Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948 – dwójka bez sternika mężczyzn
- Główny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948.
Wielka Brytania | |
Szwajcaria | |
Włochy |
Rywalizacja w dwójkach bez sternika mężczyzn w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948 rozgrywana była między 5 a 9 sierpnia 1948 na torze regatowym Henley Royal Regatta w Henley-on-Thames. Wystartowało 12 osad z 12 krajów.
Terminarz
Data | |
---|---|
5 sierpnia 1948 | Runda 1 |
6 sierpnia 1948 | Repasaże |
7 sierpnia 1948 | Półfinały |
9 sierpnia 1948 | Finały |
Format
W rundzie 1 rozegrano cztery wyścigi, z których zwycięskie osady awansowały do półfinału, pozostałe zaś do repasaży. Z trzech wyścigów repasażowych zwycięskie osady z każdego wyścigu awansowały do półfinału, pozostałe osady odpadały z rywalizacji. Z trzech wyścigów półfinałowych zwycięskie osady z każdego wyścigu awansowały do finału.
Wyniki
Runda 1
- Bieg 1
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Szwajcaria | Hans Kalt Josef Kalt | 7:20,4 | Q |
2. | Australia | Spencer Grace Ted Bromley | 7:26,8 | |
3. | Dania | Jorn Snogdahl Søren Jensen | 7:28,3 |
- Bieg 2
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Wielka Brytania | Jack Wilson Ran Laurie | 7:20,3 | Q |
2. | Włochy | Bruno Boni Felice Fanetti | 7:22,2 | |
3. | Argentyna | Oscar Moreno Carlos Sambuceti | 7:54,2 |
- Bieg 3
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Austria | Gert Watzke Kurt Watzke | 7:19,3 | Q |
2. | Stany Zjednoczone | John Wade Ralph Stephan | 7:20,3 | |
3. | Szwecja | Evert Gunnarsson Bernt Torberntsson | 7:36,3 |
- Bieg 4
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Brazylia | Pércio Zancani Paulo Diebold | 7:33,1 | Q |
2. | Belgia | Charles Van Antwerpen Jos Rosa | 7:35,0 | |
3. | Francja | Paul Rothley Paul Heitz | 7:36,2 |
Repasaże
- Bieg 1
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Włochy | Bruno Boni Felice Fanetti | 7:24,6 | Q |
2. | Stany Zjednoczone | John Wade Ralph Stephan | 7:30,5 | |
3. | Francja | Paul Rothley Paul Heitz | 7:42,3 |
- Bieg 2
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Dania | Jorn Snogdahl Søren Jensen | 7:26,4 | Q |
2. | Belgia | Charles Van Antwerpen Jos Rosa | 7:34,4 | |
3. | Argentyna | Oscar Moreno Carlos Sambuceti | 7:45,7 |
- Bieg 3
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Australia | Spencer Grace Ted Bromley | 7:28,4 | Q |
2. | Szwecja | Evert Gunnarsson Bernt Torberntsson | 7:34,9 |
Półfinały
- Bieg 1
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Szwajcaria | Hans Kalt Josef Kalt | 7:47,3 | Q |
2. | Australia | Spencer Grace Ted Bromley | 7:54,5 | |
3. | Austria | Gert Watzke Kurt Watzke | 8:03,1 |
- Bieg 2
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Włochy | Bruno Boni Felice Fanetti | 7:52,8 | Q |
2. | Dania | Jorn Snogdahl Søren Jensen | 7:54,3 |
- Bieg 3
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Wielka Brytania | Jack Wilson Ran Laurie | 8:05,9 | Q |
2. | Brazylia | Pércio Zancani Paulo Diebold | 8:18,6 |
Finał
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
Wielka Brytania | Jack Wilson Ran Laurie | 7:21,1 | |
Szwajcaria | Hans Kalt Josef Kalt | 7:23,9 | |
Włochy | Bruno Boni Felice Fanetti | 7:31,5 |
Bibliografia
- Olympic Official Reports Collection - Official Reports 1948 [online], s. 417 - 432 (ang.).
- Olympedia - Coxless Pairs, Men [online] (ang.).