EM i friidrett 1946 – Kulestøt kvinner
Friidrett | ||||
---|---|---|---|---|
Baneøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | |||
800 m | menn | |||
1500 m | menn | |||
5000 m | menn | |||
10 000 m | menn | |||
10 km kappgang | menn | |||
80 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | |||
3000 m hinder | menn | |||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | |||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | |||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | |||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | |||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | |||
Sammensatte øvelser | ||||
Tikamp | menn |
Dette er de offisielle resultatene for øvelsen Kulestøt damer ved EM i friidrett 1946 i Oslo, Norge.
Rekorder
Rekorder før mesterskapet | ||||
---|---|---|---|---|
Mesterskapsrekord | Hermine Schröder | 13,29 m | Wien, Østerrike | 1938 |
Rekorder etter mesterskapet | ||||
Mesterskapsrekord | Tatjana Sevrjukova | 14,16 m | Oslo, Norge | 1946 |
Finalen
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat |
---|---|---|---|
01 . | Tatjana Sevrjukova | Sovjetunionen | 14,16 m (MR) |
02 . | Micheline Ostermeyer | Frankrike | 12,84 m |
03 . | Amelia Piccini | Italia | 12,21 m |
4. | Jadwiga Wajs | Polen | 11,65 m |
5. | Eivor Olson | Sverige | 11,43 m |
6. | Anna Niesink | Nederland | 11,35 m |
Eksterne lenker
- Resultater
- v
- d
- r
Europamestere i kulestøt, kvinner
- 1938: Hermine Schröder
- 1946: Tatjana Sevrjukova
- 1950: Anna Andrejeva
- 1954: Galina Zybina
- 1958: Marianne Werner
- 1962: Tamara Press
- 1966: Nadezjda Tsjizjova
- 1969: Nadezjda Tsjizjova
- 1971: Nadezjda Tsjizjova
- 1974: Nadezjda Tsjizjova
- 1978: Ilona Slupianek
- 1982: Ilona Slupianek
- 1986: Heidi Krieger
- 1990: Astrid Kumbernuss
- 1994: Vita Pavlysj
- 1998: Vita Pavlysj
- 2002: Irina Korzjanenko
- 2006: Natalija Koronenko
- 2010: Anna Avdejeva
- 2012: Nadine Kleinert
- 2014: Christina Schwanitz
- 2016: Christina Schwanitz
- 2018: Paulina Guba
- 2022: Jessica Schilder
- 2024: Jessica Schilder
Menn: EM, VM, OL • Kvinner: EM, VM, OL