Kína az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Kína az olimpiai játékokon | |||||
Kína zászlaja | |||||
NOB-országkód: CHN | |||||
OOB | Kínai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1992. évi nyári olimpiai játékok Barcelona | |||||
Versenyzők | 244 fő 23 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Szung Li-kang (Song Ligang) | ||||
Érmek 4. helyezés |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Mint Kínai Köztársaság (1932–1948) |
Kína a spanyolországi Barcelonában megrendezett 1992. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 23 sportágban 244 sportoló képviselte, akik összesen 54 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Lü Lin Vang Tao (Wang Tao) | Asztalitenisz | Férfi páros |
1 Arany | Teng Ja-ping (Deng Yaping) | Asztalitenisz | Női egyes |
1 Arany | Teng Ja-ping (Deng Yaping) Csiao Hung (Qiao Hong) | Asztalitenisz | Női páros |
1 Arany | Csen Jüe-ling (Chen Yueling) | Atlétika | Női 10 km gyaloglás |
1 Arany | Csuang Hsziao-jen (Zhuang Xiaoyan) | Cselgáncs | Női nehézsúly |
1 Arany | Szun Su-vej (Sun Shuwei) | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
1 Arany | Kao Min (Gao Min) | Műugrás | Női egyéni műugrás |
1 Arany | Fu Ming-hszia (Fu Mingxia) | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
1 Arany | Vang Ji-fu (Wang Yifu) | Sportlövészet | Férfi légpisztoly |
1 Arany | Csang San (Zhang Shan) | Sportlövészet | Skeet |
1 Arany | Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) | Torna | Férfi talaj |
1 Arany | Lu Li | Torna | Női felemás korlát |
1 Arany | Jang Ven-ji (Yang Wenyi) | Úszás | Női 50 m gyors |
1 Arany | Csuang Jung (Zhuang Yong) | Úszás | Női 100 m gyors |
1 Arany | Csien Hung (Qian Hong) | Úszás | Női 100 m pillangó |
1 Arany | Lin Li | Úszás | Női 200 m vegyes |
2 Ezüst | Csiao Hung (Qiao Hong) | Asztalitenisz | Női egyes |
2 Ezüst | Csen Ce-ho (Chen Zihe) Kao Csün (Gao Jun) | Asztalitenisz | Női páros |
2 Ezüst | Huang Cse-hung (Huang Zhihong) | Atlétika | Női súlylökés |
2 Ezüst | Ma Hsziang-csün (Ma Xiangjun) Vang Hung (Wang Hong) Vang Hsziao-csu (Wang Xiaozhu) | Íjászat | Női csapat |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Cung Hszüe-ti (Cong Xuedi) Csan Su-ping (Zhan Shuping) Cseng Haj-hszia (Zheng Haixia) Cseng Hsziu-lin (Zheng Xiulin) Cseng Tung-mej (Zheng Dongmei) Ho Csün (He Jun) Li Hszin (Li Xin) Li Tung-mej (Li Dongmei) Liu Csing (Liu Qing) Liu Csün (Liu Jun) Peng Ping Vang Fang (Wang Fang) | Kosárlabda | Női |
2 Ezüst | Tan Liang-tö (Tan Liangde) | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
2 Ezüst | Vang Ji-fu (Wang Yifu) | Sportlövészet | Férfi szabadpisztoly |
2 Ezüst | Li Tuj-hung (Li Duihong) | Sportlövészet | Női sportpisztoly |
2 Ezüst | Lin Csi-seng (Lin Qisheng) | Súlyemelés | Férfi 52 kg |
2 Ezüst | Liu Sou-pin (Liu Shoubin) | Súlyemelés | Férfi 56 kg |
2 Ezüst | Kuan Vej-csen (Guan Weizhen) Nung Csün-hua (Nong Qunhua) | Tollaslabda | Női páros |
2 Ezüst | Li Csing (Li Jing) | Torna | Férfi korlát |
2 Ezüst | Li Csing (Li Jing) | Torna | Férfi gyűrű |
2 Ezüst | Kuo Lin-jao (Guo Linyao) Li Csun-jang (Li Chunyang) Li Ta-suang (Li Dashuang) Li Ko (Li Ge) Li Csing (Li Jing) Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) | Torna | Férfi csapat összetett |
2 Ezüst | Lu Li | Torna | Női gerenda |
2 Ezüst | Csuang Jung (Zhuang Yong) | Úszás | Női 50 m gyors |
2 Ezüst | Lin Li | Úszás | Női 200 m mell |
2 Ezüst | Vang Hsziao-hung (Wang Xiaohong) | Úszás | Női 200 m pillangó |
2 Ezüst | Lin Li | Úszás | Női 400 m vegyes |
2 Ezüst | Lö Csing-ji (Le Jingyi) Lü Pin (Lü Bin) Jang Ven-ji (Yang Wenyi) Csao Kun (Zhao Kun) Csuang Jung (Zhuang Yong) | Úszás | Női 4 × 100 m gyorsváltó |
2 Ezüst | Csang Hsziao-tung (Zhang Xiaodong) | Vitorlázás | Női szörfvitorlázás |
2 Ezüst | Huifeng (Vang Huj-feng, Wang) | Vívás | Női tőr, egyéni |
3 Bronz | Ma Ven-ko (Ma Wenge) | Asztalitenisz | Férfi egyes |
3 Bronz | Csü Jün-hszia (Qu Yunxia) | Atlétika | Női 1500 m |
3 Bronz | Li Csun-hsziu (Li Chunxiu) | Atlétika | Női 10 km gyaloglás |
3 Bronz | Seng Cö-tien (Sheng Zetian) | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 57 kg |
3 Bronz | Li Csung-jün (Li Zhongyun) | Cselgáncs | Női harmatsúly |
3 Bronz | Csang Ti (Zhang Di) | Cselgáncs | Női váltósúly |
3 Bronz | Ku Hsziao-li (Gu Xiaoli) Lu Hua-li (Lu Huali) | Evezés | Női kétpárevezős |
3 Bronz | Hsziung Ni (Xiong Ni) | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
3 Bronz | Lo Csien-ming (Luo Jianming) | Súlyemelés | Férfi 56 kg |
3 Bronz | Ho Jing-csiang (He Yingqiang) | Súlyemelés | Férfi 60 kg |
3 Bronz | Li Jung-po (Li Yongbo) Tien Ping-ji (Tian Bingyi) | Tollaslabda | Férfi páros |
3 Bronz | Huang Hua | Tollaslabda | Női egyes |
3 Bronz | Tang Csiu-hung (Tang Jiuhong) | Tollaslabda | Női egyes |
3 Bronz | Lin Jen-fen (Lin Yanfen) Jao Fen (Yao Fen) | Tollaslabda | Női páros |
3 Bronz | Kuo Lin-jao (Guo Linyao) | Torna | Férfi korlát |
3 Bronz | Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) | Torna | Férfi gyűrű |
|
|
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lü Lin | Egyes | H csoport Kamles Mehta (IND) 0-2 Kim Thekszu (Kim Taek-Su) (KOR) 0-2 Abdelhadi Legdali (MAR) 2-0 | 3. | kiesett | 33. | |||
Ma Ven-ko (Ma Wenge) | G csoport Augusto Morales (CHI) 2-0 Piotr Skierski (POL) 2-0 Petr Korbel (TCH) 2-1 | 1. | Paul Haldan (NED) 3-0 | Jörgen Persson (SWE) 3-0 | Jean-Philippe Gatien (FRA) 2-3 | kiesett | ||
Vang Tao (Wang Tao) | K csoport Ráed Hamdán (KSA) 2-0 Oleyumi Bankole (NGR) 2-0 Macusita Kódzsi (JPN) 2-1 | 1. | Andrzej Grubba (POL) 3-0 | Kim Thekszu (Kim Taek-Su) (KOR) 2-3 | kiesett | 5. | ||
Lü Lin Vang Tao (Wang Tao) | Páros | B csoport Peru (PER) Walter Nathan Yair Nathan 2-0 Észak-Korea (PRK) Ri Gunszang (Li Gun-Sang) Cshö Gjongszop (Choi Kyong-Sob) 2-0 Horvátország (CRO) Zoran Primorac Dragutin Šurbek 2-1 | 1. | Franciaország (FRA) Damien Éloi Jean-Philippe Gatien 3-1 | Dél-Korea (KOR) Ju Namgju (Yu Nam-Gyu) Kim Thekszu (Kim Taek-Su) 3-1 | Németország (GER) Steffen Fetzner Jörg Roßkopf 3-2 | ||
Ma Ven-ko (Ma Wenge) Jü Sen-tung (Yu Shentong) | G csoport Kuba (CUB) Rubén Arado Santiago Roque 2-0 Nigéria (NGR) Oleyumi Bankole Segun Toriola 2-1 Nagy-Britannia (GBR) Alan Cooke Carl Prean 2-0 | 1. | Dél-Korea (KOR) I Csholszung (Lee Cheol-Seung) Kang Hicshan (Gang Hui-Chan) 2-3 | kiesett | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csen Ce-ho (Chen Zihe) | Egyes | E csoport Patience Opokua (GHA) 2-0 Ling Ling Minangmojo (INA) 2-0 Szató Rika (JPN) 2-0 | 1. | Hosino Mika (JPN) 3-0 | Ri Bunhi (Ri Bun-hui) (PRK) 1-3 | kiesett | 5. | |
Teng Ja-ping (Deng Yaping) | A csoport Nadia Al-Hindi (JOR) 2-0 Barbara Chiu (CAN) 2-0 Insook Bhushan (USA) 2-0 | 1. | Bátorfi Csilla (HUN) 3-0 | Ju Szunbok (Yu Sun-Bok) (PRK) 3-0 | Hjon Dzsonghva (Hyeon Jeong-Hwa) (KOR) 3-0 | Csiao Hong (Qiao Hong) (CHN) 3-1 | ||
Csiao Hung (Qiao Hong) | B csoport Cheryl Roberts (RSA) 2-0 Elke Schall-Wosik (GER) 2-1 Alessia Arisi (ITA) 2-0 | 1. | Hong Szunhva (Hong Sun-Hwa) (KOR) 3-0 | Hai Po Wa (HKG) 3-0 | Ri Bunhi (Ri Bun-hui) (PRK) 3-1 | Teng Ja-ping (Deng Yaping) (CHN) 1-3 | ||
Csen Ce-ho (Chen Zihe) Kao Csün (Gao Jun) | Páros | A csoport Peru (PER) Eliana González Magaly Montes 2-0 Románia (ROM) Emilia Elena Ciosu Adriana Năstase 2-0 Németország (GER) Nicole Struse Elke Schall-Wosik 2-0 | 1. | Hongkong (HKG) Chan Tán-löü (Chan Tan Lui) Hai Po Wa 3-1 | Észak-Korea (PRK) Ri Bunhi (Ri Bun-hui) Ju Szunbok (Yu Sun-Bok) 3-1 | Kína (CHN) Teng Ja-ping (Deng Yaping) Csiao Hung (Qiao Hong) 1-3 | ||
Teng Ja-ping (Deng Yaping) Csiao Hung (Qiao Hong) | B csoport Ghána (GHA) Helen Amankwah Patience Opokua 2-0 Románia (ROM) Otilia Bădescu Maria Bogoslov 2-1 Japán (JPN) Macumoto Jukino Szató Rika 2-0 | 1. | Hollandia (NED) Mirjam Hooman-Kloppenburg Hubertina Vriesekoop 3-1 | Dél-Korea (KOR) Hong Cshaok (Hong Cha-Ok) Hjon Dzsonghva (Hyeon Jeong-Hwa) 3-1 | Kína (CHN) Csen Ce-ho (Chen Zihe) Kao Csün (Gao Jun) 3-1 |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Li Tung (Li Tong) | 110 m gát | 13,69 | 3. | 15. | 13,74 | 4. | 12. | 13,62 | 5. | 9. | kiesett | |
Csen Sao-kuo (Chen Shaoguo) | 20 km gyaloglás | 1:24:06 | 5. | |||||||||
Li Ming-caj (Li Mingcai) | nem ért célba | |||||||||||
50 km gyaloglás | nem állt rajthoz |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Hszü Jang (Xu Yang) | Magasugrás | 220 cm | 26. | kiesett | |
Csen Cun-zsung (Chen Zunrong) | Távolugrás | 793 cm | 11. | 775 cm | 10. |
Huang Keng (Huang Geng) | 822 cm | 2. | 787 cm | 8. | |
Csen Jen-ping (Chen Yanping) | Hármasugrás | 15,66 m | 36. | kiesett | |
Cou Sze-hszin (Zou Sixin) | 17,07 m | 7. | 17,00 m | 8. | |
Jü Ven-ko (Yu Wenge) | Diszkoszvetés | 59,42 m | 17. | kiesett | |
Pi Csung (Bi Zhong) | Kalapácsvetés | 74,30 m | 12. | kiesett | |
Csang Lien-piao (Zhang Lianbiao) | Gerelyhajítás | 73,86 m | 25. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Kao Han (Gao Han) | 100 m | 11,68 | 4. | 26.* | 11,76 | 7. | 28. | kiesett | ||||
Tien Jü-mej (Tian Yumei) | 11,68 | 5. | 26.* | 11,78 | 8. | 31. | kiesett | |||||
Hsziao Je-hua (Xiao Yehua) | 11,69 | 3. | 28.* | 11,73 | 7. | 27. | kiesett | |||||
Csen Csao-csing (Chen Zhaojing) | 200 m | kizárták | kiesett | |||||||||
Liu Li | 1500 m | 4:10,08 | 6. | 20. | 4:04,35 | 4. | 10. | 4:00,20 | 5. | |||
Csü Jün-hszia (Qu Yunxia) | 4:07,40 | 1. | 1. | 4:03,86 | 3. | 5. | 3:57,08 | |||||
Csung Huan-ti (Zhong Huandi) | 10 000 m | 32:04,46 | 2. | 3. | 31:21,08 | 4. | ||||||
Vang Hsziu-ting (Wang Xiuting) | 32:31,91 | 5. | 15. | 31:28,06 | 6. | |||||||
Csang Jü (Zhang Yu) | 100 m gát | 13,26 | 4. | 19. | 13,28 | 6. | 16.* | 13,39 | 7. | 15. | kiesett | |
Csu Jü-csing (Zhu Yuqing) | 13,22 | 5. | 16. | 13,31 | 6. | 19.* | kiesett | |||||
Csen Jüe-ling (Chen Yueling) | 10 km gyaloglás | 44:32 | ||||||||||
Cuj Jing-ce (Cui Yingzi) | 45:15 | 5. | ||||||||||
Li Csun-hsziu (Li Chunxiu) | 44:41 | |||||||||||
Kao Han (Gao Han) Tien Jü-mej (Tian Yumei) Csen Csao-csing (Chen Zhaojing) Hsziao Je-hua (Xiao Yehua) | 4 × 100 m váltó | 43,70 | 5. | 10. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Liu Su-csen (Liu Shuzhen) | Távolugrás | 644 cm | 16. | kiesett | |
Jang Csüan (Yang Juan) | 649 cm | 14. | kiesett | ||
Huang Cse-hung (Huang Zhihong) | Súlylökés | 18,93 m | 5. | 20,47 m | |
Csen Ven-hua (Zhen Wenhua) | 18,17 m | 10. | 17,81 m | 12. | |
Csou Tien-hua (Zhou Tianhua) | 18,63 m | 7. | 19,26 m | 5. | |
Min Csun-feng (Min Chunfeng) | Diszkoszvetés | 62,48 m | 10. | 60,82 m | 11. |
Csiu Csiao-ping (Qiu Qiaoping) | 59,32 m | 17. | kiesett | ||
Ha Hsziao-jen (Ha Xiaoyan) | Gerelyhajítás | 59,70 m | 15. | kiesett | |
Hszü Tö-mej (Xu Demei) | 59,98 m | 14. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Csu Jü-csing (Zhu Yuqing) | Hétpróba | 13,64 | 1030 | 182 cm | 1003 | 14,26 m | 811 | 23,83 | 997 | 599 cm | 846 | 45,12 m | 766 | 2:31,84 | 670 | 6123 | 16. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9. helyért | 7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csiang Vej (Jiang Wei) | 48 kg | B csoport Vincenzo Maenza (ITA) 1-11 Mynor Ramírez (GUA) 16-0 Fuat Yildiz (GER) 0-3 | 6. | kiesett | helyezetlen | ||||
Seng Cö-tien (Sheng Zetian) | 57 kg | B csoport Miguel Ángel Sierra (ESP) 2-0 Keijo Pehkonen (FIN) 5-4 An Hanbong (An Han-Bong) (KOR) 0-8 Marian Sandu (ROM) 7-5 | 2. | Alekszandr Ignatyenko (EUN) 5-4 | |||||
Hu Kuo-hung (Hu Guohong) | 62 kg | A csoport Mario Büttner (GER) 7-8 Włodzimierz Zawadzki (POL) 0-4 | 8. | kiesett | helyezetlen | ||||
Vej Csing-kun (Wei Qingkun) | 74 kg | B csoport Yvon Riemer (FRA) 0-8 (kétvállas) Paulo Martins (POR) 16-0 Dobri Ivanov (BUL) 0-9 | 6. | kiesett | 10. | ||||
Tien Lej (Tian Lei) | 130 kg | B csoport Szuzuki Kenicsi (JPN) 4-0 (kétvállas) Jerzy Choromański (POL) 6-2 Klauz László (HUN) 1-2 Tomas Johansson (SWE) 0-6 | 3. | Andrew Borodow (CAN) 0-12 | 6. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9. helyért | 7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csen Cseng-pin (Chen Zhengbin) | 48 kg | A csoport Nader Rahmati (IRI) 6-3 Timothy Vanni (USA) 2-3 Kim Dzsongsin (Kim Jong-Sin) (KOR) 0-1 | 7. | kiesett | helyezetlen | ||||
Hao Hua-sze-ha-la-tu (Ho Bisgaltu) | 74 kg | B csoport Lodoin Enkhbayar (MGL) 2-4 Kenny Monday (USA) 0-4 | 8. | kiesett | helyezetlen | ||||
Vang Csun-kuang (Wang Chunguang) | 130 kg | B csoport Juraj Štěch (TCH) 9-1 (kétvállas) Andreas Schröder (GER) 0-0 (kétvállas) Bruce Baumgartner (USA) 0-5 (kétvállas) | 4. | Pak Szongha (Park Seong-Ha) (KOR) 9-0 | 7. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csen Caj-liang (Chen Cailiang) | Légsúly | erőnyerő | Ahmed El-Sayed (EGY) 0001-0000 | Kosino Tadanori (JPN) 0000-1000 | Wágner József (HUN) 0000-1000 | kiesett | 13. | ||||||
Kao Er-vej (Gao Erwei) | Harmatsúly | Szaíd Maszúd el-Agimi (LBA) 1000-0000 | Huszajn Mohammed Haszan (KUW) 1000-0000 | Udo Quellmalz (GER) 0000-0010 | Francisco Lorenzo (ESP) 0000-0010 | kiesett | 13. | ||||||
Si Cseng-seng (Shi Chengsheng) | Könnyűsúly | Luc Rasoanaivo-Razafy (MAD) 1000-0000 | Rui Domingues (POR) 0100-0000 | Koga Tosihiko (JPN) 0000-0100 | Juan Vargas (ESA) 1000-0000 | Wiesław Błach (POL) 0000-0010 | kiesett | 9. | |||||
Vang Nan (Wang Nan) (Wang Nan) | Középsúly | erőnyerő | Jambalyn Ganbold (MGL) 0010-0000 | Nicolas Gill (CAN) 0000-0100 | Ben Spijkers (NED) 0000-0010 | kiesett | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Li Aj-jüe (Li Aiyue) | Légsúly | Leposava Marković (IOP) 0010-0000 | Kang Jongok (Kang Yong-Ok) (PRK) 0100-0000 | Tamura Rjóko (JPN) 0000-1000 | Amarilis Savón (CUB) 0000-1000 | kiesett | 9. | ||||
Li Csung-jün (Li Zhongyun) | Harmatsúly | Patricia Bevilacqua (BRA) 0010-0000 | Catherine Grainger-Brain (AUS) 0010-0000 | Carolina Mariani (ARG) 0010-0000 | Almudena Muñoz (ESP) 0000-0010 | Alessandra Giungi (ITA) 0010-0000 | |||||
Csin Hsziang-lan (Jin Xianglan) | Könnyűsúly | Pekli Mária (HUN) 0100-0000 | Ursula Myrén (SWE) 0000-0010 | kiesett | 14. | ||||||
Csang Ti (Zhang Di) | Váltósúly | Tânia Ishii (BRA) 1000-0000 | Gu Hyeon-Suk (KOR) 0000-0010 | Nicola Morris (NZL) 1100-0000 | Diane Bell (GBR) 0010-0000 | Xiomara Griffith (VEN) 0010-0000 | Frauke Eickhoff (GER) 0010-0000 | ||||
Leng Csun-huj (Leng Chunhui) | Középsúly | Park Ji-Yeong (KOR) 1100-0000 | Kate Howey (GBR) 0000-0100 | Heidi Rakels (BEL) 0000-0010 | kiesett | 9. | |||||
Csuang Hsziao-jen (Zhuang Xiaoyan) | Nehézsúly | Sharon Lee (GBR) 0001-0000 | Inmaculada Vicent (ESP) 1100-0000 | Gránitz Éva (HUN) 1100-0000 | Szakaue Jóko (JPN) 1000-0000 | Estela Rodríguez (CUB) 1000-0000 |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Feng Feng Szun Szen-lin (Sun Senlin) Huang Hsziao-ping (Huang Xiaoping) Hszü Vu-ling (Xu Wuling) Li Csien-hszin (Li Jianxin) (kormányos) | Kormányos négyes | 6:25,03 | 3. | 6:26,70 | 4. | B | 6:11,52 | 2. | 8. | |||
Jao Csien-csung (Yao Jianzhong) Li Csung-ping (Li Zhongping) Feng Feng Szun Szen-lin (Sun Senlin) Huang Hsziao-ping (Huang Xiaoping) Hszü Vu-ling (Xu Wuling) Cseng Hszien-vej (Zheng Xianwei) Csiang Haj-jang (Jiang Haiyang) Li Csien-hszin (Li Jianxin) (kormányos) | Nyolcas | 5:38,98 | 4. | 5:43,55 | 2. | A/B | 5:44,82 | 5. | B | 5:44,01 | 5. | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Ku Hsziao-li (Gu Xiaoli) Lu Hua-li (Lu Huali) | Kétpárevezős | 7:27,62 | 1. | A/B | 6:58,09 | 1. | A | 6:55,16 | 3. | |||
Feng Li-li (Feng Lili) Jang Hung (Yang Hong) Lu Hua-li (Lu Huali) Ku Hsziao-li (Gu Xiaoli) | Négypárevezős | 6:40,38 | 4. | 6:38,70 | 3. | B | 6:48,90 | 1. | 7. | |||
Liu Hszi-zsung (Liu Xirong) Ho Jen-ven (He Yanwen) Cao Mien-jing (Cao Mianying) Csou Sou-jing (Zhou Shouying) | Kormányos nélküli négyes | 6:51,87 | 4. | 6:45,16 | 1. | A | 6:32,50 | 4. | 4. | |||
Lin Cse-aj (Lin Zhiai) Ma Lin-csin (Ma Linqin) Pej Csia-jün (Pei Jiayun) Ho Jen-ven (He Yanwen) Liu Hszi-zsung (Liu Xirong) Liang Hszi-ling (Liang Xiling) Cao Mien-jing (Cao Mianying) Csou Sou-jing (Zhou Shouying) Li Zsung-hua (Li Ronghua) (kormányos) | Nyolcas | 6:14,99 | 2. | 6:13,80 | 2. | A | 6:12,08 | 5. | 5. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Kieséses szakasz | Helyezés | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30 m | 50 m | 70 m | 90 m | Pont | Hely. | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||||
Fu Seng-csün (Fu Shengjun) | Egyéni | 342 | 42. | 326 | 9. | 332 | 8. | 284 | 42. | 1284 | 25. | Hendra Setijawan (INA) (8.) 96-106 | kiesett | 29. | |||
Hao Vej (Hao Wei) | 339 | 56. | 307 | 56. | 318 | 38. | 285 | 36. | 1249 | 51. | kiesett | 51. | |||||
Liang Csiang (Liang Qiang) | 335 | 62. | 311 | 49. | 305 | 66. | 280 | 47. | 1231 | 58. | kiesett | 58. | |||||
Fu Seng-csün (Fu Shengjun) Hao Vej (Hao Wei) Liang Csiang (Liang Qiang) | Csapat | 1016 | 18. | 944 | 11. | 955 | 11. | 849 | 14. | 3764 | 14. | Ausztrália (AUS) Simon Fairweather Grant Greenham Scott Hunter-Russell (3.) 230-238 | kiesett | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Kieséses szakasz | Helyezés | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30 m | 50 m | 60 m | 70 m | Pont | Hely. | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||||
