 | Wielka Brytania 4 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Rafael Nadal | 6 | 3 | 4 | |
Cameron Norrie | 3 | 6 | 6 | ||
2 | Nuria Párrizas Díaz | 6 | 1 | 2 | |
Katie Swan | 3 | 6 | 6 | ||
3 | Paula Badosa | 61 | 7 | 6 | |
Harriet Dart | 7 | 61 | 1 | ||
4 | Albert Ramos-Viñolas | 3 | 6 | 3 | |
Daniel Evans | 6 | 1 | 6 | ||
5 | Jéssica Bouzas Maneiro / David Vega Hernández | 6 | 2 | 5 | |
Harriet Dart / Jonny O’Mara | 3 | 6 | 10 |
Hiszpania vs. Australia | |||||
---|---|---|---|---|---|
Hiszpania 2 | Ken Rosewall Arena 2–3 stycznia 2023 | Australia 3 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Rafael Nadal | 6 | 1 | 5 | |
Alex de Minaur | 3 | 6 | 7 | ||
2 | Nuria Párrizas Díaz | 6 | 6 | ||
Maddison Inglis | 1 | 3 | |||
3 | Jéssica Bouzas Maneiro | 6 | 6 | ||
Olivia Gadecki | 2 | 2 | |||
4 | Albert Ramos-Viñolas | 3 | 6 | 3 | |
Jason Kubler | 6 | 4 | 6 | ||
5 | Jéssica Bouzas Maneiro / David Vega Hernández | 2 | 3 | ||
Samantha Stosur / John Peers | 6 | 6 |
Grupa E
Poz. | Państwo | Mecz | Mecze | Sety | Sety % | Gemy | Gemy % |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Włochy | 2–0 | 8–2 | 17–5 | 77% | 117–91 | 56% |
2 | Brazylia | 1–1 | 6–4 | 12–9 | 57% | 98–90 | 52% |
3 | Norwegia | 0–2 | 1–9 | 3–18 | 14% | 87–121 | 42% |
Włochy vs. Brazylia | |||||
---|---|---|---|---|---|
Włochy 3 | Pat Rafter Arena 29–30 grudnia 2022 | Brazylia 2 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Martina Trevisan | 2 | 0 | ||
Beatriz Haddad Maia | 6 | 6 | |||
2 | Lorenzo Musetti | 6 | 6 | ||
Felipe Meligeni Alves | 3 | 4 | |||
3 | Matteo Berrettini | 6 | 7 | ||
Thiago Monteiro | 4 | 67 | |||
4 | Lucia Bronzetti | 6 | 6 | ||
Laura Pigossi | 0 | 2 | |||
5 | Camilla Rosatello / Matteo Berrettini | 4 | 7 | 4 | |
Luisa Stefani / Rafael Matos | 6 | 64 | 10 |
Brazylia vs. Norwegia | |||||
---|---|---|---|---|---|
Brazylia 4 | Pat Rafter Arena 31 grudnia 2022 – 1 stycznia 2023 | Norwegia 1 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Beatriz Haddad Maia | 6 | 6 | ||
Malene Helgø | 4 | 2 | |||
2 | Felipe Meligeni Alves | 6 | 6 | ||
Viktor Durasovic | 3 | 3 | |||
3 | Thiago Monteiro | 3 | 2 | ||
Casper Ruud | 6 | 6 | |||
4 | Laura Pigossi | 6 | 6 | ||
Ulrikke Eikeri | 4 | 4 | |||
5 | Luisa Stefani / Rafael Matos | 6 | 7 | ||
Ulrikke Eikeri / Viktor Durasovic | 4 | 5 |
Włochy vs. Norwegia | |||||
---|---|---|---|---|---|
Włochy 5 | Pat Rafter Arena 2–3 stycznia 2023 | Norwegia 0 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Martina Trevisan | 7 | 3 | 6 | |
Malene Helgø | 5 | 6 | 4 | ||
2 | Lorenzo Musetti | 7 | 6 | ||
Viktor Durasovic | 67 | 3 | |||
3 | Matteo Berrettini | 6 | 6 | ||
Casper Ruud | 4 | 4 | |||
4 | Lucia Bronzetti | 6 | 7 | ||
Ulrikke Eikeri | 2 | 5 | |||
5 | Camilla Rosatello / Lorenzo Musetti | 7 | 6 | ||
Ulrikke Eikeri / Viktor Durasovic | 66 | 2 |
Grupa F
Poz. | Państwo | Mecz | Mecze | Sety | Sety % | Gemy | Gemy % |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chorwacja | 2–0 | 8–2 | 16–7 | 70% | 123–104 | 54% |
2 | Francja | 1–1 | 7–3 | 15–6 | 71% | 122–79 | 61% |
3 | Argentyna | 0–2 | 0–10 | 2–20 | 9% | 60–122 | 33% |
Francja vs. Argentyna | |||||
