Лижні перегони на зимових Олімпійських іграх 2014 — естафета 4×10 км (чоловіки)
Чоловіча естафета у лижних перегонах на XXII Зимових Олімпійських іграх | ||||||||||
Місце проведення | лижно-біатлонний комплекс «Лаура» | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Дати | 16 лютого 2014 | |||||||||
Призери | ||||||||||
| ||||||||||
← 2010 | 2018 → |
Лижні перегони на зимових Олімпійських іграх 2014 | ||||
---|---|---|---|---|
Дистанція | ||||
10 км | жінки | |||
15 км | чоловіки | жінки | ||
30 км | чоловіки | жінки | ||
50 км | чоловіки | |||
Естафета 4 x 5 км | жінки | |||
Естафета 4 x 10 км | чоловіки | |||
Спринт | ||||
Індивідуальний | чоловіки | жінки | ||
Командний | чоловіки | жінки |
Змагання з лижних перегонів в естафеті серед чоловіків на зимових Олімпійських іграх 2014 відбулись 16 лютого. Місцем проведення змагань став лижно-біатлонний комплекс «Лаура». Змагання почалися о 14:00 за місцевим часом (UTC+4). Перші два етапи учасники пройшли класичним стилем, третій та четвертий етапи лижники бігли вільним стилем. В естафеті взяли участь спортсмени 16 країн.
Олімпійськими чемпіонами стали лижники Швеції, що забезпечили собі відрив ще після 2-го етапу. Срібними призерами завдяки блискучому 3-му етапу Олександра Легкова стала збірна Росії, бронзу сенсаційно отримали французькі лижники. Діючі чемпіони світу норвежці несподівано залишилися за межею призерів.
Медалісти
Золото | Срібло | Бронза |
Швеція Ларс Нельсон Данієль Рікардссон Юган Ульссон Маркус Гельнер | Росія Дмитро Япаров Олександр Безсмертних Олександр Легков Максим Вилегжанин | Франція Жан-Марк Гайяр Моріс Маніфік Робен Дювіллар Іван Перрійя Буато |
Результати
Місце | Номер | Команда | Час | Відставання |
---|---|---|---|---|
1 ! | 2 | Швеція Ларс Нельсон Данієль Рікардссон Юган Ульссон Маркус Гельнер | 1:28:42,0 23:16,5 22:59,6 21:00,4 21:25,5 | — |
DSQ | 3 | Росія Дмитро Япаров Олександр Безсмертних Олександр Легков Максим Вилегжанин | 1:29:09,3 23:43,8 23:13,6 20:33,4 21:38,5 | +27,3 |
3 ! | 9 | Франція Жан-Марк Гайяр Моріс Маніфік Робен Дювіллар Іван Перрійя Буато | 1:29:13,9 23:26,1 23:13,6 20:55,4 21:38,8 | +31,9 |
4 | 1 | Норвегія Ельдар Реннинг Кріс Єсперсен Мартін Йонсруд Сунбю Петтер Нуртуг | 1:29:51,7 23:42,8 23:36,1 20:56,8 21:36,0 | +1:09,7 |
5 | 4 | Італія Дітмар Ноклер Джорджо Ді Чента Роланд Клара Давид Хофер | 1:30:04,7 23:41,5 23:16,3 21:00,4 22:06,5 | +1:22,7 |
6 | 5 | Фінляндія Самі Яухоярві Ійво Нісканен Ларі Лехтонен Матті Хейккінен | 1:30:28,4 23:16,8 22:59,3 22:09,7 22:02,6 | +1:46,4 |
7 | 6 | Швейцарія Кюрден Перль Йонас Бауманн Ремо Фішер Тоні Ліверс | 1:30:33,8 23:38,0 23:34,0 21:49,1 21:32,7 | +1:51,8 |
8 | 11 | Чехія Алеш Разім Лукаш Бауер Мартін Якш Душан Кожішек | 1:30:36,8 23:43,5 22:49,9 21:25,2 22:38,2 | +1:54,8 |
9 | 7 | Німеччина Єнс Фільбріх Аксель Тайгманн Тобіас Ангерер Ганнес Доцлер | 1:31:18,8 23:53,3 23:18,5 21:32,9 22:34,1 | +2:36,8 |
10 | 15 | Естонія Карел Тамм'ярв Алго Кярпят Айвар Рехемаа Райдо Ранкель | 1:32:52,6 24:17,2 23:53,3 22:13,0 22:29,1 | +4:10.6 |
11 | 10 | США Енді Ньюелл Ерік Бьорнсен Ноа Гоффман Сайма Гемільтон | 1:33:15.1 24:34,3 23:56,8 21:37,4 23:06,6 | +4:33,1 |
12 | 12 | Канада Лен Вяльяс Іван Бабиков Грем Кіллік Джессі Кокні | 1:33:19,0 24:16,1 23:56,9 22:04,6 23:01,4 | +4:37,0 |
13 | 13 | Казахстан Денис Волотка Сергій Черепанов Євген Величко Марк Старостін | 1:34:11,9 23:50,1 24:28,7 22:44,2 23:08,9 | +5:29,9 |
14 | 14 | Білорусь Михайло Семенов Олександр Лазуткін Олексій Іванов Сергій Долідович | 1:34:40,1 24:20,6 25:13,2 22:27,8 22:38,5 | +5:58,1 |
15 | 16 | Польща Мацей Кречмер Себастьян Газурек Мацей Старенґа Ян Антолец | 1:35:46,5 24:04,1 24:35,5 22:42,9 24:24,0 | +7:04,5 |
16 | 8 | Японія Хіроюкі Міядзава Кейшін Йошида Нобу Нарусе Акіра Лентінг | LAP 25:17,8 24:54,3 23:31,2 LAP |
Посилання
- Результати на офіційному сайті зимових Олімпійських ігор [Архівовано 22 лютого 2014 у Wayback Machine.]
- п
- о
- р
- 1936: Суло Нурмела, Клаес Карппінен, Матті Ляхде, Калле Ялканен (FIN)
- 1948: Нільс Естенссон, Нільс Тепп, Ґуннар Ерікссон, Мартін Лундстрем (SWE)
- 1952: Хейккі Хасу, Пааво Лонкіла, Урпо Корхонен, Тапіо Мякеля (FIN)
- 1956: Федір Терентьєв, Павло Колчин, Микола Анікін, Володимир Кузін (URS)
- 1960: Тоймі Алатало, Ееро Мянтюранта, Вяйне Хухтала, Вейкко Хакулінен (FIN)
- 1964: Карл-Оке Асп, Сікстен Єрнберг, Янне Стефанссон, Ассар Реннлунд (SWE)
- 1968: Одд Мартінсен, Пол Тюлдум, Гаральд Ґреннінген, Уле Еллефсетер (NOR)
- 1972: Володимир Воронков, Юрій Скобов, Федір Сімашев, В'ячеслав Веденін (URS)
- 1976: Матті Піткянен, Юха Міето, Пертті Теураярві, Арто Койвісто (FIN)
- 1980: Василь Рочев, Микола Бажуков, Євген Бєляєв, Микола Зімятов (URS)
- 1984: Томас Вассберг, Бенні Колберг, Ян Оттоссон, Гунде Сван (SWE)
- 1988: Ян Оттоссон, Томас Вассберг, Гунде Сван, Торгні Могрен (SWE)
- 1992: Тер'є Ланґлі, Веґард Ульванґ, Крістен Шельдаль, Б'єрн Делі (NOR)
- 1994: Мауріліо де Цольт, Марко Альбарелло, Джорджо Ванцетта, Сільвіо Фаунер (ITA)
- 1998: Стуре Сівертсен, Ерлінґ Євне, Б'єрн Делі, Томас Альсґорд (NOR)
- 2002: Андерс Еукланн, Фруде Естіль, Крістен Шельдаль, Томас Альсґорд (NOR)
- 2006: Фульвіо Вальбуза, Джорджо Ді Чента, П'єтро Піллер Коттрер, Крістіан Дзордзі (ITA)
- 2010: Данієль Рікардссон, Юган Ульссон, Андерс Седергрен, Маркус Гелльнер (SWE)
- 2014: Ларс Нельсон, Данієль Рікардссон, Юган Ульссон, Маркус Гелльнер (SWE)
- 2018: Дідрік Тенсет, Мартін Йонсруд Сунбю, Сімен Геґстад Крюґер, Йоганнес Гесфлот Клебо (NOR)
- 2022: Олексій Червоткін, Олександр Большунов, Денис Спіцов, Сергій Устюгов (ROC)