2010 Dünya Karate Şampiyonası
2010 Dünya Karate Şampiyonası | |
---|---|
Mekan | Kombank Arena |
Yer | Sırbistan, Belgrad |
Tarih | 27-31 Ekim 2010 |
Sporcu sayısı | 88 ülkeden 875 sporcu |
← 2008 2012 → |
2010 Dünya Karate Şampiyonası, 27-31 Ekim 2010 tarihlerinde Sırbistan'ın Belgrad kentinde düzenlendi.
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Sırbistan)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sırbistan | 3 | 0 | 1 | 4 |
2 | İtalya | 2 | 4 | 1 | 7 |
3 | Japonya | 2 | 2 | 3 | 7 |
4 | Venezuela | 2 | 0 | 0 | 2 |
5 | Fransa | 1 | 3 | 1 | 5 |
6 | Azerbaycan | 1 | 1 | 1 | 3 |
7 | Çin | 1 | 0 | 1 | 2 |
8 | Brezilya | 1 | 0 | 0 | 1 |
Yunanistan | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Avustralya | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Meksika | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12 | Vietnam | 0 | 2 | 0 | 2 |
13 | İspanya | 0 | 1 | 4 | 5 |
14 | Mısır | 0 | 1 | 1 | 2 |
Türkiye | 0 | 1 | 1 | 2 | |
16 | İran | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | ABD | 0 | 0 | 3 | 3 |
Bosna-Hersek | 0 | 0 | 3 | 3 | |
Hırvatistan | 0 | 0 | 3 | 3 | |
20 | Peru | 0 | 0 | 2 | 2 |
21 | İngiltere | 0 | 0 | 1 | 1 |
Guatemala | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Macaristan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Rusya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Letonya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Kuzey Makedonya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
İsviçre | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (27 Ülke) | 16 | 16 | 32 | 64 |
Madalya özeti
Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Kata | Antonio Díaz (VEN) | Luca Valdesi (ITA) | Itaru Oki (JPN) |
Akio Tamashiro (PER) | |||
Takım kata | İtalya Luca Valdesi Vincenzo Figuccio Lucio Maurino | Japonya Itaru Oki Takumi Hasegawa Masashi Ogihara | Peru Akio Tamashiro Jimmy Moreno Hafid Zevallos |
İspanya Fernando San José Damián Quintero Francisco Salazar | |||
Kumite -60 kg | Douglas Brose (BRA) | Michele Giuliani (ITA) | Matías Gómez (ESP) |
Kalvis Kalniņš (LAT) | |||
Kumite -67 kg | Dimitrios Triandafillis (GRE) | Hamid Ziksari (IRI) | Ádám Kovács (HUN) |
Shinji Nagaki (JPN) | |||
Kumite -75 kg | Rafael Ağayev (AZE) | Luigi Busà (ITA) | Nermin Potur (BIH) |
Miloš Jovanović (SRB) | |||
Kumite -84 kg | Slobodan Bitević (SRB) | Yavuz Karamollaoğlu (TUR) | Ludovic Cacheux (FRA) |
İslamutdin Eldaruçev (RUS) | |||
Kumite +84 kg | Dejan Umičević (SRB) | Muhenned Mecdi (EGY) | Şahin Atamov (AZE) |
Žarko Arsovski (Macedonia) | |||
Takım kumite | Sırbistan Miloš Jovanović Miloš Živković Dejan Umičević Dimitrije Jerković Slobodan Bitević Miloš Vuković Nikola Jovanović | Azerbaycan Reşat Hüseynov Rafael Ağayev Amal Atayev Şahin Atamov İsrafil Şirinov Senan Aliyev Niyazi Aliyev | Bosna-Hersek Admir Zukan Tarik Lušija Oliver Mandarić Alem Kupusović Mate Odak Nermin Potur Adnan Adilović |
Mısır Muhammed Abdurrahman Seyyid Salim Muhenned Mecdi Hani Şakir Üsame Abdülaziz Tamer Abdürrauf Muhammed Cemal |
Kadınlar
