2016-17 UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme ve play-off turu
2016-17 UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme ve play-off turu 28 Haziran'dan 24 Ağustos 2016'ya kadar oynanacak ve grup aşamasına katılacak 32 takımdan 10'unun belirleneceği turlardan oluşmaktadır.
Tüm Saatler OAYSne göredir: UTC+02.00
Tur ve eşleşme tarihleri
Tur | Kura tarihi | Birinci ayak | İkinci ayak |
---|---|---|---|
Birinci ön eleme turu | 20 Haziran 2016 | 28-29 Haziran 2016 | 5-6 Temmuz 2016 |
İkinci ön eleme turu | 12-13 Temmuz 2016 | 19-20 Temmuz 2016 | |
Üçüncü ön eleme turu | 15 Temmuz 2016 | 26-27 Temmuz 2016 | 2-3 Ağustos 2016 |
Play-off turu | 5 Ağustos 2016 | 16-17 Ağustos 2016 | 23-24 Ağustos 2016 |
Takımlar
Turnuvaya katılan takımlar iki ayrı statüde yer almaktadırlar.
- Şampiyonlar: Liglerini şampiyon olarak tamamlayıp ülke puanlarına göre direkt olarak gruplara kalamayan takımlar.
- Şampiyon olmayanlar: Ülke puanlarına göre kazanılan kontejanlar ile turnuvaya hak kazanan takımlar.
Aşağıdaki listede takımlar son 5 yılda Avrupa kupalarında kazandıkları puanlar ile oluşan 2016 UEFA katsayıları tablosuna göre sıralanmışlardır.[1][2][3]
Renk anahtarı |
---|
Play-off turunu kazanarak grup aşamasına yükselen takımlar |
Play-off turunu kaybederek UEFA Avrupa Ligi grup aşamasına katılan takımlar |
Üçüncü ön eleme turunu kaybederek UEFA Avrupa Ligi play-off turuna katılan takımlar |
Birinci veya ikinci ön eleme turunu kaybederek elenen takımlar |
|
|
|
|
Birinci ön eleme turu
Sınıflandırma
Birinci ön eleme turunda 8 takım yer almıştır. Kura çekimi 20 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşmiştir.[5]
Seribaşı | Seribaşı olmayan |
---|---|
Özet tablo
Birinci ayak maçları 28-29 Haziran, ikinci ayak maçları 5-6 Temmuz 2016 tarihlerinde oynanmıştır.
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Flora Tallinn | 2-3 | Lincoln Red Imps | 2-1 | 0-2 |
The New Saints | 5-1 | Tre Penne | 2-1 | 3-0 |
Valletta | 2-2 (d) | B36 Tórshavn | 1-0 | 1-2 |
FC Santa Coloma | 0-3 | Alashkert | 0-0 | 0-3 |
Maçlar
Flora Tallinn v Lincoln Red Imps
28 Haziran 2016 (2016-06-28) 18.00 |
Flora Tallinn | 2 - 1 | Lincoln Red Imps |
---|---|---|
Alliku 35' Sappinen 49' | Rapor | J. Chipolina 57' |
Lincoln Red Imps v Flora Tallinn
6 Temmuz 2016 (2016-07-06) 19.00 |
Lincoln Red Imps | 2 - 0 | Flora Tallinn |
---|---|---|
J. Chipolina 15' (pen.) Calderón 79' | Rapor |
Lincoln Red Imps toplamda 3 - 2 kazandı.
28 Haziran 2016 (2016-06-28) 20.00 |
The New Saints | 2 - 1 | Tre Penne |
---|---|---|
Quigley 13' Mullan 40' | Rapor | Fraternali 16' |
5 Temmuz 2016 (2016-07-05) 20.30 |
Tre Penne | 0 - 3 | The New Saints |
---|---|---|
Rapor | Quigley 45' Edwards 47' Draper 90' |
The New Saints toplamda 5 - 1 kazandı.
5 Temmuz 2016 (2016-07-05) 19.00 |
B36 Tórshavn | 2 - 1 | Valletta |
---|---|---|
Thorleifsson 11' Agnarsson 66' | Rapor | Falcone 24' |
Toplam skor:2 - 2 Valletta deplasman golü kuralı ile kazandı.
5 Temmuz 2016 (2016-07-05) 17.00 |
Alashkert | 3 - 0 | FC Santa Coloma |
---|---|---|
V. Minasyan 12' Gyozalyan 84' Artur Yedigaryan 88' | Rapor |
Alashkert toplamda 3 - 0 kazandı.
İkinci ön eleme turu
Sınıflandırma
İkinci ön eleme turunda 34 takım mücadele edecektir: 30 takım turnuvaya bu turdan dahil olacak, diğer 4 takım ise birinci ön eleme turundaki rakiplerini eleyerek bu tura katılacaklardır. Kura çekimi 20 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşmiştir.[5]
1. grup | 2. grup | 3. grup | |||
---|---|---|---|---|---|
Seribaşı | Seribaşı olmayan | Seribaşı | Seribaşı olmayan | Seribaşı | Seribaşı olmayan |
Red Bull Salzburg | F91 Dudelange | APOEL | Žalgiris Vilnius | Lincoln Red Imps |
Not: İtalik yazılı takımlar 1. ön elemede kendinden daha yüksek katsayılı takımı eleyerek tur atlayanlar
Özet tablo
Birinci ayak maçları 12 ve 13 Temmuz, ikinci ayak maçları 19-20 Temmuz 2016 tarihlerinde oynanmıştır.
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Qarabağ | 3-1 | F91 Dudelange | 2-0 | 1-1 |
Hapoel Be'er Sheva | 3-2 | Sheriff Tiraspol | 3-2 | 0-0 |
Olimpija Ljubljana | 6-6 (d) | Trenčín | 3-4 | 3-2 |
Red Bull Salzburg | 3-0 | Liepāja | 1-0 | 2-0 |
Vardar | 3-5 | Dinamo Zagreb | 1-2 | 2-3 |
The New Saints | 0-3 | APOEL | 0-0 | 0-3 |
Zrinjski Mostar | 1-3 | Legia Warszawa | 1-1 | 0-2 |
Ludogorets Razgrad | 5-0 | Mladost Podgorica | 2-0 | 3-0 |
Dinamo Tbilisi | 3-1 | Alashkert | 2-0 | 1-1 |
Žalgiris Vilnius | 1-2 | Astana | 0-0 | 1-2 |
Partizani Tirana | 2-2 (3-1 p) | Ferencváros | 1-1 | 1-1 (uz.) |
BATE Borisov | 4-2 | SJK | 2-0 | 2-2 |
Valletta | 2-4 | Crvena zvezda | 1-2 | 1-2 |
Rosenborg | 5-4 | IFK Norrköping | 3-1 | 2-3 |
Dundalk | 3-3 (d) | FH | 1-1 | 2-2 |
Lincoln Red Imps | 1-3 | Celtic | 1-0 | 0-3 |
Crusaders | 0-9 | Copenhagen | 0-3 | 0-6 |
Maçlar
Qarabağ toplamda 3 - 1 kazandı.
Hapoel Be'er Sheva v Sheriff Tiraspol
12 Temmuz 2016 (2016-07-12) 19.50 |
Hapoel Be'er Sheva | 3 - 2 | Sheriff Tiraspol |
---|---|---|
Ogu 43' Barda 52' (pen.) Radi 90' (pen.) | Rapor | Ivančić 22' Brezovec 64' |
Sheriff Tiraspol v Hapoel Be'er Sheva
19 Temmuz 2016 (2016-07-19) 19.00 |
Sheriff Tiraspol | 0 - 0 | Hapoel Be'er Sheva |
---|---|---|
Rapor |
Hapoel Be'er Sheva toplamda 3 - 2 kazandı.
13 Temmuz 2016 (2016-07-13) 20.30 |
Olimpija Ljubljana | 3 - 4 | Trenčín |
---|---|---|
Velikonja 34' Zajc 43' Eleke 89' | Rapor | Lawrence 4' Kalu 6' Janga 20' Holúbek 32' |
20 Temmuz 2016 (2016-07-20) 20.15 |
Trenčín | 2 - 3 | Olimpija Ljubljana |
---|---|---|
Janga 13' Bero 20' | Rapor | Kelhar 41' Eleke 45' Klinar 79' |
Toplam skor:6 - 6 Trenčín deplasman golü kuralı ile kazandı.
Red Bull Salzburg toplamda 3 - 0 kazandı.
