Fase de classificació de la Copa d'Àfrica de Nacions 1976
Tipus | torneig de futbol |
---|---|
Nombre de participants | 30 |
Localització i Dates | |
Data | 1976 |
Fase de classificació de la Copa d'Àfrica de Nacions de futbol de l'any 1976.[1]
- Zaire classificat com a campió anterior.
- Etiòpia classificat com a organitzador.
Ronda preliminar
Equip 1 | Global | Equip 2 | Anada | Tornada |
---|---|---|---|---|
Somàlia | 1–2 | Burundi | 0–2 | 1–0 |
Tunísia | 1–1 (3–2 p) | Líbia | 1–0 | 0–1 |
Togo | 3–0 | Libèria | 1–0 | 2–0 |
Marroc | 6–0 | Gàmbia | 3–0 | 3–0 |
Mali | n/d | Lesotho | — | — |
Níger | n/d | Dahomey | — | — |
Somàlia | 0–2 | Burundi |
---|---|---|
Mogadishu
Burundi | 0–1 | Somàlia |
---|---|---|
Bujumbura
Burundi guanyà 2–1 en l'agregat.
Tunísia | 1–0 | Líbia |
---|---|---|
Khouini 13' |
Líbia | 1–0 | Tunísia |
---|---|---|
Al-Fazani | ||
Tanda de penals | ||
2–3 |
Tunísia guanyà 3–2 en els penals després de 1–1 en l'agregat.[2]
Libèria | 0–2 | Togo |
---|---|---|
Togo guanyà 3–0 en l'agregat.
Marroc | 3–0 | Gàmbia |
---|---|---|
Guezzar ? ? |
Marroc guanyà 6–0 en l'agregat.
Mali | n/d | Lesotho |
---|---|---|
Abandonament |
Mali es classificà, Lesotho abandonà.
Níger es classificà, Dahomey abandonà.
Primera ronda
Equip 1 | Global | Equip 2 | Anada | Tornada |
---|---|---|---|---|
Marroc | 5–2 | Senegal | 4–0 | 1–2 |
Tunísia | 3–2 | Algèria | 1–1 | 2–1 |
Uganda | 5–1 | Maurici | 4–0 | 1–1 |
Níger | 2–7 | Guinea | 2–4 | 0–3 |
Sudan | 3–0 | Kenya | 1–0 | 2–0 |
Burundi | 0–5 | Egipte | 0–3 | 0–2 |
Ghana | 5–3 | Mali | 4–0 | 1–3 |
Congo | 2–2 (g.c.c.) | Costa d'Ivori | 1–0 | 1–2 |
Malawi | 4–9 | Zàmbia | 1–6 | 3–3 |
Camerun | 3–4 | Togo | 3–0 | 0–4 |
Nigèria | n/d | República Centreafricana | — | — |
Tanzània | n/d | Madagascar | — | — |
Marroc guanyà 5–2 en l'agregat.
Tunísia guanyà 3–2 en l'agregat.
Maurici | 1–1 | Uganda |
---|---|---|
Uganda guanyà 5–1 en l'agregat.
Guinea guanyà 7–2 en l'agregat.
Sudan guanyà 3–0 en l'agregat.
Egipte guanyà 5–0 en l'agregat.
Ghana guanyà 5–3 en l'agregat.
Congo es classificà pel valor doble dels gols en camp contrari després de 2–2 en l'agregat.
Zàmbia guanyà 9–4 en l'agregat.
Togo guanyà 4–3 en l'agregat.
Nigèria | n/d | República Centreafricana |
---|---|---|
Abandonament |
Nigèria es classificà, la República Central Africana abandonà.
Tanzània | n/d | Madagascar |
---|---|---|
Abandonament |
Tanzània es classificà, Madagascar abandonà.
Segona ronda
Equip 1 | Global | Equip 2 | Anada | Tornada |
---|---|---|---|---|
Ghana | 2–2 (5–6 p) | Marroc | 2–0 | 0–2 |
Togo | 2–4 | Guinea | 2–2 | 0–2 |
Tanzània | 3–6 | Egipte | 1–1 | 2–5 |
Tunísia | 4–4 (g.c.c.) | Sudan | 3–2 | 1–2 |
Zàmbia | 2–4 | Uganda | 2–1 | 0–3 |
Congo | 1–3 | Nigèria | 0–1 | 1–2 |
Marroc | 2–0 | Ghana |
---|---|---|
Chebbak Acila 89' | ||
Tanda de penals | ||
6–5 |
Marroc guanyà 6–5 en els penals després de 2–2 en l'agregat.
Guinea guanyà 4–2 en l'agregat.
Egipte guanyà 6–3 en l'agregat.
Sudan es classificà pel valor doble dels gols en camp contrari després de 4–4 en l'agregat.
Uganda guanyà 4–2 en l'agregat.
Nigèria guanyà 3–1 en l'agregat.
Equips classificats
Els 8 equips classificats foren: