Fase de classificació de la Copa d'Àfrica de Nacions 1984
Tipus | torneig de futbol |
---|---|
Nombre de participants | 34 |
Localització i Dates | |
Data | 1984 |
Fase de classificació de la Copa d'Àfrica de Nacions de futbol de l'any 1984.[1] Ghana classificat com a campió anterior. Costa d'Ivori classificat com a organitzador.
Ronda preliminar
Equip 1 | Global | Equip 2 | Anada | Tornada |
---|---|---|---|---|
Malawi | 4–0 | Zimbàbue | 2–0 | 2–0 |
Tanzània | 3–4 | Uganda | 1–1 | 2–3 |
Somàlia | 0–1 | Ruanda | 0–1 | n/p |
Gabon | 2–6 | Angola | 2–2 | 0–4 |
Mali | 3–2 | Gàmbia | 3–1 | 0–1 |
Níger | 0–1 | Senegal | 0–0 | 0–1 |
Togo | 4–0 | Sierra Leone | 3–0 | 1–0 |
Benín | n/d | Libèria | — | — |
Maurici | n/d | Lesotho | — | — |
Moçambic | n/d | Swazilàndia | — | — |
Malawi guanyà 4–0 en l'agregat.
Uganda guanyà 4–3 en l'agregat.
Somàlia | 0–1 | Ruanda |
---|---|---|
Ruanda | n/p | Somàlia |
---|---|---|
Ruanda guanyà 1–0 en l'agregat.
Gabon | 2–2 | Angola |
---|---|---|
Avah 20', 58' | Machado 4' Sarmento 78' |
Stade Omar Bongo, Libreville
Angola guanyà 6–2 en l'agregat.
Mali guanyà 3–2 en l'agregat.
Senegal guanyà 1–0 en l'agregat.
Togo | 3–0 | Sierra Leone |
---|---|---|
Sierra Leone | 0–1 | Togo |
---|---|---|
Togo guanyà 4–0 en l'agregat.
Benín | n/d | Libèria |
---|---|---|
Abandonament |
Benín es classificà, Libèria abandonà.
Maurici | n/d | Lesotho |
---|---|---|
Abandonament |
Maurici es classificà, Lesotho abandonà.
Moçambic | n/d | Swazilàndia |
---|---|---|
Abandonament |
Moçambic es classificà, Swazilàndia abandonà.
Primera ronda
Equip 1 | Global | Equip 2 | Anada | Tornada |
---|---|---|---|---|
Moçambic | 3–4 | Camerun | 3–0 | 0–4 |
Algèria | 7–3 | Benín | 6–2 | 1–1 |
Líbia | 2–2 (g.c.c.) | Senegal | 2–1 | 0–1 |
Nigèria | 2–1 | Angola | 2–0 | 0–1 |
Tunísia | 6–0 | Ruanda | 5–0 | 1–0 |
Guinea | 0–3 | Togo | 0–1 | 0–2 |
Marroc | 4–2 | Mali | 4–0 | 0–2 |
Sudan | 2–1 | Zàmbia | 2–1 | 0–0 |
Congo | 2–2 (1–3 p) | Egipte | 2–0 | 0–2 |
Etiòpia | 1–1 (4–2 p) | Maurici | 1–0 | 0–1 |
Madagascar | 2–2 (g.c.c.) | Uganda | 1–0 | 1–2 |
Malawi | n/d | Zaire | — | — |
Camerun guanyà 4–3 en l'agregat.
Algèria guanyà 7–3 en l'agregat.
Senegal es classificà pel valor doble dels gols en camp contrari després de 2–2 en l'agregat.
Nigèria guanyà 2–1 en l'agregat.
Tunísia guanyà 6–0 en l'agregat.
Togo guanyà 3–0 en l'agregat.
Marroc guanyà 4–2 en l'agregat.
Sudan guanyà 2–1 en l'agregat.
Congo | 2–0 | Egipte |
---|---|---|
Mbemba 40' (pen.) Makita 70' |
Stade Alphonse Massemba-Débat, Brazzaville
Egipte guanyà 3–1 en els penals després de 2–2 en l'agregat.
Etiòpia | 1–0 | Maurici |
---|---|---|
Maurici | 1–0 | Etiòpia |
---|---|---|
Imbert | ||
Tanda de penals | ||
2–4 |
Stade George V, Curepipe
Etiòpia guanyà 4–2 en els penals després de 1–1 en l'agregat.
Uganda | 2–1 | Madagascar |
---|---|---|
Madagascar es classificà pel valor doble dels gols en camp contrari després de 2–2 en l'agregat.
Malawi es classificà, Zaire abandonà.
Segona ronda
Equip 1 | Global | Equip 2 | Anada | Tornada |
---|---|---|---|---|
Etiòpia | 2–4 | Togo | 2–1 | 0–3 |
Senegal | 1–3 | Algèria | 1–1 | 0–2 |
Egipte | 1–0 | Tunísia | 1–0 | 0–0 |
Nigèria | 0–0 (4–3 p) | Marroc | 0–0 | 0–0 |
Camerun | 5–2 | Sudan | 5–0 | 0–2 |
Madagascar | 1–2 | Malawi | 0–1 | 1–1 |
Togo guanyà 4–2 en l'agregat.
Algèria guanyà 3–1 en l'agregat.
Egipte guanyà 1–0 en l'agregat.
Marroc | 0–0 | Nigèria |
---|---|---|
Tanda de penals | ||
3–4 |
Nigèria guanyà 4–3 en els penals després de 0–0 en l'agregat.
Camerun guanyà 5–2 en l'agregat.
Madagascar | 0–1 | Malawi |
---|---|---|
? |
Malawi | 1–1 | Madagascar |
---|---|---|
Dandize |
Malawi guanyà 2–1 en l'agregat.
Equips classificats
Els 8 equips classificats foren: