Xenia Knoll
Państwo | Szwajcaria | ||
---|---|---|---|
Data i miejsce urodzenia | 2 września 1992 | ||
Wzrost | 175 cm | ||
Gra | leworęczna, oburęczny backhand | ||
Trener | Andi Strasser | ||
Gra pojedyncza | |||
Wygrane turnieje | 0 WTA, 4 ITF | ||
Najwyżej w rankingu | 254 (23 marca 2015) | ||
Gra podwójna | |||
Wygrane turnieje | 2 WTA, 1 WTA 125K 32 ITF | ||
Najwyżej w rankingu | 40 (17 kwietnia 2017) | ||
Australian Open | 1R (2018) | ||
Roland Garros | 2R (2019) | ||
Wimbledon | 2R (2016) | ||
US Open | 1R (2016-2018) | ||
| |||
Strona internetowa |
Xenia Knoll (ur. 2 września 1992 w Biel) – szwajcarska tenisistka serbskiego pochodzenia.
Kariera tenisowa
W przeciągu kariery zwyciężyła w czterech singlowych i trzydziestu dwóch deblowych turniejach rangi ITF. 23 marca 2015 roku zajmowała najwyższe miejsce w rankingu singlowym WTA Tour – 254. pozycję. W rankingu deblowym najwyżej była sklasyfikowana na 40. miejscu (17 kwietnia 2017). Zadebiutowała w rozgrywkach WTA Tour podczas turnieju w Budapeszcie, gdzie przegrała w pierwszej rundzie z Szachar Pe’er. Reprezentantka kraju w rozgrywkach Pucharu Federacji.
W kwietniu 2016 roku Szwajcarka zanotowała występ w finale rozgrywek z cyklu WTA Tour w Stambule, w którym w parze z Danką Kovinić oddały walkowerem spotkanie o tytuł mistrzowski.
Finały turniejów WTA
Legenda | |
---|---|
Wielki Szlem | |
Igrzyska olimpijskie | |
WTA Tour Championships | |
2009 – 2020 | |
WTA Premier Mandatory | |
WTA Premier 5 | |
WTA Premier | |
WTA International Series | |
WTA 125K series (2012–2020) |
Gra podwójna 10 (3–7)
Końcowy wynik | Nr | Data | Turniej | Nawierzchnia | Partnerka | Przeciwniczki | Wynik finału |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Finalistka | 1. | 24 kwietnia 2016 | Stambuł | Ceglana | Danka Kovinić | Andreea Mitu İpek Soylu | walkower |
Zwyciężczyni | 1. | 29 kwietnia 2016 | Rabat | Ceglana | Aleksandra Krunić | Tatjana Maria Raluca Olaru | 6:3, 6:0 |
Zwyciężczyni | 2. | 5 czerwca 2016 | Bol | Ceglana | Petra Martić | Raluca Olaru İpek Soylu | 6:3, 6:2 |
Finalistka | 2. | 11 czerwca 2016 | ’s-Hertogenbosch | Trawiasta | Aleksandra Krunić | Oksana Kalasznikowa Jarosława Szwiedowa | 1:6, 1:6 |
Zwyciężczyni | 3. | 17 lipca 2016 | Gstaad | Ceglana | Lara Arruabarrena | Annika Beck Jewgienija Rodina | 6:1, 3:6, 10–8 |
Finalistka | 3. | 5 lutego 2017 | Petersburg | Twarda (hala) | Darija Jurak | Jeļena Ostapenko Alicja Rosolska | 6:3, 2:6, 5–10 |
Finalistka | 4. | 15 października 2017 | Linz | Twarda (hala) | Nateła Dzałamidze | Kiki Bertens Johanna Larsson | 6:3, 3:6, 4–10 |
Finalistka | 5. | 29 kwietnia 2018 | Stambuł | Ceglana | Anna Smith | Liang Chen Zhang Shuai | 4:6, 4:6 |
Finalistka | 6. | 16 września 2018 | Québec | Dywanowa (hala) | Darija Jurak | Asia Muhammad Maria Sanchez | 4:6, 3:6 |
Finalistka | 7. | 13 października 2019 | Linz | Twarda (hala) | Barbara Haas | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 4:6, 3:6 |
Wygrane turnieje rangi ITF
turnieje z pulą nagród 100 000 $ |
turnieje z pulą nagród 75 000 $ |
turnieje z pulą nagród 50 000 $ |
turnieje z pulą nagród 25 000 $ |
turnieje z pulą nagród 15 000 $ |
turnieje z pulą nagród 10 000 $ |
Gra pojedyncza
Data | Turniej | Naw. | Przeciwniczka | Wynik | |
1. | 26/05/2013 | Timișoara | Ceglana | Bianca Hîncu | 3:6, 6:2, 7:5 |
2. | 08/09/2013 | Belgrad | Ceglana | Natalija Kostić | 6:3, 6:3 |
3. | 04/11/2018 | Heraklion | Ceglana | Ani Vangelova | 6:2, 7:5 |
4. | 06/10/2019 | Andrézieux-Bouthéon | Twarda | Manon Leonard | 6:0, 7:5 |
Gra podwójna
Data | Turniej | Naw. | Partnerka | Przeciwniczki | Wynik | |
1. | 27/06/2009 | Davos | Ceglana | Amra Sadiković | Marcella Koek Lisa Sabino | 7:5, 6:1 |
2. | 20/03/2010 | Wetzikon | Dywanowa (hala) | Amra Sadiković | Simona Dobrá Tereza Hladíková | 6:4, 7:6(5) |
3. | 07/11/2010 | Sztokholm | Twarda (hala) | Lara Michel | Karen Barbat Anna Brazhnikova | 6:3, 6:3 |
4. | 20/03/2011 | Fällanden | Dywanowa (hala) | Amra Sadiković | Dalila Jakupović Anja Prislan | 6:3, 6:3 |
5. | 04/09/2011 | Trimbach | Ceglana | Christina Shakovets | Marisa Gianotti Kateřina Kramperová | 6:3, 7:6(5) |
6. | 01/04/2012 | Fällanden | Dywanowa (hala) | Amra Sadiković | Lara Michel Emily Webley-Smith | 6:7(3), 6:4, 12–10 |
7. | 23/02/2013 | Kreuzlingen | Dywanowa (hala) | Timea Bacsinszky | Matea Mežak Silvia Njirić | 6:3, 6:2 |
8. | 22/09/2013 | Dobricz | Ceglana | Teodora Mirčić | Izabełła Szinikowa Dalija Zafirowa | 7:5, 7:6(5) |
9. | 04/10/2013 | Budapeszt | Ceglana | Timea Bacsinszky | Réka Luca Jani Weronika Kapszaj | 7:6(3), 6:2 |
10. | 31/05/2014 | Moskwa | Ceglana | Anna Danilina | Jekatierina Byczkowa Jewgienija Rodina | 6:3, 6:2 |
11. | 06/09/2014 | Moskwa | Ceglana | Anna Danilina | Walentina Iwachnienko Julija Kałabina | 6:1, 4:6, 10–6 |
12. | 13/09/2014 | Moskwa | Ceglana | Wieronika Kudiermietowa | Aleksandra Artamonowa Polina Monowa | 7:6(10), 7:5 |
13. | 31/10/2014 | Stambuł | Twarda (hala) | İpek Soylu | Ayla Aksu Müge Topsel | 6:2, 6:4 |
14. | 09/11/2014 | Bath | Twarda (hala) | Lesley Kerkhove | Barbara Bonić Pemra Özgen | 6:3, 6:1 |
15. | 14/06/2015 | Surbiton | Trawiasta | Ludmyła Kiczenok | Tara Moore Nicola Slater | 7:6(6), 6:3 |
16. | 20/06/2015 | Ystad | Ceglana | Cornelia Lister | Conny Perrin Chanel Simmonds | 7:5, 7:6(5) |
17. | 11/07/2015 | Turyn | Ceglana | Alice Matteucci | Susanne Celik Diāna Marcinkēviča | 6:2, 7:5 |
18. | 17/07/2015 | Imola | Dywanowa | Claudia Giovine | Despina Papamichail Bernarda Pera | 7:5, 6:2 |
19. | 21/11/2015 | Shrewsbury | Twarda (hala) | Alice Matteucci | Lesley Kerkhove Quirine Lemoine | 3:6, 6:3, 10–3 |
20. | 21/02/2016 | Altenkirchen | Dywanowa (hala) | Ysaline Bonaventure | Deniz Khazaniuk Marija Marfutina | 6:1, 6:4 |
Bibliografia
- Profil na stronie WTA [online], Women’s Tennis Association [dostęp 2016-04-22] (ang.).
- Profil na stronie ITF [online], International Tennis Federation [dostęp 2016-04-22] (ang.).
- Profil na stronie Pucharu Billie Jean King [online], Billie Jean King Cup [dostęp 2016-04-22] (ang.).