Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – kategoria do 66 kg w stylu wolnym
- Główny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Elbrus Tedejew | |
Jamill Kelly | |
Machacz Murtazalijew |
Rywalizacja w wadze do 66 kg mężczyzn w zapasach w stylu wolnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 została rozegrana 27 i 28 sierpnia. Zawody odbyły się w hali Ano Liosia Olympic Hall w Ano Liosia.
W zawodach wzięło udział 21 zawodników.
Klasyfikacja[1]
Pozycja | Nazwisko | Kraj |
---|---|---|
Elbrus Tedejew | Ukraina | |
Jamill Kelly | Stany Zjednoczone | |
Machacz Murtazalijew | Rosja | |
4 | Leonid Spiridonow | Kazachstan |
5 | Kazuhiko Ikematsu | Japonia |
6 | Apostolos Taskudis | Grecja |
7 | Ömer Çubukçu | Turcja |
8 | Serafim Byrzakow | Bułgaria |
9 | Serguei Rondon | Kuba |
10 | Ramesh Kumar | Indie |
11 | Żirajr Howhannisjan | Armenia |
12 | Elman Əsgərov | Azerbejdżan |
13 | Artur Tawkazachow | Uzbekistan |
14 | Baek Jin-guk | Korea Południowa |
15 | Gábor Hatos | Węgry |
16 | Štefan Fernyák | Słowacja |
17 | Evan MacDonald | Kanada |
18 | Alireza Dabir | Iran |
19 | Ruslan Bodișteanu | Mołdawia |
20 | Fred Jessey | Nigeria |
21 | Otar Tusziszwili | Gruzja |
Zasady
Uczestnicy zostali podzielni na grupy. Najlepszy zawodnik awansował do dalszej rywalizacji w rundzie finałowej.
- TF – Łopatki
- PP – Na punkty (Pokonany zdobył punkty)
- PO – Na punkty (Pokonany bez punktów)
- PA – Kontuzja
- ST – Przewaga (10 punktów różnicy, przewaga techniczna)
- CP – Punkty
- TP – Punkty techniczne/Czas
Wyniki[2]
Grupy eliminacyjne
Grupa 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kazuhiko Ikematsu | Japonia | 2 | 0 | 7 | 7 |
2 | Baek Jin-guk | Korea Południowa | 1 | 1 | 4 | 6 |
3 | Fred Jessey | Nigeria | 0 | 2 | 1 | 2 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Fred Jessey | Baek Jin-guk | 1-3 | PP | 1-3 |
Kazuhiko Ikematsu | Fred Jessey | 4-0 | TF | 1:07 |
Baek Jin-guk | Kazuhiko Ikematsu | 1-3 | PP | 3-4 |
Grupa 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Leonid Spiridonow | Kazachstan | 2 | 0 | 6 | 15 |
2 | Serafim Byrzakow | Bułgaria | 1 | 1 | 5 | 15 |
3 | Evan MacDonald | Kanada | 0 | 2 | 1 | 7 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Evan MacDonald | Serafim Byrzakow | 0-4 | ST | 0-11 |
Leonid Spiridonow | Evan MacDonald | 3-1 | PP | 10-7 |
Serafim Byrzakow | Leonid Spiridonow | 1-3 | PP | 4-5 |
Grupa 3
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Apostolos Taskudis | Grecja | 1 | 1 | 4 | 16 |
2 | Żirajr Howhannisjan | Armenia | 1 | 1 | 4 | 13 |
3 | Ramesh Kumar | Indie | 1 | 1 | 4 | 11 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Apostolos Taskudis | Ramesh Kumar | 3-1 | PP | 10-8 |
Żirajr Howhannisjan | Apostolos Taskudis | 3-1 | PP | 12-6 |
Ramesh Kumar | Żirajr Howhannisjan | 3-1 | PP | 3-1 |
Grupa 4
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Elbrus Tedejew | Ukraina | 2 | 0 | 7 | 8 |
2 | Serguei Rondon | Kuba | 1 | 1 | 5 | 12 |
3 | Otar Tusziszwili | Gruzja | 0 | 2 | 0 | 0 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Serguei Rondon | Elbrus Tedejew | 1-3 | PP | 2-8 |
Otar Tusziszwili | Serguei Rondon | 0-4 | ST | 0-10 |
Elbrus Tedejew | Otar Tusziszwili | 4-0 | PA |
Grupa 5
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ömer Çubukçu | Turcja | 2 | 0 | 6 | 8 |
2 | Gábor Hatos | Węgry | 1 | 1 | 4 | 4 |
3 | Štefan Fernyák | Słowacja | 0 | 2 | 2 | 2 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Štefan Fernyák | Ömer Çubukçu | 1-3 | PP | 1-5 |
Gábor Hatos | Štefan Fernyák | 3-1 | PP | 3-1 |
Ömer Çubukçu | Gábor Hatos | 3-1 | PP | 3-1 |
Grupa 6
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Machacz Murtazalijew | Rosja | 2 | 0 | 6 | 12 |
2 | Artur Tawkazachow | Uzbekistan | 1 | 1 | 4 | 7 |
3 | Alireza Dabir | Iran | 0 | 2 | 1 | 4 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Machacz Murtazalijew | Alireza Dabir | 3-0 | PO | 4-0 |
Artur Tawkazachow | Machacz Murtazalijew | 1-3 | PP | 2-8 |
Alireza Dabir | Artur Tawkazachow | 1-3 | PP | 4-5 |
Grupa 7
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jamill Kelly | Stany Zjednoczone | 2 | 0 | 6 | 6 |
2 | Elman Əsgərov | Azerbejdżan | 1 | 1 | 4 | 9 |
3 | Ruslan Bodișteanu | Mołdawia | 0 | 2 | 1 | 3 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Ruslan Bodișteanu | Elman Əsgərov | 1-3 | PP | 3-7 |
Jamill Kelly | Ruslan Bodișteanu | 3-0 | PO | 3-0 |
Elman Əsgərov | Jamill Kelly | 1-3 | PP | 2-3 |
Runda finałowa[3]
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
Kazuhiko Ikematsu | 2 | ||||||||||||
Leonid Spiridonow | 3 | Leonid Spiridonow | 2 | ||||||||||
Apostolos Taskudis | 2 | Elbrus Tedejew | 4 | ||||||||||
Elbrus Tedejew | 6 | Elbrus Tedejew | 5 | ||||||||||
Ömer Çubukçu | 0 | Jamill Kelly | 1 | ||||||||||
Machacz Murtazalijew | 6 | Machacz Murtazalijew | 1 | ||||||||||
Jamill Kelly | 3 | Walka o brązowy medal | |||||||||||
Leonid Spiridonow | 1 | ||||||||||||
Machacz Murtazalijew | 2 |
o 5 miejsce | |||
Kazuhiko Ikematsu | 6 | ||
Apostolos Taskudis | 4 | ||
Przypisy
Bibliografia
- Raport oficjalny