Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – dwójka podwójna kobiet
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 | ||
---|---|---|
Jedynka | mężczyźni | kobiety |
Dwójka bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Dwójka podwójna | mężczyźni | kobiety |
Dwójka podwójna wagi lekkiej | mężczyźni | kobiety |
Czwórka bez sternika | mężczyźni | |
Czwórka podwójna | mężczyźni | kobiety |
Czwórka bez sternika wagi lekkiej | mężczyźni | |
Ósemka | mężczyźni | kobiety |
Dwójka podwójna kobiet (W2x) – konkurencja rozgrywana podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie między 9 a 16 sierpnia w Parku Olimpijskim Shunyi.
Harmonogram konkurencji
Wszystkie godziny w standardowym czasie chińskim (UTC+8)
Godzina | Wydarzenie | Runda |
---|---|---|
Sobota, 9 sierpnia 2008 | 16:40-17:00 | Eliminacje |
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008 | 17:00-17:20 | Repasaże |
Piątek, 15 sierpnia 2008 | 17:30-17:40 | Finał B |
Sobota, 16 sierpnia 2008 | 17:10-17:20 | Finał A |
Medaliści
Złoto | Nowa Zelandia Georgina Evers-Swindell Caroline Evers-Swindell |
Srebro | Niemcy Annekatrin Thiele Christiane Huth |
Brąz | Wielka Brytania Elise Laverick Anna Watkins |
Wyniki
Eliminacje
Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R
Eliminacje 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Georgina Evers-Swindell Caroline Evers-Swindell | Nowa Zelandia | 7:03,92 | FA |
2 | Annekatrin Thiele Christiane Huth | Niemcy | 7:09,06 | R |
3 | Megan Kalmoe Ellen Tomek | Stany Zjednoczone | 7:11,17 | R |
4 | Ionelia Zaharia Roxana Cogianu | Rumunia | 7:12,17 | R |
5 | Kateryna Tarasenko Jana Dementiewa | Ukraina | 7:25,03 | R |
Eliminacje 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Li Qin Tian Liang | Chiny | 7:03,13 | FA |
2 | Jitka Antošová Gabriela Vařeková | Czechy | 7:04,23 | R |
3 | Elise Laverick Anna Watkins | Wielka Brytania | 7:08,65 | R |
4 | Catriona Sens-Oliver Sonia Mills | Australia | 7:13,25 | R |
5 | Laura Schiavone Elisabetta Sancassani | Włochy | 7:30,25 | R |
Repasaże
Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3.. → FB
Repasaże 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Elise Laverick Anna Watkins | Wielka Brytania | 6:54,92 | FA |
2 | Annekatrin Thiele Christiane Huth | Niemcy | 6:55,96 | FA |
3 | Ionelia Zaharia Roxana Cogianu | Rumunia | 7:01,69 | FB |
4 | Laura Schiavone Elisabetta Sancassani | Włochy | 7:08,00 | FB |
Repasaże 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Megan Kalmoe Ellen Tomek | Stany Zjednoczone | 6:58,84 | FA |
2 | Jitka Antošová Gabriela Vařeková | Czechy | 7:00,75 | FA |
3 | Catriona Sens-Oliver Sonia Mills | Australia | 7:04,30 | FB |
4 | Kateryna Tarasenko Jana Dementiewa | Ukraina | 7:06,77 | FB |
Finały
Finał B
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Kateryna Tarasenko Jana Dementiewa | Ukraina | 7:17,82 | |
2 | Catriona Sens-Oliver Sonia Mills | Australia | 7:19,73 | |
3 | Ionelia Zaharia Roxana Cogianu | Rumunia | 7:20,99 | |
4 | Laura Schiavone Elisabetta Sancassani | Włochy | 7:29,22 |
Finał A
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Georgina Evers-Swindell Caroline Evers-Swindell | Nowa Zelandia | 7:07,32 | ||
Annekatrin Thiele Christiane Huth | Niemcy | 7:07,33 | ||
Elise Laverick Anna Watkins | Wielka Brytania | 7:07,55 | ||
4 | Li Qin Tian Liang | Chiny | 7:15,85 | |
5 | Megan Kalmoe Ellen Tomek | Stany Zjednoczone | 7:17,53 | |
6 | Jitka Antošová Gabriela Vařeková | Czechy | 7:25,09 |