---|---|---|---|---|---|
Francja 5 | RAC Arena 29–30 grudnia 2022 | Argentyna 0 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Alizé Cornet | 6 | 6 | ||
María Carlé | 2 | 1 | |||
2 | Arthur Rinderknech | 6 | 6 | ||
Francisco Cerúndolo | 4 | 2 | |||
3 | Caroline Garcia | 6 | 6 | ||
Nadia Podoroska | 2 | 0 | |||
4 | Adrian Mannarino | 6 | 6 | ||
Federico Coria | 1 | 0 | |||
5 | Caroline Garcia / Édouard Roger-Vasselin | 6 | 6 | ||
Nadia Podoroska / Tomás Martín Etcheverry | 2 | 4 |
Chorwacja vs. Argentyna | |||||
---|---|---|---|---|---|
Chorwacja 5 | RAC Arena 31 grudnia 2022 – 1 stycznia 2023 | Argentyna 0 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Donna Vekić | 6 | 6 | ||
María Carlé | 0 | 4 | |||
2 | Borna Ćorić | 7 | 6 | ||
Francisco Cerúndolo | 5 | 4 | |||
3 | Petra Martić | 6 | 4 | 6 | |
Nadia Podoroska | 2 | 6 | 1 | ||
4 | Borna Gojo | 7 | 6 | ||
Federico Coria | 65 | 4 | |||
5 | Petra Marčinko / Matija Pecotić | 1 | 6 | 10 | |
Nadia Podoroska / Tomás Martín Etcheverry | 6 | 4 | 4 |
Francja vs. Chorwacja | |||||
---|---|---|---|---|---|
Francja 2 | RAC Arena 2–3 stycznia 2023 | Chorwacja 3 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Alizé Cornet | 4 | 3 | ||
Donna Vekić | 6 | 6 | |||
2 | Arthur Rinderknech | 61 | 6² | ||
Borna Ćorić | 7 | 7 | |||
3 | Caroline Garcia | 7 | 6 | ||
Petra Martić | 69 | 4 | |||
4 | Adrian Mannarino | 65 | 6 | 65 | |
Borna Gojo | 7 | 3 | 7 | ||
5 | Jessika Ponchet / Édouard Roger-Vasselin | 6 | 6 | ||
Petra Marčinko / Matija Pecotić | 4 | 4 |
Faza pucharowa
Finały miast
Miasto | Mecz | Wynik |
---|---|---|
Perth | Grecja vs. Chorwacja | 3–2 |
Brisbane | Polska vs. Włochy | 3–2 |
Sydney | Stany Zjednoczone vs. Wielka Brytania | 4–1 |
- Do półfinałów awansują trzy zwycięskie reprezentacje oraz najlepsza drużyna z przegranych.
Ranking drużyn, które przegrały w finale miasta
Zakwalifikowani do półfinałów | |
Wyeliminowani |
Poz. | Państwo | Mecz | Mecze | Sety | Sety % | Gemy | Gemy % |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Włochy | 2–1 | 10–5 | 21–12 | 64% | 156–142 | 52% |
2 | Chorwacja | 2–1 | 10–5 | 21–13 | 62% | 175–156 | 53% |
3 | Wielka Brytania | 2–1 | 8–7 | 19–19 | 50% | 176–177 | 50% |
Grecja vs. Chorwacja | |||||
---|---|---|---|---|---|
Grecja 3 | RAC Arena 4 stycznia 2023 | Chorwacja 2 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Despina Papamichail | 4 | 3 | ||
Donna Vekić | 6 | 6 | |||
2 | Stefanos Tsitsipas | 61 | 6² | ||
Borna Ćorić | 7 | 7 | |||
3 | Maria Sakari | 7 | 6 | ||
Petra Martić | 69 | 4 | |||
4 | Stefanos Sakellaridis | 65 | 6 | 65 | |
Borna Gojo | 7 | 3 | 7 | ||
5 | Maria Sakari / Stefanos Tsitsipas | 6 | 6 | ||
Petra Marčinko / Matija Pecotić | 4 | 4 |
Polska vs. Włochy | |||||
---|---|---|---|---|---|
Polska 3 | Pat Rafter Arena 4 stycznia 2023 | Włochy 2 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Daniel Michalski | 1 | 1 | ||
Lorenzo Musetti | 6 | 6 | |||
2 | Iga Świątek | 6 | 6 | ||
Martina Trevisan | 2 | 4 | |||
3 | Hubert Hurkacz | 4 | 6 | 3 | |
Matteo Berrettini | 6 | 3 | 6 | ||
4 | Magda Linette | 6 | 6 | ||
Lucia Bronzetti | 1 | 2 | |||
5 | Iga Świątek / Hubert Hurkacz | 6 | 6 | ||
Camilla Rosatello / Lorenzo Musetti | 1 | 2 |
Stany Zjednoczone vs. Wielka Brytania | |||||
---|---|---|---|---|---|
USA 4 | Ken Rosewall Arena 4 stycznia 2023 | Wielka Brytania 1 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Madison Keys | 2 | 6 | 6 | |
Katie Swan | 6 | 3 | 4 | ||
2 | Taylor Fritz | 4 | 7 | 4 | |
Cameron Norrie | 6 | 5 | 6 | ||
3 | Jessica Pegula | 6 | 6 | ||
Harriet Dart | 2 | 0 | |||
4 | Frances Tiafoe | 3 | 7 | 6 | |
Daniel Evans | 6 | 5 | 3 | ||
5 | Jessica Pegula / Taylor Fritz | 6 | 6 | ||
Harriet Dart / Daniel Evans | 4 | 4 |
Drabinka
Półfinały | Finał | |||||||
Polska | 0 | |||||||
Stany Zjednoczone | 5 | |||||||
Stany Zjednoczone | 4 | |||||||
Włochy | 0 | |||||||
Grecja | 1 | |||||||
Włochy | 3 | |||||||
Półfinały
Polska vs. Stany Zjednoczone | |||||
---|---|---|---|---|---|
Polska 0 | Ken Rosewall Arena 6–7 stycznia 2023 | USA 5 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Iga Świątek | 2 | 2 | ||
Jessica Pegula | 6 | 6 | |||
2 | Kacper Żuk | 3 | 3 | ||
Frances Tiafoe | 6 | 6 | |||
3 | Hubert Hurkacz | 65 | 65 | ||
Taylor Fritz | 7 | 7 | |||
4 | Magda Linette | 4 | 2 | ||
Madison Keys | 6 | 6 | |||
5 | Alicja Rosolska / Łukasz Kubot | 7 | 4 | 6 | |
Jessica Pegula / Taylor Fritz | 65 | 6 | 10 |
Grecja vs. Włochy | |||||
---|---|---|---|---|---|
Grecja 1 | Ken Rosewall Arena 6–7 stycznia 2023 | Włochy 3 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Maria Sakari | 3 | 7 | 5 | |
Martina Trevisan | 6 | 64 | 7 | ||
2 | Stefanos Sakellaridis | 1 | 1 | ||
Lorenzo Musetti | 6 | 6 | |||
3 | Stefanos Tsitsipas | 4 | 7 | 6 | |
Matteo Berrettini | 6 | 6² | 4 | ||
4 | Despina Papamichail | 2 | 3 | ||
Lucia Bronzetti | 6 | 6 | |||
5 | Maria Sakari / Stefanos Tsitsipas | ||||
Camilla Rosatello / Lorenzo Musetti |
Finał
Stany Zjednoczone vs. Włochy | |||||
---|---|---|---|---|---|
USA 4 | Ken Rosewall Arena 8 stycznia 2023 | Włochy 0 | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | Jessica Pegula | 6 | 6 | ||
Martina Trevisan | 4 | 2 | |||
2 | Frances Tiafoe | 6 | 0 | ||
Lorenzo Musetti | 2 | 0k | |||
3 | Taylor Fritz | 7 | 7 | ||
Matteo Berrettini | 64 | 66 | |||
4 | Madison Keys | 6 | 6 | ||
Lucia Bronzetti | 3 | 2 | |||
5 | Jessica Pegula / Taylor Fritz | ||||
Martina Trevisan / Matteo Berrettini |
Przypisy
- ↑ Mixed-team United Cup to open 2023 season [online], Women’s Tennis Association [dostęp 2023-01-04] (ang.).
- ↑ a b About | United Cup | Tennis | United Cup | Tennis [online], United Cup [dostęp 2023-01-04] .
- ↑ United Cup To Kickstart 2023 Tennis Season | ATP Tour | Tennis [online], ATP Tour [dostęp 2023-01-04] .
- ↑ Prize Money & Rankings Points | United Cup | ATP WTA | United Cup | Tennis [online], United Cup [dostęp 2023-01-04] .
- ↑ ATP/WTAA./W. Staff ATP/WTAA./W., Nadal Swiatek To Play United Cup | United Cup | Tennis [online], United Cup [dostęp 2023-01-04] .
- p
- d
- e
WTA Tour |
|
---|---|
ATP Tour |
|
- p
- d
- e
Wielki Szlem | |
---|---|
Turnieje Mistrzyń | |
WTA 1000 | |
WTA 500 | |
WTA 250 | |
Zawody drużynowe |
|
- p
- d
- e
Wielki Szlem | |
---|---|
Turnieje Mistrzów |
|
ATP Tour Masters 1000 |
|
ATP Tour 500 | |
ATP Tour 250 |
|
Zawody drużynowe |
|