Norvégia az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Norvégia az olimpiai játékokon | |||||
Norvégia zászlaja | |||||
NOB-országkód: NOR | |||||
OOB | Norvég Olimpiai és Paralimpiai Bizottság és Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 97 fő 16 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Linda Andersen | ||||
Záróünnepség | Knut Holmann | ||||
Érmek 30. helyezés |
| ||||
Norvégia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Norvégia az egyesült államokbeli Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 16 sportágban 97 sportoló képviselte, akik összesen 7 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Rodal, VebjørnVebjørn Rodal | Atlétika | Férfi 800 m |
1 Arany | Holmann, KnutKnut Holmann | Kajak-kenu | Férfi kajak egyes 1000 m |
2 Ezüst | Undset, KjetilKjetil Undset Steffen Størseth | Evezés | Férfi kétpárevezős |
2 Ezüst | Holmann, KnutKnut Holmann | Kajak-kenu | Férfi kajak egyes 500 m |
3 Bronz | Hattestad, TrineTrine Hattestad | Atlétika | Női gerelyhajítás |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Bente Nordby Agnete Carlsen Gro Espeseth Nina Nymark Andersen Merete Myklebust Hege Riise Anne Nymark Andersen Marianne Pettersen Linda Medalen Brit Sandaune Tina Svensson Tone Haugen Heidi Støre Trine Tangeraas Ann Kristin Aarønes Tone Gunn Frustøl | Labdarúgás | Női |
3 Bronz | Moberg, PeerPeer Moberg | Vitorlázás | Laser |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Geir Moen | 200 m | 20,78 | 4. | 29.* | 20,48 | 2. | 9. | 20,96 | 8. | 15. | kiesett | |
Vebjørn Rodal | 800 m | 1:45,30 | 1. | 3. | 1:43,96 | 3. | 3. | 1:42,58 | ||||
Atle Douglas | 1:48,60 | 5. | 42. | kiesett | ||||||||
Jim Svenøy | 3000 m akadály | 8:31,30 | 7. | 15. | 8:19,79 | 4. | 4. | 8:23,39 | 8. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Steinar Hoen | Magasugrás | 228 cm | 5. | 232 cm | 5. |
Sigurd Njerve | Hármasugrás | 16,15 m | 30. | kiesett | |
Svein-Inge Valvik | Diszkoszvetés | 59,60 m | 21. | kiesett | |
Pål Arne Fagernes | Gerelyhajítás | 79,78 m | 13. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Anita Håkenstad | Maraton | 2:43:58 | 48. | |||||||||
Lena Solli-Reimann | 100 m gát | 13,13 | 5. | 26. | 13,30 | 8. | 30. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Hanne Haugland | Magasugrás | 193 cm | 1. | 196 cm | 8. |
Mette Bergmann | Diszkoszvetés | 62,24 m | 10. | 62,28 m | 9. |
Trine Hattestad | Gerelyhajítás | 64,52 m | 3. | 64,98 m |
* - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jon Rønningen | 52 kg | Lázaro Rivas (CUB) 0–5 | Alfred Ter-Mkrtchyan (GER) 0–9 | kiesett | 17. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | 1. vigaszág | 2. vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Fredrik Bekken | Egypárevezős | 7:39,36 | 2. | 7:47,31 | 1. | A/B | 7:19,82 | 3. | A | 6:59,51 | 6. | 6. | ||
Kjetil Undset Steffen Størseth | Kétpárevezős | 6:43,35 | 1. | erőnyerő | A/B | 6:40,15 | 2. | A | 6:18,42 | 2. | ||||
Halvor Sannes Lande Odd-Even Bustnes Olaf Tufte Morten Bergesen | Kormányos nélküli négyes | 6:19,79 | 3. | erőnyerő | A/B | 6:15,17 | 5. | B | 5:55,19 | 2. | 8. | |||
Magne Kvalvik Tor Albert Ersdal | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:57,37 | 3. | 6:25,68 | 4. | C/D | 6:36,30 | 1. | C | 6:55,35 | 2. | 14. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Kristine Bjerknes Kristine Klaveness | Kétpárevezős | 7:30,32 | 4. | 7:43,75 | 1. | A/B | 7:26,24 | 4. | B | 6:53,31 | 1. | 7. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Martinius Grov | Egyéni | 663 | 19. | Sébastien Flûte (FRA) (46.) 161–158 | Tang Hua (CHN) (14.) 161–159 | O Gjomun (O Gyo-Mun) (KOR) (3.) 159–167 | kiesett | 15. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Wenche-Lin Hess | Egyéni | 636 | 31. | Irina Leonova (KAZ) (34.) 154–148 | He Ying (CHN) (2.) 163–163 | kiesett | 17. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Knut Holmann | Kajak egyes 500 m | 1:41,524 | 1. | 4. | erőnyerő | 1:39,929 | 2. | 2. | 1:38,339 | |||
Kajak egyes 1000 m | 3:45,192 | 1. | 4. | erőnyerő | 3:41,635 | 2. | 2. | 3:25,785 | ||||
Morten Ivarsen Mattis Næss Tom Selvik Thomas Roander | Kajak négyes 1000 m | 3:17,021 | 7. | 12. | 3:03,870 | 4. | 7. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Rune Høydahl | Férfi terepverseny | 2:28:16 (+0:10:38) | 11. |
Gunn Rita Dahle-Flesjå | Női terepverseny | 1:53:50 (+0:02:59) | 4. |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Svein Gaute Hølestøl | Mezőnyverseny | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Ragnhild Kostøl | Mezőnyverseny | 2:37:06 (+0:53) | 18. |
Ingunn Bollerud | nem ért célba |
Pálya-kerékpározás
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
May Britt Hartwell | Női egyéni | 3:43,824 | 9. | kiesett | 9. |
- Pontversenyek
Név | Versenyszám | Pont | Körhátrány | Helyezés |
---|---|---|---|---|
May Britt Hartwell | Női pontverseny | nem ért célba |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Norvég női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1996NkéziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dél-Korea (KOR) | 3 | 3 | 0 | 0 | 83 | 60 | +23 | 6 |
Norvégia (NOR) | 3 | 2 | 0 | 1 | 79 | 66 | +13 | 4 |
Németország (GER) | 3 | 1 | 0 | 2 | 70 | 73 | –3 | 2 |
Angola (ANG) | 3 | 0 | 0 | 3 | 49 | 82 | –33 | 0 |
1996. július 26. 12:00 Sablon:1996NkéziNORANG
| Norvégia (NOR) | 30–18 | Angola (ANG) | Játékvezetők: Bruce Boehne, Thomas Bojsen (USA) |
Grini 10 | (15–7) | de Almeida 4 | ||
1996. július 28. 16:30 Sablon:1996NkéziGERNOR
| Németország (GER) | 23–28 | Norvégia (NOR) | Játékvezetők: Francois Garcia, Jean Pierre Moreno (FRA) |
Ritskiavitchius 8 | (11–15) | Grini 10 | ||
1996. július 30. 14:30 Sablon:1996NkéziKORNOR
| Dél-Korea (KOR) | 25–21 | Norvégia (NOR) | Játékvezetők: Vladimir Vujnovic, Petar Mladinic (CRO) |
Im Ogjong (Im O-gyeong) 9 | (12–10) | Grini 7 | ||
- Elődöntő
1996. augusztus 1. 11:45 Sablon:1996NkéziDENNOR
| Dánia (DEN) | 23–19 | Norvégia (NOR) | Játékvezetők: Hans Thomas, Jürgen Thomas (GER) |
A. Andersen 9 | (12–6) | Larsen, Grini 4 | ||
- Bronzmérkőzés
1996. augusztus 3. 15:30 Sablon:1996NkéziNORHUN
| Norvégia (NOR) | 18–20 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Peter Brussel, Anton van Dongen (NED) |
Grini 8 | (9–7) | négy játékos 3 | ||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Norvégia (NOR) | 4. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női labdarúgótorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Norvég női labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- F csoport
Csapat Sablon:1996NfociF
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Norvégia (NOR) | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 4 | +5 | 7 |
Brazília (BRA) | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 3 | +2 | 5 |
Németország (GER) | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 6 | 0 | 4 |
Japán (JPN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 9 | –7 | 0 |
1996. július 21. 15:00 Sablon:1996NfociNORBRA
|
Norvégia (NOR) | 2–2 | Brazília (BRA) |
---|---|---|
Medalen 32' Aarønes 68' | (1–0) Jegyzőkönyv | Pretinha 57' 89' |
1996. július 23. 18:30 Sablon:1996NfociNORGER
|
Norvégia (NOR) | 3–2 | Németország (GER) |
---|---|---|
Aarønes 5' Medalen 34' Riise 65' | (2–1) Jegyzőkönyv | Wiegmann 32' Prinz 62' |
1996. július 25. 18:30 Sablon:1996NfociNORJPN
|
Norvégia (NOR) | 4–0 | Japán (JPN) |
---|---|---|
Pettersen 25', 86' Medalen 60' Tangeraas 74' | (1–0) Jegyzőkönyv |
- Elődöntő
1996. július 28. 17:30 Sablon:1996NfociNORUSA
|
Norvégia (NOR) | 1–2 (h. u.) | Egyesült Államok (USA) |
---|---|---|
Medalen 18' | (1–0, 1–1) Jegyzőkönyv | Akers 76' (11-esből) MacMillan 100' |
- Bronzmérkőzés
1996. augusztus 1. 18:00 Sablon:1996NfociBRANOR
|
Brazília (BRA) | 0–2 | Norvégia (NOR) |
---|---|---|
(0–2) Jegyzőkönyv | Aarønes 21' 25' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Norvégia (NOR) |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jørn Johnson | Nagyváltósúly | Sean Black (JAM) 13–7 | Mohamed Salah Marmouri (TUN) 4–17 | kiesett | 9. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Reményág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Jan Kvalheim Bjørn Maaseide | erőnyerő | Németország (GER) Jörg Ahmann Axel Hager 16–17 | Észtország (EST) Avo Keel Kaido Kreen 15–2 | Olaszország (ITA) Andrea Ghiurghi Nicola Grigolo 15–11 | Brazília (BRA) Franco Neto Roberto Lopes 15–10 | Portugália (POR) Miguel Maia João Brenha 3–15 | kiesett | 7. |
Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Reményág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Merita Berntsen Ragni Hestad | erőnyerő | Egyesült Államok (USA) Barbra Fontana Linda Hanley 4–15 | Olaszország (ITA) Annamaria Solazzi Consuelo Turetta 15–11 | Németország (GER) Beate Bühler Danja Müsch 9–15 | kiesett | 9. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Pål Hembre | Szabadpisztoly | 542 | 40.* | kiesett | |
Légpisztoly | 575 | 26.** | kiesett | ||
Leif Steinar Rolland | 591 | 4.**** | 692,5 | 5. | |
Nils Petter Håkedal | Légpuska | 591 | 9.* | kiesett | |
Sportpuska, fekvő | 591 | 36.** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1158 | 28.*** | kiesett | ||
Harald Stenvaag | 1153 | 41. | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 592 | 30.***** | kiesett | ||
Harald Jensen | Skeet | 118 | 26.***** | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Lindy Hansen | Sportpuska, összetett | 578 | 12.**** | kiesett | |
Légpuska | 389 | 25.*** | kiesett | ||
Hanne Vataker | 381 | 44.* | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 566 | 34. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Stian Grimseth | +108 kg | 180,0 | 9. | 220,0 | 11.* | 400,0 | 10. |
* - másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Christian Ruud | Egyes | Alejandro Hernández (MEX) 6–3, 2–6, 8–6 | Marcos Ondruska (RSA) 7–6, 7–6 | Andrej Olhovszkij (RUS) 4–6, 3–6 | kiesett | 9. |
Torna
Bővebben: Torna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Flemming Solberg | Talaj | 17,050 | 92. | kiesett | |
Ugrás | 18,275 | 85. | kiesett | ||
Korlát | 17,375 | 88. | kiesett | ||
Nyújtó | 17,500 | 84. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,300 | 91. | kiesett | ||
Lólengés | 18,400 | 68. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 105,900 | 61. | kiesett |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Børge Mørk | 100 m mell | 1:04,92 | 6. | 31. | kiesett | |||
200 m mell | 2:20,42 | 7. | 26. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Vibeke Lambersøy Johansen | 50 m gyors | 26,22 | 2. | 17. | kiesett | |||
100 m gyors | 56,88 | 8. | 18. | kiesett | ||||
Irene Dalby | 400 m gyors | 4:19,34 | 7. | 18. | kiesett | |||
800 m gyors | 8:37,73 | 2. | 5. | A | 8:38,34 | 5. | 5. | |
Terrie Miller | 100 m mell | 1:11,09 | 6. | 20. | kiesett | |||
Elin Austevoll | 1:09,96 | 3. | 10. | B | 1:10,27 | 4. | 12. | |
200 m mell | 2:32,48 | 6. | 18. | kiesett | ||||
200 m vegyes | 2:19,81 | 1. | 24. | kiesett |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Jorunn Horgen | Szörfvitorlázás | 7 | (9) | 4 | 4 | 3 | 1 | 8 | 4 | (28 PMS) | 31,0 | 5. | ||
Linda Konttorp | Europe | 9 | 4 | 15 | (20) | 3 | 19 | 12 | (21) | 16 | 1 | 2 | 81,0 | 7. |
Ida Andersen Linda Andersen | 470-es osztály | 12 | 11 | 8 | (16) | 5 | 9 | 12 | 6 | 9 | (14) | 9 | 81,0 | 10. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Peer Moberg | Laser | 1 | 7 | 9 | 1 | 9 | 10 | 1 | (21) | 3 | 5 | (11) | 46,0 |
Versenyző | Versenyszám | Futam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Herman Horn Johannessen Paul Davis Espen Stokkeland | Soling | 13 | 15 | 4 | (23) | 12 | 7 | 4 | 3 | (16) | 7 | 65 | 9. | kiesett | 9. |
Források
- Norway at the 1996 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap