Велоспорт на літніх Олімпійських іграх 2024
Велоспорт на XXXIII Олімпійських іграх | |
Місця проведення | Єнський міст (велоперегони на шосе) Національний велодром[en] (велоперегони на треку і гонки BMX) Пагорб Еланкур (маунтінбайк) Площа Згоди (BMX-фрістайл) |
---|---|
Дати | 27 липня – 11 серпня 2024 |
Учасників | 514 |
← 2020 | 2028 → |
Велоспорт на літніх Олімпійських іграх 2024 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Велоперегони на треку | |||||
Командне переслідування | чоловіки | жінки | |||
Спринт | чоловіки | жінки | |||
Командний спринт | чоловіки | жінки | |||
Кейрін | чоловіки | жінки | |||
Медісон | чоловіки | жінки | |||
Омніум | чоловіки | жінки | |||
Велоперегони на шосе | |||||
Групова гонка | чоловіки | жінки | |||
Роздільна гонка | чоловіки | жінки | |||
Маунтінбайк | |||||
Крос-кантрі | чоловіки | жінки | |||
BMX | |||||
BMX-гонки | чоловіки | жінки | |||
BMX-фрістайл | чоловіки | жінки | |||
Кваліфікація |
Змагання з велоспорту на літніх Олімпійських іграх 2024 у Парижі триватимуть з 27 липня до 11 серпня в чотирьох різних місцях: Єнський міст (велоперегони на шосе), Національний велодром[en] (велоперегони на треку і гонки BMX), Пагорб Еланкур (маунтінбайк), Площа Згоди (BMX-фрістайл). Буде розіграно 22 комплекти нагород у п'яти видах[1][2][3][4][5].
Кваліфікація
Розклад змагань
З/П | Попередні заїзди/посів | ¼ | Чвертьфінали | ½ | Півфінали | Ф | Фінал |
Дисципліна↓/Дата → | Суб 27 | Нед 28 | Пон 29 | Вів 30 | Сер 31 | Чет 1 | П'ят 2 | Суб 3 | Нед 4 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BMX | |||||||||||
Чоловіки, фрістайл | П | Ф | |||||||||
Чоловіки, BMX-гонки | ¼ | LC | ½ | Ф | |||||||
Жінки, фрістайл | П | Ф | |||||||||
Жінки, BMX-гонки | ¼ | LC | ½ | Ф | |||||||
Маунтінбайк | |||||||||||
маунтінбайк (чоловіки) | Ф | ||||||||||
маунтінбайк (жінки) | Ф | ||||||||||
Велперегони на шосе | |||||||||||
групова шосейна гонка (чоловіки) | Ф | ||||||||||
роздільна шосейна гонка (чоловіки) | Ф | ||||||||||
групова шосейна гонка (жінки) | Ф | ||||||||||
роздільна шосейна гонка (жінки) | Ф |
Дисципліна↓/Дата → | Пон 5 | Вів 6 | Сер 7 | Чет 8 | П'ят 9 | Суб 10 | Нед 11 | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
В | В | Р | В | В | Р | В | В | В | |||||||||||
спринт (чоловіки) | З | ¼ | ½ | Ф | |||||||||||||||
командний спринт (чоловіки) | З | ½ | Ф | ||||||||||||||||
кейрін (чоловіки) | З | ¼ | ½ | Ф | |||||||||||||||
командна гонка переслідування (чоловіки) | З | ½ | Ф | ||||||||||||||||
омніум (чоловіки) | СГ | ТГ | ГВ | ГО | |||||||||||||||
медісон (чоловіки) | Ф | ||||||||||||||||||
спринт (жінки) | З | ¼ | ½ | Ф | |||||||||||||||
командний спринт (жінки) | З | ½ | Ф | ||||||||||||||||
кейрін (жінки) | З | ¼ | ½ | Ф | |||||||||||||||
командна гонка переслідування (жінки) | З | ½ | Ф | ||||||||||||||||
омніум (жінки) | СГ | ТГ | ГВ | ГО | |||||||||||||||
медісон (жінки) | Ф |
СГ = скретч-гонка, ТГ = темпова гонка, ГВ = гонка на вибування, ГО = гонка за очками
Медальний залік
Таблиця медалей
* Країна-господарка ( Франція)
Місце | NOC | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | Франція* | 3 | 3 | 3 | 9 |
2 | Австралія | 3 | 0 | 2 | 5 |
3 | Велика Британія | 2 | 5 | 2 | 9 |
4 | Нідерланди | 2 | 3 | 1 | 6 |
5 | США | 2 | 2 | 1 | 5 |
6 | Бельгія | 2 | 0 | 3 | 5 |
7 | Нова Зеландія | 1 | 2 | 0 | 3 |
8 | Італія | 1 | 1 | 1 | 3 |
9 | Аргентина | 1 | 0 | 0 | 1 |
Китай | 1 | 0 | 0 | 1 | |
11 | Португалія | 0 | 1 | 0 | 1 |
12 | Німеччина | 0 | 0 | 1 | 1 |
ПАР | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Швейцарія | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Швеція | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Загалом (15 збірних) | 18 | 17 | 17 | 52 |
Шосейний велоспорт
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
групова шосейна гонка (чоловіки) докладніше | Ремко Евенепул Бельгія | Валентен Мадуа Франція | Крістоф Ляпорт Франція |
роздільна шосейна гонка (чоловіки) докладніше | Ремко Евенепул Бельгія | Філіппо Ганна Італія | Ваут ван Ерт Бельгія |
групова шосейна гонка (жінки) докладніше | Крістен Фолкнер США | Маріанне Вос Нідерланди | Лотте Копецкі Бельгія |
роздільна шосейна гонка (жінки) докладніше | Ґрейс Бравн Австралія | Анна Гендерсон Велика Британія | Хлоя Дагерт США |
Велоперегони на треку
Чоловіки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Спринт докладніше | Гаррі Лаврейсен Нідерланди | Метью Річардсон Австралія | Джек Карлін Велика Британія |
командний спринт докладніше | Нідерланди (NED) Рой ван ден Берг Гаррі Лаврейсен Джефрі Гогланд | Велика Британія (GBR) Ед Лав Гаміш Тернбулл Джек Карлін | Австралія (AUS) Лей Гоффман Метью Річардсон Метью Ґлетцер |
Кейрін докладніше | |||
Медісон докладніше | |||
Омніум докладніше | Бенжамен Тома Франція | Юрі Лейтан Португалія | Фабіо ван ден Боссхе Бельгія |
командна гонка переслідування докладніше | Австралія (AUS) Олівер Бледдін Конор Лігі Келланд О'Браєн Сем Велсфорд | Велика Британія (GBR) Денієл Біґем Етан Гейтер Чарлі Тенфілд Етан Вернон Олівер Вуд | Італія (ITA) Сімоне Консонні Філіппо Ганна Франческо Ламон Джонатан Мілан |
Жінки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Спринт докладніше | |||
командний спринт докладніше | Велика Британія (GBR) Кеті Марчант Софі Кейпвелл Емма Фінукейн | Нова Зеландія (NZL) Ребекка Петч Шаан Фултон Еллесс Ендрюс | Німеччина (GER) Пауліне Грабош Емма Гінце Леа Софі Фрідріх |
Кейрін докладніше | Еллесс Ендрюс Нова Зеландія | Гетті ван де Ваув Нідерланди | Емма Фінукейн Велика Британія |
Медісон докладніше | Італія (ITA) К'яра Консонні Вітторія Гвацціні | Велика Британія (GBR) Елінор Баркер Ніа Еванс | Нідерланди (NED) Майке ван дер Дейн Ліса ван Белле |
Омніум докладніше | |||
командна гонка переслідування докладніше | США (USA) Дженіфер Валенте Лілі Вільямс Хлоя Дагерт Крістен Фолкнер | Нова Зеландія (NZL) Еллі Волластон Брайоні Бота Емілі Ширман Ніколь Шилдз | Велика Британія (GBR) Елінор Баркер Джосі Найт Анна Морріс Джессіка Робертс |
Маунтінбайк
Дисципліни | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
маунтінбайк (чоловіки) докладніше | Том Підкок Велика Британія | Віктор Корецький Франція | Алан Хазерлі Південно-Африканська Республіка |
маунтінбайк (жінки) докладніше | Полін Ферран-Прево Франція | Гейлі Баттен США | Єнні Ріссведс Швеція |
BMX
Дисципліни | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
BMX-гонки (чоловіки) докладніше | Жоріс Доде Франція | Сильвен Андре Франція | Ромен Майо Франція |
BMX-гонки (жінки) докладніше | Сая Сакакібара Австралія | Манон Венстра Нідерланди | Зое Классенс Швейцарія |
BMX-фрістайл (чоловіки) докладніше | Хосе Торрес Хіль Аргентина | Кіран Рейллі Велика Британія | Антоні Жанжан Франція |
BMX-фрістайл (жінки) докладніше | Ден Явень Китай | Перріс Бенеґас США | Наталія Дім Австралія |
Примітки
- ↑ Paris 2024 – Road Cycling. Літні Олімпійські ігри 2024. Процитовано 26 грудня 2022.
- ↑ Paris 2024 – Track Cycling. Літні Олімпійські ігри 2024. Процитовано 26 грудня 2022.
- ↑ Paris 2024 – Mountain Biking. Літні Олімпійські ігри 2024. Процитовано 26 грудня 2022.
- ↑ Paris 2024 – BMX Racing. Літні Олімпійські ігри 2024. Процитовано 26 грудня 2022.
- ↑ Paris 2024 – BMX Freestyle. Літні Олімпійські ігри 2024. Процитовано 26 грудня 2022.
- ↑ а б в Olympic Games Paris 2024: Full schedule and day-by-day competitions. Олімпійські ігри. 2 квітня 2023. Процитовано 29 лютого 2024.
|
|