2019-20 FA Cup
FA Cup | |
---|---|
Sezon | 2019-20 |
Ülke | İngiltere Galler Guernsey |
Tarih | 10 Ağustos 2019-1 Ağustos 2020 |
Takımlar | 735 (genel) 644 (eleme aşaması) 123 (ana turnuva) |
Şampiyon | Arsenal (14. kez) |
İkinci | Chelsea |
Maç | 156 |
Gol | 429 (maç başına 2,75) |
En golcü oyuncu | James Ball Harry McKirdy (5'er gol) |
← 2018-19 2020-21 → |
2019-20 FA Cup, tam adıyla 2019-20 Football Association Challenge Cup ya da Emirates ile olan sponsorluk anlaşması gereğince 2019-20 The Emirates FA Cup, FA Cup'ın 139. sezonudur. 10 Ağustos 2019'da başlayan ekstra ön eleme turu maçlarıyla başlayan turnuva, 13 Mart 2020'de alınan karar doğrultusunda, COVID-19 pandemisi nedeniyle tatil edildi.[1] 29 Mayıs 2020'de Futbol Birliği, kalan maçların programını açıklarken bu maçların seyircisiz oynanacağını belirtti.[2] 1 Ağustos 2020'deki final maçıyla turnuva sona erdi. Finalde karşılaştığı Chelsea'yi 2-1 yenen Arsenal, tarihindeki 14. FA Cup şampiyonluğuna ulaştı.
Kulüpler
Tur | Kalan kulüp | Katılan kulüp | Önceki turdan gelenler | Bu turda katılanlar | Bu turda eklenen ligler |
---|---|---|---|---|---|
Birinci tur | 123 | 79 | 32 | 47 | 23 EFL League One takımı 24 EFL League Two takımı |
İkinci tur | 84 | 40 | 40 | yok | yok |
Üçüncü tur | 64 | 64 | 20 | 44 | 20 Premier League takımı 24 EFL Championship takımı |
Dördüncü tur | 32 | 32 | 32 | yok | yok |
Beşinci tur | 16 | 16 | 16 | yok | yok |
Çeyrek final | 8 | 8 | 8 | yok | yok |
Yarı final | 4 | 4 | 4 | yok | yok |
Final | 2 | 2 | 2 | yok | yok |
Tur ve kura çekimi tarihleri
Aşama | Tur | Kura çekimi tarihi | İlk maç tarihi | Kaynak |
---|---|---|---|---|
Eleme turları | Ekstra ön eleme turu | 12 Temmuz 2019 | 10 Ağustos 2019 | [3] |
Ön eleme turu | 24 Ağustos 2019 | |||
Birinci eleme turu | 27 Ağustos 2019 | 7 Eylül 2019 | ||
İkinci eleme turu | 9 Eylül 2019 | 21 Eylül 2019 | ||
Üçüncü eleme turu | 23 Eylül 2019 | 5 Ekim 2019 | ||
Dördüncü eleme turu | 7 Ekim 2019 | 19 Ekim 2019 | ||
Ana turnuva | Birinci tur | 21 Ekim 2019 | 8 Kasım 2019 | |
İkinci tur | 11 Kasım 2019 | 29 Kasım 2019 | ||
Üçüncü tur | 2 Aralık 2019 | 4 Ocak 2020 | ||
Dördüncü tur | 6 Ocak 2020 | 24 Ocak 2020 | ||
Beşinci tur | 27 Ocak 2020 | 2 Mart 2020 | ||
Çeyrek final | 4 Mart 2020 | 27 Haziran 2020 (normalde 21 Mart 2020'ydi) | ||
Yarı final | 28 Haziran 2020 (normalde 22 Mart 2020'ydi) | 18 Temmuz 2020 (normalde 18 Nisan 2020'ydi) | ||
Final | 1 Ağustos 2020 (normalde 23 Mayıs 2020'ydi) |
Eleme turları
Eleme turlarında mücadele eden takımların hiçbiri Premier League ya da English Football League'de yer almamaktaydı. 10 Ağustos 2019'da başlayan ekstra ön eleme turu maçlarıyla turnuva başladı ve bu turları geçen 32 takım, birinci turdan turnuvaya katılmaya hak kazandı.[3]
Birinci tur
Birinci turun kura çekimi 21 Ekim'de gerçekleştirildi. Buradaki 39 eşleşmedeki maçlar 8-12 Kasım, tekrar maçları ise 19-20 Kasım tarihlerinde oynandı. Turda, eleme turlarından gelen 32 takım ile EFL League One ve EFL League Two'dan gelen 47 takım mücadele etti. Bury'nin turnuvadan ihraç edilmesi nedeniyle, kurada sona kalan Chichester City bu turu bay geçerek otomatik olarak bir üst tura yükseldi.[3]
Dulwich Hamlet (6) v Carlisle United (4)
Dulwich Hamlet (6) | 1-4 | Carlisle United (4) |
---|---|---|
C. Smith 49' | Rapor | Olomola 8' McKirdy 37', 86' M. Jones 55' |
Ipswich Town (3) v Lincoln City (3)
Ipswich Town (3) | 1-1 | Lincoln City (3) |
---|---|---|
Dozzell 79' | Rapor | Walker 37' |
Lincoln City (3) v Ipswich Town (3)
Lincoln City (3) | 0-1 | Ipswich Town (3) |
---|---|---|
Rapor | Judge 90+4' |
Lincoln Sincil Bank Seyirci: 6.781 Hakem: Andy Haines |
Oxford City (6) v Solihull Moors (5)
Oxford City (6) | 1-5 | Solihull Moors (5) |
---|---|---|
Wiltshire 80' | Rapor | McCallum 10' Ball 32', 42', 46', 51' |
Crawley Town (4) v Scunthorpe United (4)
Crawley Town (4) | 4-1 | Scunthorpe United (4) |
---|---|---|
Nadesan 35' Grego-Cox 82', 90+6' Nathaniel-George 90+4' | Rapor | Colclough 79' |
Colchester United (4) v Coventry City (3)
Colchester United (4) | 0-2 | Coventry City (3) |
---|---|---|
Rapor | Shipley 11' McCallum 27' |
Bolton Wanderers (3) v Plymouth Argyle (4)
Bolton Wanderers (3) | 0-1 | Plymouth Argyle (4) |
---|---|---|
Rapor | McFadzean 11' |
Maidstone United (6) v Torquay United (5)
Maidstone United (6) | 1-0 | Torquay United (5) |
---|---|---|
Wishart 19' | Rapor |
Cambridge United (4) v Exeter City (4)
Cambridge United (4) | 1-1 | Exeter City (4) |
---|---|---|
Smith 90+3' | Rapor | Fisher 34' |
Stourbridge (7) v Eastleigh (5)
Stourbridge (7) | 2-2 | Eastleigh (5) |
---|---|---|
Lloyd 25' Grocott 52' | Rapor | Barnett 35' Rendell 86' |
Amblecote War Memorial Athletic Ground Seyirci: 1.846 Hakem: Samuel Barrott |
Eastleigh (5) v Stourbridge (7)
Eastleigh (5) | 3-0 | Stourbridge (7) |
---|---|---|
Rendell 50' (pen.) Smart 69' Johnson 78' | Rapor |
Salford City (4) v Burton Albion (3)
Salford City (4) | 1-1 | Burton Albion (3) |
---|---|---|
Towell 83' | Rapor | Fraser 78' |
Burton Albion (3) v Salford City (4)
Burton Albion (3) | 4-1 | Salford City (4) |
---|---|---|
Akins 42' Templeton 64' Brayford 70' Sarkic 81' | Rapor | Touray 52' |
Burton upon Trent Pirelli Stadyumu Seyirci: 1.479 Hakem: Marc Edwards |
Forest Green Rovers (4) v Billericay Town (6)
Forest Green Rovers (4) | 4-0 | Billericay Town (6) |
---|---|---|
Stevens 38' J. Mills 45' Aitchison 45+2' Shephard 65' | Rapor |
Nailsworth The New Lawn Seyirci: 1.419 Hakem: Graham Salisbury |
Ebbsfleet United (5) v Notts County (5)
Ebbsfleet United (5) | 2-3 | Notts County (5) |
---|---|---|
Payne 7' Ugwu 89' (pen.) | Rapor | Wootton 34', 58' Turner 90+3' |
Northfleet Stonebridge Road Seyirci: 1.206 Hakem: Carl Brook |
Walsall (4) v Darlington (6)
Walsall (4) | 2-2 | Darlington (6) |
---|---|---|
Lavery 86' Bates 89' | Rapor | Holness 17' Wheatley 90+7' |
Walsall Bescot Stadyumu Seyirci: 2.882 Hakem: Adrian Quelch |
Nantwich Town (7) v AFC Fylde (5)
Nantwich Town (7) | 0-1 | AFC Fylde (5) |
---|---|---|
Rapor | Croasdale 44' |
AFC Wimbledon (3) v Doncaster Rovers (3)
AFC Wimbledon (3) | 1-1 | Doncaster Rovers (3) |
---|---|---|
Pigott 43' | Rapor | Anderson 63' |
Doncaster Rovers (3) v AFC Wimbledon (3)
Doncaster Rovers (3) | 2-0 | AFC Wimbledon (3) |
---|---|---|
Coppinger 52' Bingham 70' | Rapor |
Shrewsbury Town (3) v Bradford City (4)
Shrewsbury Town (3) | 1-1 | Bradford City (4) |
---|---|---|
Laurent 28' | Rapor | Oteh 19' |
Grimsby Town (4) v Newport County (4)
Grimsby Town (4) | 1-1 | Newport County (4) |
---|---|---|
Waterfall 43' | Rapor | Amond 80' (pen.) |
Cleethorpes Blundell Park Seyirci: 2.086 Hakem: Leigh Doughty |
Newport County (4) v Grimsby Town (4)
Newport County (4) | 2-0 | Grimsby Town (4) |
---|---|---|
Amond 50' Labadie 90+2' | Rapor |
Newport Rodney Parade Seyirci: 2.053 Hakem: Darren Handley |
Tranmere Rovers (3) v Wycombe Wanderers (3)
Tranmere Rovers (3) | 2-2 | Wycombe Wanderers (3) |
---|---|---|
Morris 3', 67' | Rapor | Jacobson 26' Samuel 55' |
Wycombe Wanderers (3) v Tranmere Rovers (3)
Wycombe Wanderers (3) | 1-2 (uz.) | Tranmere Rovers (3) |
---|---|---|
Stewart 45' | Rapor | Ferrier 55' Morris 115' |
Carshalton Athletic (7) v Boston United (6)
Carshalton Athletic (7) | 1-4 | Boston United (6) |
---|---|---|
Pattison 72' | Rapor | Thanoj 33', 90+1' Shiels 37' Wright 90+3' |
Carshalton War Memorial Sports Ground Seyirci: 1.859 Hakem: Tom Reeves |
Cheltenham Town (4) v Swindon Town (4)
Cheltenham Town (4) | 1-1 | Swindon Town (4) |
---|---|---|
Addai 90+3' | Rapor | Yates 90+1' |
Accrington Stanley (3) v Crewe Alexandra (4)
Accrington Stanley (3) | 0-2 | Crewe Alexandra (4) |
---|---|---|
Rapor | Kirk 45+2' Porter 67' (pen.) |
Maidenhead United (5) v Rotherham United (3)
Maidenhead United (5) | 1-3 | Rotherham United (3) |
---|---|---|
Cassidy 25' | Rapor | Ihiekwe 69' Ladapo 75' Crooks 78' |
Blackpool (3) | 4-1 | Morecambe (4) |
---|---|---|
Delfouneso 9' Gnanduillet 24' Virtue 45' Kaikai 84' | Rapor | Stockton 45+2' |
Stevenage (4) v Peterborough United (3)
Stevenage (4) | 1-1 | Peterborough United (3) |
---|---|---|
List 56' | Rapor | Maddison 79' |
Peterborough United (3) v Stevenage (4)
Peterborough United (3) | 2-0 | Stevenage (4) |
---|---|---|
Eisa 11' R. Jones 90+4' | Rapor |
Dover Athletic (5) v Southend United (3)
Dover Athletic (5) | 1-0 | Southend United (3) |
---|---|---|
Sotiriou 84' | Rapor |
Leyton Orient (4) v Maldon & Tiptree (8)
Leyton Orient (4) | 1-2 | Maldon & Tiptree (8) |
---|---|---|
Dayton 67' | Rapor | Parish 43' Slew 65' |
Chippenham Town (6) v Northampton Town (4)
Chippenham Town (6) | 0-3 | Northampton Town (4) |
---|---|---|
Rapor | Smith 22' Oliver 26', 45+3' |
Macclesfield Town (4) v Kingstonian (7)
Macclesfield Town (4) | 0-4 | Kingstonian (7) |
---|---|---|
Rapor | Hector 7' Theophanous 11', 69' Bennett 47' |
Macclesfield Moss Rose Seyirci: 996 Hakem: Will Finnie |
Gateshead (6) v Oldham Athletic (4)
Gateshead (6) | 1-2 | Oldham Athletic (4) |
---|---|---|
Agnew 53' | Rapor | Morais 28' Smith 77' |
Hayes & Yeading United (7) v Oxford United (3)
Hayes & Yeading United (7) | 0-2 | Oxford United (3) |
---|---|---|
Rapor | Long 29' Hall 69' |
Harrogate Town (5) v Portsmouth (3)
Harrogate Town (5) | 1-2 | Portsmouth (3) |
---|---|---|
Beck 7' | Rapor | Haunstrup 17' Curtis 41' |
Yeovil Town (5) v Hartlepool United (5)
Yeovil Town (5) | 1-4 | Hartlepool United (5) |
---|---|---|
D'Ath 3' | Rapor | James 6' Holohan 20' Kabamba 59' Touré 86' (pen.) |
Chichester City (8) v
Chichester City (8) | Bye | |
---|---|---|
İkinci tur
İkinci turdaki eşleşmelerin kura çekimi 11 Kasım'da gerçekleştirildi. Birinci turdan gelen 39 takım ile bu turu bay geçen 1 takımın mücadele ettiği maçlar 29 Kasım-1 Aralık, tekrar maçları ise 10, 16 ve 17 Aralık'ta oynandı.
Maldon & Tiptree (8) v Newport County (4)
Maldon & Tiptree (8) | 0-1 | Newport County (4) |
---|---|---|
Rapor | Amond 90+1' |
Maldon Wallace Binder Ground Seyirci: 1.876 Hakem: Seb Stockbridge |
Portsmouth (3) v Altrincham (6)
Portsmouth (3) | 2-1 | Altrincham (6) |
---|---|---|
Close 56' Pitman 90+4' | Rapor | Hancock 83' (pen.) |
Shrewsbury Town (3) v Mansfield Town (4)
Shrewsbury Town (3) | 2-0 | Mansfield Town (4) |
---|---|---|
Laurent 88' Walker 90+5' | Rapor |
Kingstonian (7) v AFC Fylde (5)
Kingstonian (7) | 0-2 | AFC Fylde (5) |
---|---|---|
Rapor | Williams 9', 45+1' |
Walsall (4) v Oxford United (3)
Walsall (4) | 0-1 | Oxford United (3) |
---|---|---|
Rapor | Henry 84' |
Walsall Bescot Stadyumu Seyirci: 3.224 Hakem: Leigh Doughty |
Forest Green Rovers (4) v Carlisle United (4)
Forest Green Rovers (4) | 2-2 | Carlisle United (4) |
---|---|---|
Collins 11' G. Jones 78' (kk) | Rapor | Thomas 40', 76' |
Nailsworth The New Lawn Seyirci: 1.504 Hakem: Trevor Kettle |
Carlisle United (4) v Forest Green Rovers (4)
Carlisle United (4) | 1-0 | Forest Green Rovers (4) |
---|---|---|
Hayden 41' | Rapor |
Cheltenham Town (4) v Port Vale (4)
Cheltenham Town (4) | 1-3 | Port Vale (4) |
---|---|---|
Reid 3' (pen.) | Rapor | Pope 60', 63', 68' |
Crewe Alexandra (4) v Eastleigh (5)
Crewe Alexandra (4) | 3-1 | Eastleigh (5) |
---|---|---|
Anene 39', 63' Johnson 55' (kk) | Rapor | Barnes 90' |
Blackpool (3) v Maidstone United (6)
Blackpool (3) | 3-1 | Maidstone United (6) |
---|---|---|
Elokobi 47' (kk) Delfouneso 50', 51' | Rapor | Khan 29' |
Coventry City (3) v Ipswich Town (3)
Coventry City (3) | 1-1 | Ipswich Town (3) |
---|---|---|
O'Hare 90+4' | Rapor | Keane 51' |
Ipswich Town (3) v Coventry City (3)
10 Aralık 2019 Tekrar maçı |
Ipswich Town (3) | 1-2 | Coventry City (3) |
---|---|---|
Garbutt 84' | Rapor | Shipley 18' Biamou 33' |
Exeter City (4) v Hartlepool United (5)
Exeter City (4) | 2-2 | Hartlepool United (5) |
---|---|---|
Bowman 21' Atangana 29' | Rapor | Featherstone 73' Kabamba 79' |
Hartlepool United (5) v Exeter City (4)
10 Aralık 2019 Tekrar maçı |
Hartlepool United (5) | 1-0 (uz.) | Exeter City (4) |
---|---|---|
Hawkes 93' | Rapor |
Gillingham (3) v Doncaster Rovers (3)
Gillingham (3) | 3-0 | Doncaster Rovers (3) |
---|---|---|
Byrne 11' Lee 15' Hanlan 68' | Rapor |
Boston United (6) v Rochdale (3)
Boston United (6) | 1-2 | Rochdale (3) |
---|---|---|
Thewlis 49' | Rapor | Crook 4' (kk) Morley 79' (pen.) |
Boston York Street Seyirci: 4.190 Hakem: Ollie Yates |
Peterborough United (3) v Dover Athletic (5)
Peterborough United (3) | 3-0 | Dover Athletic (5) |
---|---|---|
Toney 7' Kent 79' Eisa 84' | Rapor |
Crawley Town (4) v Fleetwood Town (3)
Crawley Town (4) | 1-2 | Fleetwood Town (3) |
---|---|---|
Palmer 44' | Rapor | Morris 41' Madden 66' |
Northampton Town (4) v Notts County (5)
Northampton Town (4) | 3-1 | Notts County (5) |
---|---|---|
Wharton 3' Oliver 25' Smith 76' | Rapor | Dennis 84' |
Bristol Rovers (3) v Plymouth Argyle (4)
Bristol Rovers (3) | 1-1 | Plymouth Argyle (4) |
---|---|---|
Sercombe 74' | Rapor | Sarcevic 84' (pen.) |
Plymouth Argyle (4) v Bristol Rovers (3)
Plymouth Argyle (4) | 0-1 | Bristol Rovers (3) |
---|---|---|
Rapor | Rodman 68' |
Tranmere Rovers (3) v Chichester City (8)
Tranmere Rovers (3) | 5-1 | Chichester City (8) |
---|---|---|
Blackett-Taylor 62', 85' Ferrier 64', 71', 75' | Rapor | Peake 90+1' |
Solihull Moors (5) v Rotherham United (3)
Solihull Moors (5) | 3-4 | Rotherham United (3) |
---|---|---|
Osborne 6' Gudger 8' Ball 62' | Rapor | Ladapo 76' Ihiekwe 79' Smith 88', 90+1' |
Üçüncü tur
Üçüncü tur eşleşmelerinin kura çekimi 2 Aralık'ta gerçekleştirildi. İkinci turdan gelen 20 takımın yanı sıra Premier League ve EFL Championship'ten toplam 44 takımın yer aldığı turdaki maçlar 4-6 Ocak, tekrar maçları ise 14, 15 ve 23 Ocak 2020'de oynandı.
Newcastle United v Rochdale (3)
Newcastle United | 4-1 | Rochdale (3) |
---|---|---|
O'Connell 17' (kk) M. Longstaff 20' Almirón 26' Joelinton 82' | Rapor | Williams 86' |
Bristol City (2) v Shrewsbury Town (3)
Bristol City (2) | 1-1 | Shrewsbury Town (3) |
---|---|---|
Diédhiou 30' | Rapor | Goss 48' |
Millwall (2) v Newport County (4)
Millwall (2) | 3-0 | Newport County (4) |
---|---|---|
Smith 7' Mahoney 64' (pen.) Bradshaw 82' | Rapor |
Rotherham United (3) v Hull City (2)
Rotherham United (3) | 2-3 | Hull City (2) |
---|---|---|
Smith 20' Vassell 43' | Rapor | Eaves 16', 66', 90+2' |
Burnley v Peterborough United (3)
Burnley | 4-2 | Peterborough United (3) |
---|---|---|
Rodriguez 8', 52' Pieters 15' Hendrick 23' | Rapor | Toney 39' R. Jones 76' |
Birmingham City (2) v Blackburn Rovers (2)
Birmingham City (2) | 2-1 | Blackburn Rovers (2) |
---|---|---|
Crowley 4' Bela 90' | Rapor | Armstrong 61' (pen.) |
Cardiff City (2) v Carlisle United (4)
Cardiff City (2) | 2-2 | Carlisle United (4) |
---|---|---|
Paterson 50' Whyte 55' | Rapor | Bridge 12' McKirdy 45+2' |
Carlisle United (4) v Cardiff City (2)
Carlisle United (4) | 3-4 | Cardiff City (2) |
---|---|---|
Thomas 7' McKirdy 51', 64' | Rapor | Flint 18', 48' Murphy 45' Ward 57' |
Oxford United (3) v Hartlepool United (5)
Oxford United (3) | 4-1 | Hartlepool United (5) |
---|---|---|
Hall 52' Baptiste 66' Fosu 84' Taylor 87' (pen.) | Rapor | Kitching 9' |
Southampton v Huddersfield Town (2)
Southampton | 2-0 | Huddersfield Town (2) |
---|---|---|
Smallbone 47' Vokins 87' | Rapor |
Brighton & Hove Albion v Sheffield Wednesday (2)
Brighton & Hove Albion | 0-1 | Sheffield Wednesday (2) |
---|---|---|
Rapor | Reach 65' |
Watford v Tranmere Rovers (3)
Watford | 3-3 | Tranmere Rovers (3) |
---|---|---|
Dele-Bashiru 12' Chalobah 14' Pereyra 34' | Rapor | Jennings 65' Monthé 78' Mullin 87' (pen.) |
Tranmere Rovers (3) v Watford
Tranmere Rovers (3) | 2-1 (uz.) | Watford |
---|---|---|
Monthé 36' Mullin 104' | Rapor | Hinds 68' |
Preston North End (2) v Norwich City
Preston North End (2) | 2-4 | Norwich City |
---|---|---|
Bodin 48' Harrop 84' | Rapor | Idah 2', 38', 61' (pen.) Hernández 28' |
Leicester City v Wigan Athletic (2)
Leicester City | 2-0 | Wigan Athletic (2) |
---|---|---|
Pearce 19' (kk) Barnes 40' | Rapor |
Manchester United v Wolverhampton Wanderers
Manchester United | 1-0 | Wolverhampton Wanderers |
---|---|---|
Mata 67' | Rapor |
Bournemouth v Luton Town (2)
Bournemouth | 4-0 | Luton Town (2) |
---|---|---|
Billing 8', 79' C. Wilson 67' Solanke 82' | Rapor |
Manchester City v Port Vale (4)
Manchester City | 4-1 | Port Vale (4) |
---|---|---|
Zinçenko 20' Agüero 42' Harwood-Bellis 58' Foden 76' | Rapor | Pope 35' |
Fleetwood Town (3) v Portsmouth (3)
Fleetwood Town (3) | 1-2 | Portsmouth (3) |
---|---|---|
McAleny 90+1' | Rapor | Bolton 66' Marquis 71' |
Queens Park Rangers (2) v Swansea City (2)
Queens Park Rangers (2) | 5-1 | Swansea City (2) |
---|---|---|
Hugill 21', 45' Osayi-Samuel 29' Wallace 76' Scowen 90+1' | Rapor | Byers 60' |
Charlton Athletic (2) v West Bromwich Albion (2)
Charlton Athletic (2) | 0-1 | West Bromwich Albion (2) |
---|---|---|
Rapor | Zohore 32' |
Sheffield United v AFC Fylde (5)
Sheffield United | 2-1 | AFC Fylde (5) |
---|---|---|
Robinson 8' Clarke 60' | Rapor | Williams 78' |
Bristol Rovers (3) v Coventry City (3)
Bristol Rovers (3) | 2-2 | Coventry City (3) |
---|---|---|
Clarke-Harris 6' (pen.) Craig 32' | Rapor | Walsh 31' Craig 53' (kk) |
Coventry City (3) v Bristol Rovers (3)
Coventry City (3) | 3-0 | Bristol Rovers (3) |
---|---|---|
Biamou 4', 56' Pask 50' | Rapor |
Crewe Alexandra (4) v Barnsley (2)
Crewe Alexandra (4) | 1-3 | Barnsley (2) |
---|---|---|
Green 48' | Rapor | Brown 3' Chaplin 75' Thomas 90+4' |
Middlesbrough (2) v Tottenham Hotspur
Middlesbrough (2) | 1-1 | Tottenham Hotspur |
---|---|---|
Fletcher 50' | Rapor | Lucas 61' |
Tottenham Hotspur v Middlesbrough (2)
Tottenham Hotspur | 2-1 | Middlesbrough (2) |
---|---|---|
Lo Celso 2' Lamela 15' | Rapor | Saville 83' |
Burton Albion (3) v Northampton Town (4)
Burton Albion (3) | 2-4 | Northampton Town (4) |
---|---|---|
Edwards 45+2' Fraser 90+1' | Rapor | Adams 10' Watson 23' Goode 45+1' Hoskins 70' |
Burton upon Trent Pirelli Stadyumu Seyirci: 3.810 Hakem: Jeremy Simpson |
Dördüncü tur
Dördüncü turdaki eşleşmelerin kuraları 6 Ocak'ta çekildi. Maçlar 24-27 Ocak'ta, tekrar maçları ise 4 ve 5 Şubat'ta oynandı.
Derby County (2) v Northampton Town (4)
Derby County (2) | 4-2 | Northampton Town (4) |
---|---|---|
Wisdom 28' Holmes 35' Marriott 51' Rooney 77' (pen.) | Rapor | Adams 47' Hoskins 84' (pen.) |
Queens Park Rangers (2) v Sheffield Wednesday (2)
Queens Park Rangers (2) | 1-2 | Sheffield Wednesday (2) |
---|---|---|
Wells 90+3' | Rapor | Fox 43' Winnall 90+1' |
Tottenham Hotspur v Southampton
Tottenham Hotspur | 3-2 | Southampton |
---|---|---|
Stephens 12' (kk) Lucas 78' Son 87' (pen.) | Rapor | Long 34' Ings 72' |
Cardiff City (2) v Reading (2)
Cardiff City (2) | 3-3 (uz.) | Reading (2) |
---|---|---|
Murphy 19', 93' Glatzel 54' | Rapor | Richards 69' Rinomhota 79' Méïté 116' |
Seri penaltılar | ||
| 1-4 |
West Ham United v West Bromwich Albion (2)
West Ham United | 0-1 | West Bromwich Albion (2) |
---|---|---|
Rapor | Townsend 9' |
Birmingham City (2) v Coventry City (3)
Birmingham City (2) | 2-2 (uz.) | Coventry City (3) |
---|---|---|
Dean 90+2' Bela 120' | Rapor | Roberts 50' (kk) Biamou 114' |
Seri penaltılar | ||
| 4-1 |
|
Oxford United (3) v Newcastle United
Oxford United (3) | 2-3 (uz.) | Newcastle United |
---|---|---|
Kelly 84' Holland 90+4' | Rapor | S. Longstaff 15' Joelinton 30' Saint-Maximin 116' |
Portsmouth (3) v Barnsley (2)
Portsmouth (3) | 4-2 | Barnsley (2) |
---|---|---|
Close 37' Marquis 45+1' Curtis 62' Burgess 76' | Rapor | Woodrow 60' Chaplin 90+1' |
Manchester City v Fulham (2)
Manchester City | 4-0 | Fulham (2) |
---|---|---|
Gündoğan 8' (pen.) B. Silva 19' Gabriel Jesus 72', 75' | Rapor |
Tranmere Rovers (3) v Manchester United
Tranmere Rovers (3) | 0-6 | Manchester United |
---|---|---|
Rapor | Maguire 10' Dalot 13' Lingard 16' Jones 41' Martial 45' Greenwood 56' (pen.) |
Shrewsbury Town (3) v Liverpool
Shrewsbury Town (3) | 2-2 | Liverpool |
---|---|---|
Cummings 65' (pen.), 75' | Rapor | Jones 15' Love 46' (kk) |
Beşinci tur
Beşinci tur eşleşmelerinin kuraları 27 Ocak'ta gerçekleştirildi ve maçlar 2-5 Mart'ta oynandı.
Reading (2) v Sheffield United
Reading (2) | 1-2 (uz.) | Sheffield United |
---|---|---|
Pușcaș 43' (pen.) | Rapor | McGoldrick 2' Sharp 105+1' |
West Bromwich Albion (2) v Newcastle United
West Bromwich Albion (2) | 2-3 | Newcastle United |
---|---|---|
Phillips 74' Zohore 90+3' | Rapor | Almirón 33', 45+1' Lazaro 47' |
Sheffield Wednesday (2) v Manchester City
Sheffield Wednesday (2) | 0-1 | Manchester City |
---|---|---|
Rapor | Agüero 53' |
Tottenham Hotspur v Norwich City
Tottenham Hotspur | 1-1 (uz.) | Norwich City |
---|---|---|
Vertonghen 13' | Rapor | Drmić 78' |
Seri penaltılar | ||
2-3 |
|
Çeyrek final
Çeyrek final eşleşmelerinin kura çekimi 4 Mart'ta gerçekleştirildi. Maçların 21 ve 22 Mart'ta oynanmaları planlansa da, COVID-19 pandemisi nedeniyle 13 Mart'ta bu plan iptal edildi. 29 Mayıs'ta Futbol Birliği, bu turdaki maçların 27 ve 28 Haziran'da oynanacağını açıkladı.
Norwich City v Manchester United
Norwich City | 1-2 (uz.) | Manchester United |
---|---|---|
Cantwell 75' | Rapor | Ighalo 51' Maguire 118' |
Newcastle United v Manchester City
Newcastle United | 0-2 | Manchester City |
---|---|---|
Rapor | De Bruyne 37' (pen.) Sterling 68' |
Yarı final
Yarı final maçları 18-19 Temmuz'da oynandı.
Final
Final maçı 1 Ağustos'ta, Londra'daki Wembley Stadyumu'nda oynandı.
Notlar
- ^ The match between Harrogate Town and Portsmouth was scheduled to kick off at 19.45 GMT but was delayed by 55 minutes due to multiple power failures.[4]
- ^ The match on 9 Kasım 2019 between Yeovil Town and Hartlepool United was postponed due to a waterlogged pitch.[5] The match was later rearranged for 12 Kasım 2019.
- ^ The match on 14 Ocak 2020 between Tranmere Rovers and Watford was postponed due to a waterlogged pitch.[6] The match was later rearranged for 23 Ocak 2020.
- ^ The Tekrar maçı between Liverpool and Shrewsbury Town was scheduled to kick off at 19.45 GMT but was delayed by 15 minutes due to a road accident that closed the M62 and significantly disrupted the arrival of supporters.[7]
Kaynakça
- ^ "Premier League, FA, EFL and WSL unite to postpone fixtures" (İngilizce). Premier League. 13 Mart 2020. 4 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Nisan 2022.
- ^ "Provisional schedule for restarted 2019-20 Emirates FA Cup campaign agreed" (İngilizce). Futbol Birliği. 29 Mayıs 2020. 29 Mayıs 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi.
- ^ a b c "The Emirates FA Cup Round Dates Season 2019-20" (PDF) (İngilizce). Futbol Birliği. 18 Ağustos 2019 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi.
- ^ "Harrogate Town 1-2 Portsmouth". BBC Sport. 11 Kasım 2019. 11 Kasım 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Kasım 2019.
- ^ "Yeovil Town P-P Hartlepool United". BBC Sport. 9 Kasım 2019. 31 Mart 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Kasım 2019.
- ^ "Watford face four games in nine days after Tekrar maçı postponement". BBC Sport. 14 Ocak 2020. 15 Ocak 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Mart 2020.
- ^ "Liverpool vs Shrewsbury FA Cup Tekrar maçı delayed by 15 minutes due to traffic problems". Evening Standard. 4 Şubat 2020. 5 Şubat 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Haziran 2020.