Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 – kategoria do 76 kg w stylu klasycznym
- Główny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Miejsce | Sydney |
---|---|
Termin | 24 września – 26 września |
Liczba ekip | 20 |
Liczba sportowców | 20 |
Obiekt rozgrywek | Sydney Convention and Exhibition Centre |
Złoty medal | Murat Kardanow |
Srebrny medal | Matt Lindland |
Brązowy medal | Marko Yli-Hannuksela |
Zmagania mężczyzn do 76 kg to jedna z ośmiu męskich konkurencji w zapasach w stylu klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2000. Pojedynki w tej kategorii wagowej odbyły się w dniach 24 – 26 września.
Klasyfikacja[1]
Pozycja | Nazwisko | Kraj |
---|---|---|
1 | Murat Kardanow | Rosja |
2 | Matt Lindland | Stany Zjednoczone |
3 | Marko Yli-Hannuksela | Finlandia |
4 | Dawyd Manukian | Ukraina |
5 | Kim Jin-su | Korea Południowa |
6 | Ara Abrahamian | Szwecja |
7 | Wiaczasłau Makaranka | Białoruś |
8 | Tariel Melelaszwili | Gruzja |
9 | Artur Michalkiewicz | Polska |
10 | Baktijar Bajsejytow | Kazachstan |
11 | Jewgienij Jerofajłow | Uzbekistan |
12 | Dimitrios Awramis | Grecja |
13 | Nazmi Avluca | Turcja |
14 | Tamás Berzicza | Węgry |
15 | Yvon Riemer | Francja |
16 | Chwicza Biczinaszwili | Azerbejdżan |
17 | Takamitsu Katayama | Japonia |
18 | Lewon Geghamian | Armenia |
19 | Faʻafetai Iutana | Samoa |
20 | Abd al-Kadir Salila | Algieria |
Zasady[2]
- PP — Na punkty (Pokonany zdobył punkty)
- PO — Na punkty (Pokonany bez punktów)
- PA — Kontuzja
- ST — Przewaga (10 punktów różnicy, pokonany bez punktów)
- TO — Nokaut
Wyniki[3]
Rundy eliminacyjne
Grupa 1
Zawodnik | W | P | Punkty | Punkty techniczne |
---|---|---|---|---|
Kim Jin-su | 2 | 0 | 6 | 6 |
Nazmi Avluca | 1 | 1 | 4 | 4 |
Chwicza Biczinaszwili | 0 | 2 | 1 | 2 |
Punkty | Punkty techniczne | ||
---|---|---|---|
Chwicza Biczinaszwili | Kim Jin-su | 1-3 PP | 2-3 |
Nazmi Avluca | Chwicza Biczinaszwili | 3-0 PO | 3-0 |
Kim Jin-su | Nazmi Avluca | 3-1 PP | 3-1 |
Grupa 2
Zawodnik | W | P | Punkty | Punkty techniczne |
---|---|---|---|---|
Marko Yli-Hannuksela | 2 | 0 | 6 | 8 |
Baktijar Bajsejytow | 1 | 1 | 4 | 7 |
Yvon Riemer | 0 | 2 | 2 | 3 |
Punkty | Punkty techniczne | ||
---|---|---|---|
Marko Yli-Hannuksela | Yvon Riemer | 3-1 PP | 4-1 |
Baktijar Bajsejytow | Marko Yli-Hannuksela | 1-3 PP | 3-4 |
Yvon Riemer | Baktijar Bajsejytow | 1-3 PP | 2-4 |
Grupa 3
Zawodnik | W | P | Punkty | Punkty techniczne |
---|---|---|---|---|
Murat Kardanow | 2 | 0 | 6 | 5 |
Tamás Berzicza | 1 | 1 | 3 | 2 |
Takamitsu Katayama | 0 | 2 | 1 | 2 |
Punkty | Punkty techniczne | ||
---|---|---|---|
Takamitsu Katayama | Murat Kardanow | 0-3 PP | 0-4 |
Tamás Berzicza | Takamitsu Katayama | 3-1 PP | 2-2 |
Murat Kardanow | Tamás Berzicza | 3-0 PO | 1-0 |
Grupa 4
Zawodnik | W | P | Punkty | Punkty techniczne |
---|---|---|---|---|
Ara Abrahamian | 2 | 0 | 6 | 6 |
Dimitrios Awramis | 1 | 1 | 4 | 5 |
Lewon Geghamian | 0 | 2 | 1 | 1 |
Punkty | Punkty techniczne | ||
---|---|---|---|
Lewon Geghamian | Dimitrios Awramis | 1-3 PP | 1-3 |
Ara Abrahamian | Lewon Geghamian | 3-0 PO | 3-0 |
Dimitrios Awramis | Ara Abrahamian | 1-3 PP | 2-3 |
Grupa 5
Zawodnik | W | P | Punkty | Punkty techniczne |
---|---|---|---|---|
Dawyd Manukian | 3 | 0 | 11 | 35 |
Wiaczasłau Makaranka | 2 | 1 | 8 | 47 |
Artur Michalkiewicz | 1 | 2 | 6 | 14 |
Faʻafetai Iutana | 0 | 3 | 0 | 0 |
Punkty | Punkty techniczne | ||
---|---|---|---|
Faʻafetai Iutana | Artur Michalkiewicz | 0-4 TO | 2:43 |
Dawyd Manukian | Wiaczasłau Makaranka | 4-1 SP | 12-1 |
Faʻafetai Iutana | Dawyd Manukian | 0-4 TO | 1:01 |
Artur Michalkiewicz | Wiaczasłau Makaranka | 1-3 PP | 1-4 |
Faʻafetai Iutana | Wiaczasłau Makaranka | 0-4 TO | 4:42 |
Artur Michalkiewicz | Dawyd Manukian | 1-3 PP | 2-8 |
Grupa 6
Zawodnik | W | P | Punkty | Punkty techniczne |
---|---|---|---|---|
Matt Lindland | 3 | 0 | 10 | 10 |
Tariel Melelaszwili | 2 | 1 | 7 | 4 |
Jewgienij Jerofajłow | 1 | 2 | 4 | 7 |
Abd al-Kadir Salila | 0 | 3 | 0 | 0 |
Punkty | Punkty techniczne | ||
---|---|---|---|
Abd al-Kadir Salila | Jewgienij Jerofajłow | 0-3 PO | 0-6 |
Matt Lindland | Tariel Melelaszwili | 3-0 PO | 3-0 |
Abd al-Kadir Salila | Matt Lindland | 0-4 PA | 4:53 |
Jewgienij Jerofajłow | Tariel Melelaszwili | 0-3 PO | 0-4 |
Abd al-Kadir Salila | Tariel Melelaszwili | 0-4 PA | IN |
Jewgienij Jerofajłow | Matt Lindland | 1-3 PP | 1-1 |
Runda finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
Kim Jin-su | 0 | ||||||||||||
Marko Yli-Hannuksela | 3 | Marko Yli-Hannuksela | 0 | ||||||||||
Murat Kardanow | 3 | Murat Kardanow | 4 | ||||||||||
Ara Abrahamian | 1 | Murat Kardanow | 3 | ||||||||||
Matt Lindland | 0 | ||||||||||||
Dawyd Manukian | 4 | ||||||||||||
Matt Lindland | 7 | o 3 miejsce | |||||||||||
Marko Yli-Hannuksela | 4 | ||||||||||||
Dawyd Manukian | 2 |
o 5 miejsce | ||
Kim Jin-su | 9 | |
Ara Abrahamian | 0 | |
Przypisy
Bibliografia
- Wyniki