Šerm na Letních olympijských hrách 2008
Šerm na Letních olympijských hrách 2008 | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní šermířská federace Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||
Dějiště | Olympijské zelené kongresové centrum | |||||||||||||||||
Datum | 9. srpna - 17. srpna 2008 | |||||||||||||||||
Soutěže | 10 (5 muži, 5 ženy) | |||||||||||||||||
Startující | 234 (116 mužů, 118 žen) ze 45 zemí | |||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
|
Šerm na Letních olympijských hrách 2008.
Medailisté
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Fleret – jednotlivci | Benjamin Kleibrink Německo (GER) | Júki Óta Japonsko (JPN) | Salvatore Sanzo Itálie (ITA) |
Kord – jednotlivci | Matteo Tagliariol Itálie (ITA) | Fabrice Jeannet Francie (FRA) | José Luis Abajo Španělsko (ESP) |
Šavle – jednotlivci | Čung Man Čína (CHN) | Nicolas Lopez Francie (FRA) | Mihai Covaliu Rumunsko (ROU) |
Kord – družstvo | Francie (FRA) Fabrice Jeannet Jérôme Jeannet Ulrich Robeiri Jean-Michel Lucenay* | Polsko (POL) Robert Andrzejuk Tomasz Motyka Adam Wiercioch Radosław Zawrotniak | Itálie (ITA) Stefano Carozzo Diego Confalonieri Alfredo Rota Matteo Tagliariol |
Šavle – družstvo | Francie (FRA) Julien Pillet Boris Sanson Nicolas Lopez Vincent Anstett* | Spojené státy americké (USA) Tim Morehouse Jason Rogers Keeth Smart James Williams | Itálie (ITA) Aldo Montano Luigi Tarantino Giampiero Pastore Diego Occhiuzzi |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Fleret – jednotlivci | Valentina Vezzaliová Itálie (ITA) | Nam Hjon-hui Jižní Korea (KOR) | Margherita Granbassiová Itálie (ITA) |
Kord – jednotlivci | Britta Heidemannová Německo (GER) | Ana-Maria Brânzăová Rumunsko (ROU) | Ildikó Minczová-Nébaldová Maďarsko (HUN) |
Šavle – jednotlivci | Mariel Zagunisová Spojené státy americké (USA) | Sada Jacobsonová Spojené státy americké (USA) | Becca Wardová Spojené státy americké (USA) |
Fleret – družstvo | Rusko (RUS) Svetlana Bojková Aida Šanajevová Viktorija Nikišinová Jevgenija Lamonovová | Spojené státy americké (USA) Emily Cross Hanna Thompson Erinn Smart Doris Willetteová* | Itálie (ITA) Valentina Vezzaliová Giovanna Trilliniová Margherita Granbassiová Ilaria Salvatori |
Šavle – družstvo | Ukrajina (UKR) Olha Žovnir Olena Chomrovová Halyna Pundyková Olha Charlanová | Čína (CHN) Bao Yingying Huang Haiyang Ni Hong Tchan Süe | Spojené státy americké (USA) Sada Jacobsonová Becca Wardová Mariel Zagunisová Dagmara Wozniaková* |
pozn.: Šermíř s hvězdičkou jako náhradník do soubojů družstev nezasáhl a nebyla mu udělena olympijská medaile.
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Francie (FRA) | 2 | 2 | 0 | 4 |
2. | Itálie (ITA) | 2 | 0 | 5 | 7 |
3. | Německo (GER) | 2 | 0 | 0 | 2 |
4. | Spojené státy americké (USA) | 1 | 3 | 2 | 6 |
5. | Čína (CHN) | 1 | 1 | 0 | 2 |
6. | Ukrajina (UKR) | 1 | 0 | 0 | 1 |
6. | Rusko (RUS) | 1 | 0 | 0 | 1 |
8. | Rumunsko (ROU) | 0 | 1 | 1 | 2 |
9. | Japonsko (JPN) | 0 | 1 | 0 | 1 |
9 | Jižní Korea (KOR) | 0 | 1 | 0 | 1 |
9. | Polsko (POL) | 0 | 1 | 0 | 1 |
12. | Španělsko (ESP) | 0 | 0 | 1 | 1 |
12. | Maďarsko (HUN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkem | 10 | 10 | 10 | 30 |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Šerm na Letních olympijských hrách 2008 na Wikimedia Commons
Sporty na Letních olympijských hrách 2008 v Pekingu | |
---|---|
Atletika • Badminton • Baseball • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika (sportovní, moderní, trampolína) • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Skoky do vody • Softball • Sportovní střelba • Stolní tenis • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Šerm na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Athény 1896 • Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Seznamy medailistů |
|