Argentína az 1984. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Argentína az olimpiai játékokon | |||||
Argentína zászlaja | |||||
NOB-országkód: ARG | |||||
OOB | Argentin Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1984. évi nyári olimpiai játékok Los Angeles | |||||
Versenyzők | 81 fő 14 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Ricardo Ibarra | ||||
Érmek |
| ||||
Argentína az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Argentína az egyesült államokbeli Los Angelesben megrendezett 1984. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 14 sportágban 81 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Omar Ortega | 1500 m | nem ért célba | kiesett | ||||||
Julio Gómez | 5000 m | 14:28,48 | 11. | 42. | kiesett | ||||
10 000 m | 29:58,06 | 12. | 33. | kiesett | |||||
Rubén Aguiar | Maraton | 2:31:18 | 59. | ||||||
Pedro Cáceres | 3000 m akadály | 8:50,02 | 10. | 29. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Liliana Góngora | 1500 m | 4:28,02 | 9. | 19. | kiesett | ||||
3000 m | 9:41,14 | 9. | 25. | kiesett | |||||
Beatriz Capotosto | 100 m gát | 13,90 | 4. | 18. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Liliana Arigoni | Magasugrás | 180 cm | 24. | kiesett |
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | 5. helyért | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Daniel Navarrete | 62 kg | A csoport | 9. | kiesett | helyezetlen | ||
Boris Goldstein | 68 kg | B csoport | 6. | kiesett | helyezetlen | ||
Oscar Strático | 74 kg | A csoport | 8. | kiesett | helyezetlen |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | 5. helyért | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Daniel Navarrete | 62 kg | B csoport | 7. | kiesett | helyezetlen | ||
Boris Goldstein | 68 kg | B csoport | 9. | kiesett | helyezetlen | ||
Oscar Strático | 74 kg | B csoport | 11. | kiesett | helyezetlen |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Jorge di Noco | Légsúly | A | Yeung Luen Lin (HKG) GY | Ed Liddie (USA) V | kiesett | 12. | ||||||
Alejandro Strático | Középsúly | A | Bill Vincent (NZL) V | kiesett | 18. | |||||||
Fabián Lannutti | Félnehézsúly | A | Carsten Jensen (DEN) V | kiesett | 18. | |||||||
Ricardo Andersen | Nehézsúly | A | Doug Nelson (USA) V | kiesett | 11. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Ricardo Ibarra | Egypárevezős | 7:27,60 | 1. | erőnyerő | 7:22,42 | 2. | A | 7:14,59 | 5. | 5. | |
Rubén D'Andrilli Claudio Guindon | Kormányos nélküli kettes | 7:00,87 | 4. | 7:04,33 | 2. | 7:08,35 | 5. | B | 7:05,01 | 4. | 10. |
Federico Lungwitz Oscar Bonini Omar Ferrari Gustavo Calderón | Négypárevezős | 6:28,80 | 5. | 6:29,36 | 4. | B | 6:32,52 | 4. | 10. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Atilio Vásquez | Kajak egyes 500 m | 1:58,18 | 7. | 15. | 1:53,71 | 3. | 3. | 1:54,94 | 5. | 16. | kiesett | |
Kajak egyes 1000 m | 4:03,86 | 5. | 16. | 4:04,42 | 2. | 4. | 4:07,15 | 5. | 16. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Luis Biera | Mezőnyverseny | nem ért célba |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Döntő | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Döntő | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Marcelo Alexandre | Férfi egyéni | Szakamoto Cutomu (JPN) 11,87 | 1. | Max Rainsford (AUS) 12,68 | 1. | Li Fu-hsziang (Lee Fu-Hsiang) (TPE) Vincenzo Ceci (ITA) Új futam: Li Fu-hsziang (Lee Fu-Hsiang) (TPE) 12,30 | 1. | Nelson Vails (USA) 11,33; 12,07 | Gerhard Scheller (FRG) Kenrick Tucker (AUS) Fredy Schmidtke (FRG) 11,36 | 2. | 6. | ||||||||||||
