2023-24 Bölgesel Amatör Lig
Bölgesel Amatör Lig | |
---|---|
Sezon | 2023-24 |
Takım sayısı | 169 |
Üst lige yükselenler | 1. Grup:Beykoz İshaklı 2. Grup:Çorluspor 1947 3. Grup:Nilüfer Belediye 4. Grup:Tire 2021 5. Grup:Muğlaspor 6. Grup:1926 Polatlı Belediyespor 7. Grup:Niğde Belediyesispor 8. Grup:Viranşehir Belediyespor 9. Grup:Mazıdağı Fosfatspor 10. Grup:Çayelispor 11. Grup:Yozgat Belediyesi Bozokspor 12. Grup:Türk Metal 1963 |
← 2022-23 2024-25 → |
2023-24 Bölgesel Amatör Lig, Bölgesel Amatör Lig'in 14. sezonudur. Bu sezon için 79 ilden 169 takım mücadele etmektedir. 169 takım, 13'lü 3 grup, 14'lü 6 grup, 15'li 2 grup ve 16'lı 1 grup olmak üzere toplam 12 grupta mücadele eder.[1] Lig fikstürü 6 Ekim 2023 tarihinde çekildi.[2] 2023-24 Bölgesel Amatör Lig sezonunda Iğdır ve Aksaray illerinden hiçbir takım yer almamıştır. En fazla takım gönderen il ise 19 takımla İstanbul olmuştur. İstanbul'u 6 takımla İzmir, 5'er takımla Kocaeli ve Diyarbakır izlemiştir. Diğer illerden ise 4 ilden 4'er takım, 13 ilden 3'er takım, 22 ilden 2'şer takım ve 36 ilden ise 1'er takımla temsil edilmiştir. Grup birincisi 12 takım 3. Lig'e yükselir.[3]
Ligler 13 Ekim'de oynanan maçlarla başladı. ligin ilk yarısı 7 Ocak 2024'te oynanan maçlarla tamamlanmıştır.[4]
Gruplar
1. Grup
Bölgesel Amatör Lig 1. Grup'ta İstanbul'dan 16 takım yer almıştır.[5]
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Beykoz İshaklı | 30 | 20 | 7 | 3 | 77 | 33 | +44 | 67 | 2024-25 3. Lig |
2 | Beylikdüzüspor | 30 | 20 | 4 | 6 | 44 | 21 | +23 | 64 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
3 | Maltepespor | 30 | 17 | 5 | 8 | 56 | 28 | +28 | 56 | |
4 | İnkılapspor | 30 | 16 | 6 | 8 | 60 | 34 | +26 | 54 | |
5 | Nişantaşıspor | 30 | 15 | 6 | 9 | 46 | 39 | +7 | 51 | |
6 | Beylerbeyi 1911 | 30 | 14 | 8 | 8 | 60 | 34 | +26 | 50 | |
7 | Küçükçekmece SF | 30 | 12 | 11 | 7 | 54 | 32 | +22 | 47 | |
8 | Alibeyköyspor | 30 | 11 | 8 | 11 | 53 | 51 | +2 | 41 | |
9 | Şile Yıldızspor | 30 | 11 | 7 | 12 | 30 | 35 | -5 | 40 | |
10 | Sarıyer Yenimahalle | 30 | 11 | 6 | 13 | 31 | 35 | -4 | 39[a] | |
11 | Anadolu FK | 30 | 12 | 3 | 15 | 47 | 52 | -5 | 39[a] | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
12 | Kartal SF | 30 | 10 | 5 | 15 | 42 | 45 | -3 | 35 | |
13 | Yeni Ufukspor | 30 | 9 | 7 | 14 | 38 | 49 | -11 | 34 | |
14 | Bayrampaşa | 30 | 6 | 5 | 19 | 34 | 65 | -31 | 23 | |
15 | Vefa | 30 | 5 | 7 | 18 | 23 | 56 | -33 | 22 | Amatör Lig |
16 | Haliçspor | 30 | 2 | 3 | 25 | 27 | 113 | -86 | 9 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Sarıyer Yenimahalle 6 puan, Anadolu FK 0 puan
2. Grup
Bölgesel Amatör Lig 2. Grup'ta Kocaeli'den 5, İstanbul ve Tekirdağ'dan 3'er, Edirne ve Kırklareli'den 2'şer takım olmak üzere 15 takım yer almıştır.[5]
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Çorluspor 1947 | 28 | 22 | 4 | 2 | 73 | 13 | +60 | 70 | 2024-25 3. Lig |
2 | Gebzespor | 28 | 21 | 4 | 3 | 83 | 13 | +70 | 67 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
3 | İFA | 28 | 16 | 8 | 4 | 55 | 21 | +34 | 56 | |
4 | Taçspor | 28 | 17 | 4 | 7 | 67 | 20 | +47 | 55 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
5 | Feriköy | 28 | 16 | 5 | 7 | 53 | 26 | +27 | 53 | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
6 | Gölcükspor | 28 | 15 | 5 | 8 | 58 | 32 | +26 | 50[a] | Statü gereği ligde kaldı[3] |
7 | Kullar 1975 Spor | 28 | 15 | 5 | 8 | 63 | 25 | +38 | 50[a] | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
8 | Diliskelesispor | 28 | 13 | 4 | 11 | 43 | 30 | +13 | 43 | |
9 | Keşanspor | 28 | 10 | 6 | 12 | 42 | 38 | +4 | 36 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
10 | Kapaklıspor | 28 | 10 | 3 | 15 | 51 | 53 | -2 | 33 | |
11 | Uzunköprüspor | 28 | 10 | 2 | 16 | 27 | 45 | -18 | 32 | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
12 | Yuvacıkspor | 28 | 8 | 1 | 19 | 34 | 60 | -26 | 25 | |
13 | Sarayspor 1953 | 28 | 6 | 3 | 19 | 27 | 53 | -26 | 21 | Play-out ile ligde kaldı |
14 | Babaeskispor | 28 | 1 | 1 | 26 | 14 | 126 | -112 | 4 | Amatör Lig |
15 | Lüleburgazspor[b] | 28 | 1 | 3 | 24 | 8 | 143 | -135 | 3 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Gölcükspor 4 puan, Kullar 1975 1 puan
- ^ 3 puanı silindi.
3. Grup
Bölgesel Amatör Lig 3. Grup'ta Bursa'dan 4, Balıkesir ve Sakarya'dan 3'er, Çanakkale ve Yalova'dan 2'şer takım olmak üzere 14 takım yer almıştır.[5]
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nilüfer Belediye | 26 | 21 | 1 | 4 | 90 | 24 | +66 | 64 | 2024-25 3. Lig |
2 | Burhaniye Belediyespor | 26 | 16 | 6 | 4 | 57 | 36 | +21 | 54 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
3 | Yalova Yeşilovaspor | 26 | 15 | 8 | 3 | 53 | 31 | +22 | 53 | |
4 | Mustafakemalpaşaspor Belediye | 26 | 13 | 5 | 8 | 52 | 41 | +11 | 44 | |
5 | Yeni Çanspor | 26 | 10 | 10 | 6 | 38 | 29 | +9 | 40 | |
6 | Hendekspor | 26 | 9 | 10 | 7 | 40 | 28 | +12 | 37 | |
7 | Bandırma Etispor | 26 | 9 | 6 | 11 | 31 | 29 | +2 | 33 | Play-out ile ligde kaldı |
8 | Bursa Doğugücüspor | 26 | 6 | 13 | 7 | 26 | 33 | -7 | 31 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
9 | Karasuspor | 26 | 7 | 9 | 10 | 29 | 38 | -9 | 30 | Play-out ile ligde kaldı |
10 | Arifiye Kalaycıspor | 26 | 7 | 6 | 13 | 35 | 52 | -17 | 27 | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
11 | Bigaspor | 26 | 6 | 6 | 14 | 24 | 49 | -25 | 24 | |
12 | Balıkesir Büyükşehir Belediyespor | 26 | 6 | 5 | 15 | 24 | 51 | -27 | 23 | |
13 | Görükle İpekspor | 26 | 5 | 5 | 16 | 16 | 48 | -32 | 20 | Amatör Lig |
14 | Altınova Belediyespor | 26 | 5 | 4 | 17 | 22 | 48 | -26 | 19 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
4. Grup
Bölgesel Amatör Lig 4. Grup'ta İzmir'den 6, Kütahya ve Manisa'dan 3'er, Afyonkarahisar'dan 2 ve Bilecik'ten 1 takım olmak üzere 15 takım yer almıştır.[5]
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tire 2021 | 28 | 20 | 3 | 5 | 56 | 21 | +35 | 63 | 2024-25 3. Lig |
2 | Belediye Bolvadin Termalspor | 28 | 18 | 4 | 6 | 59 | 26 | +33 | 58 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
3 | Çeşme Belediyespor | 28 | 17 | 4 | 7 | 57 | 29 | +28 | 55 | |
4 | Manisa 1965 | 28 | 14 | 9 | 5 | 69 | 31 | +38 | 51 | |
5 | İzmirspor | 28 | 14 | 7 | 7 | 47 | 27 | +20 | 49 | |
6 | TKİ Tavşanlı Linyitspor | 28 | 14 | 5 | 9 | 46 | 30 | +16 | 47 | |
7 | Tavşanlı Tepecikspor | 28 | 13 | 6 | 9 | 44 | 28 | +16 | 45 | Play-out ile ligde kaldı |
8 | Asarlık Gençlikspor | 28 | 14 | 2 | 12 | 49 | 40 | +9 | 44 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
9 | Alaçatıspor[a] | 28 | 11 | 8 | 9 | 43 | 33 | +10 | 38 | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
10 | Yunusemre Belediyespor | 28 | 10 | 7 | 11 | 37 | 31 | +6 | 37 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
11 | Yıldızspor 45 | 28 | 10 | 5 | 13 | 46 | 47 | -1 | 35 | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
12 | Bayındırspor | 28 | 8 | 4 | 16 | 39 | 58 | -19 | 28 | |
13 | Bilecik 1969 | 28 | 7 | 6 | 15 | 25 | 49 | -24 | 27 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
14 | Kütahya İl Özel İdare | 28 | 3 | 0 | 25 | 11 | 112 | -101 | 9 | Amatör Lig |
15 | Emirdağspor[b] | 28 | 1 | 2 | 25 | 11 | 77 | -66 | 2 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
5. Grup
Bölgesel Amatör Lig 5. Grup'ta Antalya, Aydın ve Denizli'den 3'er, Muğla'dan 2, Burdur ve Isparta ve Uşak'tan 1'er takım olmak üzere 14 takım yer almıştır.[5]
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Muğlaspor | 26 | 20 | 5 | 1 | 50 | 11 | +39 | 65 | 2024-25 3. Lig |
2 | Manavgat Belediyespor | 26 | 19 | 3 | 4 | 58 | 10 | +48 | 60 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
3 | Yatağanspor | 26 | 18 | 3 | 5 | 61 | 19 | +42 | 57 | |
4 | Kumluca Belediyespor | 26 | 15 | 5 | 6 | 52 | 27 | +25 | 50 | Play-out ile ligde kaldı |
5 | Didim Belediyespor[a] | 26 | 14 | 4 | 8 | 38 | 28 | +10 | 43 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
6 | Sarayköyspor | 26 | 11 | 5 | 10 | 43 | 30 | +13 | 38 | |
7 | Yeşil Çivril Belediyespor | 26 | 11 | 3 | 12 | 42 | 39 | +3 | 36[b] | Play-out ile ligde kaldı |
8 | Burdur MAKÜ | 26 | 10 | 6 | 10 | 43 | 27 | +16 | 36[b] | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
9 | Sökespor | 26 | 10 | 2 | 14 | 28 | 40 | -12 | 32 | Play-out ile ligde kaldı |
10 | Kırkgöz Döşemealtı Belediyespor[c] | 26 | 10 | 4 | 12 | 35 | 39 | -4 | 31 | Amatör Lig |
11 | Keçiborlu Belediyespor | 26 | 7 | 2 | 17 | 22 | 57 | -35 | 23 | Play-out ile ligde kaldı |
12 | İncirliova Belediyespor | 26 | 7 | 1 | 18 | 24 | 48 | -24 | 22 | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
13 | Irlıganlıspor[c] | 26 | 4 | 3 | 19 | 20 | 56 | -36 | 12 | Amatör Lig |
14 | Sivaslı Belediyespor | 26 | 2 | 2 | 22 | 20 | 105 | -85 | 8 | Play-out ile ligde kaldı |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ 3 puanı silindi.
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Yeşil Çivril Belediyespor 6 puan, Burdur MAKÜ 0 puan
- ^ a b 3 puanı silindi ve alt lige düşürüldü.
6. Grup
Bölgesel Amatör Lig 6. Grup'ta Ankara'dan 4, Eskişehir ve Zonguldak'tan 3'er, Düzce'den 2, Bolu ve Kırşehir'den 1'er takım olmak üzere 14 takım yer almıştır.[5] Bu grupta Zonguldak temsilcisi Kozlu Belediyespor ligin ilk yarısında 2 maça çıkmayarak bir alt lige düşürülmüştür.[6]
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1926 Polatlı Belediyespor | 26 | 18 | 4 | 4 | 48 | 16 | +32 | 58 | 2024-25 3. Lig |
2 | Alaplı Belediyespor | 26 | 16 | 7 | 3 | 66 | 23 | +43 | 55[a] | Statü gereği ligde kaldı[3] |
3 | Eskişehirspor | 26 | 17 | 4 | 5 | 56 | 26 | +30 | 55[a] | |
4 | Ankara TKİ | 26 | 15 | 6 | 5 | 60 | 20 | +40 | 51 | |
5 | Çilimli Belediyespor | 26 | 15 | 2 | 9 | 44 | 29 | +15 | 47 | |
6 | Karadeniz Ereğli Belediyespor | 26 | 13 | 7 | 6 | 53 | 25 | +28 | 46 | Play-out ile ligde kaldı |
7 | Geredespor | 26 | 14 | 3 | 9 | 43 | 24 | +19 | 45[b] | |
8 | Kaynaşlı Belediyespor | 26 | 14 | 3 | 9 | 49 | 34 | +15 | 45[b] | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
9 | Sincan Belediyespor | 26 | 12 | 8 | 6 | 44 | 24 | +20 | 44 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
10 | Gölbaşı Belediyespor[c] | 26 | 11 | 3 | 12 | 48 | 48 | 0 | 33 | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
11 | Eskişehir Yunusemrespor | 26 | 4 | 2 | 20 | 25 | 70 | -45 | 14[d] | |
12 | Eskişehir Demirspor | 26 | 4 | 2 | 20 | 22 | 93 | -71 | 14[d] | |
13 | Kırşehir Gençlik Hizmetlerispor[e] | 25 | 2 | 1 | 22 | 17 | 68 | -51 | 4 | Amatör Lig |
14 | Kozlu Belediyespor[e] | 25 | 0 | 0 | 25 | 0 | 75 | -75 | -3 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Alaplı Belediyespor 3 puan +3 gol farkı, Eskişehirspor 3 puan -3 gol farkı
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Geredespor 3 puan 0 gol farkı, Kaynaşlı Belediyespor 3 puan 0 gol farkı (genel gol farkına bakılır)
- ^ 3 puanı silindi.
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Eskişehir Yunusemrespor 2 puan 0 gol farkı, Eskişehir Demirspor 2 puan 0 gol farkı (genel gol farkına bakılır)
- ^ a b 3 puanı silindi ve lig düşürüldü.
7. Grup
Bölgesel Amatör Lig 7. Grup'ta Adana ve Mersin'den 4'er, Konya'dan 3, Karaman, Nevşehir ve Niğde'den 1'er takım olmak üzere 14 takım yer almıştır.[5] Bu grupta Mersin temsilcisi Mersin Camspor ligin ilk yarısında 2 maça çıkmayarak bir alt lige düşürülmüştür.[6]
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Niğde Belediyesispor | 26 | 19 | 4 | 3 | 46 | 13 | +33 | 61 | 2024-25 3. Lig |
2 | Akşehir Spor | 26 | 18 | 4 | 4 | 56 | 24 | +32 | 58 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
3 | Ömeranlıspor | 26 | 15 | 7 | 4 | 55 | 20 | +35 | 52 | Play-out ile ligde kaldı |
4 | İmamoğlu Belediyespor | 26 | 12 | 7 | 7 | 34 | 17 | +17 | 43 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
5 | Anamur Belediyespor | 26 | 12 | 5 | 9 | 37 | 28 | +9 | 41 | |
6 | Sarayönü Belediyespor | 26 | 11 | 7 | 8 | 60 | 29 | +31 | 40[a] | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
7 | Homurlu 1951 | 26 | 11 | 7 | 8 | 33 | 27 | +6 | 40[a] | Play-out ile ligde kaldı |
8 | Adana 5 Ocak | 26 | 9 | 9 | 8 | 49 | 31 | +18 | 36 | |
9 | Sarıçam Kürkçülerspor | 26 | 8 | 10 | 8 | 41 | 36 | +5 | 34 | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
10 | Erdemli Belediyespor | 26 | 8 | 7 | 11 | 26 | 33 | -7 | 31 | |
11 | Ceyhanspor[b] | 26 | 8 | 9 | 9 | 25 | 31 | -6 | 30 | |
12 | Suvermez Kapadokyaspor | 26 | 8 | 5 | 13 | 29 | 34 | -5 | 29 | Play-out ile ligde kaldı |
13 | Karaman Gençlerbirliği Gençlikspor | 26 | 2 | 0 | 24 | 21 | 123 | -102 | 6 | Amatör Lig |
14 | Mersin Camspor[c] | 26 | 0 | 1 | 25 | 7 | 73 | -66 | -2 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
8. Grup
Bölgesel Amatör Lig 8. Grup'ta Şanlıurfa'dan 3, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Osmaniye'den 2'şer, Adıyaman'dan 1 takım olmak üzere 14 takım yer almıştır.[5]
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Viranşehir Belediyespor | 26 | 23 | 1 | 2 | 76 | 7 | +69 | 70 | 2024-25 3. Lig |
2 | Siverek Belediyespor | 26 | 20 | 3 | 3 | 72 | 21 | +51 | 63 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
3 | Kilis Belediyespor | 26 | 17 | 5 | 4 | 79 | 24 | +55 | 56 | Play-out ile ligde kaldı |
4 | Reyhanlıspor | 26 | 15 | 7 | 4 | 80 | 25 | +55 | 52 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
5 | Adıyaman Belediyespor | 26 | 13 | 3 | 10 | 38 | 21 | +17 | 42 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
6 | Aktoprak Belediyespor[a] | 26 | 12 | 5 | 9 | 55 | 29 | +26 | 38 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
7 | Yayladağıspor[a] | 26 | 12 | 3 | 11 | 50 | 33 | +17 | 36 | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
8 | Kahramanmaraş Kurtuluşspor | 26 | 8 | 8 | 10 | 52 | 45 | +7 | 32 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
9 | Nizipspor | 26 | 9 | 3 | 14 | 34 | 56 | -22 | 30 | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
10 | Bozova Belediyespor[b] | 26 | 9 | 3 | 14 | 37 | 50 | -13 | 27 | Amatör Lig |
11 | Bahçespor | 26 | 7 | 5 | 14 | 36 | 62 | -26 | 26 | Play-out ile ligde kaldı |
12 | Karaziyaretspor | 26 | 4 | 3 | 19 | 25 | 95 | -70 | 15[c] | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
13 | Kilisspor[a] | 26 | 5 | 3 | 18 | 23 | 70 | -47 | 15[c] | |
14 | Önderspor[a] | 26 | 1 | 2 | 23 | 14 | 133 | -119 | 2 | Amatör Lig |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ a b c d 3 puanı silindi.
- ^ 3 puanı silindi ve alt lige düşürüldü.
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Karaziyaretspor 4 puan, Kilisspor 1 puan
9. Grup
Bölgesel Amatör Lig 9. Grup'ta Diyarbakır'dan 5, Batman, Bitlis, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak ve Van'dan 1'er takım olmak üzere 13 takım yer almıştır.[5] Bu grupta Diyarbakır temsilcisi Diyarbakır Adaletspor ligin ilk yarısında 2 maça çıkmayarak bir alt lige düşürülmüştür.[6]
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mazıdağı Fosfatspor | 24 | 22 | 1 | 1 | 78 | 11 | +67 | 67 | 2024-25 3. Lig |
2 | Bitlis Özgüzelderespor | 24 | 19 | 0 | 5 | 58 | 25 | +33 | 57 | Play-out ile ligde kaldı |
3 | Diyarbakırspor | 24 | 18 | 2 | 4 | 71 | 25 | +46 | 56 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
4 | Şırnak Petrolspor[a] | 24 | 15 | 5 | 4 | 47 | 16 | +31 | 47 | Play-out ile ligde kaldı |
5 | Bağlar Belediyespor | 24 | 12 | 3 | 9 | 36 | 30 | +6 | 39 | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
6 | Hakkari Zapspor | 24 | 11 | 5 | 8 | 41 | 32 | +9 | 38 | Play-out ile ligde kaldı |
7 | Vangölü Sportif | 24 | 11 | 3 | 10 | 43 | 32 | +11 | 36 | |
8 | Batman Kayraspor | 24 | 7 | 8 | 9 | 30 | 28 | +2 | 29 | |
9 | Yenişehir Belediyespor | 24 | 8 | 3 | 13 | 28 | 50 | -22 | 27 | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
10 | Kayabağlar Beldesi Gençlikspor | 24 | 5 | 4 | 15 | 26 | 56 | -30 | 19 | Play-out ile ligde kaldı |
11 | Yeşil Vartospor | 24 | 4 | 3 | 17 | 20 | 60 | -40 | 15 | |
12 | Çınar Belediyesispor[b] | 23 | 2 | 2 | 19 | 13 | 66 | -53 | 5 | Amatör Lig |
13 | Diyarbakır Adaletspor[b] | 23 | 1 | 1 | 21 | 7 | 67 | -60 | 1 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ 3 puanı silindi.
- ^ a b 3 puanı silindi ve lig düşürüldü.
10. Grup
Bölgesel Amatör Lig 10. Grup'ta Giresun, Rize ve Trabzon'dan 2'şer, Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt, Erzurum, Gümüşhane ve Kars'tan 1'er takım olmak üzere 13 takım yer almıştır.[5]
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Çayelispor | 24 | 20 | 1 | 3 | 60 | 16 | +44 | 61 | 2024-25 3. Lig |
2 | 1926 Bulancakspor | 24 | 18 | 2 | 4 | 55 | 15 | +40 | 56 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
3 | Kireçhanespor | 24 | 15 | 3 | 6 | 52 | 13 | +39 | 48 | |
4 | Doğubayazıt FSK | 24 | 14 | 3 | 7 | 54 | 23 | +31 | 45 | Play-out ile ligde kaldı |
5 | Serhat Ardahanspor | 24 | 10 | 9 | 5 | 38 | 25 | +13 | 39 | |
6 | Arhavi 08 | 24 | 12 | 2 | 10 | 42 | 47 | -5 | 38 | |
7 | Arsin İdman Yurdu | 24 | 11 | 4 | 9 | 36 | 31 | +5 | 37 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
8 | Rize Özel İdarespor | 24 | 7 | 6 | 11 | 34 | 28 | +6 | 27 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
9 | Görelespor[a] | 24 | 6 | 9 | 9 | 28 | 32 | -4 | 24 | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
10 | Palandöken Belediyespor[a] | 24 | 7 | 5 | 12 | 39 | 48 | -9 | 23 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
11 | Kars 36 Spor[a] | 24 | 7 | 3 | 14 | 31 | 35 | -4 | 21 | Play-out ile ligde kaldı |
12 | Bayburt Belediyespor[a] | 24 | 4 | 3 | 17 | 18 | 54 | -36 | 12 | Amatör Lig |
13 | Kelkitgücü[a] | 24 | 0 | 0 | 24 | 7 | 127 | -120 | -3 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ a b c d e 3 puanı silindi.
11. Grup
Bölgesel Amatör Lig 11. Grup'ta Bingöl, Elazığ, Kayseri, Malatya ve Tunceli'den 2'şer, Erzincan, Sivas ve Yozgat'tan 1'er takım olmak üzere 13 takım yer almıştır.[5] Bu grupta Tunceli temsilcisi Ovacık Belediye Munzurspor ligin ilk yarısında 2 maça çıkmayarak bir alt lige düşürülmüştür.[6]
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Yozgat Belediyesi Bozokspor | 24 | 21 | 1 | 2 | 60 | 12 | +48 | 64 | 2024-25 3. Lig |
2 | 12 Bingölspor | 24 | 20 | 2 | 2 | 67 | 11 | +56 | 62 | Play-out ile ligde kaldı |
3 | Develigücü | 24 | 14 | 5 | 5 | 50 | 19 | +31 | 47 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
4 | Malatyaspor | 24 | 13 | 5 | 6 | 43 | 18 | +25 | 44 | |
5 | Murat 2020 Gençspor[a] | 24 | 13 | 4 | 7 | 45 | 27 | +18 | 40 | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
6 | Hacılar Erciyes Gençlikspor[a] | 24 | 12 | 4 | 8 | 48 | 22 | +26 | 37 | |
7 | Elazığ Aksaray Gençlikspor[a] | 24 | 9 | 7 | 8 | 45 | 30 | +15 | 31 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
8 | Erzincan Ulalarspor[a] | 24 | 8 | 6 | 10 | 44 | 40 | +4 | 27 | Play-out ile ligde kaldı |
9 | Kangal Termikspor[a] | 24 | 7 | 6 | 11 | 32 | 40 | -8 | 24[b] | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
10 | Rüstempaşaspor[a] | 24 | 8 | 3 | 13 | 37 | 56 | -19 | 24[b] | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
11 | Dersimspor[a] | 24 | 6 | 3 | 15 | 25 | 66 | -41 | 18 | Play-out ile ligde kaldı |
12 | Hekimhan Belediyespor[c] | 23 | 1 | 0 | 22 | 4 | 84 | -80 | 0 | Amatör Lig |
13 | Ovacık Belediye Munzurspor[c] | 23 | 0 | 0 | 23 | 1 | 76 | -75 | -3 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ a b c d e f g 3 puanı silindi.
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Kangal Termikspor 3 puan +2 gol farkı, Rüstempaşaspor 3 puan -2 gol farkı
- ^ a b 3 puanı silindi ve lig düşürüldü.
12. Grup
Bölgesel Amatör Lig 12. Grup'ta Samsun'dan 3, Ordu'dan 2, Amasya, Bartın, Çankırı, Çorum, Kastamonu, Karabük, Kırıkkale, Sinop ve Tokat'tan 1'er takım olmak üzere 14 takım yer almıştır.[5] Bu grupta Sinop temsilcisi Boyabat 1868 ve Çorum temsilcisi Osmancık Belediyespor ligin ilk yarısında 2 maça çıkmayarak bir alt lige düşürülmüştür.[6]
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Türk Metal 1963 | 25 | 19 | 3 | 3 | 51 | 11 | +40 | 60 | 2024-25 3. Lig |
2 | Samsun Büyükşehir Belediyespor | 26 | 18 | 4 | 4 | 53 | 17 | +36 | 58[a] | Statü gereği ligde kaldı[3] |
3 | Kastamonu İl Özel İdare | 26 | 18 | 4 | 4 | 56 | 18 | +38 | 58[a] | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
4 | Çarşambaspor | 26 | 16 | 2 | 8 | 52 | 29 | +23 | 50 | Play-out ile ligde kaldı |
5 | Ünye 1957 | 26 | 15 | 4 | 7 | 41 | 24 | +17 | 49 | Statü gereği ligde kaldı[3] |
6 | Niksar Belediyespor[b] | 26 | 15 | 4 | 7 | 37 | 23 | +14 | 46 | Play-out ile ligde kaldı |
7 | Suluova Sebatspor | 26 | 11 | 6 | 9 | 44 | 32 | +12 | 39 | |
8 | Safranboluspor | 26 | 11 | 2 | 13 | 36 | 37 | -1 | 35 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
9 | Bartınspor | 26 | 9 | 5 | 12 | 32 | 34 | -2 | 32 | Play-out oynayacak |
10 | Alaçamspor | 25 | 10 | 1 | 14 | 35 | 40 | -5 | 31 | İl kontenjanı gereği lig düştü[3] (Amatör Lig) |
11 | Çankırı Saray 18 | 26 | 7 | 3 | 16 | 23 | 44 | -21 | 24 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
12 | Perşembespor[c] | 25 | 8 | 2 | 15 | 24 | 38 | -14 | 23 | Amatör Lig |
13 | Boyabat 1868[c] | 23 | 1 | 0 | 22 | 2 | 67 | -65 | 0 | |
14 | Osmancık Belediyespor[c] | 24 | 0 | 0 | 24 | 0 | 72 | -72 | -3 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Samsun Büyükşehir Belediyespor 4 puan, Kastamonu İl Özel İdare 1 puan
- ^ 3 puanı silindi.
- ^ a b c 3 puanı silindi ve lig düşürüldü.
İllere göre katılan takımlar
|
|
Kaynakça
- ^ "2023-2024 Sezonu BAL Grupları Belirlendi". TFF. 26 Eylül 2023. 7 Mayıs 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Mayıs 2024.
- ^ "2023-2024 Sezonu BAL Kura ve Fikstür Çekimi Yapıldı". Türkiye Futbol Federasyonu. 6 Ekim 2023. 7 Mayıs 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Mayıs 2024.
- ^ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y "2023-2024 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü" (PDF). TFF. 15 Ekim 2023 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Ekim 2023.
- ^ "Bölgesel Amatör Lig 2023-2024 Sezonu İlk Yarı İstatistikleri". TFF. 16 Ocak 2024. 7 Mayıs 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Mayıs 2024.
- ^ a b c d e f g h i j k l "2023-2024 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Gruplandırması" (PDF). Türkiye Futbol Federasyonu. 2 Ekim 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 1 Ekim 2023.
- ^ a b c d e "BAL 2023-2024 Sezonu İlk Yarı Değerlendirmesi". TFF. 16 Ocak 2024. 7 Mayıs 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Mayıs 2024.
- ^ "2023-2024 BAL'da Yer Alacak Takımlar". amatorfutbol.org. 6 Mayıs 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Mayıs 2024.
- ^ "Karaman Gençlerbirliği Spor BAL Liginde Karaman'ı Temsil Edecek". Karamandauyanis.com. 30 Temmuz 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Temmuz 2023.