Seznam olympijských medailistů v šermu mužů – kord
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Kord – jednotlivci
Kord – družstvo
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1908 | Francie (FRA) Gaston Alibert Henri-Georges Berger Charles Collignon Eugène Olivier Bernard Gravier Alexandre Lippmann Jean Stern | Velká Británie (GBR) Charles Leaf Daniell Cecil Haig Martin Holt Robert Montgomerie Martin Holt Edgar Seligman Edgar Amphlett | Belgie (BEL) Paul Anspach Desire Beaurain Ferdinand Feyerick François Rom Fernand de Montigny Victor Willems Fernand Bosmans |
LOH 1912 | Belgie (BEL) Paul Anspach Henri Anspach Robert Hennet Fernand de Montigny Jacques Ochs François Rom Gaston Salmon Victor Willems | Velká Británie (GBR) Edgar Seligman Edgar Amphlett Robert Montgomerie Percival Dawson Arthur Everitt Sydney Mertineau Martin Holt | Nizozemsko (NED) Adrianus de Jong Willem van Blijenburgh Jetze Doorman Leonardus Salomonson George van Rossem |
LOH 1920 | Itálie (ITA) Aldo Nadi Nedo Nadi Abelardo Olivier Giovanni Canova Dino Urbani Tullio Bozza Andrea Marrazzi Antonio Allochio Tommaso Constantino Paolo Thaon di Revel | Belgie (BEL) Paul Anspach Léon Tom Ernest Gevers Félix Goblet D'aviella Victor Boin Joseph De Craecker Philippe Le Hardy De Beaulieu Orphile Fernand De Montigny | Francie (FRA) Armand Massard Alexandre Lippmann Gustave Buchard Georges Casanova Georges Trombert Gaston Amson Émile Moreau |
LOH 1924 | Francie (FRA) Lucien Gaudin Georges Buchard Roger Ducret André Labatut Lionel Liottel Alexandre Lippmann Georges Tainturier | Belgie (BEL) Paul Anspach Joseph De Craecker Charles Delporte Orphile Fernand De Montigny Ernest Gevers Léon Tom | Itálie (ITA) Giulio Basletta Marcello Bertinetti Giovanni Canova Vincenzo Cuccia V. Montegazza Oreste Moricca |
LOH 1928 | Itálie (ITA) Giulio Basletta Marcello Bertinetti Giancarlo Cornaggia-Medici Carlo Agostoni Renzo Minoli Franco Riccardi | Francie (FRA) Géo Buchard Gaston Amson Émile Cornic Bernard Schmetz René Barbier | Portugalsko (POR) Paulo Leal Mário de Noronha Jorge de Paiva Frederico Paredes João Sassetti Henrique da Silveira |
LOH 1932 | Francie (FRA) Fernand Jourdant Bernard Schmetz Georges Tainturier Georges Buchard Jean Piot Philippe Cattiau | Itálie (ITA) Saverio Ragno Giancarlo Cornaggia-Medici Franco Riccardi Carlo Agostoni Renzo Minoli | Spojené státy americké (USA) George Charles Calnan Gustave Marinius Heiss Frank Righeimer Tracy Jaeckel Curtis Charles Shears Miguel Angel De Capriles |
LOH 1936 | Itálie (ITA) Alfredo Pezzana Edoardo Mangiarotti Saverio Ragno Giancarlo Cornaggia-Medici Giancarlo Brusati Franco Riccardi | Švédsko (SWE) Hans Drakenberg Hans Granfelt Gustaf Dyrssen Gustav Almgren Birger Cederin Sven Thofelt | Francie (FRA) Henri Dulieux Philippe Cattiau Georges Buchard Paul Wormser Michel Pécheux Bernard Schmetz |
LOH 1948 | Francie (FRA) Maurice Huet Michel Pécheux Marcel Desprets Édouard Artigas Henri Guerin Henri Lepage | Itálie (ITA) Luigi Cantone Marc Antonio Mandruzzato Carlo Agostoni Edoardo Mangiarotti Fiorenzo Marini Dario Mangiarotti | Švédsko (SWE) Frank Cervell Carl Forssell Bengt Ljungquist Sven Thofelt Per Hjalmar Carleson Arne Tollbom |
LOH 1952 | Itálie (ITA) Roberto Battaglia Carlo Pavesi Franco Bertinetti Giuseppe Delfino Dario Mangiarotti Edoardo Mangiarotti | Švédsko (SWE) Berndt-Otto Rehbinder Bengt Ljungquist Per Carleson Carl Forssell Sven Fahlman Lennart Magnusson | Švýcarsko (SUI) Otto Rüfenacht Paul Meister Oswald Zappelli Willy Fitting Mario Valota Paul Barth |
LOH 1956 | Itálie (ITA) Giuseppe Delfino Franco Bertinetti Alberto Pellegrino Giorgio Anglesio Carlo Pavesi Edoardo Mangiarotti | Maďarsko (HUN) Bela Rerrich Ambrus Nagy Barnabás Berzsenyi Jozsef Marosi József Sákovics Lajos Balthazár | Francie (FRA) Yves Dreyfus Rene Queyroux Daniel Dagallier Claude Nigon Armand Mouyal |
LOH 1960 | Itálie (ITA) Giuseppe Delfino Alberto Pellegrino Carlo Pavesi Edoardo Mangiarotti Fiorenzo Marini Gianluigi Saccaro | Velká Británie (GBR) Allan Jay Michael Howard John Pelling Henry Hoskyns Raymond Harrison Michael Alexander | Sovětský svaz (URS) Valentin Černikov Guram Kostava Arnold Černuševič Bruno Chabarov Alexandr Pavlovskij |
LOH 1964 | Maďarsko (HUN) Árpád Bárány Tamás Gábor István Kausz Győző Kulcsár Zoltán Nemere | Itálie (ITA) Giovan Battista Breda Giuseppe Delfino Gianfranco Paolucci Alberto Pellegrino Gianluigi Saccaro | Francie (FRA) Claude Bourquard Claude Brodin Jacques Brodin Yves Dreyfus Jacques Guittet |
LOH 1968 | Maďarsko (HUN) Csaba Fenyvesi Zoltán Nemere Pál Schmitt Győző Kulcsár Pal Nagy | Sovětský svaz (URS) Grigorij Kriss Iosif Vitebskij Alexe Nikančikov Jurij Smoljakov Viktor Modzolevskij | Polsko (POL) Bohdan Andrzejewski Michał Butkiewicz Bohdan Gonsior Henryk Nielaba Kazimierz Barburski |
LOH 1972 | Maďarsko (HUN) Sándor Erdös Csaba Fenyvesi Győző Kulcsár Pál Schmitt Istvan Osztrics | Švýcarsko (SUI) Guy Evequoz Daniel Giger Christian Kauter Peter Lötscher François Suchanecki | Sovětský svaz (URS) Viktor Modzolevskij Sergej Paramonov Igor Valetov Georgij Zažickij Grigorij Kriss |
LOH 1976 | Švédsko (SWE) Carl von Essen Hans Jacobson Rolf Edling Leif Högström Göran Flodström | Západní Německo (FRG) Alexander Pusch Jürgen Hehn Reinhold Behr Volker Fischer Hanns Jana | Švýcarsko (SUI) François Suchanecki Michel Poffet Daniel Giger Christian Kauter Jean-Blaise Evequoz |
LOH 1980 | Francie (FRA) Philippe Riboud Patrick Picot Hubert Gardas Philippe Boisse Michel Salesse | Polsko (POL) Piotr Jabłkowski Andrzej Lis Leszek Swornowski Ludomir Chronowski Mariusz Strzałka | Sovětský svaz (URS) Ašot Karagjan Boris Lukomskij Alexandr Abušachmetov Alexandr Možajev Vladimir Smirnov |
LOH 1984 | Západní Německo (FRG) Elmar Borrmann Volker Fischer Gerhard Heer Rafael Nickel Alexander Pusch | Francie (FRA) Philippe Boisse Jean-Michel Henry Olivier Lenglet Philippe Riboud Michel Salesse | Itálie (ITA) Stefano Bellone Sandro Cuomo Cosimo Ferro Roberto Manzi Angelo Mazzoni |
LOH 1988 | Francie (FRA) Frederic Delpla Jean-Michel Henry Olivier Lenglet Philippe Riboud Éric Srecki | Západní Německo (FRG) Elmar Borrmann Volker Fischer Thomas Gerull Alexander Pusch Arnd Schmitt | Sovětský svaz (URS) Andrej Šuvalov Pavel Kolobkov Vladimir Rezničenko Michail Tiško Igor Tichomirov |
LOH 1992 | Německo (GER) Elmar Borrmann Robert Felisiak Arnd Schmitt Uwe Proske Vladimir Rezničenko | Maďarsko (HUN) Iván Kovács Krisztián Kulcsár Ferenc Hegedűs Ernő Kolczonay Gábor Totola | Sjednocený tým (EUN) Pavel Kolobkov Andrej Šuvalov Sergej Kravčuk Sergej Kostarev Valerij Zacharevič |
LOH 1996 | Itálie (ITA) Sandro Cuomo Angelo Mazzoni Maurizio Randazzo | Rusko (RUS) Alexandr Beketov Pavel Kolobkov Valerij Zacharevič | Francie (FRA) Jean-Michel Henry Robert Leroux Éric Srecki |
LOH 2000 | Itálie (ITA) Angelo Mazzoni Paolo Milanoli Maurizio Randazzo Alfredo Rota | Francie (FRA) Jean-François Di Martino Hugues Obry Éric Srecki | Kuba (CUB) Nelson Loyola Carlos Pedroso Iván Trevejo |
LOH 2004 | Francie (FRA) Fabrice Jeannet Jérôme Jeannet Hugues Obry Érik Boisse | Maďarsko (HUN) Gábor Boczkó Krisztián Kulcsár Iván Kovács Géza Imre | Německo (GER) Sven Schmid Jörg Fiedler Daniel Strigel |
LOH 2008 | Francie (FRA) Jérôme Jeannet Fabrice Jeannet Ulrich Robeiri | Polsko (POL) Robert Andrzejuk Tomasz Motyka Adam Wiercioch Radosław Zawrotniak | Itálie (ITA) Stefano Carozzo Diego Confalonieri Alfredo Rota Matteo Tagliariol |
LOH 2012 | nebyl na programu LOH | ||
LOH 2016 | Francie (FRA) Gauthier Grumier Yannick Borel Daniel Jérent Jean-Michel Lucenay | Itálie (ITA) Enrico Garozzo Marco Fichera Paolo Pizzo Andrea Santarelli | Maďarsko (HUN) Gábor Boczkó Géza Imre András Rédli Péter Somfai |
LOH 2020 | Japonsko (JPN) Koki Kano Kazujasu Minobe Masaru Yamada Satoru Uyama | Sportovci ROV (ROC) Sergey Bida Sergey Khodos Pavel Sukhov Nikita Glazkov | Jižní Korea (KOR) Pak Sang-jong Ma Se-geon Song Jae-ho Kweon Young-jun |
LOH 2024 | Maďarsko (HUN) Máté Tamás Koch Tibor Andrásfi Gergely Siklósi Dávid Nagy | Japonsko (JPN) Akira Komata Koki Kano Masaru Jamada Kazujasu Minobe | Česko (CZE) Jiří Beran Jakub Jurka Martin Rubeš Michal Čupr |
Šerm na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Athény 1896 • Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Sport