Чемпіонат Польщі з футболу 2018—2019: Екстракляса
Екстракляса 2018—2019 | |
---|---|
Подробиці | |
Дата проведення | 20 липня 2018 — 19 травня 2019 |
Кількість учасників | 16 |
Призові місця | |
Чемпіон | П'яст (1-й раз) |
Віцечемпіон | Легія (Варшава) |
Третє місце | Лехія (Гданськ) |
Путівки в континентальні кубки | |
Ліга чемпіонів | П'яст |
Ліга Європи | Легія (Варшава) Лехія (Гданськ) Краковія |
Обмін між лігами | |
Підвищення в класі | Ракув ЛКС (Лодзь) |
Пониження в класі | Медзь Заглембє (Сосновець) |
Статистика | |
Бомбардир(и) | Ігор Ангуло («Гурник») (24 м'ячі) |
Зіграно матчів | 296 |
Забито голів | 823 (2.78 за матч) |
Відвідуваність (всього) | 2 607 154 (8808 за гру) |
← Попередній сезон | Наступний сезон → |
Чемпіонат Польщі з футболу 2018-19 — 85-й сезон найвищого рівня футбольних дивізіонів Польщі. Стартував 20 липня 2018 року та фінішував 19 травня 2019 року.[1][2] Кожна з 16 команд зіграла 30 матчів, по 15 домашніх та виїзних (перший етап). На другому етапі перша вісімка у одне коло розіграє турнір за медалі, друга вісімка виявить двох невдах чемпіонату також у одне коло.
Зміни порівняно з попереднім сезоном
|
|
Учасники та стадіони
Арка
Вісла П
Вісла К
Краковія
Краковія
Гурник (З)
Заглембє (Л)
Заглембє (С)
Корона
Легія
Лех
Лехія
Медзь
Погонь
П'яст
Шльонськ
Ягеллонія
Команда | Розташування | Стадіон | Місткість |
---|---|---|---|
Арка | Гдиня | Муніципальний стадіон | 15,139 |
Вісла | Краків | Муніципальний стадіон ім. Генрика Реймана | 33,326 |
Вісла | Плоцьк | ім. Казімежа Гурського | 12,800 |
Гурник | Забже | ім. Ернеста Поля | 24,413 |
Заглембє | Любін | Діалог Арена | 16,068 |
Заглембє | Сосновець | Народний | 7,500 |
Краковія | Краків | Стадіон імені Юзефа Пілсудського | 15,016 |
Корона | Кельці | Міський стадіон | 15,550 |
Легія | Варшава | Стадіон Війська Польського | 31,800 |
Лех | Познань | Муніципальний стадіон | 43,269 |
Лехія | Гданськ | ПГЕ Арена-Гданськ | 43,615 |
Медзь | Легниця | «ім. Орла Б'ялого» | 6,244 |
Погонь | Щецин | Муніципальний стадіон | 18,027 |
П'яст | Гливиці | Муніципальний стадіон | 10,037 |
Шльонськ | Вроцлав | Міський стадіон | 42,771 |
Ягеллонія | Білосток | Муніципальний стадіон | 22,432 |
Перший етап
Турнірна таблиця
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Лехія (Гданськ) | 30 | 17 | 9 | 4 | 45 | 25 | +20 | 60 | участь у чемпіонському раунді |
2 | Легія (Варшава) | 30 | 18 | 6 | 6 | 48 | 31 | +17 | 60 | |
3 | П'яст | 30 | 15 | 8 | 7 | 47 | 31 | +16 | 53 | |
4 | Краковія | 30 | 14 | 6 | 10 | 39 | 34 | +5 | 48 | |
5 | Заглембє (Любін) | 30 | 14 | 5 | 11 | 48 | 38 | +10 | 47 | |
6 | Ягеллонія | 30 | 13 | 8 | 9 | 45 | 41 | +4 | 47 | |
7 | Погонь (Щецин) | 30 | 12 | 7 | 11 | 44 | 42 | +2 | 43 | |
8 | Лех (Познань) | 30 | 13 | 4 | 13 | 41 | 40 | +1 | 43 | |
9 | Вісла (Краків) | 30 | 12 | 6 | 12 | 55 | 48 | +7 | 42 | участь у втішному раунді |
10 | Корона | 30 | 10 | 10 | 10 | 35 | 44 | −9 | 40 | |
11 | Медзь | 30 | 8 | 8 | 14 | 30 | 52 | −22 | 32 | |
12 | Гурник (Забже) | 30 | 7 | 10 | 13 | 36 | 49 | −13 | 31 | |
13 | Шльонськ | 30 | 8 | 7 | 15 | 35 | 37 | −2 | 31 | |
14 | Вісла (Плоцьк) | 30 | 7 | 9 | 14 | 40 | 49 | −9 | 30 | |
15 | Арка | 30 | 6 | 11 | 13 | 39 | 44 | −5 | 29 | |
16 | Заглембє (Сосновець) | 30 | 6 | 6 | 18 | 41 | 63 | −22 | 24 |
Джерело: Ekstraklasa, 90minut
Правила розподілу місць у групі: 1) Очки; 2) Очки в особистих зустрічах; 3) Різниця м'ячів в особистих зустрічах; 4) Різниця м'ячів; 5) Забитих м'ячів; 6) Рейтинг Fairplay.
Правила розподілу місць у групі: 1) Очки; 2) Очки в особистих зустрічах; 3) Різниця м'ячів в особистих зустрічах; 4) Різниця м'ячів; 5) Забитих м'ячів; 6) Рейтинг Fairplay.
- Результати
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | |
Арка | 1-1 | 0-2 | 1-2 | 0-3 | 1-0 | 0-0 | 1-2 | 1-1 | 1-2 | 2-3 | 0-2 | 4-1 | 3-3 | 3-1 | 2-2 | |
Гурник (Забже) | 1-1 | 1-3 | 1-1 | 0-1 | 2-2 | 0-2 | 1-2 | 1-3 | 0-2 | 1-1 | 2-2 | 2-0 | 1-1 | 2-0 | 2-1 | |
Ягеллонія | 3-1 | 2-2 | 1-3 | 3-1 | 2-2 | 0-1 | 1-1 | 2-3 | 2-1 | 2-1 | 0-4 | 1-0 | 1-0 | 0-4 | 2-1 | |
Корона | 2-1 | 4-2 | 1-1 | 0-1 | 0-0 | 0-0 | 1-2 | 0-0 | 1-0 | 1-1 | 2-1 | 2-6 | 2-2 | 0-2 | 3-1 | |
Краковія | 0-0 | 2-0 | 1-0 | 2-1 | 1-0 | 4-2 | 0-0 | 0-0 | 2-1 | 2-1 | 1-1 | 0-2 | 3-1 | 0-1 | 2-1 | |
Лех (Познань) | 1-0 | 0-3 | 0-2 | 2-1 | 2-0 | 0-1 | 2-0 | 2-1 | 1-1 | 3-2 | 2-0 | 2-5 | 2-1 | 1-2 | 4-0 | |
Лехія (Гданськ) | 3-1 | 4-0 | 3-2 | 2-0 | 1-0 | 1-0 | 0-0 | 2-0 | 2-0 | 2-1 | 1-1 | 1-0 | 1-1 | 3-3 | 4-1 | |
Легія (Варшава) | 1-1 | 4-0 | 3-0 | 3-0 | 0-2 | 1-0 | 0-0 | 2-0 | 2-0 | 3-1 | 1-0 | 3-3 | 1-4 | 1-3 | 2-1 | |
Медзь | 0-4 | 1-3 | 0-3 | 1-1 | 2-1 | 3-2 | 0-0 | 1-4 | 2-2 | 1-0 | 0-5 | 2-0 | 2-1 | 2-0 | 0-2 | |
П'яст | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 4-0 | 3-1 | 4-0 | 1-1 | 1-3 | 2-1 | 3-0 | 2-0 | 2-0 | 1-0 | 2-1 | 0-0 | |
Погонь (Щецин) | 3-3 | 3-1 | 0-0 | 1-1 | 1-1 | 3-0 | 2-3 | 2-1 | 2-0 | 0-2 | 2-1 | 2-1 | 4-0 | 0-3 | 1-0 | |
Шльонськ | 1-2 | 0-1 | 2-0 | 1-1 | 3-1 | 0-1 | 0-2 | 0-1 | 0-0 | 4-1 | 0-0 | 0-1 | 0-3 | 2-0 | 2-0 | |
Вісла (Краків) | 0-0 | 3-0 | 2-2 | 0-1 | 3-2 | 0-1 | 5-2 | 4-0 | 2-1 | 2-2 | 2-3 | 1-0 | 1-1 | 3-1 | 2-2 | |
Вісла (Плоцьк) | 1-3 | 0-4 | 1-1 | 1-2 | 3-2 | 1-2 | 1-0 | 0-1 | 2-2 | 1-1 | 0-2 | 2-0 | 1-2 | 0-1 | 2-0 | |
Заглембє (Любін) | 0-0 | 1-1 | 0-2 | 0-1 | 1-2 | 2-1 | 2-1 | 0-1 | 3-0 | 2-2 | 0-2 | 4-0 | 3-1 | 3-3 | 2-1 | |
Заглембє (Сосновець) | 3-2 | 1-1 | 1-4 | 4-1 | 1-1 | 0-6 | 0-1 | 2-3 | 3-1 | 1-2 | 3-0 | 3-3 | 4-3 | 1-3 | 1-2 |
Другий етап
Чемпіонський раунд
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | П'яст | 37 | 21 | 9 | 7 | 57 | 33 | +24 | 72 | Ліга чемпіонів УЄФА 2019—2020 |
2 | Легія (Варшава) | 37 | 20 | 8 | 9 | 55 | 38 | +17 | 68 | Ліга Європи УЄФА 2019—2020 |
3 | Лехія (Гданськ)[a] | 37 | 19 | 10 | 8 | 54 | 38 | +16 | 67 | Ліга Європи УЄФА 2019—2020 |
4 | Краковія | 37 | 17 | 6 | 14 | 45 | 43 | +2 | 57 | Ліга Європи УЄФА 2019—2020 |
5 | Ягеллонія | 37 | 16 | 9 | 12 | 55 | 52 | +3 | 57 | |
6 | Заглембє (Любін) | 37 | 15 | 8 | 14 | 57 | 48 | +9 | 53 | |
7 | Погонь (Щецин) | 37 | 14 | 10 | 13 | 57 | 54 | +3 | 52 | |
8 | Лех (Познань) | 37 | 15 | 7 | 15 | 49 | 48 | +1 | 52 |
Джерело: Ekstraklasa, 90minut
Правила розподілу місць у групі: 1) Очки; 2) Очки в особистих зустрічах; 3) Різниця м'ячів в особистих зустрічах; 4) Різниця м'ячів; 5) Забитих м'ячів; 6) Рейтинг Fairplay; 7) Плей-оф.[3]
Примітки:
Правила розподілу місць у групі: 1) Очки; 2) Очки в особистих зустрічах; 3) Різниця м'ячів в особистих зустрічах; 4) Різниця м'ячів; 5) Забитих м'ячів; 6) Рейтинг Fairplay; 7) Плей-оф.[3]
Примітки:
- ↑ Клуб Лехія (Гданськ) кваліфікувався до Ліги Європи УЄФА 2019—2020 як переможець Кубку Польщі з футболу 2018—2019.
- Результати
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | |
Ягеллонія | 3-3 | 1-0 | 4-2 | |||||
Краковія | 0-1 | 1-0 | 2-0 | 0-3 | ||||
Лех (Познань) | 2-1 | 1-0 | 1-1 | |||||
Лехія (Гданськ) | 2-0 | 1-3 | 0-2 | 1-1 | ||||
Легія (Варшава) | 1-0 | 0-1 | 1-1 | 2-2 | ||||
П'яст | 2-1 | 3-1 | 1-0 | 1-0 | ||||
Погонь (Щецин) | 1-1 | 3-4 | 0-0 | |||||
Заглембє (Любін) | 2-0 | 1-2 | 2-3 |
Втішний раунд
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | Вісла (Краків) | 37 | 14 | 7 | 16 | 67 | 63 | +4 | 49 | |
10 | Корона | 37 | 12 | 11 | 14 | 42 | 54 | −12 | 47 | |
11 | Гурник (Забже) | 37 | 12 | 10 | 15 | 48 | 53 | −5 | 46 | |
12 | Шльонськ | 37 | 12 | 8 | 17 | 49 | 45 | +4 | 44 | |
13 | Арка | 37 | 10 | 12 | 15 | 49 | 51 | −2 | 42 | |
14 | Вісла (Плоцьк) | 37 | 10 | 11 | 16 | 50 | 58 | −8 | 41 | |
15 | Медзь | 37 | 10 | 10 | 17 | 40 | 65 | −25 | 40 | Вибули |
16 | Заглембє (Сосновець) | 37 | 7 | 8 | 22 | 49 | 80 | −31 | 29 |
Джерело: Ekstraklasa, 90minut
Правила розподілу місць у групі: 1) Очки; 2) Очки в особистих зустрічах; 3) Різниця м'ячів в особистих зустрічах; 4) Різниця м'ячів; 5) Забитих м'ячів; 6) Рейтинг Fairplay; 7) Плей-оф.[3]
Правила розподілу місць у групі: 1) Очки; 2) Очки в особистих зустрічах; 3) Різниця м'ячів в особистих зустрічах; 4) Різниця м'ячів; 5) Забитих м'ячів; 6) Рейтинг Fairplay; 7) Плей-оф.[3]
- Результати
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | |
Арка | 2-0 | 3-1 | 2-0 | |||||
Гурник (Забже) | 1-0 | 1-2 | 0-1 | 4-0 | ||||
Корона | 0-2 | 0-3 | 0-0 | 2-0 | ||||
Медзь | 0-1 | 0-2 | 3-2 | 2-2 | ||||
Шльонськ | 4-0 | 1-2 | 2-1 | |||||
Вісла (Краків) | 1-0 | 4-5 | 1-1 | 2-3 | ||||
Вісла (Плоцьк) | 1-1 | 2-1 | 0-0 | |||||
Заглембє (Сосновець) | 2-4 | 2-4 | 2-1 |
Лідери чемпіонату
Статистика
Бомбардири
# | Гравець | Клуб | Голи |
---|---|---|---|
1 | Ігор Ангуло | Гурник (Забже) | 24 |
2 | Марцін Робак | Шльонськ | 18 |
3 | Карлітос | Легія (Варшава) | 16 |
4 | Хесус Імас | Ягеллонія | 16 |
Хет-трики
Гравець | Клуб | Суперник | Результат | Дата | Примітки |
---|---|---|---|---|---|
Собєх, АртурАртур Собєх | Лехія (Гданськ) | Заглембє (Любін) | 3–3 (Г) | 02018-09-2222 вересня 2018 | [4] |
Робак, МарцінМарцін Робак | Шльонськ | Ягеллонія | 4–0 (В) | 02018-10-011 жовтня 2018 | [5] |
Кшиштоф Джазга | Вісла (Краків) | Корона | 6–2 (В) | 02019-03-099 березня 2019 | [6] |
Примітки
- ↑ Ramowy terminarz Ekstraklasy na sezon 2018/2019 (польська) . sport.onet.pl. Процитовано 21 травня 2018.
- ↑ Ramowy terminarz Ekstraklasy 2018/19 (польська) . 90minut.pl. Процитовано 21 травня 2018.
- ↑ а б Rozgrywki - Zasady. Ekstraklasa. Архів оригіналу за 12 травня 2015. Процитовано 18 травня 2017.
- ↑ Ekstraklasa: Najpierw Sobiech zaliczył hattrick. Potem trzy gole strzeliło Zagłębie. dziennik.pl. 22 серпня 2018. Процитовано 12 жовтня 2018.
{{cite web}}
: Cite має пустий невідомий параметр:|df=
(довідка) - ↑ Lotto Ekstraklasa. Śląsk rozjechał Jagiellonię! Hat-trick Marcina Robaka. Napastnik ma już siedem bramek. gol24.pl. 1 жовтня 2018. Процитовано 12 жовтня 2018.
- ↑ Ekstraklasa: Osiem goli w meczu Korony z Wisłą. Hat-trick Drzazgi. dzennik.pl. 9 березня 2019. Процитовано 9 квітня 2019.
Посилання
- Офіційний сайт (пол.)
- Екстракляса на soccerway (англ.)
- п
- о
- р
1921 • 1922 • 1923 • 1925 • 1926 • 1927 • 1928 • 1929 • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • 1946 • 1947 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 • 1962–1963 • 1963–1964 • 1964–1965 • 1965–1966 • 1966–1967 • 1967–1968 • 1968–1969 • 1969–1970 • 1970–1971 • 1971–1972 • 1972–1973 • 1973–1974 • 1974–1975 • 1975–1976 • 1976–1977 • 1977–1978 • 1978–1979 • 1979–1980 • 1980–1981 • 1981–1982 • 1982–1983 • 1983–1984 • 1984–1985 • 1985–1986 • 1986–1987 • 1987–1988 • 1988–1989 • 1989–1990 • 1990–1991 • 1991–1992 • 1992–1993 • 1993–1994 • 1994–1995 • 1995–1996 • 1996–1997 • 1997–1998 • 1998–1999 • 1999–2000