Ma Hsziang-csün (Ma Xiangjun) | Egyéni | 350 | 5. | 319 | 17. | 328 | 18. | 316 | 11. | 1313 | 11. | Ana de Sousa (POR) (22.) 101-98 | Hatuna Kvrivisvili (EUN) (6.) 104-111 | kiesett | 13. | ||
Vang Hung (Wang Hong) | 347 | 11. | 304 | 37. | 337 | 5. | 314 | 12. | 1302 | 17. | Kovács Judit (HUN) (16.) 93-103 | kiesett | 31. | ||||
Vang Hsziao-csu (Wang Xiaozhu) | 342 | 24. | 328 | 7. | 331 | 10. | 294 | 39. | 1295 | 19. | Kim Dzsonghva (Kim Jong-Hwa) (PRK) (14.) 103-102 | I Ungjong (Lee Eun-Gyeong) (KOR) (3.) 107-103 | Hatuna Kvrivisvili (EUN) (6.) 108-101 | Kim Szunjong (Kim Su-nyeong) (KOR) (2.) 105-106 | Bronzmérkőzés Natalia Valeeva (EUN) (4.) 102-104 | 4. | |
Ma Hsziang-csün (Ma Xiangjun) Vang Hung (Wang Hong) Vang Hsziao-csu (Wang Xiaozhu) | Csapat | 1039 | 3. | 951 | 5. | 996 | 3. | 924 | 4. | 3910 | 3. | Hollandia (NED) Sjan van Dijk Jacqueline van Rozendaal-van Gerven Christel Verstegen (14.) 230-230 | Észak-Korea (PRK) Kim Dzsonghva (Kim Jong-Hwa) Ri Mjonggum (Li Myong-Gum) Sin Szonghi (Sin Song-Hui) (11.) 235-227 | Egyesített Csapat (EUN) Ljudmila Arzsannikova Hatuna Kvrivisvili Natalia Valeeva (2.) 224-224 | Dél-Korea (KOR) I Ungjong (Lee Eun-Gyeong) Cso Jundzsong (Cho Yun-Jeong) Kim Szunjong (Kim Su-nyeong) (1.) 228-236 |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Csao Hsziao-li (Zhao Xiaoli) Ning Meng-hua (Ning Menghua) | Kajak kettes 500 m | 1:43,07 | 2. | 4. | 1:42,86 | 4. | 6. | 1:42,46 | 7. |
Ven Jen-fang (Wen Yanfang) Csao Hsziao-li (Zhao Xiaoli) Ning Meng-hua (Ning Menghua) Vang Csing (Wang Jing) | Kajak négyes 500 m | 1:36,15 | 1.D | 4. | 1:41,12 | 5. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Tang Hszüe-csung (Tang Xuezhong) | Mezőnyverseny | 4:35:56(+0:35) | 39. |
Csu Cseng-csün (Zhu Zhengjun) | 4:35:56(+0:35) | 44. | |
Vang Su-szen (Wang Shusen) | 4:35:56(+0:35) | 64. | |
Li Ven-kaj (Li Wenkai) Tang Hszüe-csung (Tang Xuezhong) Csu Cseng-csün (Zhu Zhengjun) Vang Su-szen (Wang Shusen) | Csapat időfutam | 2:12:38(+10:59) | 15. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Vang Jen (Wang Yan) | Női egyéni | 12,154 | 9. | Ingrid Haringa (NED) Rita Razmaitė (LIT) 12,179 | 2. | erőnyerő | Félicia Ballanger (FRA) 12,536, 14,786 | Galina Yenyukhina (EUN) Tanya Dubnicoff (CAN) Kuroki Mika (JPN) 12,575 | visszalépett | helyezetlen |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Csou Ling-mej (Zhou Lingmei) | Női egyéni üldözőverseny | 4:04,085 | 15. | kiesett | 15. |
- Pontversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csoport | lekörözés | Pont | Hely. | lekörözés | Pont | |||
Li Ven-kaj (Li Wenkai) | Férfi pontverseny | A | 1 | 8 | 11. | - | 1 | 20. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1992FkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesített Csapat (EUN) | 5 | 4 | 1 | 425 | 373 | +52 | 9 |
Litvánia (LIT) | 5 | 4 | 1 | 478 | 424 | +54 | 9 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 3 | 2 | 432 | 396 | +36 | 8 |
Puerto Rico (PUR) | 5 | 3 | 2 | 445 | 437 | +8 | 8 |
Venezuela (VEN) | 5 | 1 | 4 | 392 | 427 | –35 | 6 |
Kína (CHN) | 5 | 0 | 5 | 381 | 496 | –115 | 5 |
1992. július 26. 11:30 Sablon:1992FkosárCHNLTU
| Kína (CHN) | 75–112 | Litvánia (LIT) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(26–55) | ||||
Sun Csün (Sun Jun) 22 | Pont | Kurtinaitis 31 | ||
Vang Cse-tan (Wang Zhidan), Sun Csün (Sun Jun) 4 | Lepattanó | Sabonis 14 | ||
Sun Csün (Sun Jun), Kung Hsziao-pin (Gong Xiaobin) 3 | Gólpassz | Marčiulionis 12 |
1992. július 27. 9:30 Sablon:1992FkosárCHNPUR
| Kína (CHN) | 68–100 | Puerto Rico (PUR) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(35–51) | ||||
San Tao (Shan Tao) 22 | Pont | Moráles 15 | ||
San Tao (Shan Tao) 7 | Lepattanó | Rivas, León 4 | ||
három játékos 3 | Gólpassz | Carter 12 |
1992. július 29. 14:30 Sablon:1992FkosárEUNCHN
| Egyesített Csapat (EUN) | 100–84 | Kína (CHN) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(55–39) | ||||
Bazarevics18 | Pont | Sun Csün (Sun Jun) 22 | ||
Volkov 6 | Lepattanó | Vang Cse-tan (Wang Zhidan) 5 | ||
Bazarevics 6 | Gólpassz | A Ti-csiang (A Dijiang) 4 |
1992. július 31. 14:30 Sablon:1992FkosárAUSCHN
| Ausztrália (AUS) | 88–66 | Kína (CHN) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(39–28) | ||||
Gaze 30 | Pont | Hu Vej-tung (Hu Weidong) 15 | ||
Bradtke 7 | Lepattanó | Vang Cse-tan (Wang Zhidan) 5 | ||
Gaze, Longley 4 | Gólpassz | Szun Feng-vu (Sun Fengwu) 6 |
1992. augusztus 2. 14:30 Sablon:1992FkosárVENCHN
| Venezuela (VEN) | 96 –88 | Kína (CHN) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(52–52) | ||||
Herrera, Estaba 23 | Pont | Kung Hsziao-pin (Gong Xiaobin) 18 | ||
Herrera 10 | Lepattanó | három játékos 3 | ||
Walcott 5 | Gólpassz | Sun Csün (Sun Jun), San Tao (Shan Tao) 5 |
- A 9–12. helyért
1992. augusztus 4. 9:00 Sablon:1992FkosárANGCHN
| Angola (ANG) | 79–69 | Kína (CHN) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(40–35) | ||||
Moreira 19 | Pont | Kung Hsziao-pin (Gong Xiaobin) 16 | ||
Moreira 5 | Lepattanó | Hu Vej-tung (Hu Weidong) 5 | ||
Macedo 6 | Gólpassz | Szun Feng-vu (Sun Fengwu) 5 |
- A 11. helyért
1992. augusztus 6. 9:00 Sablon:1992FkosárCHNVEN
| Kína (CHN) | 97–100 | Venezuela (VEN) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(51–51) | ||||
Vu Csing-lung (Wu Qinglong) 25 | Pont | Olivares 32 | ||
Vang Cse-tan (Wang Zhidan) 5 | Lepattanó | Herrera, Estaba, Nelcha 6 | ||
Szun Feng-vu (Sun Fengwu) 6 | Gólpassz | Herrera, Estaba 4 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 12. |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1992NkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 3 | 3 | 0 | 318 | 181 | +137 | 6 |
Kína (CHN) | 3 | 2 | 1 | 205 | 226 | –21 | 5 |
Spanyolország (ESP) | 3 | 1 | 2 | 181 | 238 | –57 | 4 |
Csehszlovákia (TCH) | 3 | 0 | 3 | 183 | 242 | –59 | 3 |
1992. július 30. 20:00 Sablon:1992NkosárCHNESP
| Kína (CHN) | 66–63 | Spanyolország (ESP) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(27–31) | ||||
Peng Ping 19 | Pont | Ares 20 | ||
négy játékos 4 | Lepattanó | Geuer 8 | ||
három játékos 2 | Gólpassz | öt játékos 1 |
1992. augusztus 1. 11:00 Sablon:1992NkosárUSACHN
| Egyesült Államok (USA) | 93–67 | Kína (CHN) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(47–33) | ||||
Dixon 19 | Pont | Cung Hszüe-ti (Cong Xuedi) 18 | ||
Orr 11 | Lepattanó | Cseng Haj-hszia (Zheng Haixia) 11 | ||
Edwards 8 | Gólpassz | Ho Csün (He Jun) 6 |
1992. augusztus 3. 20:00 Sablon:1992NkosárTCHCHN
| Csehszlovákia (TCH) | 70–72 | Kína (CHN) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(31–38) | ||||
Němcová 15 | Pont | Peng Ping 15 | ||
Buriánová 8 | Lepattanó | Liu Csing (Liu Qing) 6 | ||
Bieliková 4 | Gólpassz | Li Hszin (Li Xin) 9 |
- Elődöntő
1992. augusztus 5. 13:00 Sablon:1992NkosárCUBCHN
| Kuba (CUB) | 70–109 | Kína (CHN) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(30–57) | ||||
Borrell 16 | Pont | Cung Hszüe-ti (Cong Xuedi), Li Hszin (Li Xin) 20 | ||
Borrell 8 | Lepattanó | Cseng Haj-hszia (Zheng Haixia) 5 | ||
Vigil 2 | Gólpassz | Cseng Tung-mej (Zheng Dongmei) 5 |
- Döntő
1992. augusztus 7. 22:00 Sablon:1992NkosárEUNCHN
| Egyesített Csapat (EUN) | 76–66 | Kína (CHN) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(43–35) | ||||
Zaszulszkaja 19 | Pont | Li Tung-mej (Li Dongmei) 12 | ||
Bunatyjanc, Zaszulszkaja 6 | Lepattanó | Li Tung-mej (Li Dongmei) 6 | ||
Szumnyikova, Zabolujeva 4 | Gólpassz | Li Hszin (Li Xin) 4 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Elődöntő | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Lan Vej (Lan Wei) | Egyéni műugrás | 369,09 | 14. | kiesett | |
Tan Liang-tö (Tan Liangde) | 426,39 | 1. | 645,57 | ||
Szun Su-vej (Sun Shuwei) | Egyéni toronyugrás | 447,96 | 2. | 677,31 | |
Hsziung Ni (Xiong Ni) | 453,87 | 1. | 600,15 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Elődöntő | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Kao Min (Gao Min) | Egyéni műugrás | 309,75 | 3. | 572,40 | |
Tan Su-ping (Tan Shuping) | 269,10 | 17. | kiesett | ||
Fu Ming-hszia (Fu Mingxia) | Egyéni toronyugrás | 361,77 | 1. | 461,43 | |
Csu Csin-hung (Zhu Jinhong) | 297,00 | 6. | 400,56 | 4. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Liu Kang (Liu Gang) | Légsúly | Héctor Avila (DOM) RSC | kiesett | 17. | |||
Csang Kuang-ping (Zhang Guangping) | Harmatsúly | Slimane Zengli (ALG) 0-4 | kiesett | 17. | |||
Csao Lu (Chao Lu) | Középsúly | erőnyerő | Sztefan Trendafilov (BUL) RSC | kiesett | 9. | ||
Paj Csung-kuang (Bai Chongguang) | Félnehézsúly | Go Yo-Da (KOR) 4-18 | kiesett | 17. |
RSC - a játékvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Vívás | Úszás | Lövészet | Futás | Lovaglás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Csang Pin (Zhang Bin) | Egyéni | 28-37 | 694 | 49.** | 3:40,5 | 1108 | 61. | 185 | 1045 | 31.* | 15:06,5 | 847 | 64. | 2:09,6 | 976 | 31. | 4670 | 56. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Rájátszás az elődöntőért | |
Helyosztó a 7. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1992NröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Kuba (CUB) | 6 | 3 | 0 | 9 | 2 | 4,500 | 151 | 129 | 1,171 |
Brazília (BRA) | 5 | 2 | 1 | 7 | 6 | 1,167 | 170 | 145 | 1,172 |
Hollandia (NED) | 4 | 1 | 2 | 4 | 8 | 0,500 | 136 | 166 | 0,819 |
Kína (CHN) | 3 | 0 | 3 | 5 | 9 | 0,556 | 174 | 191 | 0,911 |
1992. július 29. 21:30 Sablon:1992NröpiCHNCUB
| Kína (CHN) | 1–3 | Kuba (CUB) | Játékvezető: Juan Angel Pereyra (ARG), Levan Stepanian (ARM) |
---|---|---|---|---|
(15–13, 11–15, 9–15, 11–15) |
1992. július 31. 10:30 Sablon:1992NröpiNEDCHN
| Hollandia (NED) | 3–2 | Kína (CHN) | Játékvezető: Neill Luebke (USA), Francisco Fraile Estival (ESP) |
---|---|---|---|---|
(6–15, 15–17, 15–13, 16–14, 15–6) |
1992. augusztus 2. 21:30 Sablon:1992NröpiCHNBRA
| Kína (CHN) | 2–3 | Brazília (BRA) | Játékvezető: Gabriel Gimenez (ESP), Levan Stepanian (ARM) |
---|---|---|---|---|
(9–15, 15–7, 11–15, 16–14, 12–15) |
- A 7. helyért
1992. augusztus 4. 16:30 Sablon:1992NröpiESPCHN
| Spanyolország (ESP) | 0–3 | Kína (CHN) | Játékvezető: Omar Belkahla (ALG), Peter Scheffer (NED) |
---|---|---|---|---|
(1–15, 3–15, 3–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 7. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Meng Kang (Meng Gang) | Gyorstüzelő pisztoly | 585 | 11.* | kiesett | |
Vang Ji-fu (Wang Yifu) | Légpisztoly | 585 | 2. | 684,8 | |
Szabadpisztoly | 565 | 5. | 657 | ||
Hszü Haj-feng (Xu Haifeng) | 565 | 6. | 652 | 7. | |
Légpisztoly | 583 | 4. | 681,5 | 4. | |
Tu Lung (Du Long) | Légpuska | 582 | 34. | kiesett | |
Csang Jing-csou (Zhang Yingzhou) | 588 | 13.**** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1150 | 31.* | kiesett | ||
Csiang Zsung (Jiang Rong) | 1163 | 10. | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 596 | 11.*** | kiesett | ||
Pang Jung-jing (Pang Yongying) | 590 | 39.** | kiesett | ||
Su Csing-csuan (Shu Qingquan) | Futócéllövészet | 573 | 8. | kiesett | |
Csang Zsung-huj (Zhang Ronghui) | 561 | 18. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Li Suang-hung (Li Shuanghong) | Légpisztoly | 380 | 9. | kiesett | |
Vang Li-na (Wang Lina) | 381 | 6. | 479,7 | 4. | |
Sportpisztoly | 574 | 18.** | kiesett | ||
Li Tuj-hung (Li Duihong) | 586 | 2. | 680 | ||
Hszü Jan-hua (Xu Yanhua) | Légpuska | 391 | 11.*** | kiesett | |
Csang Csiu-ping (Zhang Qiuping) | 385 | 31.** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 579 | 10. | kiesett | ||
Csou Tan-hung (Zhou Danhong) | 579 | 11. | kiesett |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Csang Ping (Zhang Bing) | Trap | 146 | 7. | 194 | 8. | kiesett | |
Csang Jung-csie (Zhang Yongjie) | 137 | 39.**** | kiesett | ||||
Csang San (Zhang Shan) | Skeet | 150 | 1. | 200 | 1. | 223 | |
Csang Hszin-tung (Zhang Xindong) | 147 | 17. | 197 | 9. | kiesett | ||
Vang Csung-hua (Wang Zhonghua) | 143 | 42.***** | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - hét másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Lin Csi-seng (Lin Qisheng) | 52 kg | 115,0 | 1.* | 147,5 | 2. | 262,5 | |
Csang Caj-zsung (Zhang Zairong) | 115,0 | 1.* | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Liu Sou-pin (Liu Shoubin) | 56 kg | 130,0 | 2. | 147,5 | 3. | 277,5 | |
Lo Csien-ming (Luo Jianming) | 125,0 | 3. | 152,5 | 2. | 277,5 | ||
Ho Jing-csiang (He Yingqiang) | 60 kg | 130,0 | 4. | 165,0 | 3. | 295,0 | |
Vang Jung (Wang Yong) | 67,5 kg | 140,0 | 4. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Lin Ven-seng (Lin Wensheng) | 75 kg | 145,0 | 14. | 187,5 | 7. | 332,5 | 9. |
Lu Kang (Lu Gang) | 150,0 | 9. | 185,0 | 8. | 335,0 | 8. | |
Caj Jen-su (Cai Yanshu) | 82,5 kg | 157,5 | 13. | 192,5 | 9. | 350,0 | 11. |
Li Jün-nan (Li Yunnan) | 160,0 | 10. | 195,0 | 8. | 355,0 | 9. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Zenés gyakorlat | Összesítés | Zenés gyakorlat | Összesítés | |||||
Pont | Hely. | Pont | Pont | Hely. | Pont | Pont | |||
Kuan Cö-ven (Guan Zewen) | Egyéni | 84,775 | 23. | kiesett | |||||
Tan Min | 85,257 | 19. | 93,200 | 178,457 | 10. | kiesett | 10. | ||
Vang Hsziao-csie (Wang Xiaojie) | 84,752 | 24. | kiesett | ||||||
Kuan Cö-ven (Guan Zewen) Vang Hsziao-csie (Wang Xiaojie) | Páros | 84,763 | 8. | 92,800 | 177,563 | 8. | 93,080 | 177,843 | 8. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Meg Csiang-hua (Meng Qianghua) Hszia Csia-ping (Xia Jiaping) | Páros | Svájc (SUI) Jakob Hlasek Marc Rosset 5-7, 1-6, 2-6 | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csen Li (Chen Li) | Egyes | Mary Joe Fernández (USA) 2-6, 3-6 | kiesett | 33. | ||||
Li Fang | Brenda Schultz-McCarthy (NED) 5-7, 7-6(7–4), 4-6 | kiesett | 33. | |||||
Li Fang Tang Min | Páros | Görögország (GRE) Hrisztína Papadáki Hrísztina Zahariádu 7-6(7–5), 6-3 | Argentína (ARG) Mercedes Paz Patricia Tarabini 0-6, 1-6 | kiesett | 9. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Liu Csün (Liu Jun) | Férfi egyes | erőnyerő | Pontus Jäntti (FIN) 15-13, 15-7 | Thomas Stuer-Lauridsen (DEN) 15-10, 16-17, 9-15 | kiesett | 9. | ||
Csao Csien-hua (Zhao Jianhua) | erőnyerő | Darren Hall (GBR) 15-6, 15-9 | Dípankar Bhattacsarja (IND) 15-4, 15-12 | Hermawan Susanto (INA) 2-15, 17-14, 14-17 | kiesett | 5. | ||
Vu Ven-kaj (Wu Wenkai) | erőnyerő | Anil Kaul (CAN) 15-7, 15-2 | Kim Hakkjun (KOR) 15-10, 7-15, 13-18 | kiesett | 9. | |||
Huang Hua | Női egyes | erőnyerő | Linda French (USA) 11-1, 11-1 | Joanne Muggeridge (GBR) 11-3, 11-2 | Lee Heung-Sun (KOR) 11-3, 10-12, 11-0 | Susi Susanti (INA) 4-11, 1-11 | kiesett | |
Tang Csiu-hung (Tang Jiuhong) | erőnyerő | Helen Troke (GBR) 11-3, 11-1 | Denyse Julien (CAN) 12-9, 11-0 | Anna Lao (AUS) 11-9, 11-1 | Pang Szuhjon (KOR) 3-11, 2-11 | kiesett | ||
Csen Hung-jung (Chen Hongyong) Csen Kang (Chen Kang) | Férfi páros | Kanada (CAN) Bryan Blanshard Michael Bitten 15-6, 15-12 | Dél-Korea (KOR) Pak Csubong Kim Munszu 15-11, 5-15, 9-15 | kiesett | 9. | |||
Li Jung-po (Li Yongbo) Tien Ping-ji (Tian Bingyi) | Malajzia (MAS) Soo Beng Kiang Cheah Soon Kit 11-15, 18-15, 15-4 | Thaiföld (THA) Siripong Siripool Pramote Teerawiwatana 9-15, 15-8, 15-8 | Dánia (DEN) Jan Paulsen Henrik Svarrer 15-11, 12-15, 17-14 | Indonézia (INA) Eddy Hartono Rudy Gunawan 9-15, 8-15 | kiesett | |||
Kuan Vej-csen (Guan Weizhen) Nung Csün-hua (Nong Qunhua) | Női páros | erőnyerő | Dánia (DEN) Lisbet Stuer-Lauridsen Marlene Thomsen 15-3, 15-12 | Svédország (SWE) Catrine Bengtsson Maria Bengtsson 15-4, 15-9 | Dél-Korea (KOR) Kil Jonga Szim Undzsong 15-12, 2-15, 15-8 | Dél-Korea (KOR) Hvang Hjejong Csong Szojong 16-18, 15-12, 13-15 | ||
Lin Jen-fen (Lin Yanfen) Jao Fen (Yao Fen) | erőnyerő | Japán (JPN) Mori Hiszako Dzsinnai Kimiko 15-7, 15-6 | Ausztrália (AUS) Rhonda Cator Anna Lao 18-13, 15-5 | Dél-Korea (KOR) Hvang Hjejong Csong Szojong 9-15, 8-15 | kiesett |
Torna
Bővebben: Torna az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Kuo Lin-jao (Guo Linyao) | Talaj | 19,175 | 28. | kiesett | |
Ugrás | 19,025 | 30. | kiesett | ||
Korlát | 19,425 | 6. | 9,800 | ** | |
Nyújtó | 19,425 | 7. | 9,812 | 4. | |
Gyűrű | 19,350 | 21. | kiesett | ||
Lólengés | 19,500 | 4. | 9,875 | 4. | |
Egyéni összetett | 115,900 | 8. | 57,925 | 6. | |
Li Csun-jang (Li Chunyang) | Talaj | 19,450 | 8. | 9,387 | 8. |
Ugrás | 19,100 | 19. | kiesett | ||
Korlát | 19,300 | 12. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,225 | 23. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,575 | 9. | kiesett | ||
Lólengés | 19,275 | 14. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,925 | 7. | 57,200 | 18. | |
Li Ta-suang (Li Dashuang) | Talaj | 19,425 | 10. | kiesett | |
Ugrás | 19,050 | 27. | kiesett | ||
