2000 Yaz Olimpiyatları'nda güreş - Erkekler serbest 69 kg
2000 Yaz Olimpiyatları'nda erkekler serbest 69 kg | ||||||||||
Yer | Sidney Kongre ve Sergi Sarayı | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tarih | 29 Eylül-1 Ekim 2000 | |||||||||
Ülke sayısı | 20 | |||||||||
Sporcu sayısı | 20 | |||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||
| ||||||||||
← 1996 | 2004 → |
2000 Yaz Olimpiyatları'nda Güreş | ||
---|---|---|
Serbest | Grekoromen | |
54 kg | 54 kg | |
58 kg | 58 kg | |
63 kg | 63 kg | |
69 kg | 69 kg | |
76 kg | 76 kg | |
85 kg | 85 kg | |
97 kg | 97 kg | |
130 kg | 130 kg | |
|
Erkekler serbest 69 kg müsabakaları 2000 Yaz Olimpiyatları'nda güreş müsabakaları kapsamında 29 Eylül-1 Ekim 2000 tarihlerinde Sidney Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. Her havuzda üç veya dört güreşçiden oluşan bir eleme sistemi ile düzenlenen yarışma, kazananlar doğrudan eleme yoluyla çeyrek finallere, yarı finallere ve finallere katılmaya hak kazandı.[1]
Program
Tüm zamanlar Avustralya Yaz Saati (UTC+11.00)
Tarih | Saat | Etkinlik |
---|---|---|
29 September 2000 | 09:30 | 1. Tur |
17:00 | 2. Tur | |
30 September 2000 | 09:30 | 3. Tur |
1 October 2000 | 09:00 | Çeyrek finaller |
09:00 | Yarı finaller | |
14:30 | Final |
Sonuçlar
- Açıklama
- HG - Hükmen galip
Eleme Turları
1.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Emzar Bedineishvili (GEO) | 4–5 | Amir Tavakkolian (IRI) | 1–3 PP |
Daniel Igali (CAN) | 3–0 | Emzar Bedineishvili (GEO) | 3–0 PO |
Amir Tavakkolian (IRI) | 2–2 | Daniel Igali (CAN) | 1–3 PP |
2.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Yosvany Sánchez (CUB) | 4–0 | Petar Kasabov (BUL) | 3–0 PO |
Mariusz Dąbrowski (POL) | 0–7 | Yosvany Sánchez (CUB) | 0–3 PO |
Petar Kasabov (BUL) | 3–2 | Mariusz Dąbrowski (POL) | 3–1 PP |
3.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Zaza Zazirov (UKR) | 3–2 | Takahiro Wada (JPN) | 3–1 PP |
Ivan Diaconu (MDA) | 5–3 | Zaza Zazirov (UKR) | 3–1 PP |
Takahiro Wada (JPN) | 4–2 | Ivan Diaconu (MDA) | 3–1 PP |
4.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Ibo Oziti (NGR) | 1–2 Ret | Lincoln McIlravy (USA) | 0–4 PA |
Yüksel Şanlı (TUR) | 6–0 | Ibo Oziti (NGR) | 3–0 PO |
Lincoln McIlravy (USA) | 6–3 | Yüksel Şanlı (TUR) | 3–0 PP |
5.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Arayik Gevorgyan (ARM) | 1–3 | Arsen Gitinov (RUS) | 1–3 PP |
Nikolaos Loizidis (GRE) | 0–3 | Edison Hurtado (COL) | 0–3 PO |
Arayik Gevorgyan (ARM) | 12–2 | Nikolaos Loizidis (GRE) | 4–1 SP |
Arsen Gitinov (RUS) | 11–0 | Edison Hurtado (COL) | 4–0 ST |
Arayik Gevorgyan (ARM) | 10–0 | Edison Hurtado (COL) | 4–0 ST |
Arsen Gitinov (RUS) | 5–1 | Nikolaos Loizidis (GRE) | 3–1 PP |
6.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Almaz Askarov (KGZ) | 3–1 | Ruslan Veliyev (KAZ) | 3–1 PP |
Sergey Demchenko (BLR) | 10–0 | Cameron Johnston (AUS) | 4–0 ST |
Almaz Askarov (KGZ) | 0–3 | Sergey Demchenko (BLR) | 0–3 PO |
Ruslan Veliyev (KAZ) | HG | Cameron Johnston (AUS) | 0–4 PA |
Almaz Askarov (KGZ) | 10–0 | Cameron Johnston (AUS) | 4–0 ST |
Ruslan Veliyev (KAZ) | HG | Sergey Demchenko (BLR) | 0–4 PA |
Final Turları
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Altın madalya maçı | |||||||||||
Daniel Igali (CAN) | 3 | ||||||||||||
Yosvany Sánchez (CUB) | 1 | Daniel Igali (CAN) | 6 | ||||||||||
Ivan Diaconu (MDA) | 1 | Lincoln McIlravy (USA) | 3 | ||||||||||
Lincoln McIlravy (USA) | 3 | Daniel Igali (CAN) | 7 | ||||||||||
Arsen Gitinov (RUS) | 4 | ||||||||||||
Arsen Gitinov (RUS) | 3 | ||||||||||||
Sergey Demchenko (BLR) | 2 | Bronz madalya maçı | |||||||||||
Lincoln McIlravy (USA) | 3 | ||||||||||||
Sergey Demchenko (BLR) | 1 |
Sıralama turu 5-6 | |||
Yosvany Sánchez (CUB) | 6 | ||
Ivan Diaconu (MDA) | 3 |
Final sıralaması
Sıra | Güreşçi |
---|---|
Daniel Igali (CAN) | |
Arsen Gitinov (RUS) | |
Lincoln McIlravy (USA) | |
4 | Sergey Demchenko (BLR) |
5 | Yosvany Sánchez (CUB) |
6 | Ivan Diaconu (MDA) |
7 | Arayik Gevorgyan (ARM) |
8 | Almaz Askarov (KGZ) |
9 | Yüksel Şanlı (TUR) |
10 | Amir Tavakkolian (IRI) |
11 | Zaza Zazirov (UKR) |
12 | Takahiro Wada (JPN) |
13 | Cameron Johnston (AUS) |
14 | Edison Hurtado (COL) |
15 | Petar Kasabov (BUL) |
16 | Nikolaos Loizidis (GRE) |
17 | Emzar Bedineishvili (GEO) |
18 | Mariusz Dąbrowski (POL) |
19 | Ruslan Veliyev (KAZ) |
20 | Ibo Oziti (NGR) |
Kaynakça
- ^ "Wrestling at the 2000 Sydney Summer Games: Men's Welterweight, Freestyle". Sports Reference. 18 Nisan 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Mayıs 2019.
Dış bağlantılar
- Resmi sonuçlar 20 Şubat 2012 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.