Claudio Iannone | Philippe Vernet (FRA) Deograves Asuncion (PHI) 11,31 | 2. | Leon Richardson (ANT) 11,51 | 1. | Franck Dépine (FRA) 11,79 | 1. | Mark Gorski (USA) Alex Ongaro (CAN) 10,89 | 2. | Gerhard Scheller (FRG) Murray Steele (NZL) 11,41 | 2. | kiesett |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Marcelo Alexandre | Férfi egyéni | 1:07,29 | 7. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Gabriel Curuchet | Férfi egyéni | 4:55,07 | 16. | Steve Hegg (USA) 4:40,26 | 4:51,04 | kiesett | ||||||
Pedro Caino | lekörözték | kiesett | ||||||||||
Pedro Caino Gabriel Curuchet Juan Esteban Curuchet Eduardo Trillini | Férfi csapat | 4:32,25 | 9. | kiesett |
- Pontverseny
Név | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Körhátrány | Hely. | Pont | Körhátrány | Helyezés | ||
Juan Esteban Curuchet | Férfi | 35 | –1 | 3. | 20 | –1 | 5. |
Juan Carlos Haedo | 19 | –1 | 7. | 1 | –3 | 20. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Justo Albarracín | Collon Cura de Tatu | Egyéni | 26,50 | 40. | kiesett | |||
Eduardo Zone | Cardal | 48,25 | 46. | kiesett | ||||
Martín Mallo | Gonzo | nem ért célba | kiesett | |||||
Justo Albarracín Eduardo Zone Martín Mallo Adrián Melosi | Collon Cura de Tatu Cardal Gonzo Britanica | Csapat | 89,75 | 15. | kiesett |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Verónica Ribot | Egyéni műugrás | 443,25 | 9. | 422,52 | 12. |
Egyéni toronyugrás | 324,21 | 15. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Rubén Carballo | Légsúly | Laureano Ramírez (DOM) RSC | kiesett | 17. | ||||
Pedro Décima | Harmatsúly | erőnyerő | Tshoza Mukuta (ZAI) 5:0 | Cemal Öner (TUR) 4:1 | Dale Walters (CAN) 0:5 | kiesett | 5. | |
Daniel Domínguez | Váltósúly | Genaro León (MEX) 0:5 | kiesett | 33. | ||||
Gustavo Ollo | Nagyváltósúly | erőnyerő | Perfecto Bobadilla (PAR) 5:0 | Manfred Zielonka (FRG) 0:5 | kiesett | 9. | ||
Hugo Corti | Középsúly | Andreas Bauer (FRG) 5:0 | Damir Škaro (YUG) 1:4 | kiesett | 9. | |||
Roberto Oviedo | Félnehézsúly | erőnyerő | Tony Wilson (GBR) RSC | kiesett | 9. |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Argentin férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1984FröpiA
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Brazília (BRA) | 7 | 3 | 1 | 10 | 4 | 2,500 | 191 | 144 | 1,326 |
Egyesült Államok (USA) | 7 | 3 | 1 | 9 | 4 | 2,250 | 168 | 117 | 1,436 |
Dél-Korea (KOR) | 7 | 3 | 1 | 9 | 6 | 1,500 | 203 | 162 | 1,253 |
Argentína (ARG) | 5 | 1 | 3 | 7 | 9 | 0,778 | 184 | 207 | 0,889 |
Tunézia (TUN) | 4 | 0 | 4 | 0 | 12 | 0,000 | 64 | 180 | 0,356 |
1984. július 29. 18:30 Sablon:1984FröpiUSAARG
| Egyesült Államok (USA) | 3–1 | Argentína (ARG) | |
---|---|---|---|---|
(15–5, 15–7, 10–15, 15–8) |
1984. július 31. 10:00 Sablon:1984FröpiARGBRA
| Argentína (ARG) | 1–3 | Brazília (BRA) | |
---|---|---|---|---|
(8–15, 8–15, 18–16, 13–15) |
1984. augusztus 4. 10:00 Sablon:1984FröpiTUNARG
| Tunézia (TUN) | 0–3 | Argentína (ARG) | |
---|---|---|---|---|
(9–15, 7–15, 3–15) |
1984. augusztus 6. 10:00 Sablon:1984FröpiKORARG
| Dél-Korea (KOR) | 3–2 | Argentína (ARG) | |
---|---|---|---|---|
(15–6, 14–16, 13–15, 15–7, 15–12) |
- Az 5–8. helyért
1984. augusztus 8. 11:00 Sablon:1984FröpiJPNARG
| Japán (JPN) | 1–3 | Argentína (ARG) | |
---|---|---|---|---|
(15–9, 10–15, 10–15, 11–15) |
- Az 5. helyért
1984. augusztus 10. 12:00 Sablon:1984FröpiKORARG2
| Dél-Korea (KOR) | 3–1 | Argentína (ARG) | |
---|---|---|---|---|
(15–13, 9–15, 15–9, 15–7) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Argentína (ARG) | 6. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Daniel Felizia | Gyorstüzelő pisztoly | 580 | 28. |
Leopoldo Fossati | 578 | 32. | |
Ernesto Alais | Szabadpisztoly | 550 | 20. |
Walter Bauza | 550 | 20. | |
Ricardo Rusticucci | Légpuska | 577 | 20. |
Sportpuska, fekvő | 588 | 30. | |
Sportpuska, összetett | 1126 | 34. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Firmo Roberti | Skeet | 192 | 13. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Fabián Ferrari | 100 m gyors | 53,69 | 5. | 38. | kiesett | |||
200 m gyors | 1:59,39 | 6. | 43. | kiesett | ||||
Alejandro Lecot | 400 m gyors | 4:05,74 | 6. | 26. | kiesett | |||
1500 m gyors | 15:49,94 | 5. | 20. | kiesett | ||||
Julio César Falón | 100 m mell | 1:07,80 | 6. | 34.* | kiesett | |||
200 m mell | 2:30,40 | 5. | 34. | kiesett | ||||
Luis Juncos | 100 m pillangó | 56,86 | 5. | 31. | kiesett | |||
200 m vegyes | 2:12,83 | 5. | 29. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Virginia Sachero | 100 m gyors | 1:00,53 | 6. | 2. | kiesett | |||
200 m gyors | 2:13,41 | 6. | 27. | kiesett | ||||
Alicia María Boscatto | 100 m mell | 1:14,45 | 5. | 21. | kiesett | |||
200 m mell | 2:36,38 | 3. | 11. | B | 2:36,96 | 5. | 13. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Jorge García | Szörfvitorlázás | 23,0 | 15,0 | 22,4* | 29,0 | 24,0 | 21,0 | (31,0) | 134,4 | 17. |
* - bírók által adott pontszám
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Carlos Irigoyen Gonzalo Heredia | 470-es osztály | (35,0) | 5,7 | 14,0 | 19,0 | 16,0 | 16,0 | 20,0 | 90,7 | 10. |
Martín Ferrari Sergio Sinistri | Tornádó | 21,0 | 20,0 | 18,0 | 19,0 | 10,0 | 20,0 | (23,0) | 108,0 | 15. |
Alberto Llorens Carlos Sanguinetti Pedro Ferrero | Soling | 21,0 | 21,0 | 18,0 | 5,7 | 20,0 | (23,0) | 8,0 | 93,7 | 13. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sergio Turiace | Tőr, egyéni | 3. csoport Ko Yin Fai (HKG) | 4. | 8. csoport Pierre Harper (GBR) | 5. | kiesett | 38. | ||||||||
Sergio Luchetti | 4. csoport Ayman Jumean (JOR) | 3. | 7. csoport Haluk Yamaç (TUR) | 5. | kiesett | 34. | |||||||||
Párbajtőr, egyéni | 10. csoport I Ilhi (Lee Il-Hui) (KOR) | 3. | 6. csoport Jun Namdzsin (Yun Nam-Jin) (KOR) | 6. | kiesett | 46. | |||||||||
Marcelo Magnasco | 4. csoport Mohamed Al-Thuwani (KUW) | 5. | kiesett | 51. | |||||||||||
Csaba Gaspar | 3. csoport Lee Shelley (USA) | 5. | kiesett | 58. | |||||||||||
Atilio Tass | Kard, egyéni | 3. csoport James Kreglo (ISV) | 4. | 6. csoport Ioan Pop (ROM) | 5. | kiesett | 25. | ||||||||
José María Casanova | 4. csoport Antonio García (ESP) | 6. | kiesett | 33. | |||||||||||
Csaba Gaspar Sergio Luchetti Marcelo Magnasco Sergio Turiace | Tőr, csapat | 3. csoport Franciaország (FRA) | 3. | kiesett | 10. | ||||||||||
Csaba Gaspar Sergio Luchetti Marcelo Magnasco Sergio Turiace | Párbajtőr, csapat | 3. csoport Olaszország (ITA) | 4. | kiesett | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
María Alicia Sinigaglia | Tőr, egyéni | 3. csoport Maekava Mijuki (JPN) | 5. | kiesett | 33. | ||||||||||
Silvana Giancola | 6. csoport Sheila Viard (HAI) | 6. | kiesett | 35. | |||||||||||
Sandra Giancola | 2. csoport Andrea Chaplin (AUS) | 7. | kiesett | 41. | |||||||||||
María Alicia Sinigaglia Sandra Giancola Constanza Oriani Silvana Giancola | Tőr, csapat | 3. csoport NSZK (FRG) | 4. | kiesett | 10. |
Források
- Argentina at the 1984 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap