Грузія на літніх Олімпійських іграх 1996
Грузія на Олімпійських іграх | ||||
Код МОК: | GEO | |||
НОК: | Національний олімпійський комітет Грузії | |||
Олімпійські ігри в Атланті | ||||
Спортсмени | 34 у 13 видах спорту | |||
Прапороносець | Георгій Канделакі | |||
Медалі Місце: 68 | Золото 0 | Срібло 0 | Бронза 2 | Всього 2 |
Участь у літніх Олімпійських іграх | ||||
1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012 • 2016 • 2020 | ||||
Участь у зимових Олімпійських іграх | ||||
1994 • 1998 • 2002 • 2006 • 2010 • 2014 • 2018 • 2022 | ||||
Див. також | ||||
Літні Олімпійські ігри 1996 року в Атланті стали першими літніми Олімпійськими іграми, в яких грузинські спортсмени брали участь під прапором незалежної Грузії, і першими Олімпійськими іграми, на яких олімпійці незалежної Грузії здобули нагороди. Прапороносцем на церемонії відкриття став боксер Георгій Канделакі.
Всього в Олімпіаді взяли участь 34 спортсмени Грузії: 27 чоловіків та 7 жінок. Вони змагалися у 13 видах спорту: стрільба з лука, легка атлетика, бокс, стрибки у воду, фехтування, спортивна гімнастика, дзюдо, сучасне п'ятиборство, стрільба, вітрильний спорт, художня гімнастика, важка атлетика і боротьба.
Було здобуто 2 бронзові медалі. Збірна Грузії зайняла 68 неофіційне загальнокомандне місце.
Медалісти
Медаль | Спортсмен | Вид спорту | Дисципліна |
---|---|---|---|
3 Бронза | Сосо Ліпартеліані | Дзюдо | до 78 кг (чоловіки) |
3 Бронза | Ельдар Куртанідзе | Боротьба | вільна боротьба, до 90 кг |
Бокс
Категорія | Спортсмен | 1/32 | 1/16 | Четвертьфінал | Півфінал | Фінал | Місце |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | |||
Коба Гоголадзе | до 60 кг | Лі Чоль (PRK) W 17-9 | Хуліо Гонсалес Валладарес (CUB) W 14-9 | Леонард Дорофтей (ROM) L 8-17 | не пройшов | ||
Бесаріон Вардзелашвілі | до 63,5 кг | Сергій Биковський (BLR) L 11-11 | не пройшов | ||||
Тенгіз Месхадзе | до 67 кг | Фернандо Варгас (USA) L 4-10 | не пройшов | ||||
Акакій Какауридзе | до 75 кг | Рікардо Аранеда (CHI) W 10-3 | Мохамед Бахарі (ALG) L 5-8 | не пройшов | |||
Георгій Канделакі | до 91 кг | Томпсон Гарсія (ECU) W RET 3 | Войцех Бартнік (POL) W 6-1 | Фелікс Савон (CUB) L 20-4 | не пройшов |
Боротьба
- Вільна боротьба
Спортсмен | Категорія | 1/16 | 1/8 | Чвертьфінал | Півфінал | Втішний раунд 1 | Втішний раунд 2 | Фінал | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | ||
Автанділ Гоголішвілі | −82 кг | Амір Реза Хадем (IRI) L 0–3 | Аліуне Діуф (SEN) W 6-2 | Пламен Пенев (BUL) W 4-1 | Ібрагімов (AZE) L 0–3 | не пройшов | 10 | ||
Ельдар Куртанідзе | −90 кг | Калоян Баєв (BUL) W 11-0 | Кім Ік-гі (KOR) L 2–3 | Баянмьонхійн Гантогтох (MGL) W 6-1 | Річардас Пауліуконіс (LTU) W 5-1 | Мелвін Дуглас (USA) W 1-0 | Дзамболат Тедеєв (UKR) W 10-4 | Йозеф Логиня (SVK) W 5-0 | 3 ! |
Заза Ткешелашвілі | −100 кг | Лері Хабелов (RUS) L 0–2 | Даніель Санчес (PUR) W 3-2 | Долгорсюренгійн Сум'яабаатар (MGL) L 2-6 | не пройшов | 13 | |||
Заза Турманідзе | −130 кг | Мік Пікос (AUS) W 8–0 | Олексій Медведєв (BLR) L 1-3 | Брюс Баумгартнер (USA) L 2-12 | не пройшов | 10 |
- Греко-римська боротьба
Спортсмен | Категорія | 1/16 | 1/8 | Чвертьфінал | Півфінал | Втішний раунд 1 | Втішний раунд 2 | Фінал | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | ||
Гела Папашвілі | −48 кг | Франческо Костантіно (ITA) W 8–0 | Братан Ценов (BUL) W 7–4 | Bye | Сім Гвон Хо (KOR) L 0-11 | Bye | Зафар Гулієв (RUS) L 0-6 | Вільбер Санчес (CUB) L 0-4 | 6 |
Коба Гуляшвілі | −62 кг | Арутік Рубенян (GRE) W 4–1 | Баходир Курбанов (UZB) W 10–3 | Влодзімеж Завадський (POL) L 0-4 | Сергій Мартинов (RUS) W 7–2 | Bye | Іван Іванов (BUL) W 3–1 | Мехмет Акіф Пірім (TUR) L 0-9 | 4 |
Таріелі Мелалашвілі | −68 кг | Ліубал Колас (CUB) L 2-4 | Нікітін Валерій (EST) L 0-6 | не пройшов | 20 | ||||
Бакур Гогітідзе | −100 кг | Джузеппе Джунта (CUB) L 1-1 | Колбі Белл (CAN) W 3–0 | Тодор Манов (BUL) L 0–3 | не пройшов | 14 |
Важка атлетика
Спортсмен | Дисципліна | Ривок (кг) | Поштовх (кг) | Разом (кг) | Місце |
---|---|---|---|---|---|
Бідзіна Мікіашвілі | до 83 кг | 160.0 | 200.0 | 360.0 | 9 |
Мухран Гогія | до 108 кг | — | — | — | — |
Вітрильний спорт
Спортсмен | Дисципліна | Заплив | Сума балів | Місце | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ||||
Гурам Біганішвілі | Стар | 13 | 10 | 22 | 14 | 21 | 9 | 5 | 18 | 112 | 16 |
Гімнастика
Спортивна гімнастика
Спортсмен | Дисципліна | Кваліфікація | Фінал | ||
---|---|---|---|---|---|
Результат | Місце | Результат | Місце | ||
Ілія Гіоргадзе | абсолютна першість | 111.199 | 42 Q | 56.799 | 25 |
Художня гімнастика
Гімнастка | Дисципліна | Раунд | Разом | Місце/Результат | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Катерина Абрамія | особисте багатоборство | Кваліфікація | 9.200 (26) | 9.250 (20) | 9.183 (30) | 99.200 (23) | 36.833 | 25/не кваліфікувалася |
Дзюдо
Спортсмен | Категорія | Перший раунд | Другий Раунд | Чвертьфінал | Півфінал | Втішний раунд 1 | Втішний раунд 2 | Втішний раунд 3 | Фінал / ББ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | ||
Георгій Вазагашвілі | до 60 кг, чоловіки | Джироламо Джовінаццо (ITA) L | не пройшов | Франк Шамбілі (FRA) W | Рікардо Акунья (MEX) W | Натік Багіров (BLR) L | не пройшов | |||
Георгій Ревазішвілі | до 65 кг, чоловіки | Філіп Лац (BEL) L | не пройшов | Орландо Фуентес (USA) W | Ярослав Левак (POL) W | Ісраель Ернандес (CUB) L | не пройшов | |||
Володимир Дгебуадзе | до 71 кг, чоловіки | Ендрю Пейн (BAR) W | Гільєрме Бентеш (POR) W | Халіуни Болдбаатар (MGL) L | не пройшов | Bye | Джеймс Педро (USA) L | не пройшов | ||
Сосо Ліпартеліані | до 78 кг, чоловіки | Колін Морган (CAN) W | Чо Інчхоль (KOR) L | не пройшов | Олег Крецул (MDA) W | Володимир Шмаков (UZB) W | Флавіу Канту (BRA) W | Штафан Дотт (BRA) W | 3 ! | |
Георгій Цміндашвілі | до 86 кг, чоловіки | Едельмар Занол (BRA) L | не пройшов | |||||||
Мевлуд Лобжанідзе | до 95 кг, чоловіки | Рене Капо (USA) W | Накамура Йосіо (JPN) L | не пройшов | ||||||
Давид Хахалейшвілі | понад 95 кг, чоловіки | Александру Лунгу (ROM) L | не пройшов |
Легка атлетика
Спортсмен | Дисципліна | Гіт/Кваліфікація | Півфінал | Фінал | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Результат | Місце | Результат | Місце | Результат | Місце | ||
Майя Азарашвілі | 200 м, жінки | 23.63 | 6 | не пройшла | |||
Ельвіра Урусова | штовхання ядра, жінки | 17.69 | 17 | Н/Д | не пройшла |
Стрибки у воду
Спортсмен | Дисципліна | Кваліфікація | Півфінал | Фінал | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Бали | Місце | Бали | Місце | Бали | Місце | ||
Ніно Казарашвілі | трамплін, 3 м (жінки) | 191.49 | 28 | не пройшла |
Стрільба
Спортсмен | Дисципліна | Кваліфікація | Фінал | ||
---|---|---|---|---|---|
Бали | Місце | Бали | Місце | ||
Ніно Салуквадзе | пістолет, 25 метрів (жінки) | 586 | 2 Q | 677.6 | 7 |
пневматичний пістолет, 10 метрів (жінки) | 385 | 4 Q | 484.0 | 5 | |
Тамаз Імнаїшвілі | скит | 121 | 9 | не пройшов |
Стрільба з лука
Спортсмен | Дисципліна | Кваліфікація | 1/64 | 1/32 | 1/16 | Чвертьфінал | Півфінал | Фінал | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Результат | Посів | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | ||
Хатуна Курівішвілі | індивідуальна першість, жінки | 634 | 37 | Катажина Клата (POL) L 152—148 | не пройшла | 49 |
Сучасне п'ятиборство
Спортсмен | Стрільба | Фехтування | Плавання | Верхова їзда | Біг | Всього | Місце | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Результат | Бали | Результат | Бали | Результат | Бали | Бали | Результат | Бали | |||
Вахтанг Ягорашвілі | 168 | 952 | 20 | 940 | 3:15,04 | 1312 | 890 | 13:31,914 | 1132 | 5226 | 20 |
Фехтування
Спортсмен | Дисципліна | 1/64 | 1/32 | 1/16 | Чвертьфінал | Півфінал | Фінал | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | ||
Арчил Лорткіпанідзе | індивідуальна шабля, чоловіки | Жан-Поль Банос (CAN) L 13–15 | не пройшов | 36 |
Посилання
- Грузія на Sports-reference.com [Архівовано 24 червня 2016 у Wayback Machine.](англ.)
- Грузія на офіційному сайті Олімпійського руху [Архівовано 10 жовтня 2010 у Wayback Machine.](англ.)
- Офіційні звіти Олімпійських ігор [Архівовано 4 лютого 2012 у Wayback Machine.]
- п
- о
- р
Афганістан • Бангладеш • Бахрейн • Бруней • Бутан • В'єтнам • Гонконг • Ємен • Індія • Індонезія • Йорданія • Ірак • Іран • Казахстан • Камбоджа • Катар • Киргизтан • Китай • КНДР • Кувейт • Лаос • Ліван • Малайзія • Мальдіви • Монголія • М'янма • Непал • ОАЕ • Оман • Пакистан • Палестина • Південна Корея • Саудівська Аравія • Сирія • Сінгапур • Таджикистан • Таїланд • Тайвань • Туркменістан • Узбекистан • Філіппіни • Шрі-Ланка • Японія
Американські Віргінські острови • Антигуа і Барбуда • Аргентина • Аруба • Багамські Острови • Барбадос • Беліз • Бермуди • Болівія • Бразилія • Британські Віргінські острови • Венесуела • Гаїті • Гаяна • Гватемала • Гондурас • Гренада • Домініка • Домініканська Республіка • Еквадор • Кайманові Острови • Канада • Колумбія • Коста-Рика • Куба • Мексика • Нідерландські Антильські острови • Нікарагуа • Панама • Парагвай • Перу • Пуерто-Рико • Сальвадор • Сент-Вінсент і Гренадини • Сент-Кіттс і Невіс • Сент-Люсія • США • Суринам • Тринідад і Тобаго • Уругвай • Чилі • Ямайка
Алжир • Ангола • Бенін • Ботсвана • Буркіна-Фасо • Бурунді • Габон • Гамбія • Гана • Гвінея • Гвінея-Бісау • Джибуті • Екваторіальна Гвінея • Ефіопія • Єгипет • Заїр • Замбія • Зімбабве • Кабо-Верде • Камерун • Кенія • Коморські острови • Конго • Кот-д'Івуар • Лесото • Ліберія • Лівія • Маврикій • Мавританія • Мадагаскар • Малаві • Малі • Марокко • Мозамбік • Намібія • Нігер • Нігерія • ПАР • Руанда • Сан-Томе і Принсіпі • Свазіленд • Сейшели • Сенегал • Сомалі • Судан • Сьєрра-Леоне • Танзанія • Того • Туніс • Уганда • Центральноафриканська Республіка • Чад
Австрія • Азербайджан • Албанія • Андорра • Білорусь • Бельгія • Болгарія • Боснія і Герцеговина • Велика Британія • Вірменія • Греція • Грузія • Данія • Естонія • Ізраїль • Ірландія • Ісландія • Іспанія • Італія • Кіпр • Латвія • Литва • Ліхтенштейн • Люксембург • Македонія • Мальта • Молдова • Монако • Нідерланди • Німеччина • Норвегія • Польща • Португалія • Росія • Румунія • Сан-Марино • Словаччина • Словенія • Туреччина • Угорщина • Україна • Фінляндія • Франція • Хорватія • Чехія • Швейцарія • Швеція • Югославія
Австралія • Американське Самоа • Вануату • Гуам • Науру • Нова Зеландія • Папуа Нова Гвінея • Острови Кука • Самоа • Соломонові Острови • Тонга • Фіджі