Европско првенство у рукомету за жене 2004.
Европско првенство у рукомету 2004. Европско првенство у рукомету за жене 2004. | ||
---|---|---|
Домаћин | Мађарска | |
Време одржавања | 9. децембар – 19. децембар | |
Екипа | 16 | |
Дворане | 5 (у 5 градова) | |
Шампион | Норвешка (2 титула) | |
Други | Данска | |
Трећи | Мађарска | |
Статистика | ||
Укупно голова | 2596 (54,08 по мечу) | |
Најбољи стрелац | Бојана Радуловић (72) | |
Најбољи играч | Гро Хамерсенг | |
Најбољи голман | Карин Моренштен | |
◄◄ Данска 2002. Шведска 2006. ►► |
6. Европско првенство у рукомету за жене одржано је у Мађарској од 9. децембра до 19. децембра 2004. у организацији ЕХФ.
На првенству је учествовало 16 репрезентација, које су предтакмичењу биле подељене у четири групе А, Б, Ц и Д са по 4 екипе. Играло се по једноструком бод систему (свако са сваким по једну утакмицу).
Четвртопласирани нису играли за пламан од 13 до 16 места, него су екипе пласиране према резултатима из предтакмичења.
Три првопласиране екипе из група А и Б формирале су полуфиналну групу 1., а из група Ц и Д групу 2. Играло се као и у предтакмичењу, са разликом што су међусобни резултати екипа из групе пренети у табелу полуфиналних група, тако да те екиле нису поново међусобно играле. У случају истог броја бодова, бољи је победник међусобног сусрета, а ако је и то исто онда је одлучивала гол-разлика.
Две првопласиране екипе из полуфиналних група унакрсно су играли полуфиналне мечеве (1.1/2.2 и 2.1/1.2). Поражене су играле за треће место, а победнице за прво место, односно за првака Европе.
Трећепласиране екипе из полуфиналних група играле су за 5, а четвртопласиране за 7 место.
Утакмице за пласман од 9 до 12 места нису се играле, него су екипе пласиране према резултатима из полуфиналних група.
Прва фаза
Група А
Утакмице у А групе су се играле у граду Дебрецену.
Поз | Држава | Голови | Бодови | Детаљи |
---|---|---|---|---|
1 | Норвешка | 83:71 | 6 | [1] |
2 | Украјина | 77:74 | 4 | [2] |
3 | Шпанија | 71:72 | 2 | [3] |
4 | Чешка | 60:74 | 0 | [4] |
9. децембар 2004 | Норвешка | – Украјина | 27:24 |
9. децембар 2004 | Реп. Чешка | – Шпанија | 18:19 |
11. децембар 2004 | Шпанија | – Норвешка | 25:26 |
11. децембар 2004 | Украјина | – Реп. Чешка | 25:20 |
12. децембар 2004 | Норвешка | – Реп. Чешка | 30:22 |
12. децембар 2004 | Украјина | – Шпанија | 28:27 |
Група Б
Утакмице у Б групе су се играле у граду Залаегерсегу.
Поз | Држава | Голови | Бодови | Детаљи |
---|---|---|---|---|
1 | Словенија | 96:86 | 4 | [5] |
2 | Русија | 95:82 | 4 | [6] |
3 | СиЦГ | 89:105 | 2 | [7] |
4 | Хрватска | 82:89 | 2 | [8] |
9. децембар 2004 | Русија | – Словенија | 30:31 |
9. децембар 2004 | СиЦГ | – Хрватска | 34:30 |
11. децембар 2004 | Хрватска | – Русија | 22:26 |
11. децембар 2004 | Словенија | – СиЦГ | 36:26 |
12. децембар 2004 | Русија | – СиЦГ | 39:29 |
12. децембар 2004 | Хрватска | – Словенија | 30:29 |
Група Ц
Утакмице у Ц групе су се играле у граду Бекешчаби.
Поз | Држава | Голови | Бодови | Детаљи |
---|---|---|---|---|
1 | Данска | 75:70 | 4 | [9] |
2 | Немачка | 75:73 | 4 | [10] |
3 | Румунија | 81:75 | 4 | [11] |
4 | Шведска | 68:81 | 0 | [12] |
9. децембар 2004 | Румунија | – Шведска | 32:25 |
9. децембар 2004 | Данска | – Немачка | 27:24 |
10. децембар 2004 | Немачка | – Румунија | 26:24 |
10. децембар 2004 | Шведска | – Данска | 21:24 |
12. децембар 2004 | Данска | – Румунија | 24:25 |
12. децембар 2004 | Немачка | – Шведска | 25:22 |
Група Д
Утакмице у Д групе су се играле у граду Ђеру.
Поз | Држава | Голови | Бодови | Детаљи |
---|---|---|---|---|
1 | Мађарска | 98:74 | 6 | [13] |
2 | Аустрија | 91:84 | 4 | [14] |
3 | Француска | 81:95 | 2 | [15] |
4 | Белорусија | 70:87 | 0 | [16] |
9. децембар 2004 | Мађарска | – Белорусија | 32:22 |
9. децембар 2004 | Француска | – Аустрија | 29:36 |
10. децембар 2004 | Аустрија | – Мађарска | 29:34 |
10. децембар 2004 | Белорусија | – Француска | 27:29 |
12. децембар 2004 | Француска | – Мађарска | 23:32 |
12. децембар 2004 | Аустрија | – Белорусија | 26:21 |
Друга фаза
Група 1
Утакмице 1. групе су се играле у Ђеру.
Поз. | Држава | Голови | Бодови |
---|---|---|---|
1 | Норвешка | 158:115 | 10 |
2 | Русија | 148:133 | 6 |
3 | Украјина | 124:127 | 6 |
4 | Шпанија | 138:138 | 4 |
5 | Словенија | 135:151 | 4 |
6 | СиЦГ | 131:170 | 0 |
14. децембар 2004 | Шпанија | – СиЦГ | 32:29 |
14. децембар 2004 | Украјина | – Словенија | 24:22 |
14. децембар 2004 | Норвешка | – Русија | 25:24 |
15. децембар 2004 | Украјина | – Русија | 24:28 |
15. децембар 2004 | Шпанија | – Словенија | 30:28 |
15. децембар 2004 | Норвешка | – СиЦГ | 39:24 |
16. децембар 2004 | Шпанија | – Русија | 24:27 |
16. децембар 2004 | Украјина | – СиЦГ | 24:23 |
16. децембар 2004 | Норвешка | – Словенија | 41:18 |
Група 2
Утакмице 2. групе су се играле у Дебрецену.
Поз. | Држава | Голови | Бодови |
---|---|---|---|
1 | Данска | 122:114 | 8 |
2 | Мађарска | 146:126 | 8 |
3 | Немачка | 133:127 | 6 |
4 | Румунија | 137:134 | 6 |
5 | Аустрија | 138:149 | 2 |
6 | Француска | 124:150 | 0 |
14. децембар 2004 | Румунија | – Француска | 31:25 |
14. децембар 2004 | Немачка | – Мађарска | 25:26 |
14. децембар 2004 | Данска | – Аустрија | 25:22 |
15. децембар 2004 | Немачка | – Аустрија | 29:23 |
15. децембар 2004 | Румунија | – Мађарска | 25:31 |
15. децембар 2004 | Данска | – Француска | 22:20 |
16. децембар 2004 | Немачка | – Француска | 29:27 |
16. децембар 2004 | Данска | – Мађарска | 24:23 |
16. децембар 2004 | Румунија | – Аустрија | 32:28 |
Трећа фаза
Утакмице 3. фазее су се играле у Будимпешти.
Утакмице од 5 до 8 места
Утакмица за 5. и 6. место | |||
5 | Немачка | 25 | |
6 | Украјина | 22 |
Утакмица за 7. и 8. место | |||
7 | Румунија | 37 | |
8 | Шпанија | 28 |
Финални круг
Полуфинале | Финале | |||||
17. децембар 2005., 17:00 | ||||||
Норвешка | 44 | |||||
19. децембар 2005., 17:30 | ||||||
Мађарска | 29 | |||||
Норвешка | 27 | |||||
17. децембар 2005., 19:30 | ||||||
Данска | 25 | |||||
Данска | 31 | |||||
Русија | 27 | |||||
Утакмица за 3 место | ||||||
19. децембар 2005., 15:00 | ||||||
Мађарска | 29 | |||||
Русија | 25 |
Олстар тим
Позиција | Име | Држава |
---|---|---|
Голман: | Карин Мортенсен | Норвешка |
Лево крило: | Олена Радченко | Украјина |
Леви бек: | Тања Логвин | Аустрија |
Центар: | Људмила Боднијева | Русија |
Десни бек: | Гро Хамерсег | Норвешка |
Десно крило: | Грит Јурак | Немачка |
Пивот: | Јозефин Туреј | Данска |
МВП: | Гро Хамерсенг | Норвешка |
Листа голгетера
Поз. | Име | Гол. |
---|---|---|
1 | Бојана Радуловић | 72 |
2 | Тања Логвин | 63 |
3 | Олена Резнир | 40 |
4 | Гро Хамерсенг | 38 |
5 | Људмила Постнова | 37 |
6 | Елена Авадани | 36 |
7 | Мете Сјеберг | 36 |
7 | Лин Кристин Ригелхут | 35 |
9 | Људмила Боднејева | 34 |
10 | Исабел Ортуно | 32 |
Поредак
Освојене медаље | ||
---|---|---|
Светско првенство у рукомету за жене | ||
Норвешка | ||
Данска | ||
Мађарска |
Позиција | Држава |
---|---|
1 | Норвешка |
2 | Данска |
3 | Мађарска |
4 | Русија |
5 | Немачка |
6 | Украјина |
7 | Румунија |
8 | Шпанија |
9 | Словенија |
10 | Аустрија |
11 | Француска |
12 | СиЦГ |
13 | Хрватска |
14 | Шведска |
15 | Реп. Чешка |
16 | Белорусија |
Види још
Спољашње везе
- (језик: енглески)Званични сајт ЕХФ
- Вебсајт ЕП 2004
- п
- р
- у
- Португалија 1994.
- Шпанија 1996.
- Италија 1998.
- Хрватска 2000.
- Шведска 2002.
- Словенија 2004.
- Швајцарска 2006.
- Норвешка 2008.
- Аустрија 2010.
- Србија 2012.
- Данска 2014.
- Пољска 2016.
- Хрватска 2018.
- Аустрија / Норвешка / Шведска 2020.
- Мађарска / Словачка 2022.
- Немачка 2024.
- Данска / Шведска / Норвешка 2026.
- Немачка 1994.
- Данска 1996.
- Холандија 1998.
- Румунија 2000.
- Данска 2002.
- Мађарска 2004.
- Шведска 2006.
- Македонија 2008.
- Данска / Норвешка 2010.
- Србија 2012.
- Мађарска / Хрватска 2014.
- Шведска 2016.
- Француска 2018.
- Данска 2020.
- Словенија / Северна Македонија / Црна Гора 2022.
- Аустрија / Мађарска / Швајцарска 2024.
- Русија 2026.