Korlát | 18,950 | 41. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,125 | 40. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,025 | 45. | kiesett | ||
Lólengés | 19,300 | 13. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,875 | 24.* | kiesett | ||
Li Ko (Li Ge) | Talaj | 19,150 | 29. | kiesett | |
Ugrás | 18,925 | 42. | kiesett | ||
Korlát | 18,975 | 38. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,250 | 17. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,400 | 19. | kiesett | ||
Lólengés | 19,175 | 21. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,875 | 24.* | kiesett | ||
Li Csing (Li Jing) | Talaj | 18,175 | 85. | kiesett | |
Ugrás | 18,600 | 74. | kiesett | ||
Korlát | 19,500 | 5. | 9,812 | ||
Nyújtó | 19,550 | 3. | 6,425 | 8. | |
Gyűrű | 19,650 | 5. | 9,875 | ||
Lólengés | 19,475 | 5. | 9,250 | 7.* | |
Egyéni összetett | 114,950 | 22.* | kiesett | ||
Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) | Talaj | 19,425 | 10. | 9,925 | |
Ugrás | 19,175 | 11. | 9,731 | 4. | |
Korlát | 19,375 | 7. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,400 | 8. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,625 | 7. | 9,862 | * | |
Lólengés | 19,450 | 8. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 116,450 | 6. | 58,150 | 5. | |
Kuo Lin-jao (Guo Linyao) Li Csun-jang (Li Chunyang) Li Ta-suang (Li Dashuang) Li Ko (Li Ge) Li Csing (Li Jing) Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) | Csapat összetett | 580,375 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Ho Hszüe-mej (He Xuemei) | Talaj | 19,574 | 26. | kiesett | |
Ugrás | 19,399 | 67. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,575 | 40. | kiesett | ||
Gerenda | 19,650 | 12. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,198 | 27. | kiesett | ||
Li Li | Talaj | 19,625 | 22. | kiesett | |
Ugrás | 19,587 | 32. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,800 | 8. | 9,887 | 8. | |
Gerenda | 19,524 | 21. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,536 | 20. | 39,262 | 14. | |
Li Ji-fang (Li Yifang) | Talaj | 19,562 | 27. | kiesett | |
Ugrás | 19,625 | 27. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,712 | 21. | kiesett | ||
Gerenda | 19,699 | 8. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,598 | 18. | kiesett | ||
Lu Li | Talaj | 19,474 | 33. | kiesett | |
Ugrás | 19,624 | 29. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,824 | 6. | 10,000 | ||
Gerenda | 19,812 | 1. | 9,912 | ||
Egyéni összetett | 78,734 | 15. | 38,073 | 34. | |
Csang Hszia (Zhang Xia) | Talaj | 19,337 | 43. | kiesett | |
Ugrás | 19,399 | 67. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,625 | 32. | kiesett | ||
Gerenda | 19,412 | 29. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,773 | 35. | kiesett | ||
Jang Po (Yang Bo) | Talaj | 19,662 | 19. | kiesett | |
Ugrás | 19,650 | 23. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,700 | 23. | kiesett | ||
Gerenda | 19,725 | 6. | 9,300 | 7. | |
Egyéni összetett | 78,737 | 13. | 38,886 | 25. | |
Ho Hszüe-mej (He Xuemei) Li Li Li Ji-fang (Li Yifang) Lu Li Csang Hszia (Zhang Xia) Jang Po (Yang Bo) | Csapat összetett | 393,141 | 4. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karika | Kötél | Buzogány | Labda | Összesen | Karika | Kötél | Buzogány | Labda | Összesen | |||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Paj Mej (Bai Mei) | Egyéni | 9,150 | 20.*** | 8,525 | 41. | 8,975 | 21. | 9,125 | 20.* | 35,775 | 29.** | kiesett | 29.** | |||||||||
Kuo Sa-sa (Guo Shasha) | 9,300 | 11.** | 8,900 | 32. | 8,300 | 41. | 8,625 | 37. | 35,125 | 36. | kiesett | 36. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Hszie Csün (Xie Jun) | 100 m gyors | 51,94 | 7. | 40. | kiesett | |||
200 m gyors | 1:55,51 | 6. | 37. | kiesett | ||||
Lin Laj-csiu (Lin Laijiu) | 100 m hát | 57,85 | 7. | 31. | kiesett | |||
Csen Csien-hung (Chen Jianhong) | 100 m mell | 1:03,08 | 6. | 14. | B | 1:03,00 | 7. | 15. |
Sen Csien-csiang (Shen Jianqiang) | 100 m pillangó | 54,53 | 4. | 11. | B | 54,96 | 7. | 15. |
Lin Laj-csiu (Lin Laijiu) Csen Csien-hung (Chen Jianhong) Sen Csien-csiang (Shen Jianqiang) Hszie Csün (Xie Jun) | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:46,85 | 4. | 13. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Jang Ven-ji (Yang Wenyi) | 50 m gyors | 25,84 | 2. | 6. | A | 24,79 | 1. | |
Csuang Jung (Zhuang Yong) | 25,56 | 1. | 1. | A | 25,08 | 2. | ||
100 m gyors | 55,78 | 1. | 5. | A | 54,64 | 1. | ||
200 m gyors | 2:04,12 | 8. | 21. | kiesett | ||||
Lü Pin (Lu Bin) | 2:00,56 | 2. | 5. | A | 2:02,10 | 8. | 8. | |
200 m hát | 2:18,51 | 8. | 31. | kiesett | ||||
200 m vegyes | 2:20,12 | 5. | 23. | kiesett | ||||
Lin Li | 2:15,68 | 1. | 4. | A | 2:11,65 | 1. | ||
400 m vegyes | 4:45,74 | 1. | 3. | A | 4:36,73 | 2. | ||
200 m hát | 2:15,87 | 6. | 15. | B | 2:15,38 | 4. | 12. | |
200 m mell | 2:29,99 | 5. | 6. | A | 2:26,85 | 2. | ||
Lu Ti (Lu Di) | 2:38,63 | 8. | 29. | kiesett | ||||
100 m mell | 1:11,58 | 5. | 15.* | B | 1:12,07 | 8. | 16. | |
Lou Hszia (Lou Xia) | 1:10,74 | 4. | 10. | B | 1:10,07 | 1. | 9. | |
Lö Csing-ji (Le Jingyi) | 100 m gyors | 55,87 | 4. | 6. | A | 55,89 | 6. | 6. |
Jen Ming (Yan Ming) | 400 m gyors | 4:23,69 | 7. | 22. | kiesett | |||
800 m gyors | 9:14,63 | 7. | 24. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:54,93 | 7. | 20. | kiesett | ||||
Ho Ce-hung (He Cihong) | 100 m hát | 1:03,83 | 5. | 16. | B | 1:03,50 | 5. | 13. |
Csien Hung (Qian Hong) | 100 m pillangó | 59,37 | 1. | 2. | A | 58,62 | 1. | |
200 m pillangó | 2:22,77 | 8. | 29. | kiesett | ||||
Vang Hsziao-hung (Wang Xiaohong) | 2:11,83 | 2. | 5. | A | 2:09,01 | 2. | ||
100 m pillangó | 59,34 | 1. | 1. | A | 59,10 | 4. | 4. | |
Csuang Jung (Zhuang Yong) Lü Pin (Lu Bin) Jang Ven-ji (Yang Wenyi) Lö Csing-ji (Le Jingyi) Csao Kun (Zhao Kun) | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:43,41 | 1. | 2. | A | 3:40,12 | 2. | |
Lin Li Lou Hszia (Lou Xia) Csien Hung (Qian Hong) Lö Csing-ji (Le Jingyi) Ho Ce-hung (He Cihong) | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:12,55 | 3. | 8. | A | 4:06,78 | 4. | 4. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ||||
Csiang Csen (Jiang Chen) | Szörfvitorlázás | 17,0 | 21,0 | 27,0 | 14,0 | 5,7 | 22,0 | 16,0 | 22,0 | (30,0) | 14,0 | 158,7 | 14. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ||||
Csang Hsziao-tung (Zhang Xiaodong) | Szörfvitorlázás | 3,0 | 10,0 | 11,7 | 11,7 | 5,7 | 5,7 | 0,0 | 10,0 | 8,0 | (14,0) | 65,8 | |
Csang Sun-fang (Zhang Shunfang) | Europe | (29,0) | 24,0 | 26,0 | 27,0 | 25,0 | 24,0 | 20,0 | 146,0 | 22. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Selejtező | 32-es főtábla | Egyenes ág a negyeddöntőért | Vigaszág a negyeddöntőért | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | ||||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Je Csung (Ye Chong) (Ye Chong) | Tőr, egyéni | 1. csoport Thorsten Weidner (GER) 5-4 Vjacseszlav Grigorjev (EUN) 5-1 Michael Marx (USA) 5-3 Kim Jongho (KOR) 5-2 Walter Torres (PHI) 5-0 Tan Kim Huat (SIN) 5-1 | 1. | erőnyerő | Ola Kajbjer (SWE) 5-2, 4-6, 3-5 | Thorsten Weidner (GER) 5-2, 5-3 | Vjacseszlav Grigorjev (EUN) 5-0, 3-5, 5-0 | Andrés García (ESP) 5-2, 5-2 | Elvis Gregory (CUB) 1-5, 1-5 | kiesett | 9. | ||||
Vang Haj-pin (Wang Haibin) (Wang Haibin) | 4. csoport Andrea Borella (ITA) 2-5 Piotr Kiełpikowski (POL) 1-5 Elvis Gregory (CUB) 3-5 Ramiro Bravo (ESP) 5-3 Dario Torrente (RSA) 5-1 José Marcelo Álvarez (PAR) 5-3 | 5. | Maged Abdallah (EGY) 6-4, 5-3 | Dmitrij Sevcsenko (EUN) 3-5, 1-5 | Andrés García (ESP) 3-5, 2-5 | kiesett | 29. | ||||||||
Vang Li-hung (Wang Lihong) | 2. csoport Dmitrij Sevcsenko (EUN) 4-5 Marian Sypniewski (POL) 1-5 Kiss Róbert (HUN) 4-5 Kim Seung-Pyo (KOR) 5-4 José Guimarães (POR) 5-1 Zaddick Longenbach (USA) 2-5 | 4.* | Vjacseszlav Grigorjev (EUN) 2-5, 1-5 | kiesett | 46. | ||||||||||
Csia Kuj-hua (Jia Guihua) | Kard, egyéni | 5. csoport Szabó Bence (HUN) 1-5 Jean-Phillippe Daurelle (FRA) 3-5 Alexandru Chiculiţă (ROM) 4-5 Kirkham Zavieh (GBR) 3-5 | 5. | kiesett | 38. | ||||||||||
Cseng Csao-kang (Zheng Zhaokang) | 6. csoport Nébald György (HUN) 4-5 Marco Marin (ITA) 0-5 Grigorij Kirijenko (EUN) 4-5 Raúl Peinador (ESP) 5-3 Dario Torrente (RSA) 5-1 Hasimoto Hirosi (JPN) 5-3 | 5. | erőnyerő | Szabó Bence (HUN) 0-5, 2-5 | Alexandru Chiculiţă (ROM) 4-6, 6-4, 6-4 | Franck Ducheix (FRA) 0-5, 5-3, 6-5 | Marco Marin (ITA) 0-5, 1-5 | kiesett | 15. | ||||||
Jang Csen (Yang Zhen) | 3. csoport Felix Becker (GER) 2-5 Ferdinando Meglio (ITA) 3-5 Janusz Olech (POL) 4-5 Jean-Paul Banos (CAN) 5-2 Esteban Mullins (CRC) 5-2 | 4. | erőnyerő | Jean-François Lamour (FRA) 1-5, 3-5 | Raúl Peinador (ESP) 6-5, 6-4 | Felix Becker (GER) 2-5, 3-5 | kiesett | 22. | |||||||
Csen Piao (Chen Biao) Lao Sao-pej (Lao Shaopei) Je Csung (Ye Chong) (Ye Chong) Vang Haj-pin (Wang Haibin) (Wang Haibin) Vang Li-hung (Wang Lihong) | Tőr, csapat | 2. csoport Olaszország (ITA) 1-9 Lengyelország (POL) 7-9 | 3. | kiesett | 10. | ||||||||||
Csia Kuj-hua (Jia Guihua) Csiang Je-fej (Jiang Yefei) Ning Hszien-kuj (Ning Xiankui) Cseng Csao-kang (Zheng Zhaokang) Jang Csen (Yang Zhen) | Kard, csapat | 1. csoport Olaszország (ITA) 5-9 Spanyolország (ESP) 8-7 | 2. | Franciaország (FRA) 5-9 | 5–8. helyért Németország (GER) 4-9 | 7. helyért Olaszország (ITA) 9-7 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Selejtező | 32-es főtábla | Egyenes ág a negyeddöntőért | Vigaszág a negyeddöntőért | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | ||||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
O Csie (E Jie) | Tőr, egyéni | 5. csoport Stefanek Gertrúd (HUN) 3-5 Reka Lazăr-Szabo (ROM) 2-5 Giovanna Trillini (ITA) 5-4 Rosa María Castillejo (ESP) 5-3 Sandra Giancola (ARG) 5-1 Elvia Reyes (HON) 5-0 | 3. | erőnyerő | Reka Lazăr-Szabo (ROM) 3-5, 3-5 | Gisèle Meygret (FRA) 5-3, 3-5, 1-5 | kiesett | 28. | |||||||
Vang Huj-feng (Wang Hui-feng) (Wang Huifeng) | 4. csoport Olga Velicsko (EUN) 2-5 Zita-Eva Funkenhauser (GER) 5-4 Montserat Esquerdo (ESP) 5-4 Mary O'Neill (USA) 5-2 Linda Strachan (GBR) 5-2 | 3. | erőnyerő | I Jeong-Suk (KOR) 3-5, 5-2, 5-1 | Zita-Eva Funkenhause (GER) 0-5, 6-5, 6-4 | Fiona McIntosh (GBR) 2-5, 5-6 | Claudia Grigorescu (ROM) 5-1, 5-2 | Fiona McIntosh (GBR) 6-5, 5-1 | Laurence Modaine (FRA) 5-0, 2-5, 5-3 | Giovanna Trillini (ITA) 6-5, 3-5, 5-6 | |||||
Hsziao Aj-hua (Xiao Aihua) | 7. csoport Mincza Ildikó (HUN) 3-5 Lydia Czuckermann-Hatuel (ISR) 5-3 Annette Dobmeier (GER) 5-2 Renée Aubin (CAN) 5-1 Fiona McIntosh (GBR) 1-5 | 3. | erőnyerő | Isabelle Spennato (FRA) 5-2, 5-2 | Olga Velicsko (EUN) 3-5, 5-1, 1-5 | Stefanek Gertrúd (HUN) 6-4, 5-2 | Tatyjana Szadovszkaja (EUN) 5-6, 5-6 | kiesett | 15. | ||||||
O Csie (E Jie) Liang Csün (Liang Jun) Vang Huj-feng (Wang Hui-feng) (Wang Huifeng) Hsziao Aj-hua (Xiao Aihua) Je Lin (Ye Lin) | Tőr, csapat | 4. csoport Franciaország (FRA) 8-6 Egyesült Államok (USA) 9-4 | 1. | Románia (ROM) 7-8 | 5–8. helyért Magyarország (HUN) 8-8 | 5. helyért Franciaország (FRA) 5-9 | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Források
- China at the 1992 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Kelet-Ázsia-portál
- Olimpiaportál
- Kína-portál