Kanoistika na Letních olympijských hrách 1980
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Kanoistika na Letních olympijských hrách 1980 | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní kanoistická federace Mezinárodní olympijský výbor | ||||||||||||||||
Dějiště | Moskva | ||||||||||||||||
Datum | 1980 | ||||||||||||||||
Soutěže | 11 (9 muži, 2 ženy) | ||||||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
|
Závody v kanoistice na Letních olympijských her 1980 v Moskvě.
Medailisté
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
C1 500 m | Sergej Postrechin Sovětský svaz (URS) | Ljubomir Ljubenov Bulharsko (BUL) | Olaf Heukrodt Německá demokratická republika (GDR) |
C1 1000 m | Ljubomir Ljubenov Bulharsko (BUL) | Sergej Postrechin Sovětský svaz (URS) | Eckhard Leue Německá demokratická republika (GDR) |
C2 500 m | Maďarsko (HUN) László Foltán István Vaskúti | Rumunsko (ROU) Ivan Patzaichin Petre Capusta | Bulharsko (BUL) Borislav Ananiev Nikolaj Ilkov |
C2 1000 m | Rumunsko (ROU) Ivan Patzaichin Toma Simionov | Německá demokratická republika (GDR) Olaf Heukrodt Uwe Madeja | Sovětský svaz (URS) Vasilij Jurčenko Jurij Lobanov |
K1 500 m | Vladimir Parfenovič Sovětský svaz (URS) | John Sumegi Austrálie (AUS) | Vasile Dîba Rumunsko (ROU) |
K1 1000 m | Rüdiger Helm Německá demokratická republika (GDR) | Alain Lebas Francie (FRA) | Ion Bîrlădeanu Rumunsko (ROU) |
K2 500 m | Sovětský svaz (URS) Vladimir Parfenovič Sergej Čuchraj | Španělsko (ESP) Herminio Menéndez Guillermo del Riego | Německá demokratická republika (GDR) Rüdiger Helm Bernd Olbricht |
K2 1000 m | Sovětský svaz (URS) Vladimir Parfenovič Sergej Čuchraj | Maďarsko (HUN) István Szabó István Joós | Španělsko (ESP) Luis Gregorio Ramos Herminio Menéndez |
K4 1000 m | Německá demokratická republika (GDR) Rüdiger Helm Bernd Olbricht Harald Marg Bernd Duvigneau | Rumunsko (ROU) Mihai Zafiu Vasile Dîba Ion Geantă Nicuşor Eşanu | Bulharsko (BUL) Borislav Borisov Božidar Milenkov Lazar Christov Ivan Manev |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
K1 500 m | Birgit Fischerová Německá demokratická republika (GDR) | Vanja Gesheva Bulharsko (BUL) | Antonina Melnikovová Sovětský svaz (URS) |
K2 500 m | Německá demokratická republika (GDR) Carsta Genäuß Martina Bischof | Sovětský svaz (URS) Galina Alexejevová Nina Trofimovová | Maďarsko (HUN) Éva Rakusz Mária Zakariás |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Sovětský svaz (URS) | 4 | 2 | 2 | 8 |
2. | Německá demokratická republika (GDR) | 4 | 1 | 3 | 8 |
3. | Bulharsko (BUL) | 1 | 2 | 2 | 5 |
Rumunsko (ROU) | 1 | 2 | 2 | 5 | |
5. | Maďarsko (HUN) | 1 | 1 | 1 | 3 |
6. | Španělsko (ESP) | 0 | 1 | 1 | 2 |
7. | Austrálie (AUS) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Francie (FRA) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Celkem | 12 | 12 | 12 | 36 |
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Canoeing at the 1980 Summer Olympics na anglické Wikipedii.
Literatura
- Olympijské hry 1980: hry XXII. olympiády, Moskva: XIII zimní olympijské hry, Lake Placid. Příprava vydání Dobrovodský, Vladimír. 1. vyd. Praha: Olympia, 1981. 319 s.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Kanoistika na Letních olympijských hrách 1980 na Wikimedia Commons
Sporty na Letních olympijských hrách 1980 v Moskvě | |
---|---|
Atletika • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Pozemní hokej • Skoky do vody • Sportovní střelba • Šerm • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Kanoistika na letních olympijských hrách | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Paříž 1924 (ukázkový sport) • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Sport