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Kata | Yohana Sánchez (VEN) | Nguyễn Hoàng Ngân (VIE) | Mirna Šenjug (CRO) |
Rika Usami (JPN) | |||
Takım kata | Japonya Kazuyo Inoue Yoko Kimura Fumi Sakai | Vietnam Nguyễn Hoàng Ngân Nguyễn Thanh Hằng Đỗ Thị Thu Hà | İtalya Sara Battaglia Viviana Bottaro Michela Pezzetti |
İspanya Fátima de Acuña Ruth Jiménez Yaiza Martín | |||
Kumite -50 kg | Li Hong (CHN) | Betty Aquilina (FRA) | Cheili González (GUA) |
Tyler Wolfe (USA) | |||
Kumite -55 kg | Miki Kobayashi (JPN) | Sara Cardin (ITA) | Jelena Kovačević (CRO) |
Shannon Nishi (USA) | |||
Kumite -61 kg | Kristina Mah (AUS) | Lolita Dona (FRA) | Natalie Williams (ENG) |
Diana Schwab (SUI) | |||
Kumite -68 kg | Yadira Lira (MEX) | Asumi Ishizuka (JPN) | Irene Colomar (ESP) |
Hafsa Şeyda Burucu (TUR) | |||
Kumite +68 kg | Greta Vitelli (ITA) | Nadège Aït-Ibrahim (FRA) | Merima Softić (BIH) |
Tang Lingling (CHN) | |||
Takım kumite | Fransa Tiffany Fanjat Lolita Dona Alexandra Recchia Ruth Soufflet | İspanya Cristina Feo Cristina Vizcaíno Irene Colomar Carmen Vicente | Hırvatistan Maša Martinović Azra Saleš Ana-Marija Čelan Ivona Tubić |
ABD Elisa Au-Fonseca Shannon Nishi Ashley Hill Cheryl Murphy |
Katılan ülkeler
88 ülkeden 875 sporcu yarıştı.[1]
- Arnavutluk (4)
- Cezayir (17)
- Andorra (1)
- Arjantin (10)
- Ermenistan (3)
- Avustralya (5)
- Avusturya (11)
- Azerbaycan (11)
- Belarus (12)
- Belçika (9)
- Benin (1)
- Bosna-Hersek (14)
- Botsvana (6)
- Brezilya (13)
- Bulgaristan (14)
- Kanada (12)
- Şili (10)
- Çin (12)
- Chinese Taipei (8)
- Kolombiya (4)
- Hırvatistan (25)
- Çekya (3)
- Danimarka (9)
- Ekvador (6)
- Mısır (20)
- İngiltere (10)
- Estonya (5)
- Finlandiya (6)
- Fransa (25)
- Gürcistan (2)
- Almanya (19)
- Yunanistan (12)
- Guatemala (2)
- Hong Kong (18)
- Macaristan (10)
- Hindistan (17)
- Endonezya (13)
- İran (16)
- İsrail (2)
- İtalya (19)
- Japonya (20)
- Ürdün (6)
- Kazakistan (13)
- Kuveyt (13)
- Letonya (3)
- Libya (5)
- Lüksemburg (3)
- Makao (8)
- Kuzey Makedonya (22)
- Malezya (8)
- Meksika (13)
- Moldova (1)
- Karadağ (21)
- Fas (11)
- Mozambik (2)
- Hollanda (13)
- Hollanda Antilleri (2)
- Yeni Zelanda (5)
- Nikaragua (1)
- Peru (6)
- Polonya (4)
- Portekiz (4)
- Porto Riko (2)
- Katar (3)
- Romanya (6)
- Rusya (22)
- São Tomé ve Príncipe (1)
- Suudi Arabistan (10)
- İskoçya (9)
- Senegal (11)
- Sırbistan (23)
- Slovakya (14)
- Slovenya (13)
- Güney Afrika (17)
- Güney Kore (10)
- İspanya (20)
- İsveç (8)
- İsviçre (11)
- Suriye (8)
- Tunus (10)
- Türkiye (20)
- Ukrayna (5)
- Birleşik Arap Emirlikleri (8)
- ABD (14)
- Özbekistan (8)
- Venezuela (12)
- Vietnam (4)
- Galler (6)
Kaynakça
- ^ "20. Dünya Büyükler Karate Şampiyonası - Katılım Listesi" (PDF). Dünya Karate Federasyonu. 3 Şubat 2016 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Kasım 2012.
- Sonuçlar 11 Haziran 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
- Sonuçlar 24 Kasım 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
Dış bağlantılar
- Dünya Karate Federasyonu 13 Mayıs 2016 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.