12 Temmuz 2016 (2016-07-12) 20.45 |
Vardar | 1 - 2 | Dinamo Zagreb |
---|---|---|
Hambardzumyan 54' | Rapor | Mijušković 21' (kk) Rog 30' |
20 Temmuz 2016 (2016-07-20) 20.45 |
Dinamo Zagreb | 3 - 2 | Vardar |
---|---|---|
Pjaca 55' (pen.), 70' (pen.) Machado 79' | Rapor | Velkovski 39', 63' |
Dinamo Zagreb toplamda 5 - 3 kazandı.
APOEL v The New Saints
19 Temmuz 2016 (2016-07-19) 19.00 |
APOEL | 3 - 0 | The New Saints |
---|---|---|
Alexandrou 54' Sotiriou 73' De Vincenti 90+5' (pen.) | Rapor |
APOEL toplamda 3 - 0 kazandı.
Zrinjski Mostar v Legia Warszawa
12 Temmuz 2016 (2016-07-12) 18.30 |
Zrinjski Mostar | 1 - 1 | Legia Warszawa |
---|---|---|
Katanec 57' | Rapor | Nikolić 49' |
Legia Warszawa v Zrinjski Mostar
19 Temmuz 2016 (2016-07-19) 20.45 |
Legia Warszawa | 2 - 0 | Zrinjski Mostar |
---|---|---|
Nikolić 28' (pen.), 62' | Rapor |
Legia Warsaw toplamda 3 - 1 kazandı.
Ludogorets Razgrad v Mladost Podgorica
13 Temmuz 2016 (2016-07-13) 19.30 |
Ludogorets Razgrad | 2 - 0 | Mladost Podgorica |
---|---|---|
Moți 13' (pen.) Lukoki 26' | Rapor |
Mladost Podgorica v Ludogorets Razgrad
19 Temmuz 2016 (2016-07-19) 20.45 |
Mladost Podgorica | 0 - 3 | Ludogorets Razgrad |
---|---|---|
Rapor | Lukoki 39', 64' Wanderson 48' |
Ludogorets Razgrad toplamda 5 - 0 kazandı.
Dinamo Tbilisi v Alashkert
12 Temmuz 2016 (2016-07-12) 19.00 |
Dinamo Tbilisi | 2 - 0 | Alashkert |
---|---|---|
Kiteishvili 55' Kvilitaia 69' (pen.) | Rapor |
Alashkert v Dinamo Tbilisi
19 Temmuz 2016 (2016-07-19) 17.00 |
Alashkert | 1 - 1 | Dinamo Tbilisi |
---|---|---|
Gyozalyan 51' | Rapor | Jigauri 21' |
Dinamo Tbilisi toplamda 3 - 1 kazandı.
Astana toplamda 2 - 1 kazandı.
Partizani Tirana v Ferencváros
13 Temmuz 2016 (2016-07-13) 20.00 |
Partizani Tirana | 1 - 1 | Ferencváros |
---|---|---|
Fili 47' | Rapor | Böde 71' |
Ferencváros v Partizani Tirana
20 Temmuz 2016 (2016-07-20) 19.30 |
Ferencváros | 1 - 1 (uz.) | Partizani Tirana |
---|---|---|
Gera 14' (pen.) | Rapor | Hüsing 40' (kk) |
Seri penaltılar | ||
Gera Šesták Nagy Ramírez | 1 - 3 | Hoxha Vila Trashi Ekuban |
Toplam skor:2 - 2 Partizani Tirana penaltı vuruşları ile kazandı.
19 Temmuz 2016 (2016-07-19) 19.00 |
SJK | 2 - 2 | BATE Borisov |
---|---|---|
Ngueukam 44' Riski 61' | Rapor | Karnitsky 15' Ríos 29' |
BATE Borisov toplamda 4 - 2 kazandı.
12 Temmuz 2016 (2016-07-12) 20.00 |
Valletta | 1 - 2 | Crvena zvezda |
---|---|---|
Falcone 15' | Rapor | Katai 66' Sikimić 75' |
Red Star Belgrade toplamda 4 - 2 kazandı.
13 Temmuz 2016 (2016-07-13) 19.15 |
Rosenborg | 3 - 1 | IFK Norrköping |
---|---|---|
Eyjólfsson 48' Helland 62' De Lanlay 65' | Rapor | Andersson 70' |
20 Temmuz 2016 (2016-07-20) 19.15 |
IFK Norrköping | 3 - 2 | Rosenborg |
---|---|---|
Andersson 57', 77' Nyman 59' | Rapor | Gytkjær 36' (pen.) De Lanlay 55' |
Rosenborg toplamda 5 - 4 kazandı.
