Чемпіонат світу з біатлону 2024
Чемпіонат світу з біатлону | |||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 — 2024 — 2025
|
Чемпіонат світу з біатлону 2024 року — 57-й чемпіонат світу з біатлону, що відбувся з 7 по 18 лютого 2024 року в чеському Новому Месті-на-Мораві.
Вибори місця проведення
15 листопада 2020 року було оголошено рішення про обрання Нового Места-на-Мораві місцем проведення Чемпіонату.[2]
Розклад
Розклад змагань наведено нижче. Час місцевий: (UTC+1). [3]
Дата | Час | Гонка |
---|---|---|
7 лютого | 17:20 | Змішана естафета, 4 x 6 км |
9 лютого | 17:20 | Спринт, жінки, 7,5 км |
10 лютого | 17:05 | Спринт, чоловіки, 10 км |
11 лютого | 14:30 | Переслідування, жінки, 10 км |
17:05 | Переслідування, чоловіки, 12,5 км | |
13 лютого | 17:10 | Індивідуальна, жінки, 15 км |
14 лютого | 17:20 | Індивідуальна, чоловіки, 20 км |
15 лютого | 18:00 | Одиночна змішана естафета, 6 км + 7,5 км |
17 лютого | 13:45 | Естафета, жінки, 4 × 6 км |
16:30 | Естафета, чоловіки, 4 × 7,5 км | |
18 лютого | 14:15 | Масстарт, жінки, 12,5 км |
16:30 | Масстарт, чоловіки, 15 км |
Медалісти та призери
Чоловіки
Перегони: | Золото: | Час | Срібло: | Час | Бронза: | Час |
Спринт, 10 км[4] | Стурла Гольм Легрейд Норвегія | 25:23.9 (0+0) | Йоганнес Бо Норвегія | 25:27.4 (1+0) | Ветле Шостад Крістіансен Норвегія | 25:42.5 (1+0) |
Переслідування, 12,5 км[5] | Йоганнес Бо Норвегія | 32:36.9 (1+2+0+0) | Стурла Гольм Легрейд Норвегія | 33:05.6 (2+0+0+0) | Ветле Шостад Крістіансен Норвегія | 33:15.4 (0+0+1+2) |
Індивідуальна, 20 км | Йоганнес Бо Норвегія | 45:49.0 (1+0+0+0) | Тар'єй Бо Норвегія | 46:47.9 (0+1+0+0) | Бенедикт Долль Німеччина | 47:42.3 (0+0+0+1) |
Естафета, 4 × 7,5 км | Швеція Віктор Брандт Єспер Нелін Мартін Понсілуома Себастьян Самуельссон | 1:16:22.6 (0+0) (0+2) (0+0) (0+2) (0+2) (0+1) (0+2) (0+0) | Норвегія Стурла Гольм Легрейд Тар'єй Бо Йоганнес Бо Ветле Шостад Крістіансен | 1:16:34.4 (0+1) (1+3) (0+0) (0+2) (0+2) (0+0) (0+0) (3+3) | Франція Ерік Перро Фаб'єн Клод Емільєн Жаклен Кентен Фійон-Має | 1:16:35.4 (0+3) (1+3) (2+3) (0+0) (0+1) (0+2) (0+0) (0+1) |
Масстарт, 15 км | Йоганнес Бо Норвегія | 34:50.2 (1+0+0+0) | Андрейс Расторгуєвс Латвія | 35:05.3 (0+0+0+0) | Кентен Фійон-Має Франція | 35:23.2 (0+0+1+0) |
Жінки
Перегони: | Золото: | Час | Срібло: | Час | Бронза: | Час |
Спринт 7,5 км[6] | Жулья Сімон Франція | 20:07.5 (0+0) | Жустін Брезаз-Буше Франція | 20:12.4 (1+0) | Лу Жанмонно Франція | 20:48.3 (0+1) |
Переслідування, 10 км[7] | Жулья Сімон Франція | 29:54.8 (0+1+0+0) | Ліза Віттоцці Італія | 30:41.1 (0+0+0+1) | Жустін Брезаз-Буше Франція | 30:44.1 (0+1+2+1) |
Індивідуальна, 15 км | Ліза Віттоцці Італія | 40:02.9 (0+0+0+0) | Яніна Геттіх Німеччина | 40:23.4 (0+0+0+0) | Жулья Сімон Франція | 40:32.5 (0+0+0+1) |
Естафета, 4 × 6 км | Франція Лу Жанмонно Софі Шово Жустін Брезаз-Буше Жулья Сімон | 1:15:00.8 (0+0) (0+0) (1+3) (1+3) (0+0) (0+1) (0+1) (0+3) | Швеція Анна Магнуссон Лінн Перссон Ганна Еберг Ельвіра Еберг | 1:15:39.1 (0+0) (0+2) (0+1) (0+3) (0+1) (0+2) (0+0) (1+3) | Німеччина Яніна Геттіх Селіна Гротіан Ванесса Фоґт Софія Шнайдер | 1:16:15.0 (0+0) (0+0) (0+3) (0+0) (0+1) (0+1) (0+1) (0+3) |
Масстарт, 12,5 км | Жустін Брезаз-Буше Франція | 34:37.2 (0+0+0+0) | Ліза Віттоцці Італія | 35:08.4 (0+0+0+0) | Лу Жанмонно Франція | 35:33.9 (1+0+0+0) |
Змішані естафети
Перегони: | Золото: | Час | Срібло: | Час | Бронза: | Час |
Змішана естафета, 4 x 6 км[8] | Франція Ерік Перро Кентен Фійон-Має Жустін Брезаз-Буше Жулья Сімон | 1:09:24.4 (0+3) (0+0) (0+1) (0+1) (1+3) (0+1) (0+0) (0+0) | Норвегія Тар'єй Бо Йоганнес Бо Кароліне-Оффіґстад Кноттен Інгрід-Ланнмарк Тандреволл | 1:10:09.6 (0+0) (0+2) (0+1) (0+3) (0+0) (0+0) (0+1) (0+1) | Швеція Себастьян Самуельссон Мартін Понсілуома Ганна Еберг Ельвіра Еберг | 1:10:26.1 (0+2) (0+3) (0+1) (0+0) (0+2) (0+0) (0+0) (0+2) |
Одиночна змішана естафета, 6 км + 7,5 км | Франція Кентен Фійон-Має Лу Жанмонно | 36:21.7 (0+0) (0+0) (0+0) (0+0) (0+0) (0+2) (0+0) (0+1) | Італія Томмазо Джакомель Ліза Віттоцці | 36:46.3 (0+2) (0+2) (0+0) (0+0) (0+0) (0+0) (0+1) (0+0) | Норвегія Йоганнес Бо Інгрід-Ланнмарк Тандреволл | 36:49.1 (0+1) (0+1) (0+0) (0+0) (0+0) (0+2) (0+0) (1+3) |
Медальний залік
Здобутки країн
| Досягнення окремих спортсменів (чемпіони та мультимедалісти)
|
Примітки
Посилання
- Офіційний сайт IBU (англ.)
- п
- о
- р
Умео 1961 • Гямеенлінна 1962 • Зефельд 1963 • Ельверум 1965 • Гарміш-Партенкірхен 1966 • Альтенберг 1967 • Закопане 1969
Естерсунд 1970 • Гямеенлінна 1971 • Лейк-Плесід 1973 • Мінськ 1974 • Антерсельва 1975 • Антерсельва 1976[1] • Вінгрум 1977 • Гохфільцен 1978 • Рупольдінг 1979
Лахті 1981 • Мінськ 1982 • Антерсельва 1983 • Шамоні 1984[2] • Рупольдінг 1985, Егг 1985[2] • Фалун 1986, Голменколлен 1986[2] • Лейк-Плесід 1987, Лахті 1987[2] •
Шамоні 1988[2] • Файстритц 1989[3]
Антерсельва 2020 • Поклюка 2021 • Обергоф 2023 • Нове Место-на-Мораві 2024 • Ленцергайде 2025
- ↑ а б в г д е ж Чемпіонати світу проводились тільки з окремих дисциплін, оскільки проходили в рік Олімпійських ігор
- ↑ а б в г д Жіночі чемпіонати світу
- ↑ з 1989 року чоловічі та жіночі чемпіонати проводяться одночасно