Аруба на Летњим олимпијским играма 1988.
Аруба на олимпијским играма | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
МОК код | ARU | ||||||||
НОК | Олимпијски комитет Арубе COA-спољашња веза | ||||||||
Летње олимпијске игре 1988. (Сеул) | |||||||||
Такмичара | 8 (4 муш. и 4 жен.) у 5 спорт. | ||||||||
Носилац заставе | Бито Мадуро (отв.) | ||||||||
Медаље |
| ||||||||
Учешће на играма (преглед) | |||||||||
Летње игре | |||||||||
1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012 • 2016 • 2020 |
Аруба је дебитовала као самостална земља под овим именом на Летњим олимпијским играма 1988. одржаним у Сеулу од 17. августа до 2. октобра. До ових Игара представници Арубе су учествовали у саставу олимпијском тиму Холандских Антила.
Учествовала је са 8 спортиста (4 мушкарца и 4 жене) који су се такмичили у 5 спортова. Најмлађи учесник била је такмичара у синхроном пливању Ивет Тојс са 17. година и 127 дана, а најстарији мачеваоц Остин Томас са 49 година и 183 дана.
На свечаном отварању заставу је носио џудиста Бито Мадуро.
Аруба није освојила ниједну медаљу.
Учесници по дисциплинама
Спорт | Мушкарци | Жене | Укупно |
---|---|---|---|
Атлетика | 0 | 2 | 2 |
Бокс | 2 | 0 | 2 |
Мачевање | 1 | 0 | 1 |
Синхроно пливање | 0 | 2 | 2 |
Џудо | 1 | 0 | 1 |
Укупно(5) | 4 | 4 | 8 |
Резултати по дисциплинама
Жене
Атлетичарка | Дисциплина | Лични рекорд | Групе | Четвртфинале | Полуфинале | Финале | Детаљи | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | ||||
Евелин Фарел | 100 м | 11,73 | 12,48 | 8. у гр. 7 | Није се квалификовала | 60 / 64 | [1] | ||||
200 м | 24,70 | 21,72 | 7 у гр. 10 | Није се квалификовала | 53 / 58 (60) | [2] | |||||
Лиа Мелис | маратон | 2:53:24 | 2:54:37 | 56 / 63 (71) | [3] |
Боксер | Дисциплина | Квалификације | Коло 32 такмичара | коло 16 такмичара | Четвртфинале | Полуфинале | Финале | Детаљи | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Противник Резултат | Противник Резултат | Противник Резултат | Противник Резултат | Противник Резултат | Противник Резултат | Пласман | |||
Хуберт Вестер | полувелтер | Ебанга Камерун Пор. ТКО у 1. рунdи | Није се пласирао | [4] | |||||
Џефри Нед | полутешка | Акасамба Кенија Пор. ТКО у 2. рунdи | Није се пласирао | [5] |
Арубу је престављао Остин Томас, које се такмичио у мачу и флорету појединачно
- Мач појединачно група 11.
- Резултати по групама
Победник | Земља | Рез. | Поражени | Земља |
Остин Томас | Аруба | 5:4 | Tang Wing Keung | Хонгконг |
Аксел Бирнбаум | Аустрија | 5:4 | Остин Томас | Аруба |
Мартин Брил | Нови Зеланд | 5:0 | Остин Томас | Аруба |
Михајло Тишко | Совјетски Савез | 5:3 | Остин Томас | Аруба |
Ларс Винтер | Финска | 5:0 | Остин Томас | Аруба |
- Табела
Место | Такмичар | Земља | ПО | ИЗ | ТД | Бел | |
1. | Ларс Винтер | Финска | 4 | 1 | 24 | 10 | КВ |
2. | Михајло Тишко | Совјетски Савез | 4 | 1 | 21 | 12 | КВ |
3. | Мартин Брил | Нови Зеланд | 3 | 2 | 19 | 13 | КВ |
4. | Аксел Бирнбаум | Аустрија | 3 | 2 | 19 | 20 | КВ |
5. | Остин Томас | Аруба | 1 | 4 | 10 | 24 | |
6. | Tang Wing Keung | Хонгконг | 0 | 5 | 11 | 25 |
У коначном пласману мача Остин Томас је заузео 70 место од 79 такмичара.[1]
- Флорет појединачно група 6.
- Резултати по групама
Победник | Земља | Рез. | Поражени | Земља |
Остин Томас | Аруба | 5:2 | Бени Вент | Аустрија |
Чоу Кам Шинг | Хонгконг | 5:1 | Остин Томас | Аруба |
Роберт Дејвидсон | Аустралија | 5:3 | Остин Томас | Аруба |
Љу Јуенхунг | Кина | 5:0 | Остин Томас | Аруба |
Богуслав Зих | Пољска | 5:0 | Остин Томас | Аруба |
- Табела
Место | Такмичар | Земља | ПО | ИЗ | ТД | Бел | |
1. | Богуслав Зих | Пољска | 4 | 1 | 24 | 10 | КВ |
2. | Бени Вент | Аустрија | 3 | 2 | 20 | 16 | КВ |
3. | Љу Јуенхунг | Кина | 3 | 2 | 19 | 16 | КВ |
4. | Роберт Дејвидсон | Аустралија | 3 | 2 | 21 | 20 | КВ |
5. | Чоу Кам Шинг | Хонгконг | 1 | 4 | 12 | 21 | |
6. | Остин Томас | Аруба | 1 | 4 | 9 | 22 |
У коначном пласману флорета Остин Томас је заузео 58 место од 68 такмичара.[2]
Арубу су представљале две такмичарке у синхроном пливању Росвита Лопез и Ивет Тојс које су учествова у две дисциплине појединачни и у пару.
- Појединачно
- Росвита Лопез завршала је као 18. [6]
- Ивет Тојс није успла да се пласира у финале. На крају је делила 19. место [7]
- Парови
- Росвита Лопез и Ивет Тојс заузеле се последње 15. место у квалификацијама и нису ушле у финале.[8]
Џудо
- Мушкарци
Џудиста | Дисциплина | Прелиминарно такмичење | Шеснестина финала | Осмина финала | Четвртина финала | Полуфинале | Финале | Детаљи |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Противник Резултат | Противник Резултат | Противник Резултат | Противник Резултат | Противник Резултат | Противник Резултат | |||
Бито Мадуро | −86 кг | Резултаи непознати | [9] |
Референце
Спољашње везе
- Аруба на ЛОИ 1988. сајт sports-reference.com
- п
- р
- у
- Алжир
- Ангора
- Бенин
- Боцвана
- Буркина Фасо
- Централноафричка република
- Габон
- Гамбија
- Гана
- Гвинеја
- Џибути
- Египат
- Екваторијална Гвинеја
- Заир
- Замбија
- Зимбабве
- Камерун
- Кенија
- Конго
- Либија
- Либерија
- Лесото
- Мали
- Малави
- Маурицијус
- Мауританија
- Мароко
- Мозамбик
- Нигер
- Нигерија
- Обала Слоноваче
- Руанда
- Свазиленд
- Сенегал
- Сијера Леоне
- Сомалија
- Судан
- Танзанија
- Того
- Тунис
- Уганда
- Чад
- Антигва и Барбуда
- Аргентина
- Аруба
- Бахами
- Барбадос
- Бермуда
- Белизе
- Боливија
- Бразил
- Британска Девичанска острва
- Венецуела
- Гвајана
- Гватемала
- Гренада
- Доминиканска Република
- Девичанска острва
- Еквадор
- Јамајка
- Канада
- Кајманска острва
- Колумбија
- Костарика
- Мексико
- Панама
- Парагвај
- Перу
- Порторико
- Тринидад и Тобаго
- Салвадор
- САД
- Сент Винсент и Гренадини
- Суринам
- Уругвај
- Хаити
- Хондурас
- Холандски Антили
- Чиле
- Авганистан
- Бахраин
- Бангладеш
- Брунеј
- Бурма
- Бутан
- Вијетнам
- Индија
- Индонезија
- Иран
- Ирак
- Јапан
- Јордан
- Јужни Јемен
- Северни Јемен
- Јужна Кореја
- Кина
- Кинески Тајпеј
- Катар
- Кувајт
- Лаос
- Либан
- Малезија
- Малдиви
- Монголија
- Непал
- Оман
- Пакистан
- Саудијска Арабија
- Сингапур
- Сирија
- Тајланд
- Уједињени Арапски Емирати
- Филипини
- Хонг Конг
- Шри Ланка
- Андора
- Аустрија
- Белгија
- Бугарска
- Велика Британија
- Грчка
- Данска
- Израел
- Исланд
- Ирска
- Италија
- Југославија
- Кипар
- Лихтенштајн
- Луксембург
- Мађарска
- Малта
- Монако
- Западна Немачка
- Источна Немачка
- Норвешка
- Пољска
- Португалија
- Румунија
- Сан Марино
- Совјетски Савез
- Турска
- Финска
- Француска
- Холандија
- Чехословачка
- Шпанија
- Шведска
- Швајцарска
- Америчка Самоа
- Аустралија
- Ванату
- Гвам
- Кукова острва
- Папуа Нова Гвинеја
- Самоа
- Соломонова острва
- Тонга
- Фиџи
- Нови Зеланд