20 Temmuz 2016 (2016-07-20) 21.15 |
FH | 2 - 2 | Dundalk |
---|---|---|
Hewson 19' K. F. Finnbogason 78' | Rapor | McMillan 52', 62' |
Toplam skor:3 - 3 Dundalk deplasman golü kuralı ile kazandı.
20 Temmuz 2016 (2016-07-20) 20.45 |
Celtic | 3 - 0 | Lincoln Red Imps |
---|---|---|
Lustig 23' Griffiths 25' Roberts 29' | Rapor |
Celtic toplamda 3 - 1 kazandı.
19 Temmuz 2016 (2016-07-19) 19.15 |
Copenhagen | 6 - 0 | Crusaders |
---|---|---|
Pavlović 15' Mitchell 45+1' (kk) Cornelius 48', 76' Falk 58' Greguš 68' | Rapor |
Copenhagen toplamda 9 - 0 kazandı.
Üçüncü ön eleme turu
Sınıflandırma
Üçüncü ön eleme turunda 30 takım mücadele edecektir: 13 takım turnuvaya bu turdan dahil olacak, diğer 17 takım ise ikinci ön eleme turundaki rakiplerini eleyerek bu tura katılacaklardır.Kura çekimi 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşmiştir.[10]
Şampiyonlar 1. grup | Şampiyonlar 2. grup | Şampiyon olmayanlar | |||
---|---|---|---|---|---|
Seribaşı | Seribaşı olmayan | Seribaşı | Seribaşı olmayan | Seribaşı | Seribaşı olmayan |
Olimpiakos | Rosenborg | Viktoria Plzeň | Qarabağ | Shakhtar Donetsk |
Not: İtalik yazılı takımlar 2. ön elemede kendinden daha yüksek katsayılı takımı eleyerek tur atlayanlar
Özet tablo
Birinci ayak maçları 26-27 Temmuz, ikinci ayak maçları 2-3 Ağustos 2016 tarihlerinde oynanacaktır.
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç | |
---|---|---|---|---|---|
Şampiyonlar | |||||
Rosenborg | 2-4 | APOEL | 2-1 | 0-3 | |
Dinamo Zagreb | 3-0 | Dinamo Tbilisi | 2-0 | 1-0 | |
Olimpiakos | 0-1 | Hapoel Be'er Sheva | 0-0 | 0-1 | |
Astana | 2-3 | Celtic | 1-1 | 1-2 | |
Trenčín | 0-1 | Legia Warszawa | 0-1 | 0-0 | |
Viktoria Plzeň | 1-1 (d) | Qarabağ | 0-0 | 1-1 | |
Astra Giurgiu | 1-4 | Copenhagen | 1-1 | 0-3 | |
BATE Borisov | 1-3 | Dundalk | 1-0 | 0-3 | |
Ludogorets Razgrad | 6-4 | Crvena zvezda | 2-2 | 4-2 (uz.) | |
Partizani Tirana | 0-3 | Red Bull Salzburg | 0-1 | 0-2 | |
Şampiyon olmayanlar | |||||
Ajax | 3-2 | PAOK | 1-1 | 2-1 | |
Sparta Praha | 1-3 | Steaua București | 1-1 | 0-2 | |
Shakhtar Donetsk | 2-2 (2-4 p) | Young Boys | 2-0 | 0-2 (uz.) | |
Rostov | 4-2 | Anderlecht | 2-2 | 2-0 | |
Fenerbahçe | 3-4 | Monaco | 2-1 | 1-3 |
Maçlar
Rosenborg v APOEL
27 Temmuz 2016 (2016-07-27) 19.15 |
Rosenborg | 2-1 | APOEL |
---|---|---|
Gytkjær 23' Skjelvik 45+1' | Rapor | Efrem 67' |
APOEL v Rosenborg
2 Ağustos 2016 (2016-08-02) 19.00 |
APOEL | 3-0 | Rosenborg |
---|---|---|
Gianniotas 90+1' Vander 90+6' De Vincenti 90+9' | Rapor |
APOEL toplamda 4-2 kazandı.
Dinamo Zagreb v Dinamo Tbilisi
26 Temmuz 2016 (2016-07-26) 20.45 |
Dinamo Zagreb | 2-0 | Dinamo Tbilisi |
---|---|---|
Soudani 39' Ćorić 42' | Rapor |
Dinamo Tbilisi v Dinamo Zagreb
2 Ağustos 2016 (2016-08-02) 19.00 |
Dinamo Tbilisi | 0-1 | Dinamo Zagreb |
---|---|---|
Rapor | Rog 8' |
Dinamo Zagreb toplamda 3-0 kazandı.
Olimpiakos v Hapoel Be'er Sheva
27 Temmuz 2016 (2016-07-27) 20.45 |
Olimpiakos | 0-0 | Hapoel Be'er Sheva |
---|---|---|
Rapor |
Hapoel Be'er Sheva v Olimpiakos
3 Ağustos 2016 (2016-08-03) 20.00 |
Hapoel Be'er Sheva | 1-0 | Olimpiakos |
---|---|---|
Tzedek 79' | Rapor |
Hapoel Be'er Sheva toplamda 1-0 kazandı.
3 Ağustos 2016 (2016-08-03) 20.45 |
Celtic | 2-1 | Astana |
---|---|---|
Griffiths 45+2' (pen.) Dembélé 90+2' (pen.) | Rapor | Ibraimi 62' |
Celtic toplamda 3-2 kazandı.
Legia Warsaw toplamda 1-0 kazandı.
Toplam skor 1-1. Viktoria Plzeň deplasman golleri kuralı ile kazandı.
3 Ağustos 2016 (2016-08-03) 19.45 |
Copenhagen | 3-0 | Astra Giurgiu |
---|---|---|
Cornelius 14', 45+1' Santander 34' | Rapor |
Copenhagen toplamda 4-1 kazandı.
Dundalk toplamda 3-1 kazandı.
Ludogorets Razgrad v Crvena zvezda
26 Temmuz 2016 (2016-07-26) 20.00 |
Ludogorets Razgrad | 2-2 | Crvena zvezda |
---|---|---|
Cafu 43' Keșerü 76' | Rapor | Katai 48' Kanga 66' |
Crvena zvezda v Ludogorets Razgrad
2 Ağustos 2016 (2016-08-02) 20.30 |
Crvena zvezda | 2-4 (uz.) | Ludogorets Razgrad |
---|---|---|
Donald 17' Ibáñez 62' (pen.) | Rapor | Cafu 24' Wanderson 40', 92', 97' |
Ludogorets Razgrad toplamda 6-4 kazandı.
Partizani Tirana v Red Bull Salzburg
26 Temmuz 2016 (2016-07-26) 20.15 |
Partizani Tirana | 0-1 | Red Bull Salzburg |
---|---|---|
Rapor | Soriano 70' (pen.) |
Red Bull Salzburg v Partizani Tirana
3 Ağustos 2016 (2016-08-03) 20.30 |
Red Bull Salzburg | 2-0 | Partizani Tirana |
---|---|---|
Soriano 76' Wanderson 81' | Rapor |
Red Bull Salzburg toplamda 3-0 kazandı.
PAOK v Ajax
3 Ağustos 2016 (2016-08-03) 20.30 |
PAOK | 1-2 | Ajax |
---|---|---|
Athanasiadis 4' | Rapor | Klaassen 45+1' (pen.), 88' |
Ajax toplamda 3-2 kazandı.
Sparta Praha v Steaua București
26 Temmuz 2016 (2016-07-26) 20.00 |
Sparta Praha | 1-1 | Steaua București |
---|---|---|
Šural 35' | Rapor | Stanciu 75' |
Steaua București v Sparta Praha
3 Ağustos 2016 (2016-08-03) 19.45 |
Steaua București | 2-0 | Sparta Praha |
---|---|---|
Stanciu 31', 63' | Rapor |
Steaua București toplamda 3-1 kazandı.
3 Ağustos 2016 (2016-08-03) 20.15 |
Young Boys | 2-0 (uz.) | Shakhtar Donetsk |
---|---|---|
Kubo 54', 60' | Rapor | |
Seri penaltılar | ||
Hoarau Kubo Hadergjonaj Rochat Gajić | 4-2 | Srna Fred Rakitskiy Marlos |
Toplam skor 2-2. Young Boys penaltı vuruşları ile 4-2 kazandı.
26 Temmuz 2016 (2016-07-26) 20.30 |
Rostov | 2-2 | Anderlecht |
---|---|---|
Ezatolahi 16' Poloz 60' (pen.) | Rapor | Hanni 3' Tielemans 52' |
Rostov toplamda 4-2 kazandı.
Fenerbahçe v Monaco
27 Temmuz 2016 (2016-07-27) 20.30 |
Fenerbahçe | 2-1 | Monaco |
---|---|---|
Emenike 39', 61' | Rapor | Falcao 42' |
Monaco v Fenerbahçe
3 Ağustos 2016 (2016-08-03) 20.45 |
Monaco | 3-1 | Fenerbahçe |
---|---|---|
Germain 2', 65' Falcao 18' (pen.) | Rapor | Emenike 53' |
Monaco toplamda 4-3 kazandı.
Play-off turu
Bu turda 20 takım mücadele edecektir. 5 takım bu turdan itibaren kupaya katılmış 15 takım ise üçüncü on eleme turunu kazanarak gelmiştir.
Sınıflandırma
Şampiyonlar | Şampiyon olmayanlar | ||
---|---|---|---|
Seribaşı | Seribaşı olmayanlar | Seribaşı | Seribaşı olmayanlar |
Viktoria Plzeň | Dinamo Zagreb | Manchester City |
Maçlar
Kura çekimi 5 Ağustos 2016 tarihinde yapılmıştır.[11] İlk maçlar 16/17 Ağustos 2016 ikinci maçlar 23/24 Ağustos 2016 tarihlerinde oynanmıştır.
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç | |
---|---|---|---|---|---|
Şampiyonlar | |||||
Ludogorets Razgrad | 4-2 | Viktoria Plzeň | 2-0 | 2-2 | |
Celtic | 5-4 | Hapoel Be'er Sheva | 5-2 | 0-2 | |
Copenhagen | 2-1 | APOEL | 1-0 | 1-1 | |
Dundalk | 1-3 | Legia Warszawa | 0-2 | 1-1 | |
Dinamo Zagreb | 3-2 | Red Bull Salzburg | 1-1 | 2-1 (uz.) | |
Şampiyon olmayanlar | |||||
Steaua București | 0-6 | Manchester City | 0-5 | 0-1 | |
Porto | 4-1 | Roma | 1-1 | 3-0 | |
Ajax | 2-5 | Rostov | 1-1 | 1-4 | |
Young Boys | 2-9 | Borussia Mönchengladbach | 1-3 | 1-6 | |
Villarreal | 1-3 | Monaco | 1-2 | 0-1 |
Kaynakça
- ^ "Club coefficients 2015/16". UEFA.com. Union of European Football Associations. 10 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Haziran 2016.
- ^ "UEFA Team Ranking 2016". kassiesa.home.xs4all.nl. Bert Kassies. 7 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Haziran 2016.
- ^ "2016/17 UEFA Champions League participants". UEFA.com. Union of European Football Associations. 25 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Haziran 2016.
- ^ a b "Partizani replace Skёnderbeu in Champions League". UEFA.com. Union of European Football Associations. 6 Temmuz 2016. 6 Temmuz 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Temmuz 2016.
- ^ a b "Champions League first and second qualifying round draws". UEFA.com. 20 Haziran 2016. 21 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Haziran 2016.
- ^ a b c d e f g h "Summary UEFA Champions League - Round 1". Soccerway. 1 Temmuz 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Temmuz 2016.
- ^ "UEFA Champions League: Valletta face B36". www.vallettafc.net. Valletta FC. 20 Haziran 2016. 4 Ekim 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Haziran 2016.
- ^ ""Qarabağ" -"Düdelanj" matçının başlama saatı məlum oldu" ["Karabakh" - "Dudelanj" became known to the start time of the match]. qarabagh.com/1987/ (Azerice). Karabağ. 21 Haziran 2016. 9 Temmuz 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Haziran 2016.
- ^ a b c d e f g h i j k l m n o p q "Summary UEFA Champions League - Round 2". Soccerway. 9 Temmuz 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2016.
- ^ "UEFA Champions League third qualifying round draw". UEFA.com. 16 Temmuz 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Temmuz 2016.
- ^ "UEFA Champions League play-off draw". UEFA.com. 6 Ağustos 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Ağustos 2016.